Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP -IVF 2022

OBMP -IVF 2022

Iskrene čestitke @Hana41. Lepo je prebrati zgodbe s srečnim koncem. Uživajte skupaj ❤️

 

Hana41, čestitke in obilo crkljanja ❤️ lepo je prebrati pozitiven izzid 😉

Tudi jaz sem že bila med temi srečnicami!

Zanima me, če so kateri med postopkom punktirali cisto na jajčniku in je bil postopek vseeno uspešen?

Hvala in srečno vsem

Pozdravljene punce, v petek sem koncala svoj 2.ivf postopek, saj so me 2uri pred transferjem poklicali, da so vsi 4 zarodki odmrli. Za sabo imam ze 2 ss z naravno zanositvijo (8. in 11.teden), 2x histero, 1x laparoskopijo, vse mogoce teste vkljucno z genetiko-do sedaj vse bp, tudi pri mozu. Stara sva 40 in 41 let, zdraviva se na gk lj. Zanima me kam naj greva po drugo mnenje? Prosim vas za predloge.

@summer82, bi ti z veseljem kaj predlagala, pa sem zal tukaj brez pametnega nasveta. Spomni me prosim, katero kombinacijo zdravil si imela? Kratek/dolg protokol? Si poskusila za kvaliteto celic kaksno kuro z myoinositolom? Kak je bil pa rezultat 1. postopka? Enaka zdravila, kaj drugace?

Mene pa zanima, ce je tu katera, ki je imela genetski posvet v Mb? Midva sva dobila termin naslednji teden in pise, da jim moras posredovat med. dokumentacijo, vezano na napotitev. Midva nobenih izvidov nikoli nisva dobila v roke, razen dokumentacije po punkciji. Lahko prosis oddelek za IVF, da posljejo dokumentacijo tja (v sosednjo zgradbo)?. Saj bom jutri v vsakem primeru pisala mail, bo pa vseeno super, ce ze katera ve, kako stvari tecejo.

Punce, hvala za priporocila glede myoinositola. 🤗

 

@fracek, hvala za odgovor, sem brala po blogu in videla, da sva v podobni situaciji. Myoinositola se nisem poskusila, si bom prebrala o tem. So dobri rezultati?

 

Moj prvi postopek je bil Gonal F (225mg)+ certrotide, 3 celice, 2 zarodka, prezivela 1 morula,ki je bila vstavljena na 5.dan, nato krvavitev po 1 tednu.

Drug postopek Medrol (300mg)+ certrotide, 10celic, 4 zarodki, brez transferja. Edino kar mi je embriolog rekel po telefonu je bilo,da je verjetno zaradi let in da bo sla najina dokumentacija sedaj na konzilij. Moj moz pa zeli, da greva se na kaksno drugo kliniko oz h kaksnemu drugemu ginekologu z dokumentacijo samoplacnisko po mnenje, ampak nimam ideje kam.

 

Glede genetskega posveta: jaz sem ga imela sicer v Lj, ampak sva morala pred tem se vso svojo druzino za 2 generaciji nazaj povprasati o njihovem zdravstvenem stanju,bolezni prednikov itd. Dokumetacijo pa si jaz vso poslikam, kar dobim v roke:)

 

@summer82 žal mi je za tak razplet 🙁 za posvet gresta po mojem lahko na katerokoli kliniko za neplodnost, drugače v Lj zelo pohvalijo MCCZ. Glede na to kaj vama je rekel embriolog očitno sumijo na slabo kvaliteto celic (tvoje, njegove ali obeh) – tu malo lahko pripomoreta z dopolnili in zdravim načinom življenja, kaj veliko pa žal ne, mogoče vama bodo predlagali drugačen protokol ali pa uporabo darovane celice…

@fracek Midva sva imela genetski posvet v Mariboru. Jaz sem skenirala vse izvide, ki sva jih dobila in jih poslala na mail, tako kot so zahtevali. Midva sva dobila domov tistih prvih nekaj izvidov (prvi posvet, UZ, 2x spermiogram, postavitev diagnoze, napotitev na ivf, izvid splava, itd.). Verjetno so jih tudi vama poslali, drugače pa če imaš dostop do portala Zvem si jih lahko tudi tam natisneš.

Ko sva prišla na genetski posvet je zdravnica narisala družinsko drevo in sva morala povedati za vse bolezni sorodnikov, če ima brat/sestra kaj otrok, če je kdo imel splave, oz. težave z neplodnostjo itd. Potem sva dobila vsak svojo epruveto za kri in sva morala iti na oddelek za transfuzijo, da so nama vzeli kri. Potem sva morala to epruveto z krvjo prinesti nazaj na genetiko (če se prav spomnim…). Čez nekje 2 meseca sva domov po pošti prejela izvid.

@summer82 moj prvi postopek je bil podoben tvojemu, 15 celic, 4 oplojene, prenehale so se vse razvijati 4. Dan. Nisem se imela posveta na kliniki sem pa dosti brala in raziskovala. Oba jemljeva ubiquinol (aktivna oblika q10), ki je antioksidant in prispevah kvaliteti obeh.

Ena izmed preiskav ki je mozna za partnerja je funkcionalni test semencic, kjer preverijo fragmentacijo dnk. Spermiogram je lahko bp, lahko pa je tezava tu. Ravno antioksidanti naj bi pripomogli da se ta tezava zmanjsa. (Ne me kregat, morda ni vsaka beseda tocno napisala, ker dosti berem v anglescini).

Po neuspesnem postopku sva zacela z dodatki, da se pripraviva na naslednjega. Potrebno je jemati vsaj 90 dni.

Tudi te preiskave ni se opravil, bom omenila na kliniki, sem se pa pripravila da bom znala tam laj vprasat/povedat.

Summer82 kaj pa če bi poskusila v mb? Ne razberem zakaj konkretneje ni prišlo do transferja. Glede na starost je lahko problem z zalogo in kvaliteto jajčec ali pa ima partner slab izvid.

Zdravo. Za mano je 5 neuspelih prenosov blastociste (1x IMN). Pred 2. postopkom bi rada naredila genske preiskave (oba s partnerjem) in  pa APS. Videla sem, da genske preiskave opravljajo samoplačniško v Medgenu pa me zanima za točno katere zadeve moram reči? Se preiskava za APS opravi zgolj pri revmatologu ali je možna tudi v kakšnem laboratoriju? Če poznate ustanovo, ki te preiskave nudi v tujini in je ugodna, bi prosila za predlog. Če so še kakšni predlogi, kaj vse se še splača opraviti, bi bila pa tudi vesela. Hvala! 🙂

@(Ne)srečnica @Taša41955 @Pozna Res hvala vsem za odgovore in nasvete, z veseljem bom vse upostevala, polepsale ste mi dan. Zal mi je tudi za vse vase izgube, ker vem kako boli in vsem privoscim sreco pri doseganju nosecnosti.

 

Embriolog mi ni rekel nicesar drugega po telefonu kot to, da se je to verjetno zgodilo zaradi najine starosti, da spermiogram izgleda ok, da nazadnje je bil vsaj en zarodek in da ne ve zakaj je prislo do odmrtja zares. Vem, da se s starostjo slabsa genetski material in da se moznosti manjsajo, vendar sem vseeno optimisticna in bova naredila vse kar je v najini moci, da bi dobila otroka. Razmisljala sem tudi ze o tem, da bi se prestavila v MB, vendar sem naceloma v Lj zadovoljna, le ne razumem kako to, da ne vedo zakaj ne uspe zarodkom preziveti in zakaj je npr. dr. Res opravljal transferje ze drugi ali pa tretji dan, tukaj pa cakajo na peti dan (vem, da je to optimalno).


@Ta
ša41955 : Zal mi je,da se vam je to zgodilo. Ste mogoce na GK Lj? Hvala za nasvet glede ubiquinola, bom sla jutri v nabavo:) Glede fragmentacije semencic nisem prepricana, naredili so makro in mikro analizo semena ter morfologijo itd. Bom vprasala. Kot pravite, super je biti malo pripravljen na posvetu pred novim postopkom.

@P1K1C4 genetskih preiskav ne rabita plačevati, ker vama pripada na napotnico po tolikih neuspešnih prenosih.. tebi jo lahko izda osebna ginekologinja, partnerju pa njegov osebni zdravnik.. prosita za napotnico za Klinično genetski pregled-prvi. Tudi na vrsto se pride kar hitro v Medgenu, midva sva čakala 14 dni..

@summer82 sem v Mb, in tudi tam mi je embriolog povedal samo da ne vedo zakaj se je to zgodilo. Starost pri nama ni razlog. Imam endometriozo in tudi to naj bi vplivalo na kakovost. Pri meni tudi od 15 pridobljenih celic je bilo malo zrelih.

Ubiquinol priporocam kupovati na iherb, saj je vec kot pol cenejsi kot pri nas. Za prvo silo kupite tu, potem pa tam, saj dostava rabi cca 3 tedne.

Ne vem ce je se kaksen drugi izraz ta prej omenjeno preiskavo, tako da nebi vedela ce je kaj od vasega nastetega to to.

Jaz sem zdaj tudi prilagodila prehrano, po smernicah za prehrano ob endometriozo.

So vam med postopki kaj spremenili terapijo, ali so pustili isto?

@summer82, glede na to, da je spermiogram ok, daj res zacni ze takoj z Myo-Inostiolom. Jaz sem ga pila, tudi med starejsimi tukaj, pa nama je uspelo ❤️ Pa D je tudi pomemben.

@Sunshiine hvala za podroben opis, bom poslikala to, kar sem dobila po posti domov, izvide preiskav pa se nikoli nisem spomnila, da bi si poslikala, ko nama jih je pokazala na posvetih. Super, zdaj imam predstavo, kako vse skupaj izgleda 🤗

Vceraj bi ze “morala” dobit M, pa se je tokrat odlocila, da bo se malo zavlacevala. Sem ponovno upala na bozicni cudez, ker tudi nobenih izcedkov nisem imela, ampak sta me danes dva negativna testa prizemljila. Cakam torej gospo, da se prijavim na histeroskopijo, potem pa dalje.

Se katera caka na rezultat, ali se je zacelo zatisje do novega leta?

Srecno vsem ❤

@tasa41955 : tudi midva sva prilagodila prehrano, pa pijem krvomocnico, jeva D in moxam obcasno. Ubiquinol bom kupila najprej na Sensilab, potem pa kot pravite, hvala❤️ Za preiskavo bom kar svojo ginekologinjo vprasala, ker tudi iz spleta ne razberem.

Terapija je bila najprej gonal F (225 mg)+ certrotide (3 celice, 1 morula)  potem pa medrol (300mg)+certrotide, sedaj pa cakam na izvid in potem na konzilij.

Drzimo pesti🌞

 

@Plus_one, hvala bom upostevala vas nasvet! Cestitke!

Aha pa tudi q10 sem pila, sem cisto pozabila na to ja! Jaz sem pa vse kupovala od Viridana ker imam vse od njih 😉

Srecno vsem ❤️

@Plus_one: Hvala, si bom naredila zalogo🥰

New Report

Close