Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina oddam 4 mačje mladičke

oddam 4 mačje mladičke

Če bi tej ubogi punci na malo bol prijazen način priporočili, naj da muco sterilizirat, bi velik več nardili, kot pa da ste jo skor raztrgal.

Se strinjam, glede sterilizacije, ampak mucki so zdej pač tukaj, nimaš kej, punca se pa vsaj trudi, da bi jim našla nov dom.Lepo od nje, kolk maš takih osebkov (na žalost), ki se jih znebijo po hitrem postopku. Nima smisla jo zdej napadat, kaj bi blo, če bi blo, pa če neb blo…
Mal bol se spoštujte med sabo, pa boste več nardil, kot pa na tak način.

Andreja, upam, da boš našla dom za mucke, muco pa najbolje, da pelješ sterilizirat – kot si že sama napisala – da ne bo več mladičkov. Jih je že tko preveč, kot lahko vidiš.

Pa tud za vse revčke po zavetiščih…žal mi je, da so tam končal in jim želim vse najboljše.

lp vsem, respect !

O.K., o:k. – ni problema .. lahko še enrkat zelo lepo povem (čeprav v svojem in pisanju drugih nisem ravno) zasledila da bi jo raztrgali. Navajanje dejstev je daleč stran od ‘trganja’.

Draga Andreja,

glede na tvoje pisanje, navajam:
“…. sterilizcijo, vendar se nam je zdalo škoda, da ne bi enkrat, glede na to, da je tudi sama lepotička, skotila podmladka …”

so ti mladički prišli na svet na tvojo/vašo željo, ker je pač mačja mamica tako zelo lepa, zato te prosim, da bodi tudi sedaj dovolj odgovorna in prevzemi nase posledice svoje želje in odločitve, oskrbi te mladičke , kot sem navedla v zgornjem postu in jih zadrži doma in zanje skrbi naslednjih 10-15 let.

Morebitne nove domove pa lepo, lepo prosim prepusti tistim, ki so na svet prišli neželjeno, neplanirano ter ne na željo njihovih lastnikov in ki resnično potrebujejo dom.
Sočasno, ko boš na sterilizacijo peljala mamo muco, pa vzemi s sabo še njene mladičke in pri njih prav tako poskrbi, da kljub njihovi lepoti in edinstvenosti, ne bo več potomcev, za katere bi morala v prihodnje iskati nov dom.

Bo tako bolje?

Zgrožen sem nad vašim brezmejnim sovraštvom do vseh, ki ne ravnajo natanko po vaših navodilih, celo takrat, ko se vedejo odgovorno (in poiskati dom živalim je odgovorno dejanje). Iz vaših zapisov pa bi sklepal, da imajo pravico do novih lastnikov samo zavržene mačke, ne pa tudi tiste, ki se skotijo znanim lastnikom. Absurd!

Če so tovrstne izpade prebirali tisti, ki odločajo o dodeljevanju sredstev na razpisih, se ne čudim, da so tole spletno stran tokrat spregledali. Škoda je, da s takimi izpadi kvarite ugled sicer odlične in potebne spletne strani.

Podpihovanje nestrpnosti do tistih, ki ravnajo drugače kot vi, spoštovani ljudje, je na tej (in drugih spletnih straneh) prepovedano, preberite si pravila uporabe, blatenje ljudi pa je kaznivo dejanje…

Predlagam vam, da spremenite naslov tega foruma v : Zasebni forum zavetišč!

Silent, če bi bolj spremljal tale forum (in ne samo, ko se prikradeš s svojo zgroženostjo v neko temo) bi vedel, da se ODGOVORNOST začne malo prej, ne z oddajanjem doma sproduciranih lepih muck. Dejstvo, da ste tako slepi in zaprti v razmišljanju je zgolj dokaz, da ne spadate na forum ljubiteljev živali. Forum je dovolj poučen, da reši svet, če ga le znaš brati. In če ti je, kot resničnemu odgovornemu ljubitelju živali, sploh kaj do tega, seveda. Prikladno si je namreč poskus oddaje svojih muck tolmačiti kot “odgovornost”, vendar ali je sploh odgovorno poskrbeti za to, da so te mucki na svetu?? Ozri se okoli sebe, poglej za smetnjake, pod avtomobile, na ceste… boš videl, kaj pomeni tvoje tolmačenje odgovornosti. Za določena živa bitja popolnoma nič lepega…

Maša

silent

ja, to kar si ti sedajle napisal, se jim jaz trudim, že kar lep čas dopovedati, saj s svojimi posti samo škodijo živalim in še najmanj pomagajo, čeprav se imajo nekatere za izredne ljubitelice le teh.
Namreč ta forum je namenjen vsem ljubiteljem živali, tudi drugače mislečih, in če že želijo osveščati ljudi naj v ta namen odpirajo prav posebne teme, kjer naj bi se na nekem normalnem pogovornem nivoju, utemeljevalo zakaj je potrebna kastracija in ster.mačk, kajti z takimi napadi dosežejo le nasprotno, normalen človek se enostavno umakne iz foruma in ne polimizira z njimi.
Čudi me pa, da lastniki tega foruma dovoljujejo tako ravnanje nekaterih in se moderator ne umeša niti takrat, ko gredo žalitve že čez vso mero.
Včasih imam opčutek, da ta forum izkoriščajo za čiščenje svojih frustracij, kajti na ostalih forumih jim to preprosto ni dovoljeno.

Jaz imam pa eno vprašanje. Ni provokacija, me pa resnično zanima.

Glede na to, da imajo/te nekateri očitno veselje do nege, vzgoje, oskrbe itd. mladičkov, glede na to, da se zanje odločajo/te zavestno sklepam tudi, da imajo/te primeren prostor, čas in denar, da jim nudijo/te vse, kar mladiči potrebujejo… Glede na vse to me zanima, zakaj k svojim mladičkom ne vzamejo/te še kakšnega od zavrženih in na ta način pomagajo/te tistim, ki včasih resnično s težavo skrbijo zanje? Res bi bila vesela odgovora. Upam, da ga bom dočakala?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

buča

jaz ga spremljam, že kar nekaj časa, pa razmišljam enako, kot silent, seveda z presledki, ker nimam časa noč in dan sedeti za računalnikom in debatirati, za razliko od nekaterih, raje pomagam bolj konkretno.
Kaj si pa mislim, sem pa napisala že v zgornjem postu.

Ker vaše (napadalne) diskusije ne želim nadaljevati, bom odgovoril le še na tole – provokacijo.

Yo, spet ravnaš po istem kopitu. Ti si se odločila, da boš pomagala zavženim živalim. Prijazno od tebe. Ampak, to je tvoja izbira. Zakaj bi drugi morali ravnati enako kot ti? Pusti ljudem pravico do izbire in ne obsojaj jih.

Če bi lastniki živali sami poskrbeli za namestitev mladičev, potem zavrženih mladičev ne bi bilo. Logično, kaj ne? Zakaj pa bi morali še popravljati neodgovornost drugih? Da bi se sami sebi zdeli dobri in da bi jih drugi trepljali po ramenih? Da bi bili odgovorni namesto drugih? Odgovornost se začne pri sebi, preden se odločiš soditi druge.

lep dan vsem

To!!! 🙂
Poglej, kolikim iščemo vsaj začasni dom, pa nikjer nobenega z “dolgim gobcem”….

Še to – ali tudi od ljudi, ki imajo svoje otroke (in skrbijo zanje) pričakuješ, da bodo skrbeli tudi za tiste otroke, ki takih staršev nimajo, samo zato ker imajo prostor in denar za to?

silent napisal:

> Še to – ali tudi od ljudi, ki imajo svoje otroke (in skrbijo
> zanje) pričakuješ, da bodo skrbeli tudi za tiste otroke, ki
> takih staršev nimajo, samo zato ker imajo prostor in denar za
> to?

???? halo? Na cesto in pod kolesa s takimi otroki, ali kaj?! Ma, ne se zajebavat, no… Taprav predava o odgovornosti… A takim staršem, ki imajo otroke, pa jih ruknejo v kanto za smeti, tudi “pustiš izbiro”? Pa ti nisi normalen. In preden me kdo naskoči, ker delam primerjave med otroškimi in živalskimi mladiči – nisem jaz začela. Bil je gospod Silent.

Popravek – nisem se odločila sama, samo še vedno sem tako neumna, da odnašam rit tistim, ki bi bili dolžni za te živali poskrbeti. Moja je samo odločitev, da ne pogledam stran. Mi pa ni v nikakršen užitek.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Ja tud men tak način “svetovanja” kot ga najdeš tukaj gor, ni všeč. Si predstavljam, kako nekdo, nič hudega sluteč, nekaj vpraša in potem te napadejo, da ti ni nič jasn. Kot da se ne da na lep način povedat in dat kakšen nasvet.

Spoštujem vse, ki se trudijo za boljše življenje živalic ( tud sama rada pomagam ) in vem, kaj hočjo povedat, ampak vse se da narest na bolj prijazen način in predvsem z malo več spoštovanja do drugih, ki še niso tako zelo ozaveščeni, kot oni.

Kot sem že omenla, sem včasih kar sodelovala na tem forumu, pa me je ta negativna nastrojenost “odgnala”.

Lp, respect !

Ali zato, ker ti je težko, Yo, napadaš lastnike živali, ki so odgovorni in skrbijo zanje? Tole pa že sodi na forum Psihiatrija…

ne buča, ni bil gospod silent, ti si ga zoped napadla s svojim čudovitim postom, ki meji že na skrajno nesramnost, vsaj malo tolerance prosim.

Sicer pa je vaš “pogrom” tudi skrajno neetičen do živali – s tem pravzaprav skušate preprećiti, da bi tile 4 mladički dobili nov dom, ker ŠE niso na cesti (iz andrejinega pisma hvala bogu razberem, da jim ne bi bilo treba), da bi služili vašemu samoljubnemu “dobrotništvu”.

Koliko gre pravzaprav tukaj sploh za pomoč živalim in koliko za nove Milene Močilnik, ki na koncu svoje odločitve o pomoči prelagajo na hrbte vseh?

Se nisem hotela vmešat v tole debato, pa se sedaj pač ne bom več zadrževala.

Rada bi vedela, kdo tu piše, da so mucki najdenčki, v bistvu so pa pač domače leglo?!?

Andreja, prosim za argument. Upam, da to ni samo tvoja domneva, oz. “rekla kazala”. Zares bi rada vedela, prosim za imena!!!

No, jaz ne mislim postati MM, zato na tem mestu še enkrat (sem že večkrat) prosim za drugo vsaj začasno namestitev za najdenega mačka. Hvala.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Maja

poglej malo nazaj po forumu, pa ti bo kaj hitro kristalno jasno.

Sem prebrala vse teme prejšnjega meseca, pa nisem našla. No, saj ni važno.

New Report

Close