Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Micro Finance, rajši napiši kako goljufate svoje stranke, kako jih odirate z visokimi obrestmi.
Ljudje ki imajo možnost dobiti kredit na banki (redno zaposlen-nedoločen čas) imajo v banki kar ugodne obresti na kredite, vi pa izkoriščate te uboge ljudi, ki nimajo redne zaposlitve in veste da v banki ne bodo dobili kreditov-jim zaračunate svinjske obresti in nad njih pošiljate mišičaste izterjevalce ko ne morejo plačevati teh svinjskih obresti !

Ko sem si ogledoval IR savne, sem opazil da so na slikah vse notranjosti rdeče….torej še vedno mi ni jasno zakaj so ene rdeče ene pa svetle??
Mi zna to kdo razložit?

eh moj jozze/albin/babic/ekosen/irtoplota/…..o tem tudi pišete v knjigah?

Pozdravljen g. Jozze

Glede savn je bolje da se obrnete na kakšno podjetje, ki izdeluje savne. Je več tipov IR površinskih savn. So različni materiali, ki oddajajo IR toploto. Lahko se obrnete na Remax v Mariboru

nezadovoljivo.
glede na vaš odgovor se mi ponovno poraja dvom glede na povedano. Od vas oziroma od vašega dobavitelja ne vidimo nobenega dokaza oziroma potrdila, da se paneli SUNLIFE lahko promovirajo z istimi certifikati oziroma testi kot SUNJOY.
Seveda pa mislim, da podjetje ki bi bili tako uspešno in najboljše na trgu nikdar nebi dovolilo nekemu malemu slovenskemu podjetju oziroma podjetju, ki je na tako malem trgu prisotno komaj dobro leto spremeniti oziroma zanikati svojo blagovno znamko. Kot recimo, mi imamo dobro vizijo z mercedes vozili in jih zato lahko prodajamo, kot v vašem primer žblj avto tudi v tujini ker je naša vizija tako dobra. komu želite vi prodati to veliko laž ker IME SI USTVARJAMO ime SUNLIFE pa je samo ideja nekoga kar si to želi.
Hoteli ste se promovirati na tem forumu potem bodite tudi konkretni z dokazi. ker v nasprotnem je tako kot smo napisali samo besede in vaše prepričevanje.
kot pa smo že opazili sami sebi pišete vprašanja ter seveda tudi odgovore pod različnimi imeni in si s tem promovirate svoje podjetje.
žal to nismo sami ugotovili temveč smo na podlago ostalih bili pozorni in se je izkazalo, da ste res mojstri tihega marketinga.
upam da vam uspe dokazati da se motimo v nasprotnem pa ste sami sebe postavili na laž. laž pa ima kratke noge in na kratki rok zdrži potem pa ….

prosim za potrditev vaših trditev ker besede ne zdržijo vaših trditev
sicer pa z dokazili ne zavajate kupcev v nasprotnem pa bi bilo potrebno povprašati urad za varovanje potrošnikov kaj narediti.

skeptik2

Tole sem skopirala z nekega drugega forume. Mislim, da bo vse, ki razmišljate o IR ogrevanju zadeva nadvse všeč. Prispevek je odličen.
Na tistem forumu pa je objavljena tudi povezava do švicarske raziskave na temo IR panelov v primerjavi s TČ. In ni v prid IR panelom.

Kopija:
Fizike se ne da ptetentati – toliko kW kot je izgub, toliko kW moramo nadoknaditi – AMEN.
Prihranke lahko računamo zgolj na račun 1-2°C nižje temp. v prostoru.

1 kW IR grelec – 1 kW toplote

IR el.grelec je običajni el.grelec, ki hkrati seva IR svetlobo, če na njem piše gama žarki 😆 potem je to gama grelec, poraba el.energije je še vedno 1 kW.

Povsem jasno je prepoved ogrevanja z elektriko zapisana v členu 336 energetskega zakona EZ-1, ki bo imel obvezno uporabo od jeseni dalje:

Energetski zakon (EZ-1) – predlog, Javna obravnava do 25.7.2011, Ljubljana, 24.6.2011.

336. člen (toplota za ogrevanje stavb in pripravo tople vode)
(1) Vse nove stavbe in stavbe v katerih je izvedena večja prenova, ki predstavlja rekonstrukcijo, morajo biti projektirane, grajene in vzdrževane tako, da se ogrevajo izključno iz obnovljivih virov energije ali iz sistemov daljinskega ogrevanja.
(2) Ne glede na določbe prejšnjega odstavka se stavbe iz prejšnjega odstavka, ki so na območjih, kjer je v veljavnem lokalnem energetskem konceptu določeno kot območje plina iz omrežja, lahko ogrevajo tudi iz učinkovite soproizvodnje ali z novim kotlom na zemeljski plin z visokim izkoristkom, ki je dan na trg skladno s predpisi s področja okoljsko primerne zasnove proizvodov povezanih z energijo.
(3) Uporaba električne energije za osnovno ogrevanje ni dovoljena, razen za napajanje toplotnih črpalk.

Enako, le malo težje se najde prepoved v obstoječi zakonodaji:
Pravilnik o učinkoviti rabi energije v stavbah (PURES Ur. l. RS, št. 52/10) in Tehnične smernice tega pravilnika omejujeta rabo električne energije za ogrevanje.

Še bolj jasen je starejši a še vedno veljaven Pravilnik o racionalni rabi energije pri gretju in prezračevanju objektov ter pripravi tople vode (Ur. l. SRS, št. 31/84), ki dovoljuje uporabo električne energije samo za “dopolnilno ogrevanje”, kot “osnovno ogrevanje” pa v primerih, “kjer ni možna uporaba primarnega energetskega vira za ogrevanje”. Še več, pravilnik še navaja: če se električna energija uporablja za osnovno ogrevanje, je praviloma treba uporabljati termoakumulacijske peči (TA) ali toplotne črpalke (TČ); samo za prostore s površino manjšo od 5 m2 je dovoljeno uporabljati “električne peči za neposredno ogrevanje”. Torej, če dokazano niso mogoči drugi energetski viri kot električna energija, lahko uporabite zgolj termoakumulacijske peči ali toplotne črpalke.

Električnih radiatorjev, električnih panelov ali električnih sevalnih slik oz. skulptur ni dovoljeno uporabljati za ogrevanje, razen za dopolnilno ogrevanje ali za ogrevanje prostorov manjših od 5 m2.

To velja za celo Slovenijo, razen za Ljubljano.

V Ljubljani velja še malo strožji Pravilnik o načinu ogrevanja na območju Mestne občine Ljubljana (Ur. l. RS, št. 131/03 in 84/05). Ta namreč dovoljuje rabo električne energije le za dodatno ogrevanje prostorov in pripravo tople sanitarne vode, če ni drugih tehničnih možnosti. Skladno s tem pravilnikom ni dovoljeno električno ogrevanje, kar velja tudi za električne radiatorje, električno talno ogrevanje, električne panele, sevalne slike in termoakumulacijske peči.

Izjemoma je dovoljeno ogrevanje z električno toplotno črpalko.

Elektrika je zaradi visokih COP TČ “ugoden” energent, kar pa se pri uporabi el.grelnikov izkaže za izredno “neugoden” energent (z vsemi vključenimi dajatvami).

Še primerjava – zunaj 18°C, željena notranja 21°C – z IR grelcem 1kW boste pogreli željeni prostor, z TČ pa bi lahko pogreli z enako količine elektrike vsaj 6 krat večji prostor – TČ 600% izkoristek vs IR 93% izkoristek.

Upam, da ste si ustvarili realno sliko 🙄

Če bi bilo IR gretje poceni, bi vsi imeli savne in te bi bile NON STOP vklopljene.

Naj bo IR, kalorifer, oljni, glamox, atlantic, keramični itd. radiator – VSI so energetsko neučinkoviti, z vsemi svojimi pomanjkljivostmi vred.

Evo točno to je res, edino tisto s toplotno črpalko je malo za lase privlečeno, povprečen COP je nekje med 2,5 do 3 Dejansko se IR splača oz se občuti prihranek v primerjavi z oljem ali UNP jem zaradi poceni tarife, saj se tretjina ogrevanja dogaja v poceni tarifi, ker je veliko praznikov v ogrevalni sezoni.

Vidim da so vam oprali možgane. Še enkrat ne mešati jabolk in hrušk. Tč in ir gretje ne mroemo enačiti s COP in PIKA. Glede na porabo na letnem nivoju je samo za nekaj odstotkov večja pri IR panelih v primerjavi s TČ zrak/voda. Ampak je vzdrževanje predrago in tudi investicija previsoka. Še enkrat testirajte in povšrašajte uporabnike, ki ogrevajo s paneli celo hišo in ne samo 1 prostor. Saj je praba cca. 30% manjša, če se ogreva celotan hiša. Saj s paneli ogrevamo stene in tako se v drugih sobah posledično vklapljajo manj paneli. V Sloveniji je najmanj 600 objektov opremljenih z IR paneli tako da vam lahko priskrbimo tudi dan odprtih vrat. Ko vabim takšne ljudi kot ste vi v testiranje se vsi vstrašite, saj vam bi zamajalo vaše znanje, ki temelji samo na termodinamiki.
Niso prihranki samo zaradi nižje temperature v sobi ampak je veliko več razlogov zakaj prihaja do prihrankov
Več na tej povezavi
http://www.ekosen.si/#prihranki
Vpišite na youtube o IR ogrevanju. Infrared heating in boste dobili veliko zadetkov. Proizvajalci niso neumni vlagati milijone evrov v razvoj in marketing, če ne bi stvar delovala. Z nami ne bi želele stranke sodelvoati, če takšnih prihrankov ne bi bilo.

Škotska z IR paneli do varčnega ogrevanja za stavbe pod varstvom sklada za kulturno dediščino!

Nacionalni sklad za kulturno dediščino Škotske (v nadaljevanju Sklad) je v vilo iz viktorijanske dobe vgradil vrhunsko ogrevanje novo infrardeče tehnologije.

Sklad želi namestiti nov, 5.000 funtov vreden ogrevalni sistem v številne zgodovinsko pomembne stavbe. Podeželska vila Scotstarvit v kraju Fife pa je bila prva v katero so IR panele že namestili.
ogrevanje ir infrardeči paneli valovanje hisa skotska

ogrevanje ir infrardeči paneli valovanje hisa skotska

Jessica Snow, višja uslužbenka na Skladu pravi: “To je zelo razburljiv projekt in vesela sem, da sem del tega, še posebno zato, ker je tovrstni sistem ogrevanja prvič vgrajen v zgodovinsko stavbo.”

“Podeželska vila Scotstarvit je bila temeljito nadgrajena, vključno z izolacijo sten, strehe, tal ter osteklitvijo. Da bi bila prenova popolna, smo z veseljem zamenjali obstoječ ogrevalni sistem na kurilno olje za alternativo, ki je energetsko manj potratna in stroškovno bolj učinkovita.”
ogrevanje ir infrardeči paneli valovanje naslov clanek

ogrevanje ir infrardeči paneli valovanje naslov clanek

Ged Smith, izvršni direktor podjetja, ki je vgradilo IR panele: “IR paneli so nove generacije in ponujajo veliko bolj učinkovito in nadzorovano ogrevanje. Verjamem, da so ti grelniki lahko velika dodana vrednost tako v sodobnih, kot tudi v starih, zgodovinskih stavbah.”

“V podeželska vili Scotstarvit smo namestili devet IR panelov in komaj čakamo, da vidimo rezultate znižanja stroškov, ustvarjanja bolj zdravega okolja in s tem ustvarjanja večjega udobja za stanovalce.”

Bljižnica do članka http://www.holyroodpr.co.uk/coverage/entry/cutting_edge_heaters_bring_warm_glow_to_history

Do TV prispevka http://www.youtube.com/watch?v=F0-_8Zn8Ay0

Sem vprašal za mnenje da bi v kopalnico vgradil IR panele in imel IR savno in dobil tale odgovor:
hvala za vaš dopis in mnenje o sevalnikih. Moram pa reči, da vaša trditev ne drži. V IR savne, ki jih ponujamo in ki jih najdete na naši spletni strani http://www.mojspa.si, so v veliki večini vgrajene sevalne plošče in le v redkih primerih keramični grelci. Potrebno je tudi ločiti med keramičnimi grelci, (ki so resda nekoliko potratnejši, saj jih moramo za enak učinek vgraditi več) in med grelci širokega spektra. Slednji namreč sevajo ves spekter za človeka primernih žarkov, ki tudi prodrejo globlje pod kožo kot žarki, ki jih sevajo keramični grelci in paneli. Zato se proizvajalci v zadnjem času pri dražjih in bolje opremljenih savnah, poslužujejo kombinacije plošče-grelci širokega spektra, ker s tem najbolje pokrijejo celoten spekter sevanja, s tem pa tudi ponudijo »normalno« savnanje, za katere so najprimernejše plošče in tako imenovano terapevtsko savnanje, ki ga lahko dosežemo le z grelci širokega spektra.

V grobem bi lahko torej po kvaliteti sevala ločili takole:

– Keramični grelci

– Karbonski paneli – plošče (običajno črne barve)

– Kovinski paneli – plošče (običajno rdeče barve)

– Grelci širokega spektra (ki jih je več vrst: običajni, rdeči, z dimljenim steklom…)

Pa še to: količina porabljene elektrike je odvisna od velikosti savne in seveda števila vgrajenih sevalnikov. Pri najmanjši savni, kot je v našem primeru savna Yin, je za odlično savnanje dovolj komplet keramičnih grelcev moči 1200W, pri večjih pa je potrebno seveda več. Vendar tudi pri največjih savnah moč vgrajenih sevalnikov ne presega veliko 2000W. Strošek za elektriko je torej, še posebej v primerjavi z drugimi gospodinjskimi aparati (sesalniki, likalniki, pečice, pralni stroji itd.) relativno nizek. Seveda pa je potrebno tudi upoštevati, da na primer Sunjoy sevalni panel moči 1000W, potroši natančno toliko elektrike, kot v našo savno vgrajen Siemensov sevalni panel moči 1000W.

Plošče, ki so vgrajene v naše savne, pa so različnih proizvajalcev iz Evrope in Azije.

Tole sem že pred časom napisala in nalepila na Starševskem čveku:

Tudi jaz iščem cenejši način ogrevanja. Kar me je res ful presenetilo, je to, kako malo neodvisnih mnenj je o IR panelih – tudi na tujih straneh. Še forumi so v glavnem na straneh ponudnikov panelov, torej lahko upravičeno sumimo, da niso ravno verodostojni (in negativna mnenja verjetno pridno brišejo).

Če bereš nemško, imaš tukaj omenjeno neko študijo v Luzernu:

http://energiepass.wordpress.com/2011/03/10/neue-studie-beweist-infrarotheizungen-sind-ineffiziente-stromfresser/

Zaenkrat se še nisem poglabljala, ali je ta verodostojna ali ne, ampak je pa eno redkih kontra mnenj.

Primož, lepo, da si zadovoljen, samo ravno objektiven si pa verjetno težko, glede na to, da se tvoja izbrana firma za IR panele vneto oglašuje na več tukajšnjih forumih.

Aja, študija je pa tukaj:

http://www.energieausweis-vorschau.de/fileadmin/energieausweis/user_upload/pdf/Definitiver_Schlussbericht_Studie_Effizienzvergleich_IR_vs_WP-Heizung.pdf

Aja, študija je pa tukaj:

http://www.energieausweis-vorschau.de/fileadmin/energieausweis/user_upload/pdf/Definitiver_Schlussbericht_Studie_Effizienzvergleich_IR_vs_WP-Heizung.pdf%5B/quote%5D

Ta študija ni bila narejena na IR ploskovnih paneli ampak na IR keramičnih grelcih, ki veliko energije porabijo za toploto in svetilnost. Saj je skoraj 10 krat višja toplota, kot pri IR ploskovnih panelih.
Pri keramičnih IR grelcih je skoraj 2,5 krat višja poraba.

Če stvar ne bi delovala se ni bi izpostavljal. Bo prišel čas, ko bo to ogrevanje vsakdanje in opremljeno v večini domov. Vsak lahko testira in popolnoma ničesar ne tvega.
Letos bomo organizirali piknik za naše stranke in potencilane stranke tako da boste dobrodošli in jih lahko direktno vprašate za mnenja. Vsa mnenja na naši spletni strani so resnična nekatere celo vabijo, da si lahko pri njih ogledate. Tudi referenc imamo že kar nekaj. Se vidimo čez cca. 3 leta, ko bo to že nekaj vsakdanjega. Začetki so pač malce težji. Ampak to sem vzel v zakup.

Lahko noč

Pozdravljeni,

vidim, da nekateri goreče zagovarjate IR ogrevanje, drugi pa goreče trdite, da to ni ok :).

Jaz imam IR panele Sunjoy že drugo sezono in bom opisal moje izkušnje. Bivam v starejši hiši, ki ima že 30 let staro 5 cm izolacijo. Vsi se strinjamo, da ta izolacija ni optimalna. Poraba na olje je bila cca. 1500 litrov, s tem, da smo tu ogrevali še sanitarno vodo. Predvidevam, da smo porabili cca. 200-300 litrov kurilnega olja za ogrevanje sanitarne vode. Za ogrevanje je šlo cca. 1200 litrov. Iskreno moram povedati, da je bila sama peč stara in posledično potratna. A ja pozabil sem povedati, da imamo v hiši ločeno ogrevanje in naša etaže ima 70 kvadratnih metrov.
Ko sem iskal zamenjavo za staro peč sem se pozanimal o klimah, toplotnih črpalkah, o plinu itd… Kot vsak človek sem iskal opcijo, kjer bo normalen strošek investicije, vzdrževanja in tekoče porabe. Vesel sem, ker sem vse to našel v IR panelih.
Investicija v Sunjoy panele je bila 3.000 €, strošek porabe prvo leto cca. 550 € (panele sem vklopil že na začetku oktobra in ugasnil konec aprila), strošek vzdrževanja 0 €.
Povzel bom celoleten strošek ogrevanja + elektrike, ko smo se ogrevali na kurilno olje 1500 € za olje, 420 € za elektriko (kuhinje, pranje, likanje, TV itd..), servis peči 90 €, dimnikar 70 €. Skupaj cca. 2080€. Nisem čisto siguren glede stroška dimnikarja, vse ostalo drži.
Lansko leto sem porabila za ogrevanje 550 € + ostale elektrike 530 € (za ogrevanje vodo imam bojler), vse skupaj 1080 €. V mojem primeru skupen prihranek cca. 1000 €.
Po enem letu uporabe, ko sem videl, da vse skupaj deluje sem začel tudi sodelovati z Alešem. Moje stanovanje si je ogledalo že več kot 40 oseb in resnično nimam, kaj skrivati. Vsem vedno pokažem tudi porabo na spletni strani GEN-I.
Osebno nisem navdušen na forumi, ker nikoli ne veš, kdo se skriva za določenih vzdevkom in kakšen je njegov namen. Jaz sem se izpostavil z imenom in priimkom, moje kontakte najdete na spletu in bom z veseljem odgovori na vsa odprta vprašanja. Ne želim pa se prerekati preko forumov. IR paneli delujejo vedno pa rečem, da odlično dela toplotna črpalka, peč na pelete itd… Super je, da imamo na trgu izbiro in verjamem, da ni veliko naivnežev in večina premišljeno kupijo. Jaz uporabljam IR panele, sosed čez cesto toplotno črpalko, sosed desno peč na drva :).

Lep pozdrav vsem.

Boško Praštalo

G.Babič, a lahko prosim še meni odgovorite?
Hvala !

S čim pa se ukvarjate g.Praštalo?

Gospod Jozze.
Ne poznam siemensovega sevalnega grelca. Če so njihovi prav tako ploskovni paneli, ki delujejo na nažji temperaturi je seveda res enaka poraba. Potem tukaj ni razlike. Sunjoy panel je s pomočjo tourmalin kristalov tudi ionizator. Ne poznam pa siemensovega. Če pa deluje na višji temperaturi pa ima 2,5 krat večjo porabo glede na efekt mislim in kar nekaj krajšo življenjko dobo. Ampak mislim da verjetno je ploskovni ir panel. Tako da je učinek glede porabe približno enak.

Seveda, saj sem jim dal možnost oglaševanja, ker sem zadovoljen s paneli.
Kot drugo pa je bolj pomembno, da smo našli nekoga, ki ne bo samo oglaševal, ampak se bo spustil v boj z anonimnimi uporabniki in poiskušal narediti dodano vrednost vsebini. saj je edini pripravljen zagovarjati nekaj z imenom in priimkom in pri tem zastaviti svoje ime.

Seveda vem, da so nekateri tukaj gor, ki so anonimni, tudi ljudje iz konkurenčnih produktov, zato tudi toliko kreganja. Bi pa debata potekala veliko drugače, če bi se morali vsi predstaviti. In pri meni ima človek, ki se upa pokazati, vedno večjo težko, kot nek anonimni strokovnjak, ki ima svoje razloge zakaj piše tako kot piše.

In ko berem vse te vaše zapise, me vedno znova zmoti, da ne gledamo posamično, ampak vse povprek. vsak ima svojo specifično okolje, želje, prostor, način, možnosti.

če rečem, TČ je najcenejše ogrevanje, v redu, povejte mi koliko je investicija, koliko je vzdrževanje, in kakšen je poseg v to izvedbo, ali bom imel vse razrito, ali bom moral streho na novo urediti, bom moral v hiši razbijati, beliti na novo, itd…

zakaj nihče ne pogleda in izhaja iz lastnega primera. To je zame sekundarno ogrevanje, dveh sob, primarno je peč na drva.
A veste, da je to najcenejše ogrevanje? Je pa razlika, če imaš svoj bukov gozd ali pa ga nimaš…in spet tisoč faktorjev.

Ecosenu-u in Alešu pa smao kapo dol, da se je šel pregovarjati s folkom, ker če kdo ve, kako je to nehvaležno delo, potem sem to jaz.

Tako, se bodo vsaj na enem mestu zbrale informacije, ki bodo lahko koristile marsikomu.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Vse lepo in prav, vendar me tak način prodaje avtomatično odbije. Mogoče bi bil še zainteresiran, če se ni bi na tak način oglaševalo.

New Report

Close