Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP -IVF 2022

OBMP -IVF 2022

Pozdravljene punce,

jaz imam v tem tednu sprejem, drug teden začnemo z injekcijami.. močno upam, da ne zbolim slučajno glede na trenutno Covid situacijo 🙈

Je pa to zame drugi postopek.

Iz prvega imam doma skoraj 2 leti starega navihanca. Upamo na ponovno srečo.

Pri prvem sva bila v Dravljah, zdaj na GK.

Septembra sem imela prvi pregled na GK, je pa težava pri možu..tako da z vsemi izvidi in znanimi diagnozami, je vseeno trajalo par mesecev. A za GK, je šlo kar hitro 💪

Držim pesti za vse 🤗

Jaz sem imela sprejem takoj po novem letu, tako da je sedaj za mano ze 8 injekcij Gonapeptyla. To je moj 3. postopek, prvic imam dolg protokol. Prva dva postopka sem imela v Dravljah, sedaj pa sem na GK v Lj. Upam, da mi dolg protokol prinese vec srece! V ponedeljek me caka prvi UZ. Srecno vsem!:-)

Pozdravljen,

tudi jaz se vam pridružim.  Na zadnjem posvetu sva bila 22.11.2021 v MB, kjer so nama določili postopek IVF. Zaradi mojih let in slabega spermiograma.  29.11. sva bila vpisana na čakalno listo.  Zdaj me pa zanima kako dolgo se čaka na postopek,  gin. nama je rekla da nekje 2 -3 mesece, berem pa da ste punce dlje čakale.

@bibi486 jaz mislim, da vsaka, ki si želi zanositi ji je težko, ko + ni ko si ga želi, pa ne glede na to ali je to 1 mesec, 6 mesecev, 1 leto ali več let. Dlje kot čakaš, težje je. Ko pa uspe si seveda vesel, to želiš deliti z drugimi, mogoče celo nekomu dati upanje, da lahko uspe.

 

Tako da razumem in njo in tebe.

Ojla, sm dobila mail iz OBMP naj se prijavim 1 dan M.

Prvič bom imela dolgi protokol in me zanima za GKLJ kako poteka? Pri kratkih sm 22.dan šla tja in naslednjič 1dan M začela z injekcijami. Kako je pri dolgem? 22.dan prideš tja in že dobiš injekcije? Ali se samo pogovoriš in prideš naslednjič 22.dan? Ker mi nanese lih med šolskimi počitnicami in bom mogla delat, da si znam zaračunati.

Scorpionka, 22. dan prides na sprejem, dobis injekcije in se isti vecer zacnes spikat. Potem imas po 14 dneh spikanja prvi UZ.

@Scorpionka vso srečo 🙂 upam, da bo tvoja M bolj sodelovala in bo prišla takrat ko je treba 😉 moja je šla zgleda v karanteno 🤔

Vita43, pozdravljena! 😊 Prvi postopek? Ali sva se tukaj družili že leta 19? 🤔😉 Ugibam, ker se spomnim ene Vite…

Black Pearl, kako je bilo na uz? Začneš z ovulacijskimi? Jaz sem snoči dočakala pozitivnega, pa mi je danes odpisala, da naj naredim še danes zveče in jutri zjutraj in da potem jutri dopoldne dorečeva. 🤷‍♀️ Predvidevam, da grem v četrtek ali petek direkt na prenos. Prvič sem ga imela 16.dan, tokrat bo mogoče kak dan prej. Ali pa se motim. Bomo videli jutri…

Imam pa tokrat kar težave s psiho. Ne vem… Kot da me nekaj pribija k tlom. Verjetno skriti strah, da gre kaj narobe, čeprav sem kar optimist glede uspeha. Ali pa me samo hormončki mečejo🙈🙈🤣🤷‍♀️.

@Scorpionka verjetno si imela prej dolgi protokol, ker pri kratkem začneš z injekcijami 2. dan M. Protokoli so podrobneje opisani tukaj http://www.reprodukcija.si/zunajtelesna-oploditev/protokoli/

 

@Mihi22

So mi rekli da so me prezgodej narocil, imam ciklus dolg 30,31 dni, tako da grem jutri, 12.1.spet. V Lj se na UZ sledi rast najvecjega folikla in ko ta poci, se ta dan steje kot dan 0 in potem peti dan naredijo transfer. Tako da bom zdej se parkrat sla na UZ.

lp

@vrtnica_91 hvala 🤗🙏


@nesrecnica
oh, js kr upam da je ne bo in se bo zgodil naravni čudež 😁 moram jo dobit okoli 17.1 ampak se ne bom prijavila s to M, ker moram med šolskimi počitnicami februarja delat, in ne morm na bolniško… Tako sa bom čakala februarja M, da začnem konec februarja.


@petrca22
ja do zdaj sm mela 3 kratke postopke, za dolge pa nism vedla kdaj se začneš špikat takoj 22dan ali 22dan naslednje menstruacije 🙂🙃

 

Držim pesti da nam bo naklonjeno 🙏🤗

@Mihi22

To bo moj prvi postopek ☺️

@Scorpionka ti privoščim čudež ne pa izostanek brez razloga kakor je pri meni… Vse kaže na to, da bom tudi jaz čakala na februar, če se bo M takrat spomnila priti… Tako da se bova morda spodbujale oz jaz bom tebe v vsakem primeru spodbujala 😉

@natalijakaja: Tudi mene čaka 2. Postopek,  imam posvet pri G 14.2.

Sicer pa res občudujem punce tu,  ki so dale skozi že več postopkov in ne obupajo, glede na vse, kar doživijo v teh postopkih, ker vse  skupaj je res en ogromen  čustveni vrtiljak…

 

Pozdravljene,

Zanima me samo kako ste ve z bolniško? Glede na trenutno situacijo bi bilo verjetno dobro od začetka do konca postopka biti doma… Ampak to ni izvedljivo. Zanima pa me, če je katera koristila bolniško od punkcije do krvnega?

 

Sama čakam M da začnem s špikanjem…

 

@julija668:potem si malo pred menoj jaz imam 18.2

Res je tukaj so punce zelo mocne in vztrajajo.💪🙏

 

Jaz grem vedno na bolniško že pred punkcijo/prenosom, tudi med samim špikanjem pa vse do krvnega zaradi narave mojega dela.. je pa to stvar dogovora z osebno zdravnico, možno vsekakor je

@Pikolina916 od punkcije do krvnega tako svetujejo na vsaki kliniki bolniško, napiše pa ti osebni zdravnik. Z njim se tudi dogovoriš, če bi ti dal bolniško za celoten postopek (edino kar je tu treba paziti je to, da brez komisije lahko dobiš samo 30 dni bolniške).

Pikolina916, bolniška je stvar dogovora. Mene sta v prvem postopku k staležu vzpodbujali tako osebna zdravnica kot kasneje ginekologinja. Sem bila doma po punkciji do krvnega testa, ki je bil žal negativen. Takoj naslednji mesec sem šla po zamrznjenčka in sem bila doma od prenosa naprej pa vse do petega meseca, ko sem prosila za polovičko, ker sem res že rabila malo družbe.

Tokrat ne vem, kako bom, še razmišljam. Ta vikend računam na prenos in mislim še potem par dni delati, nato pa teden bolniške. Zakaj? Zato, ker sem prvič šla 10.dan za par ur poflikat smeno in se mi je glih takrat vlilo. Za znoret! Tokrat ne bom tvegala, ker šank res ni kraj za take šoke…

Želim pa si, da bi lahko tokrat čim dlje normalno delala, ker vso to čakanje doma resnično ubija. 🤷‍♀️

Živjo,

Je katera poskušala izboljšat možnosti tudi s kakšnimi dodatki, čaji…

Jaz razmišljam da bi začela s pitje čaja krvomočnice in malinovih listov. So se kateri pojavili kakšni nepričakovani izvenciklični izcedki zaradi tega?

Priporočate še kaj?

New Report

Close