Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP -IVF 2022

OBMP -IVF 2022

Hvala vam vsem za pomoc in odgovore ❤️ Itak se fizicno nisem sposobna, ker imam se bolecine – sicer vsak dan manjse, ampak si ne predstavljam, da grem ze delat. Psihicno se nekako pobiram, sej na koncu koncev ni druge, kot da gres naprej. Bom se kak dan doma, dokler vsaj fizicno ne bom res ok, da se mi karkoli ne zakomplicira. Upam, da ste ostale dobro, drzim pesti za pluske. ❤️

@plus_one svetujejo 3 ciklusa.ti si uzemi cas koliko rabis.jaz bi komot sla po zamrznjencka ze novembra ko bi stekla 3 cikla,ampak sam se odlocila da bom sla po novem letu.spocita fizicno in psihicno.skoda z glavo cez zid…

Ko bos pripravljena,pogumno naprej.

Jaz sam vprasala ce bi lahko namesto v leoniscu dobila napotnico za zamrznjencka v postojni ker se tam vodim.su mi rekli da lahko,samo da morajo bit napisane al od strani dr.merla al dr.bokalove.

Plus_one jaz sem si vzela kar lepo podaljšano bolniško sem bila več kot 14 dni, je bilo pa res med prazniki, 23.12 sem imela takrat splav ☹️ tako da sem si vzela čas zase

 

Js pa danes začnem nov postopek – dolgi protokol, upam da bo prinesel kaj več sreče, vsaj kakšnega zamrzjenčka….

@plus one, zelo mi je žal, da to prestajaš😔😔🤗🤗 čas vse zaceli… gremo skupaj v nove boje …

Mene so danes napotili na histeroskopijo in biopsijo endometrija. Sem bila prav presenečena, da so se vsi strinjali z mano in da so me resno vzeli. Koliko časa ste čakale, da ste prišle na vrsto? Sem že pisala na naročanje, a bo najbrž trajalo.

Držim pesti za vse, ki ste v postopku..naj bo drugo leto za vse uspešno.  Skrajni čas, da mal dvignemo statistiko 🙂

Hvala vam ❤️

Sem ze pisala moji ginekologinji, so rekli, da me bodo malo prej pregledali, ko sem rekla, da imam se zamrznjencke, tko da bomo videli.


@Pika12345
zakaj so tebe ze poslali, ni bilo vgnezditev ali?

Punce enkrat je ena tudi pisala o eni bakteriji nekaj pa se ne spomnim .. ne vem a je bilo za splave, biokemicne, nevgnezditve … a se katera kaj spomni? Jaz zdaj nikakor ne najdem tega.

Plus_one hvala ❤️ v četrtek imam krvni test, upam da bo zdaj ok.

Jaz sem bila na bolniski 10 dni, splav sem imela sredi septembra, potem pri svoji gin kontrolo, da vidimo ce je slo vse ven. Je bilo vse ok. Potem sem imela tel.pogovor za zamrznjencka, kjer mi je gin. Rekla da mora miniti vsaj ena menstruacija, potem z naslednjo pa lahko grem po zamrznjencka. Tako da sem imela decembra prenos. SREČNO 🍀

Punce koliko dni po prenosu zamrznjencka vam je test pokazal pozitivno? 🐞🍀

@Blabla895: Meni je BCmini pokazal dve črtici že 7. dan po transferju. To je sicer zelo zgodaj, dostikrat pokažejo testi prvič + šele par dni kasneje. Pri svežem transferju je pa treba še paziti, da ne gre za vpliv stop injekcije, ki se lahko kaže baje še do 10 dni po transferju.

@Plus_one : Vzami si cas in ne misli na sluzbo, ampak samo nase, na vaju, da si zacelita rane in se pripravita na zamrznjencka. Js sem bila enkrat 1 mesec doma po splavu (vmes sem sla delat, pa nisem zdrzala), prvic pa skoraj dva zaradi vseh komplikacij in narave mojega dela. V tistem casu sem zacela barvati pobarvanke za odrasle in to me je ful sproscalo.

Drugace pa se spomnem, da je ena pisala o bakteriji ureaplasma, mislis to?

Pozdravljene, prosim vas za mnenja..namreč do zdaj sem imela 2 postopka. V prvem se je od 10 celic uspesno oplodila 1, imela sem svez prenos, test negativen. Pri drugem postopku sem imela 24 celic. Dobila sva tako 7 zmrznjenckov, svezega prenosa nisem imela zaradi nevarnosti hiperstimulacije. Imela sem prenos 1 zmrznjencka, ki tudi zal ni bil uspesen. Drug teden imam telefonski posvet..imate mogoce kaksnen predlog kaj predlagati najprej? Gre pa za nepojasnjeno neplodnost, izvidi obeh so bili vsi ok.

Hvala in cimvec pluskov🤗

@Lalala222 si imela histeroskopijo ali laparaskopijo? Če ne predlagajo eno od tega. Vprašaš lahko še za aspirin in/ali Medrol, vendar ni nujno da ti ju bodo dali… Jaz sem imela 4 neuspešne prenose preden so mi to predpisali, pa še to sem morala sama vprašati, oni rečejo da nič ne moremo, da na vgnezditev ne moremo vplivati, da ko bo pravi zarodek bo uspelo…

 

@ivy528, hvala, sem naredila danes test, 9 dni po prenosu zamrznjencka in sta 2 crtici ❤️ upam da tokrat ostane z mano.

@(Ne)srečnica nic od tega se nisem imela..hvala

@summer82 tocno to ja, hvala ❤️

@Blabla895 o kako lepo, drzim pesti, vse bo ok ❤️

@plus one, trije neuspeli transferji in da preverijo, če mi trganje posteljice pri porodu ni pustilo brazgotin.

 


@blabla
, močno držimo pesti.


@lala
,  kako pa vejo, da je vse ok, če nisi imela nobenih preiskav? Običajno žensk ne gledajo, če je slab spermiogram. Jaz sem morala prav vztrajati, da me dajo. Ma šele po neuspehih. V vajinem primeru bi bilo pa smiselno, da tudi tebe pogledajo.

Punce, kaj pomeni da si na čakalni listi za histeroskopijo (GK Lj) in da me obvestijo za datum in zakaj je pomembno, če sem v zadnjih dveh mesecih imela Covid? Če je slučajno katera pred kratkim hodila, da vem koliko bom čakala …

Na histeroskopijo sem se prijavila slabo leto nazaj (LJ), cakalna doba je bila 4 mesece. Sem potem poklicala v postojno in bila takoj na vrsti. V postojni niti nimajo narocanja, samo prides takoj zjutraj na dolocen dan cikla (ne spomnim se vec, kateri dan mora bit). Moras pa biti pozorna, da ti izvide iz postojne ali posljejo v lj ali ti jih dajo osebno. Jaz sem imela s temi izvidi kar problem in izgubila en mesec…

Pika12345 damo uz in pa hormoni..to je to kar so mi naredili do zdaj..to je bilo ok

punce živjo, danes mi je božiček prinesel pozitiven test. v torek imam krvni test in me je danes že orng firbec matral 🙂❤️ upam da je še kateri danes polepšan božič kot meni 😍 prvi postopek – prvi prenos 🍀

@LoveHope čestitke in srečno do konca 🙏

LoveHope. Superca, naj bo vse tako kot mora biti in lepe praznike ☺️

New Report

Close