Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP -IVF 2022

OBMP -IVF 2022

Plus_one, zal mi je da je prislo do tega, sama sem imela podobno izkusnjo septembra v 12 tednu je nehal biti srcek. 🥺 Grozno. Takrat so mi dali eno tabletko za domov recimo v torek, v cetrtek pa naj bi prisla k njim se po drugo in ostala v bolnici v cetrtek od jutra do vecera. Ampak sem imela ze v sredo doma splav. Mene je zelo bolelo, se ne da primerjat z nicemer.. niti podobno ni menstrualnim krcem, pri meni so bili krci na 2 minuti priblizno.. nevzdrzni, tablete niso pomagale, najprej nalgesin, ni pomagal, sem klicala v bolnico so rekli naj vzamem lekadol in nalgesin skupaj..tudi ni prevec pomagalo, se je pa cez kaksni 2 uri vlilo, vse je slo ven. Za tem me ni vec bolelo, v cetrtek sem sla vseeno v bolnico, so naredili UZ in rekli da je slo skoraj vse, razen enega delcka..zato so mi dali vseeno se tisto drugo tabletko za domov, ampak mi ni blo treba ostati v bolnici. Cez 2 tedna kontrola pri svoji gin. So pa rekli samo da je to pogosto, da se vsaka 4 nosecnost tako konca.. Upam da bos ti imela drugacno izkusnjo, manj boleco vsaj. Sem pa tudi sama imela se zamrznjenckov in so mi ravno prejsnji teden enega vstavili ❤️. Upam da bo tokrat vredu..  tebi in vsem nam želim srečno in pogumno naprej 🍀🐞🍀🐞

Nocem strasit, ampak mene je tudi ful bolelo. Takrat sem cudezno zanosila po naravni poti (prvi cikel takoj po histero in laporoskopiji) in v 9t je nehal biti srcek. Bil je zadrzani splav in sem sla cez isti postopek kot ste ga opisale. Meni je blo fuul bolece, me je presenetilo. Sem sla na wc in sem mislila da padem dol.. nobenga ni blo okoli mene, prou sesedlo me je. Bodi pripravljena na vse, lahko pa da bo pri tebi manj bolecin.

@plus_one genetika te pripada tud ce nimas tri neuspesna IVF postopka.ce se zgodi kot meni,in ti v casu splava samo svetujejo genetiko,ampak “s tem se bomo ubadali pozneje”,moras pac sama ukrepat.jaz sem sla moji gin.in povedala vse.in dobila napotnico.ceprav nisu bili trije(po nekih njihih pravilih).

Nalazi su bp in se je napisano da ce pride do naslednjih splavov da svetujejo pgd.

Tako da ne se pustit.ce ne dajo oni v kliniki,isci pri osebni ali pa svoji gin.

@@Plus_one PGD delajo samo na zamrznjenčkih, se pa ful čaka – sem brala, da so ene čakale pol leta izvide in dokler niso imele izvida niso smele v postopek… So pa to take kjer je že genetika pokazala veliko tveganje za kako okvaro (ko je eden ali oba nosilec nekega gena). Lahko sicer vprašaš, ampak ne verjamem da bodo hoteli to delati…

 

@Novinka149 kakor jaz vem delajo samoplačniško sicer na vseh 3 klinikah (Lj, MB, Dravlje), vendar ne vem če se kaj bolj posvetijo… Kakor berem je bolj smiselno iti v tujino…

Hvala @(ne)srečnica! Ima katera izkušnje z Dravljami? Se “splača” it samoplačniško?

 

Mal obupujem k mam včasih občutek k da se norca iz mene delajo 🙁

Ne spomnim se pri kateri zdravnici sem se zmenila, je bil tel.posvet, eno tuje ime (moja baje ni imela casa). Sem pa sama predlagala, ker se ze 6. zarodkom dobre kvalitete ni uspelo ugnezdit. Naredili so mi histeroskopijo, vse ok. Dali so mi medrol, ni pomagalo. Tako, da sem prosila, ce lahko se to probamo in se je strinjala. So mi pa ta transfer poleg hatchinga pustili se medrol in aspirin

Odgovor za Anonimno 1313

@Avokado497 mogoče Abdulkhalikova? Zanjo vem da ima najbolj posebnen priimek…

 

@Novinka149 ne vem kako je samoplačniško, kakor sem brala v rednih postopkih so pa zelo mešana mnenja – ene so bile super zadovoljne, ene pa sploh ne, neke vmesne variante pa niti ni.

 

Ja, (Ne)srečnica, ona je bila. Hvala.

 

Joj koliko ne tega res, zdej vidim ko berem vase zgodbe 💔@Blabla895 drzim pesti, da tokrat ostane s tabo 9 mesecev ❤️


@Summertime
pa nisi vzela nic protibolecinskega ali te je kljub temu bolelo?

@Mimimi54 mislim, da meni ne bo v nobenem primeru pripadlo – to je bil najin prvi postopek in prvi prenos in je takoj uspelo, a zal neuspesno koncalo. Zato mocno dvomim, da bodo odobrili in razmisljam o samoplacniski opciji.

@Plus_one žal mi je 😢

Mene pa zanima nekaj glede dolgega postopka. Naročena sem naslednji teden, ko bi naj na 20 dan menstrualnega cikla začela z injekcijami. Jaz pa imam daljše cikle in nisem prepričana, če bo do takrat ovulacija že mimo. Ali kdo to preveri? Kaj storiti, če ovulacije še ne bo?

Plus_one žal mi je za tak razplet, tudi sama sem imela dva splava pri prvem se je samo ulilo kot pri M,  pri drugem je pa nehal srček biti in sem šla na kliniko. Najprej sem šla na pregled kjer še enkrat naredijo UZ če res ne bije, dajo tabletko za domov in jo po kosilu vzameš, čez dva dni greš zjutraj nazaj, kjer so še enkrat naredili UZ spiješ drugo tableto in greš v sobo, vmes med je sestra večkrat vprašala kako sem in če rabim protibolečinsko, mene ni neki bolelo, sicer sem vseeno vzela tableto. Dajo ti še vložek ker krvavis pa je fajn k se čisti,… Popoldne so mi naredili UZ in ker se je lepo spuščalo sem lahko šla domov. Je pa psihična bolečina močnejša kot fizična. Vse dobro… 😘

Hvala @Ribica ❤️ Vceraj sem spila prvo tableto, jutri grem notri in upam, da bo slo ok kot pri tebi.

Srečno jutri,

Vzemi kakšno knjigo, križanke, da se malo zamotiš, ker se vleče vse skupaj

@plus_one zal mi je, da se je to zgodilo. Vzemibsi cas in predelaj in pogumno naprej.

@Novinka149 Jaz sem imela v Dravljah 5 postopkov v 2 letih. V 8 prenosu jw ratalo. Preizkusijo razlicne stvari in se odprti za predloge. Meni je ponagal medrol aspirin in hatching. Ce bi se odlocila se enkrat it, bi sla samoplacnisko v Dravlje. Ker ko vidim te cakalne vrste, mi je slabo..

Pri meni prva nosečnost, zadržan splav v 12.tednu – so mi dali tablete, zgledalo ok, čez en mesec kontrola – še zmeraj ostanki in sem dobila ponovno tablete. Spet zgledalo ok, čez en mesec kontrola – še zmeraj ostanki. Pri histeroskopiji so mislili da bodo samo potegnili ven tisti ostanek, ampak sem začela takoj krvavet, ker je bilo vraščeno v steno maternice, tako da so naredili abrazijo.

Ker se je tako dolgo vleklo, sem pri naslednji nosečnosti in zadržanem splavu (9t) prosila za abrazijo takoj. Sčistili so vse, a kaj ko se je nekje drugje zataknilo in sem bila pol leta brez menstruacije.

Po mnenju ginekologinje so verjetno zabrazgotinili maternico. Zdaj po še eni biokemični in enem spontanem splavu me januarja čaka ponovna histeroskopija, da pogledajo kaj se notri dogaja….

Jaz bi se definitivno vedno najprej odločila za tablete, a kaj ko nimam več časa….

Zivjo punce, vceraj so mi sporzili splav, pravijo, da se je vse scistilo, upam, da res. Zanima me kaksen je zdaj postopek? Pocakati moram 3 mesece, na prenos zamrznjencka? Moram kaj javiti na OBMP ali rabim zdaj novo napotnico? Se zdaj ali pred postopkom? Ce ima katera izkusnje bom zelo hvalezna. ❤️

In se to – koliko casa ste bile doma po splavu? Po eni strani bi se rada takoj vrnila nazaj v normalno zivljenje, ker sem imela zdej ene najtezjih dni, po drugi pa bi samo doma lezala in delala nic.

@Plus_one vsega žal ne vem, vem pa da se moraš prijaviti v Leonišče za (telefonski) posvet, da ti izdajo napotnico za 🐧, to potem v roku 14 dni aktiviraš, potem pa 1 dan M javiš da ti določijo datum za sprejem in UZ.

 

Jaz sicer nisem imela splava, imela sem IMN in sem bila operirana in sem šla delati kak teden po operaciji (sicer so svetovali 14 dni bolniške) ker se mi je ravno iztekala ena pogodba o zaposlitvi in sem želela tam v roku zaključiti in pospraviti stvari. V drugi službi pa nisem imela fizičnega dela.

 

@Plus_one

Jaz sem kmalu po splavu bila doma en teden, izkoristila sem svoje zadnje dneve starega dopusta in ni mi bilo žal, ker sem imela dovolj časa iti vse skozi, razčistiti in zaključiti, ter se pomiriti z usodo, da narava pač ve zakaj je tako najboljše.

Tebi pa priporočam, da bodi samo čimbolj iskrena do sebe in boš skoraj vedno imela odgovor na dlani.

Želim ti čimprejšnje okrevanje.

@Plus_one

Meni so po vsakem splavu svetovali 3 cikle premora.

Moraš pa obvezno na kontrolo (jaz sem zanosila vsakič spontano, tako da sem šla k svoji ginekologinji – zate mogoče na OBMP oddelku?) na UZ, da preverijo, če so kakšni ostanki.

Kar se tiče bolniške – mislim da se priporoča en teden. Jaz sem šla vedno že prej delat, ker sem se dobro počutila in nimam fizično zahtevne službe. Ampak če pomislim za nazaj, sem bila neumna… Pač trapasta mentaliteta – da ne morejo brez mene, oziroma da je sodelavcem lažje, če nimajo še mojega dela….

Telo se mora odpočit, pa glava tudi. Se da zamotit tudi s knjigami in kako drugače.

New Report

Close