Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP – IVF 2024

OBMP – IVF 2024

Ja, iz forumov lahko vidiš samo, da je pri vsaki drugačna zgodba. Enim se poklopi prej, enim kasneje. Lahko pa opaziš neko povprečje: večina mora iti vsaj 3, 4, 5x na prenos. Torej najbolj verjetno je, da boš nekje v povprečju. Samo vse smo bile pred prvim postopkom, ko si misliš: večini ne uspe kar v prvo, samo zakaj ne bi pa meni?

Skoraj vsaki pa se, če le vztraja. Zase ne moreš sploh vedeti, a bo to v prvem ali v desetem poskusu. Odvisno tudi od sreče. Kdaj ti dajo tistega pravega. Samo vztrajati moraš, druge ni.

Pozdravljene,

me zanima glede ovulacijskih testov.. po koliko dneh od prvega testiranja ste prvič dobile pozitiven test?

So rekli, da moram začeti meriti v soboto zjutraj.. in mi od takrat naprej vsakič pokaže isto (C je bolj obarvan, T pa malo).

Pa se bojim da mi bo zamnjkalo testov. Delam mogoče kaj narobe?

 

@Dekle240 to je pa odvisno od dolžine ciklusa. Jaz sem v naravnem ciklu npr imela ovulacijo tudi šele 20,22 dan cikla, pa so me spremljali z UZ. Če vam bi zmanjkalo testov pač javite na kliniko, verjetno vam jih dajo potem več.

Živjo!

Ali katera ve, kje se da dobiti Menopur na napotnico, ampak samoplačniško? Novembra grem na IVF v Španijo on oni predvidevajo, da naj bi si ga kupila sama.

Lp!

@Soraya verjetno boste rabili vsaj beli recept, dvomim, da je samo napotnica dovolj. Na vašem mestu bi kontaktirala osebnega G ter prosila za recept, če vam ga na kliniki v tujini ne bodo dali.

Hvala za odgovor. Imam recept, ampak ne vem kam naj grem po zdravilo. V lekarnah pravijo da tega nimajo.

Zivjo vsem!

sem v prvem postopku in jutri me caka prva punkcija pod narkozo…maloo me je strah, ker berem kar grozne izkusnje 😬 ima katera pozitivno izkusnjo, da se malo potolazim in koliko casa priblizno traja vse skupaj? Hvala

Zdravo,

imam jaz čisto lepo izkušnjo 🙂

NIČ nisem čutila, izbrala sem pa tisto vmesno anestezijo med lokalno in splošno. Zaspala sem, zbudila sem se šele v opazovalnici.

Počivala sem nato res veliko, nisem nič pretiravala z dejavnostmi.

Drugi dan me je edino špikalo v jajčnikih, a to je vse normalno. Verjetno 😄

Ne pusti se prestrašiti!

lp

No fajn je slisati tudi kaj pozitivnega ☺️ hvala..pa se nekaj, ker bodo vse zamrznili in ne bo svezega prenosa, me zanima ali je potem po naslednji menstruaciji takoj mozen prenos zamrznjencka ali cakajo kaj vec?

Za prenos moraš počakati do druge menstruacije po punkciji.

@Soraya vprašajte na kakšni od klinik za neplodnost, sicer pa verjetno v tujini kupite potem.

 


@bibi8
jaz sem imela sedacija, sem bila prisebna, vendar dobiš pomirjevalo in protibolečinsko v žilo (ene tudi zaspijo). Tudi če imaš splošno anastezijo to ni nič groznega, za 15 minut zaspiš, to ni tista močna anastezija ko si nezavesten.

Če zaradi hiperstimacije ne bo svežega prenosa je potrebno počakati 2 cikla, s 3 se gre v prenos (vsaj kakor sem brala).

Pozdravljene,

v četrtek, 17.10., imam sprejem za prvi postopek (LJ). Morala sem dati nov PAP bris, ker je bil prejšnji starejši od 3let, bris sem pri svoji ginekologinji dala 4.10., ta mi je zagotovila, da bom izvid pridobila pravočasno.
Žal izvida še nisem dobila, prav tako ga ginekologinja ne vidi v sistemu, vendar mi je rekla, da naj na sprejem grem vseeno in da ne bi smela imeti težav.

V vseh navodilih, ki sem jih prejela, piše, da me brez tega izvida ne bodo sprejeli.

Ima katera kakšen nasvet, kaj naj storim? Naj javim, da izvida še nimam in naj sprejem prestavijo ali naj grem brez izvida na sprejem?

Hvala in srečno vsem 🍀

Pozdravljene punce.

Vas že nekaj časa berem, danes pa rabim malo podpore. Včeraj sem imela punkcijo. Prvo. Vzeli so mi dva folikla iz enega jajčnika, ker drugi je bil visoko in očitno niso uspeli punktirat. V četrtek sem bila naročena na prenos, vendar so me danes klicali, da se noben ni niti oplodil. Je že imela katera takšno izkušnjo? Ne vem kaj bi šlo narobe, ker je rekel, da so bila partnerjeva semena dobra. Moji izvidi so bili tudi vsi normalni. Je pa res, da sem pravkar dopolnila 40 let.

Je to moj prvi poskus in me je dr. Požlep komaj odobrila.

Pozdravljena,

Sama sem šlo skoz to,3 leta sem borila v Sloveniji in žal neuspešno. Stara sem tudi 40 let. Poleti je padla odločitev,da pot nadeljujema na Češkem-Brno in ravno včeraj izvedela na krvnem testu da je nama uspelo.

Toplo vam priporočam,da razmislite kajti leta in čas bežita.

Vse dobro vam želim in stiskam pesti za vas da zaglete +

@Lola118 pokličite osebno G in preverite najprej pri njej, nato mogoče najboljše da kontaktirate kliniko in poveste kako je. Sicer mislim, da važno, da bo bris urejen pred postopkom.

 

@Mg40 verjamem, da je težko, sama sicer nimam te izkušnje, poznam pa punco, ki je 2x ostala brez prenosa, ker so vsi zarodki propadli. Zakaj do tega pride je težko točno vedeti – lahko so slabše kvalitete jajčne celice, lahko seme, lahko oboje, mogoče je bil le nesrečen splet okoliščin. Predvidevam, da bodo vaše izvide ponovno dali na konzilij in verjetno bodo prilagodili zdravila, v kolikor bi pa slučajno vam zavrnili potem mogoče razmislite o darovani celici oz tujini.

Odgovor na objavo uporabnika
Lola118, 15.10.2024 ob 14:23

Pozdravljene,

v četrtek, 17.10., imam sprejem za prvi postopek (LJ). Morala sem dati nov PAP bris, ker je bil prejšnji starejši od 3let, bris sem pri svoji ginekologinji dala 4.10., ta mi je zagotovila, da bom izvid pridobila pravočasno.
Žal izvida še nisem dobila, prav tako ga ginekologinja ne vidi v sistemu, vendar mi je rekla, da naj na sprejem grem vseeno in da ne bi smela imeti težav.

V vseh navodilih, ki sem jih prejela, piše, da me brez tega izvida ne bodo sprejeli.

Ima katera kakšen nasvet, kaj naj storim? Naj javim, da izvida še nimam in naj sprejem prestavijo ali naj grem brez izvida na sprejem?

Hvala in srečno vsem 🍀

Ginekologinjo lahko prosiš da preveri v laboratoriju, če je izvid že pripravljen, da ga takoj pošljejo. Ampak tudi če ga ne dobiš, pojdi na sprejem in če razložiš situacijo najbrž ne bo problema. Lahko imaš s seboj star bris, da imaš vsaj nekaj za pokazat. Srečno!

Punce danes imam ob 11.00 potrditveni UZ a  si zjutraj ob 9.00 kljub temu vstavim utrogestan? Ali si raje kasneje?.

Vprašam za kolegico:

Ve katera za MB kako delajo novembra oz. kdaj je lahko datum zadnje M za prenos zamrznjenčka? Danes je dobila M naslednja M   naj bi bila 15-16.11, kar pomeni, da bo O ravno v začetku decembra. Slučajno katera ve ali bo možen decembra prenis za prenos zamrznjenčka ali pade v januar?

Pozdravljene punce,

stara sem 29 let in imam za sabo 2 IVF-ICSI postopka (v Ljubljani): 2 sveža prenosa in 2 prenosa zamrznjenckov. Do zdaj nisem nikoli prišla do pozitivnega testa. Sicer sva v postopek prišla zaradi slabega spermiograma, z mano naj bi bilo vse BP, mi pa v resnici razen ultrazvoka in krvnih testov niso nikoli delali nobene druge preiskave.. Zanima me kakšne so vaše izkušnje – po koliko neuspelih poskus te pošljejo npr na genetske teste? Ali so vam delali histeroskopijo, laparoskopijo ipd. naknadno tudi zaradi števila neuspelih transferjev?

Hvala in srečno vsem!

@Rosie56 jaz sem laparaskopijo imela sicer že pred postopki, pa so mi v Lj ves čas govorili, da zato histeroskopija ni smiselna, genetika, da mi pa ne pripada in, da niti ni smiselna, saj običajno ne najdejo nič. Imela 2 postopka, 7 prenosov. Potem sem šla v Postojno. Tam sem takoj dobila napotnico za histeroskopijo (ki sicer ni pokazala nobene težave), ponovili so teste za hormone, spermiogram in na drugem posvetu so mi dali tudi napotnico za genetiko…

Tako, da svetujem, da predlagate vse preiskave, če ne bodo za pa predlagam menjavo klinike.

New Report

Close