Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Če kdo kaj ne verjame ali ga odbija, naj se pač prepriča. Podjetja, ki se ukvarjajo z IR paneli vam ponujajo veliko načinov, da se postopno, poceni in brez tveganja prepričate v njihove trditve. Prepričajte se v najmanjšem prostoru in potem veselo naprej.
Celo vrnete lahko panele, če niste zadovoljni. Tudi po dveh letih.
Jaz sem svoje mnenje glede ogrevanja z elektriko zaradi IR panelov zelo spremenil. Saj tako enostavnega, zdravega, poceni in predvsem dolgoročnega sistema razen IR panelov ne poznam. Ne gre za navadne kaloriferje ampak za tehnologijo, ki traja desetletja in desetletja brez vzdrževanja.
In zakaj IR panelov ni v trgovinah? Zato, ker bi potem trgovci lahko vse svoje cevi, peči, kotle, ventile, zalogovnike peletov in tudi ekskluzive za prodajo vrgli v smeti!

Torej v trgovinah prodajajo samo smeti?

Jaz sem pregledal veliko načinov ogrevanja zaradi novogradnje. Odločam pa se ravno med IR paneli in toplotno črpalko.

Po vsej verjetnosti se bom odločil za IR panele, saj je investicija več kot 2x nižja, ni potrebne nobene napeljave cevi, črpalk, itd., To mi veliko pomeni – skratka montaža neprimerno bolj enostavna in hitrejša.
Res je, da je pri TČ nekoliko manjša poraba, vendar ne odtehta več kot 2x višjega začetnega stroška. Poleg tega tudi toplotna črpalka potrebuje servise in se kaj pokvari, življenska doba 15-20 let, s tem, da niso vštete morebitne okvare… Pri IR panelih pa se nima kaj pokvariti, saj nima gibljivih delov! To me je prepričalo poleg 10 letne garancije.

Najprej sem bil tudi sam skeptičen, predvsem zaradi različnih zapisov na forumih, ko pa sem IR ogrevanje sam občutil pri kolegu in v nekem gostinskem lokalu, ki so to imeli pa sem spremenil mnenje in se zaradi njihovih priporočil tudi sam pozanimal glede tega ogrevanja.

Nekomu bo pa morda bolj všeč TČ,les, peleti… kakor komu. Vendar glede na vse izkušnje in kar sem prebral in dobil mnenj o IR ogrevanju resno razmišljam o tem.

Kakšna naivna reklama, vedno isti vzorec. Vsaj napišite na koncu, da je PR sporočilo, da bodo ljudje vedeli.

Kakšna reklama??!!
Povedal sem svoje mnenje in kako se bom po vsej verjetnosti odločil.
Glede na tvoje besede jaz smatram, da si ti prodajalec TČ ali nekih drugih ogrevalnih sistemov?!

Ne, sem kupec, prodajalcev IR je kar dosti v tej temi.

Res je potrebno pogledati stanje, želje in zmožnosti v danem trenutku. Omenja se manj cevi, razvodov
pol manjša investicija bla bla bla. Tudi ko sem jaz kupoval avto pred tremi leti sem se požvižgal na porabo, ampak se je v zadnjih treh letih bencin podražil za 25%. Tudi projekcije za dvig cene električne energije se v nemčiji gibljejo zelo visko. Boste povedali, čez 10 let ali je takojšnji prihranek tudi dolgoročen. Paneli so za ljudi, ki hodijo v cerkev in verjamejo v nekaj, kar ne obstaja, tako kot ne obstajajo neki resni podatki o ogrevanju z IR paneli (grafi, izračuni poraba). Pa “VERJAMEMO”, da so dobri. Poglejmo njihovo stran Ekosen.si, skozi preračunavajo nekaj kaj se splača in kaj ne, pa krediti in obresti pa spet bla bla.

Imajo pa res naveden en podatek, ki se ga lahko uporabi, da se električna energija draži nekje 4% na
leto. Ostalo za razmislek v priponki.

Še priponka

V priponki je razlika prevelika. Če upoštevamo TČ zrak/voda je proaba enaka, če še prištejemo vzdrževanje. Tako da je ta izračun čisto zavajanje. Razlika je pri TČ zemlja/voda in še tukaj je manjša razlika. Moramo pa upoštevati, da je pri TČ zemlja/voda investicija s talnim gretjem cca. 25.000€ za hišo srednje velikosti. Torej v investiciji je razlika kar za cca. 19.000€. Ta denar raje vložim v kakšno naložbo. Npr. kupim dva parikrna prostora na odliični lokaciji in dobim cca. 2.000€ na leto najemnine. Manjša poraba s TČ zemlja voda pa je med 300€ in 400€ Torej bi z IR peneli imeli cca. 1600€ več denarja. Ali se investira v Fotovoltaiko nove generacije, ki bo v roku 2 let na trgu. TČ se splača v primeru hiš v velikosti nad 350m2 in da morate vse prostore ogrevati na normalni temperaturi.

V priponki je razlika prevelika. Če upoštevamo TČ zrak/voda je proaba enaka, če še prištejemo vzdrževanje. Tako da je ta izračun čisto zavajanje. Razlika je pri TČ zemlja/voda in še tukaj je manjša razlika. Moramo pa upoštevati, da je pri TČ zemlja/voda investicija s talnim gretjem cca. 25.000€ za hišo srednje velikosti. Torej v investiciji je razlika kar za cca. 19.000€. Ta denar raje vložim v kakšno naložbo. Npr. kupim dva parikrna prostora na odliični lokaciji in dobim cca. 2.000€ na leto najemnine. Manjša poraba s TČ zemlja voda pa je med 300€ in 400€ Torej bi z IR peneli imeli cca. 1600€ več denarja. Ali se investira v Fotovoltaiko nove generacije, ki bo v roku 2 let na trgu. TČ se splača v primeru hiš v velikosti nad 350m2 in da morate vse prostore ogrevati na normalni temperaturi.[/quote]

Kakšne bučke….iz stavka v stavek neumnosti……10,5% donos na oddajo garaž…zakaj sploh prodajate panele potem, če imate tako dober biznis?

Babic ne more iz svoje kože…vsaj pod istim imenoim piši.

V priponki je razlika prevelika. Če upoštevamo TČ zrak/voda je proaba enaka, če še prištejemo vzdrževanje. Tako da je ta izračun čisto zavajanje. Razlika je pri TČ zemlja/voda in še tukaj je manjša razlika. Moramo pa upoštevati, da je pri TČ zemlja/voda investicija s talnim gretjem cca. 25.000€ za hišo srednje velikosti. Torej v investiciji je razlika kar za cca. 19.000€. Ta denar raje vložim v kakšno naložbo. Npr. kupim dva parikrna prostora na odliični lokaciji in dobim cca. 2.000€ na leto najemnine. Manjša poraba s TČ zemlja voda pa je med 300€ in 400€ Torej bi z IR peneli imeli cca. 1600€ več denarja. Ali se investira v Fotovoltaiko nove generacije, ki bo v roku 2 let na trgu. TČ se splača v primeru hiš v velikosti nad 350m2 in da morate vse prostore ogrevati na normalni temperaturi.[/quote]
Kvalitetno ogrevanje je pač dražje tako kot vsaka kvalitetna stvar na tem svetu.In talno gretje je najkvalitetnejše ogrevanje na zemeljskem obličju.In še to-nikoli ampak res nikoli se ne da z IR paneli narediti takega klimatskega udobja kot ga ima talno ogrevanje.To pa je zelo zelo pomembno kajne?

Panika? Zakaj pa nekatere tako moti IR panel? Morda zato, ker je tako enostaven, lahek, brez težav se namesti in že imamo rešeno ogrevanje za več ko 35 let? Poceni investicija in nizki stroški ogrevanja. To je pa res prehudo.
Le kaj bodo počeli ponudniki podzemnih rovov in podmornic z vsemi svojimi visoko sofisticiranimi ventili, regulatorji, črpalkami, bakrenimi cevmi, impozantnimi kotli. Kaj sploh pokazati sosedu v kleti? Po vrh vsega pa dajmo še 40 cm izolacije na bajto, da bo podmornica učinkovito, brez izgub grela.

Kdor ima zelo dobro izolacijo na hiši, stanovanju NE potrebuje drage investicije v kompleksen sistem ogrevanja, ki preprosto ugasne če zmanjka električne energije. Kaj potem? Gremo drva kalat?

Dovolj je nekaj preprostih IR panelov, ki nas ogrevajo z naravno IR toploto.

Babic, sedaj si vsaj pravi nickname izbral (oziroma drugi del).

Babic, sedaj si vsaj pravi nickname izbral (oziroma drugi del).[/quote]

Pozdravljeni

Uporabljal sem nickname pod IR toplota, Ekosen in Aleš Babič. Ostale so uporabljali drugi in jih ne poznam. Poznam pa g. Praštalo in gospoda Albina (Odličen fotograf), saj smo skupaj v BNI http://www.bni-slovenia.com/
Verjetno bomo odprli virtualno tribuno in odgovarjali na vprašanja. Povabili bomo v razgovor tudi naše stranke. Več kot 98% naših strank je zadovolja z IR ogrevanjem. Je pa cca. 2 % takšnih ki panele napačno uporablja in zato imajo za cca. 40% nižjo porabo in ne med 50 in 60%wsdfk j, kot smo jim obljubili ampak pri nekaterih smo te stvari že rešili.
Tukaj je zemlevid, ker so že nameščeni IR paneli. Zemljevid še nas malce zabava. Bomo pa stvar še popravili
http://www.ekosen.si/#zemljevid

Ne vem ali gre za naključje ali za napredek v miselnosti, vendar je v primeru IR panelov končno znanost začela delati za dobro ljudi, ne pa za interes kapitala, lobijev, raznih špekulantov in manipulatorjev.
Težko je sprejeti dejstvo, da si z pojavom IR panelov udobno in poceni ogrevanje doma lahko privošči skorajda vsak posameznik.

Tisti, ki razpolagajo z presežkom sredstev, pa naj si privoščijo bolj robustno in dih jemajoče komplekse ogrevanja. Verjetno je občutek toplote, ko porabiš 20 000 EUR za impresiven sistem ogrevanja drugačen in prijetnejši kot pri preprostem IR ogrevanju za 6000 EUR. Pa čeprav imamo v obeh primerih 22 stopinj C v prostoru. In skorajda enake stroške ogrevanja.

Z IR paneli lahko tudi ljudje z nizkimi dohodki posežejo po nadstandardnem udobju, ne da bi jih zato nekdo pošteno ( pošteno?) ožel.

Tiste, ki ne verjamete v IR panele vprašam: Kdo od vas ima doma TV sprejemnik z diagonalo 120 cm in ima ta TV sprejemnik zaslon z klasično katodno cevjo? Verjetno bi bili največji frajer na vasi. Vau! tisti pa ima 2 kubična metra televizorja.


Ja,pa ljudje so tudi butli,ko kupujejo ali naredijo hišo za 200.000€,če bi lahko kupili malo večji šotor za 500€.

babic, veliko besedičenja, bolj malo resnice….vsake toliko se najde kdo, ki verjame….

Počasi se stvari razpletajo…tudi ostali se bodo prej ali slej izdali…

Čakajte malo, berem tole temo in samo obmetavanje s poleni nekaterih članov…

Počasi že razumem to, kot vpliv lobijev ali konkurence nad IR ogrevanjem…
Nekateri odgovarjajo konstruktivno, drugi pa s popolnoma nestrpnimi in neprimernimi izjavami za konstruktivno debato.

Na koncu pa se še izkaže, da večina govoriči na pamet in brez nekih realnih dejstev.
Verjamem samo tistemu, ki uporablja neko tehnologijo! Drugemu, ki jo nima in jo kritizira pa niti malo!

Kdo vas plačuje, samo to se še sprašujem??! Energetski, naftni lobij? Konkurenca?

Morda je res že skrajni čas, da se organizirajo tribune, ali forumi na to temo, kjer bodo dejstva za in proti določenemu ogrevanju. Brez nekih “na pamet” trditev

Se popolnoma strinjam.

New Report

Close