Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Pozdravljeni vsi z zdravimi ambicijami kateri stremiste v bolj realno zivljenje Hvala G.Albinu in se nekaterim s katerimi se popolnoma stinjam o logikah zivljenja. tudi jaz sem sklon IR ogrevanju ampak za slabso odlocitev v le to so za to v vecini kriva medijska natolcevanja (ozadja) katera samo zmedejo ta ubogi folk. Zivel kapitalizem vedno bolj !!!!! Prisel bo dan za novo revolucijo -MISELNO .Hvala in ne dajte se nagovarjati .Lep pozdrav se ve komu.
Robert

Pozdravljeni,

v najemu imam cvetličarno v velikosti 25 m2. Zanima me, katera oblika ogrevanja je najcenejša (tako investicija kot potem stroški).

Dragi Primož….
dobila sem nekako reklamo za IR ogrevanje TIPING?!
In sem malo poguglala…in našla vaše ime in debato.

Ogrevam stanovanje s termoakumulacijskimi pečmi, ki
so že precej stare! Vendar še najbolj ekonomične, saj toploto
akumulirajo in zadržijo dalj časa!
Polnimo jih ponoči, ko je el.energija cenejša! (…. kako je to?:
zjutraj je fino toplo, čez dan smo v službi, ko pridemo domov
so peči že precej ohlajene,….zvečer ob 22h pa prižgemo peči,
grelnik vode, pralni in pomivalni stroj, likalnik….no sesanja se
vzdržimo do sobote! Ko je vikend namenjen počitku največ
pospravljamo, sesamo, peremo, likamo,…?! Vse za varčevanje!)

Vidim, da so tile IR paneli namenjeni “dogrevanju”?! Torej, kaj
ostane kot primarni vir ogrevanja? Še vedno TA peči?
Sedaj imamo 1 oljni radiator in dva norveška za dodatno ogrevanje!
Stavba je stara in ni izolacije! Za obnovo fasade v centru mesta, v
večstanovanjski stavbi,…
nam je mojster naštel nevem kakšnih vse dodatnih stroškov…od
3.000-5.000 občini, za dovolitev postavitve odra, predelavo zunanje
el. napeljave….hiša ima neke kamnite okraske,….itd….Mislim, da nas je
minilo (še mojster ni bil kdovekako kako zagret, saj nam ni poslal predračuna!)

Ali bi IR paneli bili primerni? Za dogrevanje ali tudi za edini vir toplote?

Hvala za nasvet….
Tamara

Aleš je resnično zelo primeren za pogovor in potem skupaj ugotovita, kaj najbolj potrebujete. Jaz sem to rpeizkusil, na svojem rpimeru in moram reči,d a deluje in je super dopolnilno ogrevanje.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Od termoakumulacijskih peči je bojše praktično vse, tako da boljše kot do babica je stopiti do energetskega svetovalca, ki ni vezan na posameznen tip ogrevanja.

Na občinah imajo energetske pisarne – z uradnimi urami za svetovanje občanom, in to brezplačno. Mislim, da odgovarjajo tudi na internetu, malo poguglajte od petre s cvetličarno do tamare s klicaji!

Verjetno je ogromna razlika že v tem, ali si v najemu ali gre za lastniško stanovanje, v katerem nameravaš dolgoročno bivati in se ti na dolgi rok stroškovno dejansko splača nekaj vložiti v ogrevalni sistem. Za pet let najema pa verjetno najboljši stari dobri električni rebrasti radiatorji, ki so poceni za nabavit, trošijo enako kot oblikovno ličnejši, po koncu najema pa jih gladko odseliš s seboj.

A ti slučajno meniš, da je večina ljudi intelegentnih? 🙂

Sem šla malo na ta forum, ker me zanima ir ogrevanje. Pa sem kar malo razočarana, saj je več nekega obmetavanja kot pa konstruktivnega pogovora. In če je že tako, potem še jaz pristavim lonček o ogrevanju. Ko je zunaj minus dvajset in je v neizolirani hiši brez gretja minus dve, odprite hladilnik in se pogrejte. Lp

imamo hišo cca 300 m2 .bila centralna na olje – letni strošek 2500 eur .prešli smo na drva – letni strošek 800 eur -sedaj imamo ir panele vodo ogrevamo z 80 l bojlerjem- investicija 4000 eur – je lepo toplo in nič dela. centralna ostaja v primeru ,da ni elektrike. položnice za elektriko 1300 eur letno. ogrevamo samo 200 m2. v hiši nas živi 6. dejansko sta to dva stanovanja po 100 m2. najceneje so drva vendar je z njimi kar nekaj dela čeprav nam so jih pripeljali že narezana, tako, dasmo jih samo zložili v drvarnico. ir paneli pa so OK, ker imamo najnovejše modele, ki so tudi zelo lahki.

jaz imam podobno hišo, pa me ogrevanje pride 400 eur z toplotno črpalko, kar je nekako logično glede na razliko v izkoristku med tč in ir

v evropi zboli za kožnim rakom okoli 250000 ljudi letno zaradi ogrevanja z IR paneli. v prostorih kjer so IR paneli bi morali nositi pokrivala skozi katera ne prodrejo IR žarki. smrtnost zaradi IR ogrevanja je 18500 letno. tudi alzheimerjeva bolezen je zaradi IR žarkov tudi naravnih. previdno s tem.

Vi ste malce pomešali z uv žarki. Ir toplota nikakor niškodljiva, kar dokazuje številne tuje študije. Vpišite infared heatng v google. Z ir toploto smo ves čas obdani. Saj jo tudi ljudje oddajamo.

jaz imam podobno hišo, pa me ogrevanje pride 400 eur z toplotno črpalko, kar je nekako logično glede na razliko v izkoristku med tč in ir[/quote]

Ob odlični izolaciji bi bila seveda tudi z ir paneli skoraj podobna poraba ampak v neprimerjivi bolj kvalitetni toploti in 2 x cenejši investiciji

Na občinah imajo energetske pisarne – z uradnimi urami za svetovanje občanom, in to brezplačno. Mislim, da odgovarjajo tudi na internetu, malo poguglajte od petre s cvetličarno do tamare s klicaji!

Verjetno je ogromna razlika že v tem, ali si v najemu ali gre za lastniško stanovanje, v katerem nameravaš dolgoročno bivati in se ti na dolgi rok stroškovno dejansko splača nekaj vložiti v ogrevalni sistem. Za pet let najema pa verjetno najboljši stari dobri električni rebrasti radiatorji, ki so poceni za nabavit, trošijo enako kot oblikovno ličnejši, po koncu najema pa jih gladko odseliš s seboj.[/quote]

Malo je energetskih svetovalcev, ki bi gledalo tudi na vaš denar. O ir ogrevanju pa še nimajo pojma. Ker mešajo hruške pa jabolke.

IR panel 435 w
Radiator 1000 w
Razlika cca 56%
Predmeti se pa tako in tako segrevajo na toplem.
Uporabiti je treba 1000w panel in 1000w oljni radiator.
Seveda je razlika 56% če pa ima panel za več kot polovico manjšo moč.

Mi smo postavili dodatni ipanel na strop kopalnice in je enkratno. Malo odpremo vrata in je se hodnik ogrevan. Smo pa v 30let stari hisi, malo ze izolirani in menjana okna. Pomladi menjamo streho in izoliramo podstresje, pa uredimo se toplotno crpalko. Sedaj kurimo olje. Upam da bo to v redu in se bo poznalo pri stroskih in da bo tudi toplo. Lp

Mi ima doma Ir panele od slovenskega proizvajalca elpan.si / elpan-ogrevanje.si in smo zelo zadovoljni. So pa tele že 30 let na trgu

AlešBabič je napisal:

“Primer: Za stanovanje v velikosti 60 m2 potrebujete za ogrevanje z IR paneli SUNLIFE cca. 4 KW. V tem primeru bi bila poraba:
Izračun porabe: 4 KW x 0,12 €/kWh x 5 ur/dan x 180 dni = 432 € na leto. V kolikor želite prihraniti dodatnih nekaj deset evrov na leto, vam priporočamo, da izberete cenejšega elektrodistributerja.”

Jaz pa pravim, ena dobra inverter klima za 60 m2 (3.600 KW), sicer v tem primeru ni enakomerno porazdeljeno ogrevanje, ker jo lahko postavimo le v en prostor.
Izračun porabe: 1KW x 0,12 €/kWh x 12 ur/dan x 180 dni = 259,2 € na leto.
Klima je 4 krat cenejša. postaviš 2 2.500 KW, ki imata porabo od 0,6 do 0,8 kWh. Še vedno več kot pol ceneje.

Za nekoga, ki hoče imeti 2x na dan za 20 min v kopalnici toplo oz. vroče, ko pride izpod tuša se IR paneli ne splačajo, je bolje kupiti kalorifer, ker je veliko cenejši in doseže svoj namen. Namen IR panelov je namreč da segrejejo površine v prostoru, te pa posledično zrak v prostoru, kar pa je traja dlje časa, ampak ko je enkrat ogreto je ves čas toplo (IR paneli pa vzdržujejo toploto).

Niso vsi IR paneli dejansko IR paneli. Sedaj se skoraj vsako grelno telo pravokotne oblike in električnim grelcem prodaja kot IR grelec, kar pa mislim da gre za zavajanje kupcev, saj mislijo da bodo z malo denarja dobili učinkovit in poceni način ogrevanja v bistvu pa svoj denar vložijo v drag električni grelec, ki večino toplote odda s konvekcijo in ne z IR. Malo denarja – malo muzike.

Stroški ogrevanja z IR paneli so nizki, kadar se uporabijo tudi kakovostni IR paneli, kar pa vpliva tudi na višino investicije.

Imamo doma inverter klimo in jo občasno uporabimo za ogrevanje. Super stvar, če imaš rad ropotanje ventilatorjev in veter v laseh, pa ves prah v zraku in suh zrak, da rabiš še tako močen vlažilec 🙂

New Report

Close