Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Kakšen babič, kaj tebi ni jasno??
Nekateri ste obsedeni…

Kaj bom jaz bil babič?
Jaz samo zagovarjam uporabnika, ki ni nič kriv, ko ga napadaš.
Jao, nekateri se na vsak način želite znebiti konkurence in jih deskriditirati.
In to na zelo podle načine.

Ali ne bi bilo bolje zapreti tega posta kakor nonstop gledati objave nekega obsedenca, ki napada vsakega ki se prijavi. Daj se že enkrat podpisat pod svoje pisanje in nehaj vpletati mene in še marsikoga v svoje idiotske blodnje. Prijavil sem se na ta forum v dobri veri korektne debate in informacij. Dobil sem pa, da mi vsak dan prileti na mail neko obtoževanje, kup nekašnih fanatičnih predpotopnih matematičnih izračunov in mi pokvari cel dan. Dajte imet jajca in si nabavit te IR panele jih testirat in potem jezik sukat in nakladat. Podpišite se pod svoje pisanje da bomo potem vedeli s kom se pogovarjamo in se vas izognemo na kilometer. Malokdaj me kdo pripravi da se spustim na tako nizki nivo komuniciranja, vendar kar je preveč je preveč.

kaj je narobe z mojim vprašanjem, kje v tem forumu je pa naveden naslov in ime podjetja.Meni se ne da za nazaj brskat in vse čitat, sploh pa ne postaov nekaterih tule gor.
Jaz imam že urejeno centralno ogrevanje, ampak če je res toliko ceneje, bi probal v eni sobi, koliko elektrike pošere.
Sicer sem ravno včeraj bral, da je najdražja nafta in plin, potem pa že elektrika, tako da ne vem če se bo to izšlo.
No če g. Babič še kaj pride sem, naj mi odgovori, če ga niso taki kot malo višje že dokončno pregnali.

Naivnost ne pozna meja.

Kakor je rekel Albin, si obseden z babičem. Pusti debato pri miru, če te živcira.

Jaz sem stalni bralec tega foruma in v tej debati nisem opazil nekega pristranskega reklamiranja. Uvoznik/zastopnik kot je Babič svetuje uporabnikom glede IR ogrevanja. In kaj je s tem narobe??
Razen tega, da si konkurenca in na sovražen način diskreditiraš podjetja.

Tukaj se odvija tema glede ogrevanja z IR paneli in ne o žaljenju, obmetavanju z neresnicami in napadom konkurence.

Vzorec se ponavlja. Ste res mnenja, da tega nihče ne vidi? Da je dovolj eno stvar ponavljati ter ta potem postane resnica?

Napišite v naslov, da je tema Propagandno sporočilo, pa bom zadovoljen. V nasprotnem primeru pa je zadeva zelo praktično enako kot tista igra z eno kroglico in tremi lončki. Tudi tam to igro igra 20 igralcev, dokler žrtev ne ugotovi, da so vsi med seboj povezani. Žal pa je takrat ponavadi že praznih žepov.

Že cel večer prebiram temo o IR panelih. Moram reč, da sem bil na začetku zelo navdušen nad njimi. Potreboval bi en panel za eno sobo, saj je kljub talnemu ogrevanju (kurilno olje) kar malce mrzlo.
Verjetno bom panel tudi kupil. Moram pa vseeno podati mnenje, saj me kot nekoga, ki mu fizika in termodinamika ni tuja, zelo čudi, da nekdo prodaja stvari, o katerih se mu ne sanja. To je kot zgodba o caimtrailsih, orogonskih topovih, marsovcih itd. Izgube so izgube. Če so IR paneli nekaj drugega kot grelci, če niso prenosniki toplote (kot TČ), potem so Perpetuum mobile.
Naj prodajalec prodaja panel kot grelec, in ne ga primerjat s TČ. Vsak naj pri sebi razmisli ali naj si vrže na papir prihranek. In nikoli ne bo porabil manj kot s TČ. Nikoli. Vse nakladanje o drugačnem ogrevanju človeških celic, sevanju pohištva … je NATEG.

Lepo povedano, sedaj si ga pa naroči iz tujine in prihrani kakšen €.

Pozdravljeni,

Na tem forumu odgovarjam na vprašanja o IR ogrevanju. In je to na nek način PR. Predvsem želimo obvestiti ljudi o novi tehnologiji ogrevanja (IR panelno ogrevanje), saj nam določeni mediji ne dajo podpore, ker so preveč pod vplivom lobijev. Inveticija v oglaševanje pa je predraga, zato večina strank pridobivamo od zadovoljnih uporabnikov. Z Primožom se že dolgo poznava, saj sem bil moderator na eko forumu (čeprav ga sedaj več ne spremljam, ker žal nima časa). Primož me pozna kot poštenega človeka zato mi je dovolil da odgovarjam na vprašanja.

Jaz imam dva panela in vam povem,d a sem res zadovoljen z njima.

Dve otroški sobi ga imata kot edino ogrevanje, naštimaš tajmer, da je soba lepo segreta, ko otroci pridejo domov. Potem pa se vključijo maksimalno še enkrat ali dvakrat čez dan, zvečer pa mora biti temperatura tako ali tako primerna za spanje.

Tukaj ni nobenih zgovarjanj, preprosto je bila to najcenejša in najbolj elegantna rešitev za segreti dve sobi. Drugače pa imam kamin in je potrebno samo dogreti ali po potrebi, če se otroci zaprejo v sobe.

Nobenega razbijanja, enostavna montaža in enostavna uporaba, prav tako ne zasede nobenega prostora.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Problem ni v oglaševanju, težava je ko se določene osebe ali ena sama vključuje v debato, da jo umetno drži pokonci. To pa je zame nekorektno oziroma prikrito oglaševanje. ki lahko zavede nepozornega bralca.

Mar res kdo verjame, da bi bilo o tem načinu ogrevanja 224 komentarjev?

imamo veliko hišo, , notri je več sob cca,-20 ,cca 500m2, vse se ogreva na plin,tudi topla voda, poraba letna je 5000m3, kaj bi priporočali?
Razmišljam o toplotni črpalki, zanimivi so tudi ir paneli.Sosed je šel na pelete, a ima skoz težave, nimamo niti prostora za skladiščenje peletov.
Lahko dobim kakšno konkretno ponudbo.

Živjo!

Živim v stanovanju (garsonjera), velikem 30m2 (od tega 4m2 kopalnica). Najprej sem se grel z električnimi radiatorji (stanovanjski del 2 x 1000W, kopalnica 1x 400W), nato pa sem bivalni del začel ogrevati s klimo, ki povsem zadostuje za majhen prostor.

Težva je, da je v stanovanju kar veliko vlage (največ v spodnjem kotu, kjer se stikata dve zunanju steni), zato sem razmišljal, kaj v zvezi s tem narediti (glede na to, da nimam namena v tem stanovanju živeti celo življenje, iščem ugodno varianto).

Kaminska peč na drva je bila prva opcija, vendar je težava s prostorom (oziroma namestitvijo dimnika). Vzame preveč časa in denarja (zaradi pozicije stanovanja v hiši). V bistvu sem potem že izbral kamnisko peč na pelete (čeprav se mi zdi strošek visok), potem pa mi je nekdo predlagal IR panele.

Všeč mi je, da naj bi IR paneli v bistvu sušili predmete/stene, se pa bojim, kaj bo v tem primeru z dejanskim ogrevanjem (glede na vlažnost stene se bojim, da bo IR panel ves čas le sušil steno). V mislim imam opcijo, da v bivalni del namestim 1 ali 2 IR panela, po potrebi pa zakurblam še klimo. Hkrati pa bi 1 IR panel namestil še v kopalnico (ki bi bila v primeru gretja s kaminskimi pečmi izvzeta).

Torej, moj prvi namen je sušenje stene, drugi pa ogrevanje.

Hvala za pomoč-

Za ogrevanje 500m2 se vam verjetno ne splača ogrevati z IR paneli. Z IR paneli se splača ogrevati do 300m2, če seštejemo investicijo in porabo. Če bi bil ta objekt indrustrija oz. da bi bili višji stropi in veliki prostori potem se tudi z IR paneli industrijske izvedbe zelo splača. Za hiše nad 300 m2 pa malce manj. Res pa je da imajo IR paneli tudi veliko drugih prednosti (podaljša življenjsko dobo onjekta, saj so predmeti manj vlažni, bolj prijetna toplota, manj vzdrževanja…).

Pozdravljeni,

Lahko vam naredimo energetski izračun in na podlagi tega pripravimo ponudbo.
Potrebujemo naslednje podatke
1. točna velikost vsake sobe posebej
2. število zunanjih sten vsake sobe posebej
3. višina stropa
4. Izolacija
5. velikost oken
6. izvedba tal
7. Ali je prostor medetažen, pritličje ali mansarda
8. Željena temperatura
9. lega prostorov (sever, jug..)
10. Vlažnost prostora

Še bolj pa vam priporočam, da si eden od naših svetovalcev ogleda vaše prostore.
Prosil bi da nam vprašanja pošljete tudi na mail [email protected], ker nisem vedno prisoten na tem forumu.

lp,
Aleš Babič

Nevtralna stran o IR ogrevanju
www.ir-ogrevanje.org

Komu mažete oči….Nevtralnost?

In tako se je zgodba o IR panelih in njihovem poštenem prodajalcu počasi pripeljala do popolnega konca.
Od tu dalje je vsak komentar odveč.

Golazen!

Ni najbolj higienično, da se takole objavlja, vendar saj če dobro pogledate to stran in Aleševo vidite, da sploh nikjer ne skriva tega, da je identična, le grafika druga. In da je sam postavil.

Kontaktov pa na strani res ni, da bi preusmerjala na neko podjetje. Iz tega vidika je sicer lahko “nevtralna”, da ne prioritizira nekega podjetja…

Spletno stran sem jaz postavil in dal brezplačen dostop tudi drugim uporabnikom ir ogrevanja. Dogovorili smo se le, da se ne smemo oglaševati in če kdo to opazi ga morajo takoj obvestiti. Skupaj pa želimo ozaveščati ljudi o IR ogrevanju. Iz tega vidika lahko rečem da je nevtralna. Seveda pa je bila to moja ideja. Prej ko slej bodo tudi nova mnenja uporabnikov dodana iz strani konkurentov izbrisati morajo le ime firme in produkte, kot sem to že sam storil.

New Report

Close