Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Še enkrat preberi uporabnika Zavajanje, ti je napisal izračun.(sem ga na hitro preletel) Poglej si ga in boš videl razliko. Zakaj bi nekaj kupil dražje že danes(IR) če lahko kupiš že sedaj nekaj ceneje in to VELIKO ceneje. Recimo klimo. (Ima IZKORISTEK). Ne boš verjel, oba priklopiš na elektriko.

Ma kakšna druga tehnologija, prosim te. Edina ziher stvar je IZOLACIJA in se na dolgi rok smeješ, ker nisi več toliko odvisen od cen energentov. Če pa to skombiniraš z poceni ogrevanjem si pa zmagal.


Kaj je ceneje? Investicija v klimo? Da mi piha po celem stanovanju in šumi? Da mi izsuši zrak ko poper? Da imam zaradi tega še več vlage in plesni v stenah? Ter na dolgi rok težave z zdravjem? Ni šans.

Za vikende že gre nekako, tam kjer občasno stanuješ. Da bi imel v hiši ali stanovanju klimo kot primarni vir pa veliko bolj cenim udobje in zdravje.

Ti pa kakor hočeš…

Dobra izolacija pa je seveda smotrna. Tu se seveda strinjam.

Ma ne, izsuši zrak:), plesen po stenah zaradi klime:) mislim človek se zamisli. Mislim, da vsi vemo zakaj plesen nastane in suh zrak To se lahko zgodi ne glede na način kurjenja.


Kaj ga biksaš …
Seveda je odvisno od načina kurjenja kako suh zrak imaš v stanovanju…
Pri talnem ogrevanju in pri IR panelih ne prihaja do suhega zraka v prostoru. Radiatorsko ogrevanje že ima takšne težave. Klima je pa najslabši način, saj ti vroč (topel) zrak direktno piha v prostor ter s tem suši zrak.

vlažne stene in s tem plesen pa nastaja, kot vsi vemo, zaradi kondenzacije. In klima segreje le zrak, predmeti, stene pa ostanejo mrzle.

IR ogrevanje deluje na način, da primarno segreva tla, stene, predmete… ti pa nato oddajajo toploto v prostor. Ker so na ta način tudi stene ogrete ne prihaja do kondenzacije, posledično ne do vlage in plesni v stenah. Poleg tega pa tudi ne do suhega zraka v prostoru.

Prav lepo vas je gledati kako prilezete iz svoje luknje ter pričnete nabijati….lahko bi se počasi zavedli, da si s tem delate kontra reklamo, kajne?

zakaj že kontrareklama?
Ker nekdo pove dejstva?

mislim, da je predvsem vas strah konkurence… saj tako neargumentiranega zavračanja dejstev težko vidiš….

Kakšne konkurence? Mislim, da nikjer ne omenjam s čim se jaz ogrevam, ukvarjam se pa s povsem drugimi stvarmi kot je to.

Glede na vaše pisanje bi si lahko kdo mislil, da je številka zraven vašega imena inteligenčni kvocient?

Predlagam, da umirimo strasti 🙂
In da vsak svoje argumente kulturno obrazloži.

Tu je tema o IR ogrevanju. Plusi in minusi tega ogrevanja.

Ni šans da ti klima suši zrak, če greješ tako kot treba niti pod razno. Vsako gretje ti suši če greješ na polno in ohlajaš itd.. A res klima ti ne segreva stene in predmetov..jaooo. dej przgi kalofer v wcju, ko bo zrak topel, pojdi notri in boš videl če ti bo vroče. Če ti bo, pomeni da te je segrelo, če je tebe je tudi druge stvari.

V zimskih mesecih ima zaradi kurjave večina stanovanj in hiš težave s suhim zrakom. To je splošno znano dejstvo. Tistemu, ki trdi, da temu ni tako je težko verjeti. Gretje prostorov s klimo še pospeši izsuševanje.

Kot zanimivost, kaj pravi o infrardečem ogrevanju priznani nemški strokovnjak na področju gradbene fizike prof. dr. ing. Claus Meier ?

»Infrardeče ogrevanje kot alternativa odpira nove poti ogrevanju. V primerjavi s konvekcijo je to
veliko boljši način ogrevanja v vseh pogledih. Infrardeče ogrevanje deluje na podlagi nižjih temperatur
na površini grelnega telesa. Pri varčevanju z energijo se ponuja varčna alternativa: ne samo, da je bolj
varčna z energijo, prav tako zagotavlja več udobja in preprečuje rast plesni. Toplotno valovanje ne
segreva zraka ampak trdne predmete in tekočine, zato zrak ostane prijetnejši in bolj svež. Posredno se
zaradi toplejše površine ogreje tudi zrak, vendar brez dvigovanja prahu in izsuševanja zraka. Posledično
prostora ni potrebno toliko prezračevati, kar pomeni še dodaten prihranek z energijo. S pomočjo
toplotnega valovanja se izenačijo temperature vseh predmetov v prostoru. Zaradi tega se človek počuti dobro in sproščeno.«

Nekateri ste res obsedeni z manipulativnim govorjenjem vsepovprek. Ne poznate tehnologije IR ogrevanja, nimate izkušenj, prodajate druge vrste ogrevanja in vse kar ni “vaše” zavračate brez utemeljevanj.

Ko pa dobite konkretna dejstva o IR in pričanja zadovoljnih strank, pa preslišite…

Le kdo vam še verjame??

kakšen babic? Mi lahko poveš kaj ima on s temi izjavami?

Kakor vem je on registriran uporabnik in se vedno podpiše…

Dajmo z argumenti ne pa nekimi obtoževanji.

Haha, bog naj se te usmili kaksne klobasas…
res ti je tezko, verjetno te konkurenca prehiteva.

po dolgem času sem malce pogledal ta forum in opazil da imam dvojnike :-).Sedaj imamo res veliko dela in nimam več časa bedet na tem forumu. Še nikoli v življenju nisem bil tako zaseden. Si kaj pišemo po sezoni.

lp,
aleš

pozdravljeni,

Po dolgem času sem pogledal ta forum in videl da je kar dejaven. Upazil sem da imam celo dvojnike 🙂
Sedaj sem res zelo zaseden in nim časa bedet na forumu. Se še kdaj kaj oglasim. V kolikor ima kdo kakšno vprašanje mi naj piše na mail [email protected], saj nimam časa spremljat tega foruma. Več bo časa po kurilni sezoni.

lp,
Aleš Babič

Pozdravljeni,

Danes je sobota imam malce časa da pogledam kaj se dogaja glede ir ogrevanja na forumih. Vidim da je ta forum kar dejaven, kar je seveda dobro.
Imam pa tudi dvojnike 🙂
Sedaj pa res nimam časa bedet na forumu, saj sem preveč zaseden.
Bom se kaj oglasil po sezoni ali morda že kaj prej.

Zelo pa sem se razveselil te vsebine, ki jo je napisal (Razumevanje)

Za razumevanje infrardečega ogrevanja moramo razumeti osnove splošne kemije in načine s katerimi pride do spremembe energije neke snovi, kajti energija določene snovi se lahko spremeni samo na tri načine in sicer s spremembo elektronske gostote na posameznih atomih (osnovnih gradnikih snovi), s spremembo vibracij molekul v snovi in s spremembo hitrosti rotacije molekul v snovi.

Spremembe v porazdelitvi elektronov (elektronski prehodi) ustrezajo absorpciji vidnega in ultravijoličnega spektra, absorpcija te energije lahko povzroči v molekuli prehode elektronov z enega nivoja na drugega, kar je osnova za pridobivanje energije v fotovoltaniki.

Spremembe v rotaciji molekul ustrezajo absorbciji mikrovalovnega dela spektra elektromagnetnega valovanja, ki pri prehodu skozi snov povzroča rotacijo molekul, slednje lahko zasledimo pri uporabi mikrovalovne pečice, kjer se molekule pri rotaciji med saboj zaletavajo, zaradi česar se snov segreje

Spremembe v vibraciji atomov v snovi ustrezajo absorpciji infrardečega dela spektra elektromagnetnega valovanja. Ko se grejemo ob IR panelu ali se sončimo, molekule v telesu absorbirajo infrardeče sevanje in močneje vibrirajo, kar privede do segravanja snovi. Za vzbujanje vibracije snovi je potrebno infrardeče sevanje s frekvencami v območju 1012 Hz do 4×1014 Hz. Iz navedenega lahko jasno zapišemo da je IR ogrevanje domena kvantne mehanike in ne termodinamike, zato je ni mogoče primerjati z ostalimi konvekcijskimi načini ogrevanja.

lp,
Aleš Babič

g.Babič je še opcija poizkusnega ogrevanja z vašimi paneli?
Jaz bi probal nekaj časa z enim panelom, oz. za prostor 25 m2.
Seveda bi panel vklopil v vtičnico, ki meri portabo energije.
Lep dan želim !
jozze

Še bolj hecno pa je, postavljanje takšnih prozornih vprašanj, kot je tisto zgoraj. Mislim, da ga ni opravilno sposobnega človeka, ki ne bi vprašal naravnost v podjetje…evo, tale jozze pa kar tule.
Joj, kako hudo bo, če g. Babič tega vprašanja ne bo opazil. Najbolje, da mu ga kar forvardiramo, a ne?


Čaki malo, kaj je narobe s tem vprašanjem jozzeta? Ne razumem, kaj tebi ni jasno?
Sicer bo pa že jozze odgovoril, zakaj se je odločil zastaviti vprašanje na forum. Kakor vem imaš cel kup ljudi, ki zastavljajo vprašanja podjetjem na forumih. Tako, da ne vem kaj želiš s tem dokazat…

New Report

Close