Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP -IVF 2022

OBMP -IVF 2022

Ravno cakam na transfer, sem v Lj. Naredili mi bodo hatching zarodka. Tako, da delajo, samo zatezit je ocitno treba

Avokado497 pri komu si se pa zmenila za hatching? Pa na podlagi česa so ti dal.. js bi tud probala si zrihtat da to nardijo

@Avokado497 @Anonimno 1313 : Ne morem verjet😵‍💫

Punce zivjo, meni se je v cetrtek podrl svet, ker so na UZ ugotovili, da je moji pikici nehal delat srcek 🥺 Nikoli si nisem mislila, da mi bi lahko tok zelo hudo 💔. Nisem nic krvavela, en dan me je samo malo zabolel trebuh, pravijo da to sigurno ne od tega, vse ostalo pa normlano. Zdej ko gledam za nazaj, res opazam, da zadnje dni nisem imela vec tako izrazitih nosecniskih simptomov – tebuscek, ki je bil ze malo opazen, je bil manj napet, zgubila sem apetit, prsa so ostala cvrsta, a ne vec boleca … sem pa v 9tednu in 5 dni. Tako zelo sem zalostna. 🥺 So me sicer tolazili, da se to zgodi zaradi kaksne napake, ko se plod nepravilno razvija in to se strinjam z njimi, da je bolje, da se zgodi prej kot kasneje … pa da zato, ker nama je uspelo v prvo, bo se vse ok in bo tudi v drugo … bomo videli. Imava se 5 zamrznjenckov. V sanjah si nisem mislila, da se bo to zgodilo, res ne, ker sem na prejsnjem UZ slisala srcka 🥺💔

Kar me zanina je – tiste, ki ste ze sle cez to – kako hudo je splejat ta splav s tabletko? Malo se bojim, priznam.
In pa ker se bojim, da ae zgodba ponovi in nocem to spet dozivljat – ali lahko dosezem, da se ze prej naredijo testi, ki sicer pripadajo po 3 splavih in kateri so to, ce mi ne odobrijo, da se prijavim samoplacnisko?

Vsem ostalim zelim lepse dni in veliko uspeha ❤️

 

Joooj plus_one žal mi je za tak beden razplet😧 vem da ni besed ki bi te zdle potolažle ampak glavo gor😉

Če misliš genetiko.. jo je men v dravljah predpisala ze po ivm in se enem neuspešnem postopku..sam zatežit je treba, čene pa probite pr osebni gin…cena samoplačniško je mislm da 500eur za oba.. ste pa hitro na vrsti tud na napotnco tko da si jo probi urihtat.. Pa men je dala še za revmatologa zarad neugnezditev da ovržejo ta aps, sam glede na to da se je pr teb prjel to najbrž ni problem..

@plus_one ma neeee no 😢 ni pošteno res jo. Glede genetike ti lahko napiše osebni zdravnik ali osebni G, načeloma pa to “pripada” po 3 splavih. Ko sem jaz to nazadnje na kliniki omenila, ker se mi ne vgnezdijo zarodki oz propadejo pred krvnim je rekla, da nima mi ne pripada še, pa da većinoma tako nič ne odkrijejo. Tudi če imata vidva genetiko vse ok se lahko zgodi, da se plod nekaj narobe razvije in propade…

 

 

Hvala vama ❤️

Bom vprasala vseeno za genetiko, ceprav zdej razmisljam – kaj pa sploh lahko ce kaj ugotovijo?

Nevem pol pomoje pride v poštev PGD postopek, naj me kera popravi če se motim

@Anonimno 1313 kakor sem jaz brala delajo PGD večinoma če na genetiki kaj najdejo, baje da če ne vedo kaj iščejo ga ne delajo ali ga nima smisla delati 🤷‍♀️

 

Tud vprasanje ce ga delajo na zamrznjenckih?

@Plus_one Zelo mi je žal. Meni se je zgodilo isto nekje v 8 tednu. Zarodek je zaostajal v razvoju in potem so mi čez en teden potrdili zadržan splav. Jaz sem bila potem sprejeta v UKC Maribor in sem ostala tam dva dni. Eno tabletko so mi dali, da sem jo vzela doma. Ostale pa v bolnišnici. Jaz sem imela zelo boleče krče in krvavitev je bila res obilna. Sploh nisem vedela kaj me čaka, tako da me je vse skupaj res presenetilo. Ker se prvi dan ni vse izločilo sem morala tam ostati še en dan. Ampak meni se je potem vse skupaj še malo zakompliciralo in je nekaj ostankov nosečnosti ostalo notri še par mescev, da so me na koncu poslali na ambulantno histeroskopijo, kjer so mi odstranili tisto, kar je še bilo not. Potem so mi na histeroskopiji ugotovili še kronični endometritis, ki je lahko tudi vzrok za splave. Dobila sem dobila antibiotik in se je to uredilo. Pred tem sem imela še eno biokemično nosečnost, zato naju je zdravnica poslala na genetiko ampak niso nič ugotovili je bilo vse bp.

Lahko da je res samo z zarodkom kaj narobe in zaradi tega pride do odmrtja. Vem da ni lahko sprejet splava, ko enkrat zagledaš tisti dolgo pričakovani plus ampak verjamem, da se bo enkrat našel tisti tapravi, ki bo zdržal do konca.

Hvala sunshine ❤️ Tega se jaz bojim, da bo bolec splav … pa da se kaj ne komplicira. Ali ti niso dali nic proti bolecinam?
Pri meni je lepo napredoval v rasti, na zadnjem UZ ko so dali za poslusat srcka so se zmanjsali pdp za en dan … a ocitno je slo nekaj narobe 💔

Kako si ti zdej, si sla potem v nov postopek po vsem tem?

Zdravo punce, mogoče kera ve če kje delajo samoplačniško celoten IVF, pa da je vse skupaj hitrej in se ti kaj bolj posvetijo?

Hvala!

 

@Plus_one , ful mi je zal, da se je to zgodilo💔 Poskusi biti mocna kolikor lahko in ce rabis support smo tu zate, drzimo pesti, da bo naslednjic srecna nosecnost. 

Tudi pri meni je bilo prvic tako kot pise @sunshine,  tako da mogoce sprejmi painkillerje ze na zacetku, da ti bo lazje. Js sem jih v drugo in je bilo boljse, tbl sem res dolgo casa drzala pod jezikom. Vecinoma se vse zrihta v enem dnevu in gres pred vecerom domov. Potem se pa vzami nekaj casa zase in se razvajaj.

@plus_one na začetku so mi rekli, če rabim kaj proti bolečinam, pa sem rekla, da še ni tak hudo, pol ko je pa ratalo boleče sem pa nekak zdržala brez.

Meni se je to zgodilo maja 2021. Potem je trajalo eno leto nekje, da se je kronični endometritis uredil in sem z majem šla v nov postopek. Sveži prenos sem mela potem junija ampak ni bil uspešen. Sem pa šla novembra po zamrznjenčka in je bil prenos uspešen. Ampak ostajam nekak na realnih tleh ker plus na testu v mojem primeru še nič ne pomeni. Upam samo, da se pravilno razvija in da nama bo v tretje uspelo zdržati skupaj do konca. 🙂 <3

Joj @Plus_one, zelo mi je zal in socustvujem s teboj. Objem in moc za naprej ❤ Enaka zgodba pri meni lani v 9t1d, razen da jaz nikoli nisem videla/slisala srcka, ker sem takrat imela sele potrditveni UZ. Krvavela nisem nic, splav s tabletko me je pa fizicno precej bolel, sem mislila, da bo bolj podobno krcem pri M, ampak je bil to samo zacetek. Punca, ki je bila z mano v sobi pa brez posebnih bolecin, je pa bila pri njej prazna GV.  Kasneje sem se vrnila v bolnico, ker me je se vedno precej bolel trebuh, imela sem precej povecan jajcnik, rahlo vnetje, beta je (pre)pocasi padala, tako da so me sprasevali, ce sta bila slucajno 2. Dva dni sem ostala hospitalizirana, na antibiotikih, potem se je pomirilo. Upam, da bos imela boljso izkusnjo in zahtevaj, da ti po splavu naredijo UZ. Meni ga niso. Ko sem postala fizicno ok, pa so vdarili se hormoni, slabo razpolozenje oz. verjetno bi lahko kar poimenovala depresija, izpadat so mi zaceli lasje, izcedek iz prsi, grozno sem bila zalostna in solze so mi lile v eno. Hujse kot tista fizicna bolecina. Po mesecu sem se pobrala. Vem, da tega zdaj ne bi rabila brat, ampak vse to lahko pride … in da ljudje okoli tebe vedo, da bodo znali pomagat in najt prave besede, dejanja.

Nama takrat tudi niso nic drugace rekli, verjetno prislo do kaksne napake, toje vse. Da je to pogosto. Genetike niso predlagali. In tako sva pac sla naprej ..

Mislim nate, v prihodnje pa da bo slo vse tako kot mora ❤

Hvala vam punce ❤️ Definitivno bom vzela protibolecinske, dvojno dozo, ce je treba, samo da me ne boli, ker ne vidim potrebe po temu. Tiste, ki vas je bolelo – ste bile vse brez tablet proti bolecinam ali boli kljub tabletom?
Joj zdaj vidim koliko vas je, ki ste sle cez to, nekatere celo veckrat ☹️ To je res grozno no, da se ponovi pa sploh …


@Fracek
verjamem 💔 Meni je ze zdaj tok hudo, srcno upam da ko bo to za mano, se vse umiri, da grem lahko naprej. Po eni strani si mislim, ko vsaj ne bi slisala srcka, po drugi pa sem “vesela”, da sem ga. Vsekakor pa ce je bilo kaj narobe, je bolje, da se je ustavilo, to si skoz ponavljam.
@suneshiine mocno drzim pesti, da bo v tretje vse ok ❤️

Aja @Fracek, na urgenci so mi rekli, da preden gres domov te pregleda zdravnik z UZ – upam, da res, drugace ga bon zahtevala (a ga sploh lahko zahtevam?)

Sprva se mi je zdelo, da ne potrebujem protibolecinskih, ko pa me je zacelo posteno zvijat, je za mano na wc pritekla sestra s svecko, ki sem jo vstavla in zaradi pritiskov tudi v par minutah izlocila. Potem pa sem se hitro dobila intravenozno, pa je bilo bolje.

Pojma nimam, zakaj so me odpustili brez UZ-ja, ker sem naknadno brala, da ga povsod naredijo. Ko si prvic v tem, tako ne ves nic in ko se mi je nato stanje umirilo, sem sla domov. In kmalu nazaj … v odpustnici je pisalo, da se v primeru bolecin vrnem. Pa sem sla. Nato pa je sledilo kar nekaj UZ- jev, seveda je nekaj tkiva tudi ostalo noter, ampak mene je v bistvu hudo bolel jajcnik. Sem skoraj 100%, da ti bodo naredili UZ, v nasprotnem primeru pa seveda lahko zahtevas. Drzi se.

Plus_one , seveda, meni so ga naredili pop in zvecer v Lj. 

Drzi se @Plus_one❤️

New Report

Close