Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP -IVF 2022

OBMP -IVF 2022

@(Ne)srečnica hvala 🙂 sem jih prosila, da mi glede na moja leta dajo čim prejšnji termin za posvet pri ginekologu, ki ima najkrajše čakalne vrste in so mi dali termin pri njemu, ker pri moji ginekologinji bi sigurno čakala do marca. Sem bila še sama full presenečena, da sem dobila že 3.1. termin.

@Net654 kolikor vem ti pripada tisti dan bolniška, če jo potrebuješ. Ob sprejemu dobiš obvestilo za splošnega zdravnika, da si sprejeta v postopek in ti na podlagi tega da bolniško.

Začela s tretjim postopkom, omenjale ste da ste jedle jajca, ananas in pivo. Koliko vsega ste pojedle oz. spile? Jajca – kuhana? Pečena? Ananas velja v kompotu?

 

@Net654 ja, ti pripada bolniška. Na kliniki dobiš potrdilo, da si sprejeta v postopek (ali pa prosiš za potrdilo, da si bila tam) in s tem ti osebna zdravnica odpre bolniško.

 


@Ribica12
za jajca je vseeno kakšna so, poješ lahko eno jajce oz normalno porcijo. Pivo eno na dan (lahko en kozarec). Ananas pa je najboljša sredica – če tega ne maraš se dobi bromelain prehransko dopolnilo v prahu.

 

Jaz sicer na zadnjem nisem jedla nič od tega pa sem imela boljši rezultat (več zarodkov in boljše kvalitete) kakor v 1 postopku, tako da ni to nek recept za uspeh – enim pomaga, enim pa ne.

@Upanje111 zanimivo, ko je pa moja kolegica decembra prosila za termin pri najmanj zasedenem zdravniku je dobila termin enkrat marca in so rekli da prej ga nima noben 🤔

@(Ne)srečnica, nimam pojma kako to naročajo. Očitno ni neke logike.

Ena je pisala, da so ji v Lj naredili hatching zarodka. Bom predlagala na posvetu, če mi ga lahko naredijo. Ali ta hatching delajo tako na svežih zarodkih kot na zamrznjenčkih?

 

@Upanje111 pojma nimam, vem pa da je bila zadnjič debata glede tega in so eni delali hatching, drugi ki je to predlagala so pa rekli, da tega ne delajo 🤷‍♀️

Zivjo punce,

mene samo zanima, ce ze imam napotnico po telefonskem razgovoru npr. druga polovica januarja, takrat pricakujem m, in grem po zamrznjencka v naravnem ciklu, a jim moram sporocit ko dobim m? al kako to gre? to je zame prvi zamrznjencek.

Hvala vam🥰

@Anotherone123 napotnico moraš aktivirati v roku 14 dni, torej pošlješ mail z napotnico na [email protected] in jih prosiš, da jo aktivirajo. Jaz običajno še dopišem, da jih prosim za termin prenosa. Potem dobiš z njihove strani odg., da je napotnica aktivirana in da jih kontaktiraš 1. dan naslednje menstruacije.

@Anotherone123 še to…ko jih boš kontaktirala 1. dan menstruacije, ti bodo poslali datum in uro termina za sprejem in vsa potrebna navodila.

@Upanje111 jaz sem aktivirala napotnico takoj ko sem jo dobila, ampak sem bla direkt po neuspelem svezem prenosu. Jim moram napisat kr zdej da sem nasednjo m ze imela? na napotnici mi trenutno pise druga polovica januarja, ker pac takrat mislim jit na prenos, s tisto januarsko m. In pa kam jim napisem na kateri mail?

Hvala in lp

@Anotherone123 na kakšen način pa so ti aktivirali napotnico? Jaz imam izkušnje samo z aktiviranjem napotnice preko maila [email protected]

In potem vsa komunikacija poteka na tak način. Predlagam, da jim napišeš na zgornji mail.

Po zamrznjenčka greš z naslednjo menstruacijo in ne to, ki jo dobiš takoj po neuspelem prenosu.

@Upanje111 ja na zgornji mail sem jih kontaktirala. Ja to vem, z naslednjo nisem mogla it ker sem jo dobila zdej konec decembra in niso sprejemali vec, tako da so mi avtomatsko dali drugo polovico januarja. To me je zanimalo ja, na kater mail jih lahko kontaktiram, da slucajno ne pisem narobe, ker so vcasih kr mal hudi, ce kej narobe poklices al pa kej😅 ampak bog pomagaj, men noben ni nic povedal, pa drugace nisem nova, dalec od tega, samo zamrznjenckov nikoli se nisem imela.🙂

Hvala ti🙏🥰 Jim bom pisala, ker nimam pojma kako gre z zamrznjencki.

@Anotherone123 saj tudi jaz nisem vedela prvič kako gre tole naročanje z zamrznjenčki, pa so mi punce tukaj gor pomagale 🥰🤗 zato pa smo, da si pomagamo, svetujemo.

Veliko sreče 🍀

@Upanje111 sem ze uredila, hvala ti res🥰  Hvala🙏🤗

Lepe in mirne praznike zelim vsem in srecno v novem letu!🍀

Zdravo vsem,

s partnerjem greva prvič v kratki protokol ivf.
Ker sem glede vsega se malo zmedena vas prosim za malo pojasnila.
Ko dobim naslednjo menstruacijo pokličem v leonišče, ali to pomeni da grem takoj naslednji dan po inekcije in začnem s špikanjem ali se čaka na prihod druge menstruacije?
in pa ginekologinja mi je predpisala cetrotide in gonal f 150 je to “normalna doza” rekla mi je namrec tudi da pri meni pricakuje da bo prvec buren odziv na hormone in bo potrebno cakati na prenos zarodka.

hvala vsem, in srecno na vasi poti✊🍀

@Anotherone123 ko dobiš M pišeš na mail naročanje reprodukcija in dobiš potem datum za sprejem in prvi UZ okrog 12 dne cikla (če imaš krajše cikle in prej ovulacijo jih obvezno opozori).

 


@Anonimno
10594 predvidevam da imaš napotnico za IVF? Potem se s prvo M prijaviš v postopek in dobiš datum za sprejem okrog 22 dne cikla. Tam ti pol vse razložijo kako poteka postopek, kako se pripravi zdravila, kako se pikaš, dobiš potrdilo da si v postopku in pa razpredelnico v katero si zapisuješ odmerke injekcij in pa datume za UZ. Potem pa naslednjo M 1/2 dan dvigneš injekcije na kliniki in 2 dan začneš s pikanjem. In tisti dan ti določijo kateri dan imaš prvi UZ.

Pri tebi se zgleda bojijo hiperstimulacije, ni pa nujno da do nje pride. Če bo prišlo do tega ne bo svežega prenosa in vse zarodke zamrznejo, pa prenos naredijo kasneje (mislim da 3 cikluse).

(Ne)srečnica Hvala za odgovor! Se mi je zdelo, da bo špikanje s hormoni potrebno čakati na drugo menstruacijo. Ki pa upam, da bo hitro glede na to da je med predzadnjo in zadnjo minilo 4 mesece😌

@Anonimno 10594 če imaš neredne cikle jih prosi, če lahko prideš čimprej na sprejem, da potem ko dobiš M začneš s pikanjem ali pa jih vsaj opozori na to, saj lahko dobiš zdravila za sprožitev M. Jaz sem nazadnje takoj ko sem dobila napotnico (bilo je nekje sredi cikla) pisala mail da bi jo aktivirali in sem prosila za sprejem v tistem ciklu, ker sem imela zelo dolge cikle. Meni so ugodili

OBMP – IVF 2023

Imam enega otročka po IVF, imam še dva pingvina.

Kaj moram sedaj narediti, da pridem v postopek prenosa?

Sem v Ljubljani.

New Report

Close