Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP – IVF 2024

OBMP – IVF 2024

Odgovor na objavo uporabnika
tečkica, 09.09.2024 ob 09:16

Pozdravljene,

včeraj sem imela v Mb prvi Uz (8 dan, IVF, Menopur+Cetrotide), naštela je 6 foliklov velikosti so bile od 10 do 14 + manjši je rekla. Ponovno imam UZ jutri. Kaj to pomeni? Čakajo da vsi zrastejo ali kako, skrbi me tudi, ker jih je samo 6…Dva sta bila 14, to pomeni, da potem vzamejo samo največja dva? Se opravičujem, sem prvič v postopku in pojma nimam 🙁

Pozdravljena,

za osmi dan mi tole zvenijo povsem “klasične” velikosti foliklov. Folikli bodo rasli – verjetno različno hitro, tako cca. 1-2 mm na dan, ampak to je lahko različno od osebe do osebe. Najverjetneje so te naročili ponovno na UZ čez kak dan ali dva, zato da spremljajo trend rasti. Pozorni so predvsem na največje folikle – ko največji (vodilni) doseže tam nekje cca. 20 mm, takrat je čas za t.i. STOP injekcijo (ti milimetri so malo pribljižna ocena, se mi zdi da tudi dva različna zdravnika malo različno pomerita…ne vzemi vsake cifre za suho zlato…).  Pri punkciji, ki sledi 2 dni po STOP, potem punktirajo čisto vse folikle, kar jih uspejo najti (tudi kak folikel, ki je na osmi dan še manjši, bo do takrat še zrasel).

Vso srečo želim!

Pozdravljene,

ima katera kak nasvet, kako se spopadati z razočaranjem, ki ga prinesejo ponavljajoči minusi…mene vsakič bolj dotolčejo.

Kakšne so vaše strategije za ohranjanje zdrave pameti in optimizma tekom teh postopkov? Ali ima katera priporočilo za dobro psihologinjo v bližini LJ?

 

@Anonimno 4024 verjetno bo G potem oktobra šele dal/a dokumentacijo na konzilij… Tam niste zraven, zaseda 2x na mesec, tako da načeloma v roku 1 meseca dobite po pošti odobritev. Ko dobite M se prijavite v postopek, imate 22 dan cikla sprejem in z naslednjo M pričnete s pikanjem. Decembra so dopusti in se ne izvaja postopkov…

Po mojih izkušnjah (4 splavi, vmes dolga obdobja razočaranj vsak mesec) je potrebno odžalovat, ne tlačit vase. Meni najbolj pomaga pogovor z osebami, ki še nimajo otrok in da ne dobivam komentarjev v smislu, saj bo, enkrat bo, bodi pozitivna itd. in pa preživljanje časa v naravi, ki je zame eno tako univerzalno zdravilo za dušo. Psihologinjo sem poskusila, zmetala kup denarja, koristi pa nobene.

Predvsem pa sem si postavljala vprašanja, kako živim v tem času, ko se vse to dogaja (ali res poskušam živeti ali samo čakam od menstruacije do menstruacije), kako sem sama v sebi s tem, če mi otrok ne bo uspelo imeti, zakaj me tako prizadane, ko druge oznanijo nosečnost, itd.

@Ano hvala na odgovoru. Zdaj si lazje predstavljam kako poteka kronolosko 🙂

Tudi jaz upam na sreco, cim prej 🤞😊

Punce, ali ima katera podobne izskusnje v zVem sem imela za nov postopek datum prva polovica septembra. Dva dni nazaj so mi prestavli na 15.11.2024. Sprasujem za mb, zakaj se to dogaja? Imajo zamude ali pac nimam srece.
lp

Jaz bi samo obvestila – če katera tako kot jaz – ni vedela, da obstaja še krajša varianta od kratkega protokola in sicer “minimalno stimuliran cikel”.

To je pomenilo, da sem 8. dan cikla prišla na sprejem, isti dan dobila Gonal in Citrotide, dva dni kasneje pri 18 mm edinega folikla dobila stopko. Pri punkciji je bil ta folikel seveda edini in se ni oplodil. (prejšnja 2 postopka 9 foliklov/4 zarodki in 4 folikli/ 1 zarodek – sem vedela kako bo, še preden so sploh poskusili).

In ker bom čez 2 meseca 45 so se me lepo znebili z minimalnimi stroški za sistem… Človek upa, da so tam zato da pomagajo, ne da se te znebijo na čimbolj poceni način… To sem Pintarjevi, ki mi je zrihtala tak postopek, tudi povedala, ampak saj jim je tako vseeno….

Odgovor na objavo uporabnika
Pikica638, 31.08.2024 ob 21:21

Pozdravljene punce,

Nosecnost po ivf-u se je v 9. tednu žal končala s splavom. Žalostna.

Ali katera ve, kako dolgo moram po splavu v Mb čakati na novi postopek?

Srečno in vsem želim pluske in sončke, ki pridejo v vaše življenje

Po SS po naravni zanositvi (bila že v postopku) so mi v MB rekli, da naj javim, ko dobim prvo M po splavu.

@enkratmogoce2305 žal mi je za tak razplet, bolj kot berem kaj se zdaj dogaja v Lj bolj sem vesela, da sem se odločila, da ne nadaljujem tam s postopki…

Glede starosti pa kakor vem so dosegli, da starost ne sme biti edini pogoj, da postopkov ne izvajajo več – mora biti še kakšen tehten razlog. Tako, da jaz bi se na vašem mestu vseeno pozanimala kakšne so moje možnosti (pa mogla zamenjala kliniko ali pa vsaj G).

Punce v nedeljo imam prenos zamrzjenčka v Lj ob 7.00 morava biti tam. Mi lahko ena, ki je bila pred kratkim pove kako dolgo vse skupaj traja? Verjetno še cakas kakšno uro, da se odmrzne?

Hvala

@zasanjana90x672 zagotovo ob 7h? Kakor se jaz spomnim so delali od 7:30 naprej. Takrat počakata na sestro, podpišeta papirje in potem povejo kdaj pridete nazaj – običajno je to okrog 11h. Ko prideš nazaj se preoblečeš v haljo in počakaš na vrsto v čakalnici. Sam prenos je potem hitro mimo.

Živjo 🙂 Je imela katera prenos  2.9.?

Odgovor na objavo uporabnika
zasanjana90x672, 10.09.2024 ob 08:56

Punce v nedeljo imam prenos zamrzjenčka v Lj ob 7.00 morava biti tam. Mi lahko ena, ki je bila pred kratkim pove kako dolgo vse skupaj traja? Verjetno še cakas kakšno uro, da se odmrzne?

Hvala

Živjo,

Jaz sem imela pred kratkim. Ob 7h samo podpis papirjev (oba s partnerjem), da lahko začnejo odmrzovati. Nato so mi rekli naj se vrnem okrog 8:30. Malo je bilo še za počakat (da dokončajo vse punkcije, predno se lotijo prenosov, vse odvisno koliko jih je tisti dan), sam prenos je pa mimo v manj kot 10 min. Pri meni jih je bilo zelo malo tisti dan in sem bila konec malo čez 9h. Lahko je pa dlje..

Odgovor na objavo uporabnika
(Ne)srečnica, 10.09.2024 ob 09:55

@zasanjana90x672 zagotovo ob 7h? Kakor se jaz spomnim so delali od 7:30 naprej. Takrat počakata na sestro, podpišeta papirje in potem povejo kdaj pridete nazaj – običajno je to okrog 11h. Ko prideš nazaj se preoblečeš v haljo in počakaš na vrsto v čakalnici. Sam prenos je potem hitro mimo.

(Ne)srečnica hvala za info. Bom še enkrat pogledala ali je 7.00 ali 7.30-hvala! Res zacnjejo z UZ pa vsem šele 7 30 verjetno potem tudi s tem.

Čakas do 11.00 ojoj ta je pa dolga!! Res, skoraj 3 ure? Hmmm

@zasanjana90x672 sicer je res že 1 leto nazaj, ampak kakor se spomim so naročili okrog 11h ja. Enkrat ko so mi rekli, da pridem ob 10h, pa sem potem še eno uro v čakalnici čakala… Je pa res odvisno od tega koliko pacientk imajo tisti dan za punkcije.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8231, 09.09.2024 ob 16:53

Punce, ali ima katera podobne izskusnje v zVem sem imela za nov postopek datum prva polovica septembra. Dva dni nazaj so mi prestavli na 15.11.2024. Sprasujem za mb, zakaj se to dogaja? Imajo zamude ali pac nimam srece.
lp

Meni se je zgodilo enako, ampak na izvidu mi piše da javim prvi dan septem. menstruacije. Tudi v zvemu pod opombo piše, čeprav je nov datum 15.11.

Če ima katera kako informacijo kaj dogaja v MB, naj sporoči

Zdravo.  Kdaj ste delale test po prenosu 3.dni starega zarodka

Punce, ali ima kdo izkušnje v Centru za zdravljenje neplodnosti v Postojni? Namreč bi rada zamenjala kliniko. Po dveh postopkih v Ljubljani, trenutno nimam volje, da grem v isto kliniko tretjič. Morda je samo moje subjektivno mnenje, hkrati sem v LJ dobila občutek, da se detajlom situacije nihče ne posveča.

@Strawberryjam nisem sicer še v postopku, sem pa šla po 2 postopkih (7 prenosov) v Lj v Po drugo mnenje ali je sploh smiselno iti v postopek. Poslali so me na ponovne preiskave (hormoni, spermiogram) ter dodatne, ki se G v Lj niso zdele smiselne (histeroskopija, genetika).

Zaenkrat sicer nismo ugotovili nič posebnega (za genetiko sploh nisem dobila še termina), tudi za postopek je v načrtu kratek z enakimi zdravili kot v Lj, imam pa občutek, da se bolj posvetijo in potrudijo. Jaz imam oktobra konzilij in potem bom verjetno šla še enkrat v postopek, čeprav nisem nameravala, ker ne vem koliko smisla je ponavljati enako dejanje in pričakovati drugačen rezultat…

@(Ne)srečnica, najlepša hvala za informacije. Kot vidim, v vašem primeru se je splačalo zamenjat okolje. Na Ginekološki kliniki v LJ so prav tako zavračali moje prošnje o dodatnih preiskavah. Potrebovala bom tudi drugo mnenje, saj ne bi drvela v naslednji postopek kar tako. Zdi se mi, da z vsakim naslednjim postopkom izpostavljam svoje telo in psiho večjemu naporu. Tu bi bilo dobro oceniti (skupaj z G), ali je ta napor sploh smiselen glede na zdravstveno stanje. Verjamem tudi, da so IVF postopki srečelov 😊

New Report

Close