Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP -IVF 2022

OBMP -IVF 2022

Evo punce pr men je slo spet za biokemično nosečnost😪danes so ze izcedki sam čakam da se ulije😔nevem več kje bi sploh iskala problem očitno so slabi zarodki čeprav so super oznake. Genetiko mava bp. Bla sm že pr revmatologu za ta aps. A mogoče katera ve koliko časa se čaka na izvid spermiograma če gres samoplačniško u ukclj?

Itak mi je čist dol padl use skupi ker je bil to zadni zamrznjenček. Sem se pa že naročila na pregled za ponovni postopek 20.1 tko da vsaj neki dobrga sm bla zihr da bom čakala vsaj 3 mesce. Bo pa to že moj 5 postopek…zdej se pa resno sprašujem če nama bo sploh gdaj uspelo😢

Anonimno 1313 žal mi je za rezultat 😪 ko sem prebirala poste, sem bila prepričana, da si srečka nosečka, ker je tako dobro kazalo. Vem, da je težko, samo ne obupat. Veliko nas je s podobno zgodbo. Jaz sem imela v torek prenos zadnjega zamrznjenčka, in tudi sama polagam vse upe v tega ta zadnjega 🍀✊️ sem pa presenčena, da si dobila 20.1. termin pri ginekologinji, ker kolikor se brala, se čaka po dobre 3 mesece. Si v Lj? Ali si mogoče kaj posebnega napisala, da si dobila tako hitro termin?

Jaz imam 41 let in mi je vsak mesec pomemben, če ga zamudim. Tako, da če tokrat ne bo uspelo, me čaka nov postopek.

@Summer82, nič več me ne skrbi, me je danes zvilo in se je končno opogumila 🥶. Ne vem, če mi je vse skupaj 3x v zivljenju zamujala, kvecjemu je prisla prej. Cakam na histeroskopijo, zato mi je bil pomemben vsak dan, da morda se s tem ciklom skozi spravim, z naslednjim pa bi potem sla po pingvina. Malo pa sem tudi seveda bila na trnih, ce je morda vseeno uspelo naravno, sva dobro “pokrila teren” ta mesec 🙃 Glede na to, da sva v podobnem zosu in isti, zlahtni letnik, bi bila vesela tikanja, ce ti je seveda ok? 😊


@Anonimno
, zal mi je … super, da si se prijavila kar za naprej. Saj ves, da ni pravila, marsikaj se mora poklopit. Enkrat bo. Tudi jaz imam se enega zamrznjencka iz 4. postopka, potem pa bo treba znova in me tudi ze kar strasi ta misel, da se blizam izcrpanju moznosti. Ampak glej, vemo, zakaj se borimo in gremo dalje, druge ni. Si zraven pregleda za APS in genetike poskusila se kaksno dodatno metodo za vecjo uspesnost vgnezditve, ali se imas kaj rezerve?

@(ne)srecnica, kako si kaj ti?

Lepo bodite.

Nič posebnega nisem napisala samo, da me dajo h zdravniku  kjer je najkrajša čakalna doba in sm dobila pr drobniču,ki pa je tud moj zdravnik.

Jemlem aspirin pr prenosih, pr prejšnem sem jemala medrol na lastno pest..nevem vec kaj bi lah probala…

Zdej bom začela jemat spet matični mleček,ki sm ga že v prejšnem postopku in sm prvič pršla do zamrznjenčkov. Moj amh je namreč samo 0,79😕spermiogram pa tud ni lih vrhunski.. Nevem vedno je tm od 6 do 13 dne pozitiven test pol začne pa bledet črtica..beta ponavad že nula razn enkrat je bla nekaj cez 20..

Ja v lj sm

@Anonimno 1313: Zal mi je za tak razplet, vam posiljam en objem in veliko moci za naprej. Kot pravita @Upanje111 in @Fracek, ne smemo obupati in drzimo pesti, da nam vsem uspe. 

Lepo, da ste dobila tako hitro datum za posvet in hvala za nasvet, sem mislila, da se lahko samo k svojemu dr. prijavis. Kar se tice samoplacniskega spermiograma ne vem, ampak pri nama so bili rezultati preko napotnice kar hitro, cca 2 tedna.

 

 

@Upanje111: Meni so nazadnje (po 1. IVF) dali datum posveta sele cez 2 meseca in sem se uprla, rekoc, da sem stara ze 40 in da bi prosila da najdejo kak datum prej. Takoj sem dobila datum 1 mesec prej:)

@Fracek, seveda, tikajva se,  sva v zlatih 40ih:)  Zal mi je za M,  vem kako je, ko clovek iz meseca v mesec dobro “pokriva teren” in se ne uresnici. Moji dve naravni nosecnosti v bistvu nista bili nacrtovani in mi je jasno, da (vsaj) pri meni psiha igra veliko vlogo. Razumem tudi bitko s casom, drzim pesti, da cim prej zrihtas histero in gres po pingvincka. Imas ambulantno histero ali pod narkozo? Naj bo cimprej za tabo!

@Fracek : Mogoce sem se slabo izrazila, z “nista bili nacrtovani”, sta bili zelo zazeljeni, ampak sta se slabo koncali. Skratka, nisem se pocutila, da mi voda tece v grlo, ampak sem bila, za razliko od zdaj,  sproscena.

@summer in @Anonimno 1313 hvala vama za zelo koristne informacije 🤗

@Anonimno 1313 tu po mojem niso toliko problem celice, ker pride do oploditve in vgnezditve, potem se pa ne obdrži. Jaz sem brala, da je možno da pride pri delitvi zarodkov do kakšne mini napake, pa je ta dovolj velika da zarodek ne preživi… Mogoče vprašaj če bi bil smiseln PGD zarodkov.

 


@Fracek
jaz sem pa trenutno na dopustu, ta mesec sem dobila M že 26 dan cikla, ampak ker decembra ne delajo še nisem mogla prijavit za 🐧. Zdaj samo upam, da bo tudi naslednji cikel “normalen” in da ne bom zdaj čakala na M 2 meseca 🤔 tako da po novem letu enkrat grem po 🐧 in upam da se vsaj 1 od 4 prime, ker v nadaljnje postopke ne nameravam…

@P1K1C4 moja zgodba ce ti pomaga.prvic,res ni treba samoplacnisko,te pripada!avgusta sam imela missed po ivf.tako v lj kot v postojni su omenili genetiko,ampak da se bomo s tem ukvarjali pred postopkom.nekako se mi je zdelo brezveze podaljsevat tokrat cas se s tem.tako da sem na lastnu pest sla h moji gin,povedala vse in dobila napotnico.moj pri osebni.poslala mail v medgen.cez par dni poklicala sestra da podrobnejse izve zgodbo.po mailu al po posti sam morala poslat cim vec izvidov glede postopkov od zacetka.to kar nisam imela doma sam pac vprasala v postojni da mi posljeju iz kartona.teden dni pol smo prisli na vrsto.zdravbica nardila druzinsko drevo in anamneze.tam nekje do babic in dedkov.pol su uzeli kri za kariotipizacijo.cez tri tedne dobili izvide doma.ce je vse ok in izvidi normalni,dobis po posti.ce je kaj narobe te poklicejo nazaj v medgen.in se jaz nisem imela tri neuspela postopka.(splav po clomid tbl spada pod spontanu zanositev,enkrat ivf brez vgnezditve in enkrat ss po ivf v 8.tednu)

Vse se da samo si moras sama priborit to kar te pripada!!!

Kako imamo različne zgodbe.

Jaz sem po dveh splavih dobesedno izsilila napotnico za OBMP, in mi je Geršakova takoj napisala napotnico za genetiko – pa me v Medgenu niso hoteli vzet – da po dveh splavih še ne pripada in da tudi če me vzamejo, bom morala na koncu sama plačat preiskave.

Na koncu mi je srčna sestra na genetiki v UKC zrihtala hiter termin, ker so nekateri odpovedovali zaradi covida.

Na splošno, ko berem forum, vidim da imamo tisoč različnih izkušenj in mnenj o zaposlenih, postopkih, ….

punce zivjo, v pondelk sem mela prenos… blastocista… ampak mene vse spodaj malo matra, obcutek kot pred M… a je to normalno al bo M prisla? 😖

@LoveHope to je povsem normalno, lahko je dober ali slab znak, ni pravila.. ja sem imela ta občutek, krče kot pred M tako po neuspešnih prenosih, kot sedaj po uspešnem. Srečno!

@enkratmogoce2305 res je.vsaka zgodba je drugacna..ampak skoraj vse imamo eno enako.vse moramo nekaj molit,prosit in ce ne gre izsilit!!drzijo nas pozitivni konci stevilnih tukaj in da bo enkratmogoce tudi nas zadela pozitivna strela…

@LoveHope js tudi, po neuspesnem  prenosu in ko se nisem vedela, da sem noseca. Drzim pesti🍀

@enkratmogoce2305: Res je, ful razlicne zgodbe in ful sem vesela, da vam je pomagala ta srcna sestra!

Js sem se po 2 letih cakanja na izvide najprej tega, potem onega, potem operacije, genetiko, itd tudi naucila, da mores sam teziti, drugace ni nic in lepo forever cakas. Danes sem se npr. hotela narociti na posvet za 3.ivf in baje moja napotnica ni vec veljavna in rabim najprej novo, dobim jo pri svoji G, ki prvic dela, pozor, 11.1.22. Ni to malo cudno, btw?

Pozdravljene, najprej ČESTITKE @Hana41, veliko cartanja in prespanih noči ti želim.

Hvala @Evy za napotke, sem pogledala simptome meni se kar zdi podobno, sem pa bila sedaj že na prvem posvetu pri fizioterapevtu, imam v kratkem RTG zapestja, mislijo pa podobno, da gre za vnetje ali obrabo tega dela pri roki samo nekot drugače je imenovala. Bomo videli, se seveda navadiš na bolečino, samo da mali ni nič prikrajšan glede nošenja ampak bi bilo fajn, da izveni 😉

Sicer pa malo pogledam vsake toliko časa, predvsem kaj se dogaja pri tebi @Fracek 🙂 Prihajajo prazniki, lani je bil zame že veseli božič, čeprav še malo v strahu kaj bo, letos bo pa sploh poseben, ko gledam ˝moj čudež˝. In ja, ker so prazniki želim vsem vam (tebi še malo bolj @Fracek-če bi šlo uresničit božično željo bi jo kar zate porabila), da bi se vam izpolnile želje, če ne že v teh zadnjih dnevih pa vsaj v naslednjem letu in  da boste kmalu postale mamice. Saj pridejo potem druge skrbi, pa zdravje otročka pa vse kar nas še čaka ampak ob tem je vseeno toliko lepega, nasmehi, pogledi, objemi, čebljanje in kaj vse še čaka, da iskreno želim VSEM tukaj, da kmalu kmalu dočakate svoj čudež. Vse slabo ob teh postopkih se potem pozabi, mogoče ne prav pozabi ampak ni več bolečine ob spominjanju. Srečno VSEM

Meni je rekla dr. Jancarjeva, da v Lj hatchinga ne delajo. Nimam besed… trenutno sm take volje, da bi se sam se smejala, za crknt. Sm mela telefonski posvet in pol ta tedn🤌🏻

New Report

Close