Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija nuvaring obročki in menstruacija

nuvaring obročki in menstruacija

Kot že velikokrat povedano, je to povsem normalno,saj se telo še privaja.

Ziobrocek sem po enem mescu vzela ven kot je predpisano in ga cez en teden kaksni 2 uri kasneje kot sem ga vzela ven spet vstavila. Obrocek sem imela vstavljen priblizno eno uro ko sem imela spolni odnos. Ali je kaksna moznost za zanositev?

Mislim, da ni potrebno skrbeti.

Pozdravljeni,
Mene pa zanima, ali lahko uporabim tampon med menstruacijo, ko imam vstavljen obrocek?
Hvala za odgovor in lep dan,
B.

Lahko, vendar bodite previdni pri odstranjevanju, da pomotoma ne odstranite še obročka in tega ne opazite.

Pozdravljeni,

23.3. sem rodila in po prvem obisku pri ginekologu (ki je bil po osmih tednih od poroda) mi je dal kot zascito nuvaring obrocek (ceprav sem hotela KT ampak mi je ginekolog svetoval obrocek), prvi dan menstruacije sem ustavila obrocek kot pise v navodilih, problem pa je da imam sedaj ze 15 dni menstruacijo, nej zamenjam kontracepcijo?

(Nej povem se, da sem pred prvim obiskom ginekologa po porodu ze imela 1x normalno menstruacijo, ki je trajala 5 dni)

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni, ginekolog vam svetuje, odločitev pa je seveda vaša in če ste želeli tabletke, ne bi smelo biti nobenega problema. Upam samo, da ne dojite, sicer kombinirana hormonska kontracepcija ni primerna za vas. Da krvavitev ne preneha je v prvem mesecu povsem normalno, lahko imate madeže še nadaljne tri mesece.

Spoštovani!

Mene pa zanima sledeče. Včeraj sem mislila da bom dobila menstruacijo pač danes ponoči(danes bi morala imeti 1 dan menstruacije)malo je bilo tudi že krvavo (samo papir ne perilo) in par bolečin in ker je bila ravno nedelja sem si ustavila Nuvaring,danes ni še nobenega sledu o menstruaciji. Lepo prosim za odgovor saj ne vem kaj ali naj pustim tako kot je. Zanima pa me kako je potem z zaščito?
Mogoče je vprašanje malo smešno ampak mene zelo skrbi kaj in kako.�

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Iz opisanega ne znam izluščiti kaj konkretno vas skrbi. Obroček se vstavi po urniku, ne glede na to, da morda ženska še krvavi ali pa krvavitve sploh ni bilo.

Matjaž

Spoštovani,

Začela sem uporablati obroček zopet po enemu letu. zato sem ga včeraj vstavila praktično prvič po premoru in ko je kazalo na menstruacijo a jo še vedno ni. Ubistvu me zanima ali je kaj narobe da imam vstavljen obroček in da nimam še menstruacije oz da jo bom dobila v kratkem. in če sem že zaščitena?

Upam da sem vam razložila tako da je razumno.

Hvala in lep pozdrav

Hvala

Ja, zdaj mi je jasno 🙂 Če se obroček vstavi v prvih dneh menstruacije, ste zaščiteni takoj. Morda je tista krvavitev oz. madež nakazal na prihajajočo menstruacijo, a je potem obroček krvavitev zavrl. Najbrž krvavitve ne bo več vse do odstranitve obročka.

Matjaž

Pozdravljeni, sem nova uporabnica Nuovaringa, vstavila sem si ga prvic ob pricakovani M, ki pa je bila samo nekaj kapljic, vendar sem mislila, da se bo stopnjevala v mocnejso, kot obicajno vendar se ni. V bistvu je bilo opaziti samo izcedek svetlo rjave barve z “nitkami” krvi pa se to samo v noznici sploh ne na vlozku. Imela sem znake, kot jih imam pri M (bolece psi, neprijeten obcutek v podrocju jajcnikov in napet trebuh) razen brez krcev in vidne krvavitve. Zanima me ali je mozno da je vstavljen obrocek to “povzrocil” in ali je to normalno in sem kljub vseemu zascite pred zanositvijo ce ne uporabljam drugih kontraceptivov. Sicer sem imam M obicajno 5-7 dni in je krvavitev prve 3-4 dni relativno mocna.
Hvala! Inge

Pozdravljeni!

Obroček zmanjša količino menstrualne krvavitve. Deluje, dokler je vstavljen, dodatne kontracepcije ne potrebujete.

Matjaž

Pozdravljeni,

obroček bi morala po 7 dnevnem odmoru ponovno vstavit to nedeljo (pred 3 dnevi), a sem pozabila in danes imela nezasciten spolni odnos. V navodilih sem nato prebrala, da bi moras vstaviti obroček takoj ko se spomniš in imeti nadaljnih 7 dni se dodatno zascito, ker v nasprotnem primeru obstaja moznost, da zanosis…

Kaj naj storim?

Ze vnaprej se vam lepo zahvaljujem za odgovor.

Pozdravljeni!

Citiram navodila: “Če je premor brez uporabe obročka trajal dlje kot 7 dni, si vstavite novi obroček v nožnico, takoj ko se spomnite. Če imate v naslednjih 7 dneh spolni odnos, uporabljajte dodatne kontracepcijske metode (na primer kondom). Če ste imeli v času premora spolni odnos, obstaja možnost, da ste noseči. V tem primeru se nemudoma posvetujte z zdravnikom. Daljši ko je bil premor brez uporabe obročka, večja je verjetnost, da ste medtem zanosili.”

Zamudili ste torej polne 3 dni in imeli nezaščiten spolni odnos z ejakulacijo? Pojdite po nujno kontracepcijo.

Matjaž

zdravo,
Sem uporabnica nuvaringa že 11 mesecev, vendar bi rada prestavila menstruacijo za en teden. Zanima me ali lahko imam obroček ustavljen 4 tedne, namesto 3 in ali še vedno ohrani zaščito? Ali je pametneje si po 3 tednih ustaviti nov obroček in ga odstraniti po 1 tednu, ali nov obroček imeti vstavljen 3 tedne in praktično preskočiti menstruacijo?

Zdravo!

Priporoča se, da se obroček po treh tednih takoj zamenja z novim in se preskoči odtegnitveno krvavitev.

Matjaž

Pozdravljeni,

obročke sem ravno začela uporabljati in sicer sem prvega vstavila pred enim tednom. Zanima me, če lahko po prvih treh tednih vstavim novega in prestavim menstruacijo, tudi, če je to šele prvi mesec uporabe Nuvaring?

Hvala lepa za odgovor 🙂

Pozdravljeni!

Lahko.

Matjaž

Pozdravljeni,

sicer je tema ze stara, vendar me zanima sledece. Z nuvaringom si bom prestavila menstruacijo tako, da bom po 3 tednih vstavila nov obrocek. Zanima me, ce sem v tem casu zascitena ali potrebujem v primeru spolnih odnosov se dodatno zascito?

Hvala in lep pozdrav.

New Report

Close