Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP – IVF 2024

OBMP – IVF 2024

@Anonimno 7331: Odvisno, če imaš “čas” in se ti ne mudi, če pa se ti mudi (no, saj se vsem, ampak saj veš, v mislih imam leta), naj gre magari samoplačniško še en spermiogram narediti in vidita, ali je sploh kaj vplivalo na kvaliteto semena namesto da čakata 3 mesece, potem pa še kje kaj vmes pride. Glede na to, koliko da so milijoni semenčic v 1 ml in če ima drugače dober spermiogram, ne vem no, jaz 3 mesece ne bi čakala, 1 mesec pa.

Ok, kaj je potem s to stavko? Delajo ali ne?

@Soncnica36, jaz sem bila danes na prenosu in so vse normalno delali. Zdaj za UZ ti ne vem povedat, ampak ostalo vse normalno (LJ).

Jaz sem imela danes normalno transfer, kljub stavki.. Tudi punkcije so se normalno delale.

Ojla,

 

da vas se jaz pozdravim. Sem nova v tem in sem vceraj zacela s spikanjem, kratek protokol. Me kar skrbi vse skupaj, ker imam nizek AMH in visok FSH.
Sem pa na posvetu vprasala, kako je z morebitno stavko in mi je sestra rekla, da to je odvisno od dr.

Srecno vsem!

Aha,potem moram samo čakat na uro in datum za telefonski posvet. Sicer na spleti strani ukclj piše, da vse zdravstvene storitve v zvezi z nosečnostjo in porodom se izvajajo.

Fruty9 in Mateja25 želim vama vso srečo s transferjem, da zagledata + in, da bo trajal do konca 🩵🩷🩵🩷

Soncica36 se vedno nisi dobila niti datuma? To pa res traja. Jaz pa cakam m da se prijavim…

 

srecno fruty in mateja 🤞🏼

Meni je sestra Cvetka v začetku meseca rekla, da naj stavka ne bi vplivala na postopke OBMP.

Hvala! 🐞

Starost ni problem, saj bo čez tri tedne stara ‘šele’ 28. Počakala bi do konca februarja in se s tisto menstruacijo prijavila. Torej bi postopek začela konec marca, kar je 2 meseca kasneje kot prvotno. Ni take panike, je pa težko se v glavi našimat, da boš še čakal…

Punce,

Danes sem si dala 5. injekcijo Menopurja (225 i.e., 1. IVF, kratki protokol). Pojavili so se prvi simptomi. Zacela sem cutit spikanje v jajcnikih in pekoco bolecino – podobno kot pred naravno ovulacijo.

Je po vasih izkusnjah to ok ali je prekmalu? Je katera od vas imela podobne simptome in potem imela lep izplen pri aspiraciji? Je katera imela podobne simptome in ze 9.dan dobila stopko?

Je mozno, da bi me ovulacija prehitela? Jutri sicer zacnem se s Cetrotidom, ki zavira ovulacijo.

Overthinking – saj vem 🫣

@anonimna 12 ja še kar čaka, ne vem mogoče imajo res gužvo 🤷 upam, da niso pozabili 🥴..ne vem pa niti ne kam naj vprašam kaj se dogaja..je že katera čakala toliko česa?

Pozdravljene. Jaz sem tudi v 2 ivf procesu. Prvi je bil z dvema oplojenima celicama zal neuspesen. Namesto gonala so mi zdaj dali menopur. 300 enot 11 dan ciklusa je navecji folikel bil 12, ostali 10. Jih imam tokrat vec, vendar rastejo res pocasi. Imam naslednji uz sele v cetrtek, v soboto pa nedeljo pa verjetno punkcijo. A je imela se katera tako, pa je bil proces uspesen? Me skrbi da bodo celice Ze prestare ob punkciji.

v mojem normalnem ciklusu imam dvanajsti dan ovulacijo.

Naj povem se da 8 dan na levi strani ni bilo folikla, zdaj pa je velik 10, na desni so bili pa vidni. Samo najvecji je zrastel z 8 na 12 mm, so pa tam trije.

@soncica36 ja sam termin bi ti pomoje morali dati takoj, termin lahko dobis npr sele v 3-4 tednih in zamudis ze potem spet eno m za prijavo, to je problem tukaj. Pocakaj se kak dan potem bi jaz pisala na reprodukcijo ker tam ko se zdaj naroca itak nimas nobenga za dobit ssm caka se lah.. Jaz sem dobila napotnico direkt pri g, nisem sla na posvet ker je moj osebni.

drgac pa ja res se zavlece vse skupi ker se caka in caka….

Evo zjutri pisala na info.leonišč[email protected], kmalu za tem dobim takšen SMS 🤦 pa niti nisem vedela, da imam kakršen koli posvet 17.1. 🥴. No zdaj ga očitno niti ne bom imela 🤦🤦🤬🤬 ce bo tko ju3 ne bo posveta…

Nimam sicer nič proti stavki, ampak, da mi niti ne povejo, da bom imela posvet je pa to… No nebom izgubljala besed…

Zaradi stavke zdravnikov je vas telefonski posvet 17. 1. 2024 odpovedan. Nov termin dobite po posti. Ce bo stavka odpovedana, vas termin ostaja nespremenjen. Za nastalo situacijo se vam opravicujemo. Lep pozdrav, Sluzba za narocanje.

@Smreka752 nič ni narobe, mene je špikalo od začetka, pa sem imela 9. Dan prvi UZ po tem so mi predpisali do punkcije 14. Dan obe inekciji oz. Dva dni pred punkcijo sem imela ob 20h za dati stopko. S tem pridobila 11 celic, 6 jih je bilo okej, 4 so se oplodile, 2 sta umes propadli in dve sta ostali,baje obe kvalitete 3aa, smo, da prvi prenos ni uspel, zdaj čakam na posvet za zamrznjenčka.

Vam pa želim veliko sreče 🩷🩵🩷🩵

@Soncica36, a tudi na zvem ni blo videt datuma? Sama kdaj vidim datume samo na zvem in sploh ne dobim dodatnih obvestil. Sicer za kaksne druge preglede.

Joj, ne morem verjet, da zaradi stavke trpi izvajanje postopkov. In to s strani ljudi, ki nas vsak dan gledajo in vidijo razočaranja, izgube, žalovanja, bolečine, obup…

Neplodnost je en največjih testov potrpežljivosti, kar sem jih kdaj izkusila. Soncčica36 upam, da bos čimprej na vrsti! In tudi vse ostale, ki čakate…🍀

In res iz srca hvala za odgovor, zelo si me pomirila! 💚🫂

@njoka..sem ena tistih, ki mi te aplikacije grejo na živce, pa očitno jo bom morala aktivirat 🤷..meni je in bo vedno lažje poklicat, kot pa preko aplikacije…no saj se vedno upam na klic ju3..

@smreka752 hvala

Raje sama spremljaj, ce stavka bo ali ne. Ni nujno da bojo klicali, ampak pricakujejo, da sama ves oz sama poklices. Samo dobronamerno opozorilo, da ne bo dodatna slaba volja.

Mi je pa zal za vse, ki jim bojo odpovedali… res nepotreben dodaten stres. Upam, da se kmalu porihta situacija.

New Report

Close