Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja O spoznavanju novih partnerjev

O spoznavanju novih partnerjev

Ne morem verjet, kam nas življenje pelje. Zdaj imam posmisleke, če se je sploh bilo vredno ponižat, za teh nekaj trenutkov sreče. Sploh, ker sem očitno bila srečna le jaz. Pa tudi zaljubila sem se le jaz. On sploh ni čutil ničesar…in kot pravi on, v to je šel brez kakršnihkoli obljub (kar mi je na začetku tudi povedal). Jaz pa lahko zdaj požiram solze in poskušam ostat z nogami na tleh.

jaz se pobiram že pol leta (in boli za znoret)

Jaz sem imela srečo….na chatu sm našla super fanta. Živela nisva skupaj, saj sva oba iz preteklosti imela slabo izkušnjo, oba otroke iz pretekle zveze, vendar nama je tako odgovarjalo (tudi zaradi njegovega dela). Končno sem videla kaj sem vsa ta leta zamujala.
Pred manj kot enim mesecem pa je moj fant umrl. Najina skupna pot je trajala skoraj pet let.
Zgrešene zveze bolijo. Tiste taprave, ki so nam pa vzete in kjer ni niti možnosti karkoli popraviti pa bolijo še toliko bolj.

Wind

P.s.: tudi na chatu lahko spoznaš ljubezen svojega življenja.

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

wildwind: kako prebolevaš?

Katarina, težko je.
Ko sem se razhajala z očetom najinih otrok me je prešinila misel: lažje bi prebolela če bi umrl. Sedaj lahko povem, da ni lažje in vdove ter vdovce povsem razumem, kadar se spotaknejo ob kakšen komentar nekoga, ki se je s partnerjem razšel.
Vem, da bo bolje…nekoč. Vendar vseeno boli. Poskušam najti stvari, ki bi me zamotile, vendar me vse preveč spominja nanj.

Wind

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Nisem prebirala vsega. Trenutno sploh nimam pojma, kje naj bi spoznala novega partnerja.
Me je pa presunila tvoja zgodba WW. Žal mi je, da moraš preživljati to, kar preživljaš sedaj…vse, kar mi pride na pamet ob tvoji zgodbi je, da je življenje res kruto.

Naj vam zaupam še mojo zgodbo…

Bila sem v zvezi z fantom 4 leta.Živela sva skupaj vendar sva se zadnje mesece precej kregala.Neke noče nisem mogla spati in sem šla na chat iz čistega dolčasa, brez pričakovanj.Spoznala sem fanta, ki je končal zvezo in bil prizadet saj ga je njegova bivša na grdi način odslovila.Do njega nisem čutla nič čisto nič, bil mi je kot prijateljica kateremu sm lahko potožla probleme z fantom in on meni.Obistvu ga sploh nism dojemala kot moškega.Čez mesec dni po tem sem šla z fantom narazen in šele po tem času sem začela gledati nanj kot na moškega.Odločila sva se da se neke lepe nedelje pripelje v moj kraj da se spoznava saj sva odaljena kar precej.Prvi “zmenek” je bil katastrofa…Vendar sva nekak ustrajala in se ponovno dobila… od tedi naprej gredo še stvari samo navzgor….Naj povem da sm noro zaljubljena in da sva skupaj že eno leto in da se nameravama še to leto preseliti skupaj.

Vrjamem da nama je bilo namenjeno da se spoznava…Jst nism mogla zaspati in sem šla sred noči na chat, on je prisel iz praznovanja in enako ni mogel spat..isti dan in isto uro sva se povezala na chat

Veliko sm jih spoznala preko cheta, vendar z nobenmu se nism menla dlje kot teden dni…In prav on ki me ni pritegnil kot fant, moški….Ga imam

Naj vam bo to za vzpodbudo da se še najde..Kar ti je namenjeno ti je namenjeno:))

LIA: ti si sama ali imaš kakšnega otroka?

Katarina mam punčko staro 2 leti

sem vprašala zato, ker si pisala kot samska ženska.

Neva, čas bo pozdravil vse srčne rane. Potem boš videla, kakšen pezde je to, nesposoben povedati resnico, kar pomeni, da je lažnjivec, da je eden od večine tistih, ki si najdejo zastonj seks. Nešteto mi jih je reklo, da imajo seksa dovolj, da si ga najdejo preko neta. Zdaj razumem na kak način: v imenu spoznavanja.

Povejo samo delno resnico. Npr. da mu je ženska všeč, da nekaj čuti. Eksplicitno ne povejo, da ne dovolj, da bi se videl z njo. Tudi nič ne obljubijo. Jaz sem seksala, ker sem bila prepričana, da sta se onadva tudi zaljubila v mene, tako kot jaz v njiju. Ker mi pomeni to, da če z nekom seksaš, da si zaljubljen vanj. Ne morem se poljubljati kar tako, zaradi seksa…itak. Ma, na napakah se učimo.:-) Po drugi strani pa spet ne. Imajo pravico seksati z žensko brez da bi ji povedali, kako čutijo, da ne čutijo dovolj? Sploh če vejo, da je ženska zaljubljena? Ne!!! Neznanje ne opravičuje zločina je bilo napisano že v rimskem pravu. Bojim se, da sta moji dve izkušnji negativno vplivali name, da sem se zaprla, da ne zaupam več sebi in svoji presoji, ne zaupam več svojim lastnim sposobnostim, ne vem, če sem sposobna videti v moškem, če misli resno ali me ima samo za seks, dokler si ne najde kaj primernejšega, z manj otrok:-). Glavni problem pri meni je torej, da še zase ne vem, kaj mislim, kaj čutim, sem sposobna ljubezni, kamoli naj vem za drugega.

Zdaj mi je vseeno. Tako kot mi je bilo vsa leta, dokler nisem začela četat. In ko sem se nehote zaljubila v enega takega kot ti Neva. Boli, svinjsko boli….a samo določen čas.:-) Potem je vedno bolje.

Kako mirna sem danes. Z morja. Nikogar ne ljubim, nikogar ne pogrešam. Če mi bo kdo prekrižal pot, ne bom več naivno mislila, da me ljubi oz. da je zaljubljen vame. Prepričala se bom o tem, zastavila neprijetna vprašanja. Moje nesrečne izkušnje z internetom so me pripeljale do trenutka, ko sem ugotovila, da moram začeti delati na sebi, da nisem tako oh in sploh kot sem mislila. In zdaj delam in sem se čudovito pomirila. Vse slabo je za nekaj dobro.

Itak, da si želijo. Sam jih pri tem ne moti, če tačas, ko iščejo, podrejo tu pa tam kakšno, ki se zaljubi v njih in ne povejo, da se oni niso zaljubili vanjo. Ne rečem, da si ti tak, a moje izkušnje in izkušnje drugih so pokazale, da je večina takšnih. Torej ženske: dobro preverite, kaj vaš izbranec čuti. Ne mu brat iz oči, izjasni se naj!:-)

Jah, spet tako pišeš kot da ste ženske na splošno boljše… Niste, zares ne (pa ne pišem zdaj verjetno o vas ki ste tukaj). Ne boš verjela koliko je takšnih, ki si zraven fanta/moža iščejo še enega ali dva, ali pa hočejo nekoga samo za malo vmes, dokler ne najdejo pravega.. s tem da večinoma povejo to takrat, ko že kaj čutiš do nje. Kakor si ti napisala, je tudi to iz mojih izkušenj pa iz izkušenj raznih znancev…

Nisem rekla, da smo boljše, pravim, da čustvujemo različno, da smo moški in ženske različni in da je ženskam v veliko večji meri kot moškim seks big deal. In da moški nočejo (ne morejo) razumeti, da se ženska zaljubi, če seksa. Da nobena normalna ne seksa kar tako, da tiste, ki seksajo kar tako, to povejo.

O poročenih ženskah, ki si iščejo koga za povrh, ne bi kaj dosti. So iste kot poročeni moški. S takimi se niti ne pogovarjam.

No ja, ker si sama ženska ti bom verjetno moral verjet… pač sem v zadnjih sedmih letih pri vsaki “vezi”, za katero sem mislil da to je, verjetno naletel na bolj nenormalne ženske. Eni imamo smolo da se nam kaj takega v tej mali Sloveniji več kot enkrat zgodi 🙂

Ati, ne jemlji mojega odgovora kot žaljiv, toda po vsem tem me malce “vznemirja”…..praviš, da si imel same nenormalne ženske; ok….kaj pa, če si ti toliko “nenormalen”, da te pri vsaki nekaj moti?!
Pa ne mislim s tem nič slabega. Je pač tako, da vedno ponavadi obsojamo druge za vse napake; svojih pa (večinoma) ne vidimo.
:))

…enako velja tudi za ženske, ki pravijo, da spoznajo same “nenormalne” tipe.

Če nisi opazila, je bilo to bolj sarkastično mišljeno (samo odgovoril sem na prejšnjo trditev, kjer je bilo napisano da nobena normalna ne seksa kar tako, če se ne zaljubi) ker je moj point bil samo v tem, da tisto tolikokrat ponavljano na tem forumu o moških ne velja samo za moške ampak smo vsi isti. Spoznal pa sam samo take, s katerimi se ni izšlo, pa zato niso bile one nenormalne… mogoče sem bil res jaz, ampak če ne bi s takimi seksal (kar me spet postavi v ono vlogo “pokvarjenca”) čeprav niso bile tiste ta prave, pa bi sam za sebe mislil, da nisem normalen (pa verjetno bi tudi one mislile kaj takega).

Ati, a pa si se kdaj vprašal zakaj Te privlačijo te nenormalne ženske? Teorije pravijo, da si izbiramo partnerja na podlagi ran iz otroštva in da na vsak način dobimo ravno takega, ki nam “stoji” (in še poglobi rane ali pa jih pomaga pozdraviti). Če boš malo razmislil o teh izkušnjah in kaj naredil na sebi potem morda ne boš več prikvlačil “nenormalnih” žensk temveč le še najboljše : ))

Lena

Joj, saj tukaj čisto zares človek ne more nič napisat takega, da bi zagovarjal svoj spol brez da bi potem izgledal kot neko čudo.
Če odgovorim še tebi – ne mislim da so bile nenormalne, in na žalost kot samski ati z otroci imaš zelo zelo malo priložnosti sploh kako spoznati in če že, je tudi velika verjetnost da ne bo prava.
Pa če vrnem vprašanje: ker tukaj oh tako veliko žensk piše, kake bedake spoznava in s kakimi bedaki so šle narazen, verjetno ni vprašanje, zakaj ravno one privlačijo take tipe, ampak spet… le zakaj so moški takšni in zakaj je večina takih in kako so hudobni da so žensko prizadeli.

Oh, Ati nikakor nisme mislila tega osebno, sem le res direktno odgovarjala Tebi…

O moških osebno nimam slabega mnenja, obdaja me precej “normalnih” in dobrih moških (no, ki bi z veseljem imeli z menoj še kaj drugega kot le pogovor : ) najraje resno razmerje) vendar ker ni kemije pač naši odnosi ostajajo na prijateljski ravni. Imam pa sama res problem, ker mi je pa všeč nekdo, ki me je ranil…in se sedaj sprašujem zakaj, zakaj me privlačijo taki in taki tipi in podobno….da je kemija samo v takem primeru?

Lena

New Report

Close