Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina oddam 4 mačje mladičke

oddam 4 mačje mladičke

tudi pasemske so zaželjene, pa se jih celo prodaja.

Sploh je pa ta debata malo zašla…
Andreja se je pač odločila imet mladičke, zdaj bo dala mačko sterilizirat (pohvalno), muckom je našla domove in upajmo, da bo za njih dobro poskrbljeno.
Sploh se nima več pomena prerekat.Kar se mene tiče…CASE CLOSED!

Lp!

Še to..Yoyo, se ti pridružujem pri tvojem zadnej postu.

Neeee, zaželen legla so tista, ki se jih da prodati, vendar! :))))

Mislim, da prisotne dame najbolj moti, da je Andreja v 2 dneh uspešno oddala mladiče (oglas je bil objavljen tudi na forumu mojpes, pa je tudi na njem obvestilo o tem, da so mladiči oddani). Kaj še vedno ne razumete, da vi s svojim načinom komuniciranja prestrašite ljudi (in ne govorite spet o vnaprejšnji slabi vesti…) in jih odbijete. Tisti, ki se potrudi preko oglasa ali foruma (kakor tudi v zavetišču) poiskati domačo nepasemsko mačko, si jo želi in navadno zanjo tudi skrbi.

Vi pa s svojim odnosom ljudi vnaprej postavite v pozicijo neodgovornih in neukih (pridiganje in pogodbe ter “nadzor”). Tega pa ljudje nimajo ravno radi….

…pridiganje in pogodbe ter “nadzor”…. Tega pa ljudje nimajo ravno radi….

—> Balkan, kaj češ…. Saj sem že omenila, da smo še daleč za Finsko….

Simona

daj povej, koliko takih vzrediteljev, ki si jih omenila pod točko A je v Sloveniji in koliko takih, ki si jih omenila pod točko B.
Ma daj ne meči meni peska v oči, če ga mečeš že sebi.

Biba – če si kdaj poklicala na mojo številko in povprašala, kje lahko kupiš mačko določene pasme, sem te verjetno usmerila na določene vzreditelje, hkrati pa te opozorila na nekaj stvari:
– da se pred nakupom o sami pasmi čimbolj informiraš
– da vzredirelja marsikaj povprašaš oz. kaj bi znala biti problematika pasme in
– na kaj je treba biti pozoren.

Izpostavila sem vzreditelje A, in verjetno med vrsticami namignila, da je treba biti malo previden pri vzrediteljih B, ter odsvetovala (zaradi slabih izkušenj ljudi) nakup pri ljudeh tipa C.

Zame so vzreditelji tipa A tisti, pri katerih bi tudi sama brez problema kupila novo mačko, če bi jo iskala … In ja, imam kar visoka merila glede tega :))

Glede na to, da nas je ‘vzrediteljev’ A in B v Sloveniji tako zelo malo, da se vsi poznamo med sabo, da bolj ali manj vemo, kdo kaj počne in kako počne, bi rekla, da se sedaj tehtnica – vsaj v zadnjih letih – nagiba v prid tipa A ..
Ja, je pa še kar nekaj ljudi, ki si vzredteljstvo predstavljajo malo po domače. Definitivno pa tukaj nastopijo potencialni kupci, saj imajo le-ti pravico zahtevati določene stvari in lahko mirne duše odklonijo nakup pri B in poiščejo A.

Če si kdaj brala moje poste, si lahko zasledila, da VEDNO poudarjam, da niso vsi ki registrirajo mačke tudi DOBRI VZREDITELJI, in da se tudi med nami najdejo kakšen zvezdice, za katere bi bilo bolje, da bi doma sadile solato.
In na žalost se najdejo tudi taki, ki niso nič boljši od dvoriščnih rejcev …
Z imeni tukaj ne bom operirala, če se pa človek želi poučiti, kdo kam spada, pa mu je tudi informacij dovolj na voljo …

Ne skrbi – v zvezi s kvaliteto vzrediteljev, si ne mečem peska v oči, predobro poznam situacijo, da ne bi bila realna .:))))

In ja, poznam kar nekaj vzrediteljev tipa A, ki imajo svoje mačke in vzrejajo zaradi veselja in ljubezni. Ljudje božji, a res ne znate misliti, no .. A mislite, da te živali živijo od zraka? nehajte samo videt tisti enkraten znesek, ki ga vzreditelj prejme ob predaji mladiča …

Če si tako prepričana, da je to tako dobičkanosen posel, se oglasi enkrat pri meni na kavi 8seveda če upaš stopiti iz anonimnosti), bova sešteli stroške enega leta, bom pa vzela prej eno tabletko za pomirjanje, da me ne bo spet kap …
Imam pa še boljši predlog: za eno leto ti prepuščam vse svoje mačke, v popolno oskrbo, seveda boš za njih skrbela po mojih navodilih, jih razstavljala in imela leglo/a ki ga boš dobro prodala (po mojih navodilih in v skladu z mojimi zahtevami, do novih kupcev) …. Kot bi delala jaz. Boš na koncu leta povedala, kako ti je šlo …
Aja, samo da ti prišepnem – med njimi so tudi kastrati, ki mi ne prinašajo nobenega dohodka … ampak jesti, negovati in obiskovati veta morajo tudi oni … In te nebodigatrebe imajo prav presneto dober apetit in posledilno veliko porabo peska … :))))

=============

tudi pasemske so zaželjene, pa se jih celo prodaja.

Jp, in verjela ali ne – včasih tudi podarja :))

Ne, aussi, tega ne marajo avtonomni odgovorni ljudje kjerkoli po svetu, ki premorejo vsaj nekaj samospoštovanja.

Taki ljudje pričakujejo vljudnost, spoštovanje in zaupanje vanje in se na daleč izogibajo tistih, ki jim tega ne dajejo.

Piše sicer ne, dogaja pa praviloma se. Ne samo z mačkami.
Jaz res ne vem, ali je tukaj v vsaki temi nekaj novih sogovornikov, ki res ne vedo, kaj se dogaja in kako je s temi živalmi, ki se parijo množično in nenadzorovano, imam občutek, da se vedno vračamo k enim in istim osnovnim dejstvom.
Mogoče bi morali namesto splošnih pravil za ta forum pripraviti nekaj dejstev, zakaj ni fajn, da je toliko potepuških mačkov in zapuščenih psov in kako se jih sploh toliko nabere.

Tvoja moč sklepanja je nenadkriljiva.
Meni se res ne da. Daj, prosim, preberi kakšno starejšo temo z veliko postov, da se boš malo razsvetlila. Mačkov je toliko, da se drek dela iz njih, prav nobene potrebe, ampak res nobene potrebe ni, da bi se kakšen skotil načrtno.

Yoyo, tole o novih lastnikih ti iz lastnih izkušenj ali kako?
Kaj pomaga Yo ali Tanji ali Poloni, če na hitro odda mačka, če pa ga novi lastniki ne kastrirajo/sterilizirajo, tako da ima potomce, ki potem po možnosti spet končajo na njihovih plečih? Ali pa širijo razne bolezni, ker lastniki pustijo, da se potepajo? Zato pač živali raje ne dajo iz rok.

Ti bom še desetič rekla, da malo preberi kakšno starejšo temo. Da se izobraziš o razliki med legli, ki nastanejo mimogrede, da mačke ne uživajo nujno, če so “fraj”, kakšne bolezni vse imajo potepuške mačke, zakaj je treba zajeziti njihovo razmnoževanje. V takšnih okoliščinah ne more biti želenih nepasemskih mačjih (pa tudi ne pasjih) mladičev.
Če so Andreji tako všeč mladički, bi ji najbrž hitro lahko zrihtali zapuščeno leglo, da ga spravi gor.

Saj bi se smejala, če ne bi bilo v bistvu žalostno. Da posvojiteljica proizvede potencialne potepuhe/zavrženčke.

Simona

ne prav nikoli te nisem, klicala niti nimam namena, zame osebno je popolnoma vseeno ali je muc pasemski ali navaden cestni muc, kot ji tu rade imenujete. Tudi ko sem posvojila svoja dva mačona, ki sta popolnoma navadna muca nisem razmišljala o mačkah, ampak sem ob obisku zavetišča zagledala majhno kepico katera je takoj posvojila mene, z drugim je bilo pa skoraj isto, brez razmišljanja sem domov prinesla dva mucka, ki jih imam neizmirno rada in sta deležna iste pozornosti, kot moja dva psa, ki pa sta rodovniška in sta me v začetku, kar nekaj stala, vse štiri imam pa samo za hišne ljubljenčke, kar sem že povedala v prejšnih postih.
Da pa nekateri, kot trdiš iz same ljubezni vzrejajo muce, ti pa res ne verjamem, kajti že ti sama si omenila, da stane hrana, veterinar ,pesek itd. in da bi šli v svoj minus ali celo najemali kredite samo zato, da bi ljudem lahko ponudili pasemsko žival……….mmm….. nehaj no.
Kar se pa rastav pasemskih mačk tiče, ti pa moram povedati, da meni osebno gredo zelo na živce, slučajno me je sreča samo enkrat ponesla na tako rastavo. Ko sem opazovala, kaj vse lastniki počno s temi mačkami, da so videti lepše in kako jih ure prečešavajo, topirajo, lakirajo pudrajo, da prekrivajo napake, ne vem no meni to meji že skoraj na mučenje živali. Lastnik ves hepi, ko dobi njegov maček nagrado, maček pa beži pred njo,
res ne vem, sicer je to res samo moj pogled na vso to zadevo, če si se ti odločila, da svoje mačkone rastavljaš mi je popolnoma prav, upam pa ,da tudi muce uživajo.

Ne veš kaj, vse to ni zame, moje živali so ljubljenčki samo za certat in niti najmanj se ne mislim iti kakeršne koli reje in rastavljanja psov, čeprav sta bila moja dva ocenjena kot mladiča, zelo perspektivno, ne hvala in tudi če sem drago plačala zanju in me njuna hrana stane kar precej ju ne mislim izpostavljati, pa moje muce tudi rabijo pesek pa dobro hrano in hvala bogu smo zaenkrat še zdravi in nam, razen na kontrolne preglede in redna cepljenja ni treba hoditi k veterinarju, pa mislim da smo zadovoljni in srečni vsi.

BIBA – če ste vsi – torej tvoja dva mačkona, tvoja dva psa in ti srečni in zadovoljni, potem imaš prav gotovo kaj časa odveč in bi se lahko aktivirala pri reševanju problematike preštevilčnih in neželjenih mačjih legel …
Vedno so potrebne pridne roke, prosti domovi, kakšna soba, čas in ne nazadnje tudi denar za oskrbo le teh.
Dekleta (in fantje) ti bodo zelo hvaležni za kakšrnokoli obliko pomoči.

Mi je pa zanimivo brati tvoje odgovore – v enih praviš, da vzreditelji ne skrbijo in niso dovolj odgovorni za mladiče, ki so na njihovo željo prišli na svet, v drugih te moti, da se najdejo nekateri, ki kontrolirajo domove in lastnike pri katerih so njihovi mladiči nastanjeni …
Po drugi strani praviš, da si šla po kar dva psa k vzredtielju in s tem pripomogla k ‘njhovemu bogatenju’ – le zakaj si to storila?
Potem razlagaš, da si dva mucka posvojila iz zavetišča … Čemu? Da si olajšaš vest?

Glej, če te razstave ne zanimajo je rešitev preprosta – pač nanje ne hodiš.
Če te vzreja ne zanima – pač ne vzrejaš.
Zakaj jaz vzrejam – če te zanima, me lahko kdaj obiščeš. Kaj pa do takrat misliš o meni, in s kakim namenom vzrejam, mi je čisto vseeno. Od ljudi, ki niso sposobni širokega razmišljanja in uvideti še kakšno resnico kot samo svojo, mi mnenje ni pomembno.
Pa mislim, da takim, ki se trudijo vzrejati odgovorno, z znanjem in s srcem verjetno tudi ni …

BTW – še vedno ti ponujam ‘enoletni najem’ mojih izkoriščanih in trpinčenih ter friziranih živali …:))
Jaz si pa bom v tem času privoščila dva meseca dopusta na Karibih .. :)))

In – nepasemske muce običajno imenujemo ‘domače muce’, včasih mešančke, včasih jim rečemo muce brez dokazljivega porekla.
Zaenkrat med ljubitelji mačk še nisem zasledila da bi jim kdo rekel ‘navaden cestni muc’ …

Ne, YOYO .. večino nas ni zmotilo to kar anvajaš:


Mislim, da prisotne dame najbolj moti, da je Andreja v 2 dneh uspešno oddala mladiče (oglas je bil objavljen tudi na forumu mojpes, pa je tudi na njem obvestilo o tem, da so mladiči oddani). Kaj še vedno ne razumete, da vi s svojim načinom komuniciranja prestrašite ljudi (in ne govorite spet o vnaprejšnji slabi vesti…) in jih odbijete. Tisti, ki se potrudi preko oglasa ali foruma (kakor tudi v zavetišču) poiskati domačo nepasemsko mačko, si jo želi in navadno zanjo tudi skrbi. “

.. zmotil nas je stavek:

“…… skupaj, ker se tako muce najbolje počutijo. Pri nas jih imamo že šest, tudi mama Miška gre zdaj v sterilizcijo, vendar se nam je zdalo škoda, da ne bi enkrat, glede na to, da je tudi sama lepotička, skotila podmladka. …”

.. kajti pri Andreji (in pri ljudeh, ki razmišljajo enako kot ona) je šlo za namensko paritev iz popolnoma napačnega vzroka.
In za posledice, ki bodo sledile tej paritvi.
Pa ne govorim zdaj samo o tem, da mucki niso bili cepljeni, testirani, govorim o tem, da bo vsaj eden od teh težko pričkovanih mladičev nadaljeval ‘verigo’ brezdomnih, neželjenih mladičev ….

Kaj misliš, koliko je še takih Andrej, Lojzk, Pepc, Janezov, ki storijo enako?
In koliko je še takih mladičev, ki že sedaj v tej, spomladansko-poletni ‘rundi’ ne bodo našli domov ….. ker pač njihovi lastniki ne oglašujejo po forumi, ker niti ne vedo za njih … koliko jih je bilo pobitih tisti tenutek, ko so se skotili, ko so lastniki odkrili leglo nekaj dni ali tednov starih mladičev …
Zavedajte se, da nas ena taka jesenska ‘runda’ letos še čaka …

če jih je toliko nezaželejnih, kako to, da so tile takoj našli nove lastnike? Kje je torej razlika?

A pa ti res verjameš, da so jih?????
Poglej že samo na tale forum, pa ti bo jasno, da ni tako enostavno oddat mucka, ker jih ta trenutek oddajajo še 2376548 točno takih (ali malo drugačnih).
Drugače pa: očitno imaš čas – daj nam pomagaj najti domove za tega:

in tega:
in tega:
in tega: in te revčke:
pa tole lepotičko:
pa recimo te: …..
Pa poglej še na ostale forume in oglase in ne vem kam še vse in se prepričaj, koliko “zaželjenih” ta hip išče nov dom!!!

Tudi jaz prosim, ce lahko kdo pomaga oddati vsaj kaksno od teh muck:

ali pa katero od teh:

Poglejte datum tega oglasa. Od takrat namrec poskusamo najti nov dom za Lilo in Ljubljancana:

Tudi tale ze predolgo isce nov dom:

Sama nic ne dvomim v to, da je Andreja oddala svoje muce. Upam le, da so nasle topel dom. Cisto vse muce si ga namrec zasluzijo, “moje” nic bolj kot katerekoli druge. Te “nase” imajo zaenkrat (razen tistih 4 malih) varno zatocisce in sigurno ne bodo sle na evtanazijo, ker jih ne bi mogli oddati. Ce bo res nujno bom katero zacsno vzela tudi sama. Vseeno pa upam, da bo le kdo poklical. Do danes je bilo namrec kljub ogromnem stevilu oglasov bolj malo klicev. lp

Eh, vaši konstrukti realnosti resnično ne prenesejo nikakršnih informacij, ki jim nasprotujejo.

KAJ PA MISLIŠ, DA SO NAREDILI S TEMI MLADIČI, GLEDE NA TO, DA SO TUDI NA DRUGIH FORUMIH (mojpes, itd…), KJER SO OBJAVILI OGLAS, OBVESTILI, DA SO MLADIČKI ODDANI? SO JIH MORDA POJEDLI ZA VEČERJO?

Preveri sama – vzdevek briana, objavljen isti dan z isto GSM številko… Zakaj bi sicer umaknili oddajo s foruma, kjer je ni nihče napadal in kjer je več takih oglasov, v katerih nihče ne piše, da gre za najdenčke?

S tem je zame ta diskusija zaključena, saj nobena razumna beseda ne prodre skozi vašo samovšečnost. Ko vam propade en argument, začnete iskati drugega, ko vam jih zmanjka, se vrnete na začetek. Še pomisliti si NE UPATE, da je morda prav vaše avtoritarno obnašanje tudi razlog za vašo manjšo učinkovitost pri oddaji živali. Ki potem končajo …. vemo, kaj pravi zakon.

Razmišljam pa o tem, da bi dal prevesti to celotno diskusijo in jo poslal v presojo kakšni mednarodni organizaciji z zaščito živali, zlasti tisti dvolični del o razmnoževanju pasemskih in nepasemskih mačk… Morda boste bolj dojemljive za njihove kritike.

Toleranca do takšnega razmnoževanja mačk je pač premosorazmerna s količino dlake na posameznikovi vesti.

New Report

Close