Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Dostop sem dal tudi drugim prodajalcem IR panelov in ne uporabnikom :-). Sem se malce zmotil

[/quote]

Nevtralno bi pomenilo, da imajo na njej možnost predstavljati svoje zadeve vsi ponudniki ogrevanja enakovredno.

Enostavno se zavajanje samo nadaljuje, taki prijemo so znani v vaši celotni zgodovini g.Babič. Res škoda, kajti mogoče je produkt kvaliteten, sami pa na ta način odganjate veliko potencialnih kupcev – tudi mene.

Nevtralna je mišljena na področju IR ogrevanja in ne vseh sistemov, ker je stran namenjena samo IR ogrevanju. Ne vem kaj je v ozadju, da ste se me lotili :-). Če ste ponudniki drugih sistemov ogrevanja vas malce razumem.

Toliko o nevtralnosti.

Nič ni v ozadju, le vaš način trženja in zavajanja mi ni všeč. Sam sem le uporabnik, kot pa je razvidno iz moejega pisanja pa ne navijam za noben način ogrevanja, tudi ne reklamriam tistega, ki ga sam uporabljam.

Sem čisto v drugem poslu in nijkakor povezan s tem, moti pa me če nekdo želi s prefinjenimi tehnikami spletnega oglaševanja ljudi prepričati. Prav se mi zdi, da se ljudje tega zavejo ter se odločijo po svoji dejanski volji.

Pozdravljeni,

Seveda je to na nek način promocija. Saj se vsi na različne načine promoviramo. Če verjameš v produkt želiš seveda čim več ljudi obvestiti in s tem ni nič narobe. Imam pa iz strani med.over.net-a dovoljenje da lahko odgovarjam tudi na vprašanja. Ampak žal očitno smo na spletni strani in tudi tukaj že toliko stvari objasnili glede ir ogrevanja da je bolj malo vprašanj.

Lep vikend vam želim!

Toliko o nevtralnosti.

Nič ni v ozadju, le vaš način trženja in zavajanja mi ni všeč. Sam sem le uporabnik, kot pa je razvidno iz moejega pisanja pa ne navijam za noben način ogrevanja, tudi ne reklamriam tistega, ki ga sam uporabljam.

Sem čisto v drugem poslu in nijkakor povezan s tem, moti pa me če nekdo želi s prefinjenimi tehnikami spletnega oglaševanja ljudi prepričati. Prav se mi zdi, da se ljudje tega zavejo ter se odločijo po svoji dejanski volji.[/quote]

Nič ni narobe s promocijo in reklamo, težava se pojavi ko nekdo poskuša promovirati nekaj na način, kot da to ni promocija temveč spontan odziv posameznikov, omenja neke nevtralne strani in še in še in še….pa saj se razumemo, kajne?

Pozdravljeni;
Prav zabavno enostavno;
Kolega je napravil vrtino…TČ ki ga je stala 13000eur z vrnjenimi subvencijami,in porabi nekje 500eur letno za ogrevanje..
Po mojih izračunih bi me stali IR paneli za celo hišo nekje 4000eur.
In če bi bila letna poraba isto kot pri kolegu se bi jaz 18 let ogreval da bi prišel na njegovo investicijo.

Pri TČ (zemlja voda) je pri velikih hišah za cca. 20% manjša poraba, kot z IR paneli. Je pa seveda odvidno od vsakega primera posebej. Pri IR ogrevanju je posebej treba paziti, da je v prostoru dovolj moči, ker drugače lahko imate veliko višjo porabo, saj so stene še naprej lahko hladne in potem ne boste občutili pravega občutka ir ogrevanja. Prednost Ir panelov je predvsem v dolgi življenjski dobi, saj nimajo gibljivih delov, ne črpalk, motorjev in niso povezani z vodo. Z IR paneli se da lažje z optimizirati stroške v kolikor ne koristite vseh prostorov (npr, ko gredo otroci od doma)

Hočem reč samo to da ljudje ne gledajo koliko investirajo v eno stvar,govorijo samo koliko ceneje se grejejo.

……..saj so stene še naprej lahko hladne in potem ne boste občutili pravega občutka ir ogrevanja

Z IR paneli se da lažje z optimizirati stroške v kolikor ne koristite vseh prostorov (npr, ko gredo otroci od doma)

Aha, ko pridejo pa čez 8 ur domov so pa stene najprej hladne in potem ne občutijo pravega občutka IR.

Če bi bil jaz @Aleš Babič, bi se zaradi neetičnega reklamiranja in ogromnega števila neumnosti in ad hoc teorij, popolnoma skreganih z osnovami fizike, objavami pod sto nicki, pogreznil 15 metrov globoko v blato. Tja, kamor bi po vseh pravilih poštenih ljudi tudi spadal.

Vsak naslednji prispevek poskrbi kot dokaz za veliko željo po poneumljanju strank, podcenjevalnega odnosa do uporabnikov = skratka za trdoglavca, ki se je s svojimi prispevki in makiavelističnim lažnivim nakladanjem, objavljanju neresnic, zastarelih podadatkov in tako dalje……. pri običajnih bodočih uporabnikih teh panelov diskreditiral in osmešil do konca.

Pa kaj je narobe s tabo @Aleš Babič, te ni nič sram?

@krmdanes
Ti ne razumeš, da je to mišljeno, da gredo otroci od doma (prazne sobe), ne pa, da se bodo vračali npr. po 8ih urah iz šole…. :bonk:

@milankos
S tem, da je potrebno toplotno črpalko po 18-25 letih verjetno obnoviti ali izvesti že tekom prvega obdobja servisne posege… crkne črpalka, kot pri kolegu, itd.. Tako, da se strinjam z vami, potrebno je gledati skupni vložek v ogrevanje: tako investicijo kot porabo.

ekosen? babic? milankos? prastalo? albin? jozze?

Gospod Babič,
glede na to, da imate preko 600 uporabnikov vaših panelov, zakaj jih ne povabite,da argumentirajo z konkretnimi podatki vaših hudih nasprotnikov, ki nimajo nikakršnih praktičnih izkušenj z vašimi paneli? Naj povem, da imam trenutno tudi jaz en vaš panel (cca 1 mesec) in so občutki glede na to, da nisem pričakoval preveč, zaenkrat “solidni” glede porabe energije,glede oddajanja energije od predmetov,zidu nimam še nobenega občutka, dejstvo je tudi, da zaradi tega temperatura niha, se pravi ko zagreje je zelo toplo potem pa je do naslednjega vžiga panelov dokaj hladno(zrak). Torej naj se javijo vaši uporabniki.
Tudi jaz se bom še zagotovo, ko bom dokončno stestiral vaš panel, se pravi nekje do marca,aprila ne glede na to ali bojo izkušnje negativne ali pozitivne in takrat se bom tudi podpisal z pravim imenom torej že vnaprej zanikam, da sem Aleš Babič ali kakšen njegov psevdonim.
lp dr.pivos

Pozdravljeni,

Verjetno nimate na termostatu urejeno diferenco, mogoče se vklapljajo paneli na 1 stopinjo razlike, kar je preveč. Ali pa da je premalo moči v vašem prostoru. Lahko nam pišete na mail, da stvar pregledamo in uredimo, da bo tako, kot je treba.

Lansko leto smo imeli dan odprtih vrat. Tudi tukaj je že nekaj strank nekaj napisalo, ampak nekateri mislijo da sem to jaz :-).
Letos bomo spet organizirali dan odprtih vrat. Vsaj pri 20 ali 30 naših strankah.
Ampak že danes si lahko vsak ogleda pri kakšni naši stranki, saj ničesar ne skrivamo. Pri Boškotu praštalo je bilo že več kot 50 strank. On je bil sprva eno leto naša stranka in po enem letu je opazil naš oglas da iščemo svetovalce in da imajo prednost naše stranke, saj lahko govorijo iz lastnih izkušenj. Sedaj pa z Boškotom zelo dobro sodelujemo s strankami ima odličen odnos, kar se pozna tudi v prodaji.
Tudi jaz osebno stranke vabim k sebi. Če kdo želi se lahko oglasi. Naj mi pošlje na mail [email protected] v kolikor si želi ogledati panele. Na facebooku dodajo stranke mnenja, tako da si le poglejte našo fb stran, tam niso anonimneži in moji dvojniki 🙂

[/quote]

Pozdravljeni g. Babič
Dejstvo je, da je meni panel montiral nepooblaščen monter brez predznanja o panelih(poslan iz vaše strani), ki je imel velike težave pri vzpostavitvi povezave termostata z bazo kot sem vam že pisal na vaš mail in je lahko to posledica, da ni pravilno nastavljeno,ker sem vam takrat omenil, da bom zaradi tega zadevo reklamiral, če kaj ne bo v redu. Res je, da ste se mi takrat zaradi tega tudi opravičili in bi sedaj prosil, da mi pošljete pooblaščenega monterja, da ugotovimo kaj je narobe. Upam, da še imate moj mail in me prosim kontaktirajte.
lp dr.pivos

Pozdravljeni!

Zanima me kako se IR paneli obnesejo za ogrevanje lesenih mansard? A pride do kakšnega učinka ogrevanja če je povsod samo les? Najlepša hvala za odgovor!

LP


Ne vem, zakaj ne bi bilo učinka. Razen, če so zaradi slabe izolacije prevelike izgube.

Sem študent gradbeništva. Zagotavljam vam, da gre pri IR panelih za zavajanje naivnih kupcev. Električno ogrevanje sodi med najdražje in vse kar prihranite z nizko investicijo zgubite v parih letih pri visokih stroških ogrevanja. Tu ne gre za nobene nove tehnologije. Mislim, da bi moral nekdo prijaviti ta podjetja ZPS, ker je fizikalno nemogoče, da bi bilo katerokoli ogrevanje na elektriko, ki ima samo 100% izkoristek bilo cenejše, kot na plin, kaj šele cenejše kot na les, kar trdijo na svojih uradnih straneh.

Atilap, mogoče si študent samo ti perejo možgane. Elektrika je čisto primerljiv energent z plinom. Sam ogrevam 60m2 vikenda z električnimi radiatorji in je bila investicija slabih 200€. Brezvezni radiatorji za 20€ na varijanto kaloliferja brez vpiha in termostatske vtičnice, ker tisto kar je na radiatorju ni vredno počenega groša. Poleg tega si priračunaj še razvode,radiatorje, 2m2 kurilnice, dimnikarske storitve, priklop na plin…. In še pomemben podatek, 1/3 kurilne sezone je v cenejši tarifi. Je pa res, da to ni primerno za 200m2 hišo. Ampak stanovanje 60-100m2 grem takoj na električne radiatorje. Poleg tega plačuješ še mesečno za priklop na plin, čeprav ga ne rabiš. Tako, da smo nekje tam tam neke drastične razlike ni.

@študent gradbeništva
Tudi jaz ti na lastnih izkušnjah povem, da nimaš prav in tako kot pravi predhodnik ti perejo možgane. To o 100 % izkoristku je res, vendar so prihranki drugje! Pri el. ogrevanju ne plačuješ priključnine, ne plačuješ dimnikarja, servisov, ter ni izgub na ceveh, v peči, pri izgorevanju, v dimniku…. To je bistveno! Že samo s tem dosežeš velike prihranke!!
Pri IR ogrevanju pa še nekaj več, saj predmeti akumulirajo temperaturo in je ob zračenju in ob morebitnih prepihih manj izgub! Ter nekaj pridobiš še na račun boljše izolacije, saj IR suši stene to boš pa vedel, da pomeni boljšo izolativnost, ker ni toliko vlage v stenah!!

New Report

Close