Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija nuvaring obročki in menstruacija

nuvaring obročki in menstruacija

Pozdravljeni!

Ste zaščiteni.

Matjaž

Živijo!
Bom kar tu napisala da neodpiram nove teme. Moram reči da sem ful razočarana nad svojo ginekologinjo. Že tri leta uporabljam KT in sem z njimi zadovoljna. Nobenih problemov, redne krvavitve, nikoli nisem pozabila tabletke itd…Potem pa mi je potekel celoletni recept in sem obiskala ginekologijo za nov recept. Potem je nastala težava. Ginekologinja mi ni več hotel dati tabletk ampak mi je začela vsiljevat obroček. Prav na silo, čeprav sem trdila da nočem tujka v telesu da bi raje naprej tabletke ker sem jih vajena in mi ustrezajo ampak je vse šlo skozi gluha ušesa. Dobesedno mi ni dala izbire vzameš obročelk ali pa nič.
Sedaj pa me skrbi kako bo s tem…Prebrala sem da ta obroček leze iz nožnice, ene celo med spolnim odnosom boli, ali ga partner čuti? Kako ga vzeti ven, če ga potisnem pregloboko? lp

Živjo!

Načeloma se konja, ki zmaguje, ne menja, ampak morda ima ginekologinja kak tehten razlog, da vam noče več predpisati KT, mogoče slabši jetrni testi? Probajte obroček, lahko, da vam bo ustrezal. Obroček lahko leze iz nožnice, če ni vstavljen dovolj globoko, podobno kot tamponi. Včasih med SO izpade, lahko pa ga pred odnosom odstranite (za največ 3 ure).

Matjaž

Pozdravljeni,
Nuvaring obrocke uporabljam ze od januarja in nikoli nobenih problemov. Ta teden pa imam zelo blago menstruacijo, fantu je enkrat prislo notri, parkrat pa le zunaj. Je tu strah za nosecnost?

Pozdravljeni,
Nuvaring obrocke uporabljam ze od januarja in nikoli nobenih problemov. Ta teden pa imam zelo blago menstruacijo, fantu je enkrat prislo notri, parkrat pa le zunaj. Je tu strah za nosecnost?

Pozdravljeni!

Nič ni narobe, če imate blago odtegnitveno krvavitev.

Matjaž

Pozdravljeni!
Prvič uporabljam kontracepcijo, G mi je svetoval uporabo obročka Setlona. Kakšne izkušnje?
Zanima pa me še sledeče – obroček sem vstavila drugi dan menstruacije zjutraj ( zvečer nisem bila prepričana ali je to to). Zanima me če sem z vstavitvijo že zaščitena, ali morem počakati še 7 dni preden bom popolnoma zaščitena ( ker ga nisem vstavila prvi dan)?
Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Setlona je praktično enak kot Nuvaring, le proizvajalec je drugi in je cenejši za ZZZS. Ste že zaščiteni, tudi če ste ga vstavili 2. dan menstruacije.

Matjaž

Pozdravljeni.
zanima me, kaj pomeni, če sem imela obroček Setlona več kot tri ure izven vagine tri dni preden bi bil dan za odstranitev le tega. Je to velik problem, kaj svetujete- uporabo kondoma? Prebrala sem v navodilih, da zavržem ta obroček in počakam 7 dni, da si ga spet vstavim. Torej v tem času ne smem imeti nezaščitenega sp. odnosa?

Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Naredite kot piše v navodilih. Dodatne zaščite ne rabite, tudi med premorom ne. Ne zamudite z novim obročkom!

Matjaž

Pozdravljeni

Z uporabo obrockov sem zacela v zacetku decembra 2019. Prvo menstruacijo sem si prestavila tako, da sem po treh tednih uporabe prvega obrocka vstavila novega. Tega sem po tem ko ga nisem vec potrebovala za prestavitev menstruacije po navodilih ginekologinje odstranila. Menstruacija se je pojavila in potekala notmalno zato sem po sedmih dneh obrocek ponovno vstavila. Med uporabo tega obrocka mi je fant med spolnim odnosom enkrat pustil notri. Predzadnji dan obrocka sem imela operacijo in ker nisem bila prepricana da si ga bom lahko naslednji dan odstranila sem vprasala zdravnika kaj naj storim ta pa me je ze zaradi operacije prosil naj ga odstranim, zato sem ga odstranila en dan prej. Menstruacija se je pojavila cetri dan in potekala do vstavitve novega obrocka, ki sem ga vstavila sedmi dan. Ta mesec sem obrocek uporabljala tri tedne med tem sva s fantom imela nezascitene spolne odnose in ponovno sva dvakrat pustila notri. Obrocek sem odstranila v torek danes pa je sobota. Ponovno ga moram vstaviti v torek, menstruacije pa se vedno ni. Bi me moralo skrbeti?

Pozdravljeni!

Ko uporabljate hormonsko kontracepcijo se smatra, da so odnosi zaščiteni in je vseeno, kolikokrat pride do ejakulacije v nožnico. Glede krvavitve naj vas ne skrbi, obroček vstavite po urniku.

Matjaž

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede uporabe Nuvaringa. Praviloma obroček odstranjujem in vstavljam vsako 3. oz 4. nedeljo okrog 13-te ure. V nedeljo, 12.4. sem obroček odstranila nekaj ur kasneje, okrog 16-te ure. To nedeljo, 19.4. sem obroček vstavila šele ob 16:45. Spolne odnose sem imela danes zjutraj, 19.4. in v četrtek 16.4. Menstrualni ciklus je potekal med 10.4. in 14.4. (menstrualni ciklus se mi zmeraj začne pred odstranitvijo obročka).

Zanima me, ali me mora skrbeti glede zmanjšane učinkovitosti obročka oz. ali obstaja možnost za nosečnost zaradi spolnih odnosov 16. in 19.4.? Glede na navodila bi zaključila, da je učinkovitost še naprej zagotovljena in ne potrebujem nujne kontracepcijske tabletke?

Hvala že vnaprej za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Ne rabite nujne kontracepcije.

Matjaž

Zdravo vsi ,

Jaz sem Rebeka iz Ljubljane in želim samo izraziti globoko zahvalo Cooprative Rosselli za njihovo iskrenost, odprtost, preglednost, resnicoljubnost, ljubezen in podporo med in po tem, ko so od njih dobili posojila. Precej sem bil v rokah teh prevarantov in čas mi ne bo dovolil, da bi povedal vse, kar sem v zadnjih nekaj mesecih šel po spletu pri gostu ali dobil posojila, da bi se tukaj domoval v slovenščini, ampak Bog mi je odgovoril molitve s podporo in ljubezni gospe Rosselle Riccardo, ki me je sprejela in razumela z menoj kljub mojemu prvotnemu dvomu in nezaupljivosti ter s svojim dobrim srcem in ljubeznijo, zdaj sem lastnica doma prek svojih 2-odstotnih posojilnih skladov in sem se zaobljubila širite to novico in tudi svetu sporočite, da je še vedno pristnih in nekaj dobrih spletnih posojilnic, ki lahko pomagajo in oživijo suho kost, kot sem bila prej. Ne poslušajte in preberite tega pričevanja, ker je to resnična izkušnja, ki spreminja življenje, in vsakdo, ki potrebuje to vrsto obračanja, ne sme oklevati ali dvomiti v to, ker sem dokazal in prisegam na nebesa, da je ta zgodba resnična in tudi zgodba moje izkušnje z njimi. Oglejte si jih po e-pošti, če potrebujete finančna sredstva! email: [email protected], ali pa jo lahko pokličete prek njenega e-poštnega naslova: [email protected] za hiter klic klepeta ali whatsapp / +35677926593

 

Hvala

Rebeka

Pozdravljeni.

Obroček Nuvaring uporabljam malo več kot 2 tedna. Obroček sem vstavila v nožnico na prvi dan menstruacije in ta je potekala 5-6 dni tako kot jo imam običajno. Po končani menstruaciji ni bilo 4 dni nobenih krvavitev. Zdaj pa opažam, da vsak dan malo krvavim samo toliko, da rata majhen madež in to je vse. Zanima me ali je to normalno, saj sem obroček šele začela uporabljati ali me mora začeti skrbeti.

Že vnaprej hvala za odgovor.

Lp

pozdravljeni!

prvic sem uporabila obroček, vstavljen je bil 4 dni po prvem spolnem odnosu pa izginil , ali kaka vrjetnost da se je kje v meni zataknil ? Zanima me še to kako ublažiti pri uporabi obročka migrene z auro.

hvala,lp

New Report

Close