Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Nosečke po IVF 2018

Nosečke po IVF 2018

Hej hej,…. evo sem se naspala 🙂

Zadeva je sledeča… To velja baje le za nosečke s sladkorno… oz. povečanim sladkorjem.

Zajtrk:
1 enota mleka : jogurt 1,6% m.m. 200 g
1 enota sadja: jabolko 150 g
2 enoti škroba: kruh polnozrnati 60g
1 enota maščobe: maslo 6g

dopoldanska malica:
1 enota mleka: jogurt 1,6% m.m. 200 g
1 enota sadja: kivi 150g
2 enoti škroba: prepečenec 50 g

kosilo:
3 enote zelenjave: bučke 150 g, kumare sveže(lahko neomejeno), paradižnik 150g
3 enote škroba: 3 srednje veliki krompirji 240 g
3 enote mesa: riba brancin 120 g
3 enote maščobe: bučno olje za solato: 5g + 10 g olja da spečeš ribo…

popoldanska malica:
1 enota sadja: kicvi 150g
2 enoti škroba: prepečenec 50g

večerja:
3 enote zelenjave: bučke 150 g, kumare sveže(lahko neomejeno), paradižnik 150g – recimo da pustiš enako…
3 enote škroba: kruha črni 90 g
1 enote mesa: piščanje prsi 35 g
3 enote maščobe: bučno olje za solato: 5g + 5 g olja da meso + 5 g ti še ostane, če ni mastno meso…

povečerek:
1 enota mleka: 3,5 mleko 20 g
1 enota škroba: prepečenec 25 g
1 enota maščobe: to je že v mleku 3,5… če piješ 1,6 ga lahko spiješ 200g

to je za en dan…. Meni osebno se zdi to fuuuuul hrane… jaz do sedaj nisem toliko pojedla…

Hej punce.
ET sem imela.2.3,vstavili so mi 2 pikice,zdaj pa čakamo na krvni test.

Lp

Super še ena….. držimo🤞🤞🤞

ojoj ta dieta je sam kruh pa jogurt pa jaboka, ma jaz zdaj uvajam brezglutensko oz. dieto z manj oh, ker nekatere punce poročajo o uspehu, se pa seveda interesiram že za naprej kot bodoča nosečka 😛 pač jaz spuščam kruh pa probam čimveč kuhanga, zelenjave in čimmanj sladkega.

Uf res je precej hrane.

No jaz nimam diete samo malo gledam kaj pojem.
Ne vem pa če je uredo to, da imam večerjo okrog pol 6.. potem pa nič več. Sem opazila če 3-4 ure pred spanjem ne jem me nič zgaga ne peče niti tišči me nič v želodcu.

vk17 hitro se nam pridruži 😉

Pa se nas je nekaj “nabralo” 🙂 drzimo pedti emma…

Jaz sem pa ravno danes dobila rezultate DHT, zdaj pa z njimi vred cakat 11 dni na nuhalnooo.. Naj ze mineeeee
😉😏

Hej, vi17 to je bil primer sam enega dne, katerega smo jedilnik včeraj na hitro sestavili…. Je seveda bolj raznolika… načeloma lahko ješ vse…. samo ne smeš belega nič (bela moka, sladkor….) drgač pa je vsega polno napisanega na seznamu. Bom scenirala pa dala gor sliko, da boste mele boljšo predstavo….

Vk17, te čakamo in navijamo zate in vse soborke

Brave2017 – ma saj np, se sama kar dost pač privat ukvarjam s hrano (me veseli) bom že naštimala jedilnike np, sem si zdaj nabavla tudi par alternativ beli moki in kruhu 😉 cukra pa itak ne konzumiram.

hvala tudi za vse želje in navijajte še naprej 😉

vk17 kaj pa ješ namesto kruha?
Jaz imam bolj enolične zajtrke in bi rada kdaj namesto kruha kaj drugega.. pa tudi mlečnega sem že naveličana.

Zdravo nosecke!
Berem da pricenjate z brezglutenskimi dietami in crtanjem skadkoraja. Tudi sama sem se v tem postopku posluzila tega in je uspelo, celo se 3 zamrznjene zarodke imava. Se pa kdaj pa kdaj pregresim. Poleg nastetega se posluzujem se mediteranskega stila prehrane in 5 obrokov cez dan, zadnji pred 7 uro. No pozitiven stranski ucinek diete je bil da sem izgubila se 15 kg in da nimam vec tezav z vag. vnetji.
Srecno!

Zara29 – v bistvu pač ne jem kruha oz. se ga probam izognit, pač pojem solato, juho, bolj kuhane zadeve ali pa pač jogurt s sadjem, če je pa res sila, kupim v dm-u ržen nekvašen kruh in pojem max 2 rezini na 3 dni dam pa gor npr arašidovo maslo pa vloženo papriko, to mi je top, pa najdla sem ene fajn tanke koruzne ploščice ki jih jem kar tako, okus je pa kot pr popcornu, al pa jem samo sir, zelenjavo, piščančji file, narezano brez kruha, pa stisnjen sok iz pomaranče in grenivke.

Npr kaj sem jedla danes ali včeraj. Zjutraj ne jem ker imam tablete take in onake na prazen želodec niti mi ne paše jest in se ne silim, predvsem je pravilo da ješ ko si lačen in ne po nekih pravilih, ponavadi “pojem” za zajtrk en kapučino in to je to, potem grem trenutno na terapije (bazen in telovadba) in ratam lačna in potem imam za zajtrk/malico že kar juho in solato (zelena solata, stročnice, čičerika, mogoče meso/riba, rdeča pesa, jajca, pač taka da se res naješ) če ne jem to pojem sadje in malo kasneje zgoraj opisano, potem popoldne npr si naredim jogurt not dam še banano jagode, chia semena, kosmiče brez skladkorja, kar celo skledo in se tud kar fajn najem pol za večerjo pa pač nekaj kuhanga, med tednom pogrejem kar sem pripravila za vikend (npr koruzno strjenko dodam še malo sira, par rezin šunke ali salamce, skuto, kako bučko in lepo zapečem v pečici. seveda obvezno zraven še veliko solate. seveda če se mi zalušta kaj sladega tudi pojem ampak se mi zadnje čase niti ne, če pa že je pa to en majhen košček.

Za vikend pa bom recimo zdaj nardila bujto repo (s proseno kašo), mogoče dodala krompir, korenček zeleno za prilogo, pa pečenga piščanca v pečici, če kaj ostane pogrejem med tednom.

za zajtrk/brunch za vikend pa imava vedno nekaj jačnega, ali v ponvi ali v pečici, s svežim sokom, zelenjavo, kar pač je za porabit.

pač moraš bit pripravljen da ne ješ “ustaljenih oblik obrokov” že za zajtrk poješ npr juho, pa čimmanj sendvičev in pdb., pa ničesar ne delaš na silo, pa tudi kar ne vržeš pol omare stran zato, da se greš neko “dieto”. greš v trgovino in pogledaš še 250 ostalih stvari, na policah poleg tistih, ki jih kupuješ, pa počasi probaš nekaj novega, dodajaš, kombiniraš, poješ z užitkom.

In opažam da se mi je ful popravla prebava, manj kisline/zgage, ne napihuje me, nimam težav ko grem na potrebo, prej mi je bilo zjuraj vedno slabo, sedaj tega ni.

uf sem se razpisala, hrana je moje veselje 😀

vk17 sj jaz bi v bistvu se rada samo te zgage znebila. Grozno me peče sploh zadnji teden se najbolj ponoči. Sem mislila, da mi kruh dela težave pa je isto tudi če ga ne jem.
Ne glede na to kaj pojem zvečer.

Seveda gledam kaj pojem da je čimbolj zdravo in kakovostno predvsem zaradi dojencka. Sicer s težo nimam težav bi rada da mi po porodu kakšen kg ostane…

Zara29 – meni dela zgago tudi mleko ali mlečni izdekli zvečer, pa mogoče kak paradajz, mogoče bodi malo bolj pozorna po čem ti pride, ali imaš vedno?

Sem poskušala brez mlečnega pa je isto.
Če jem za kosilo kaj od česna, čebule, mastna hrana…me začne že popoldan..
Zvecer pa ponoči pa vedno ne glede na to kaj pojem. Pa res gledam, da po 18 uri ne jem.
Danes smo bili na obisku in sem res mali košček pice pojedla…res za 2 krat v usta…cez 5 minut že cvrlo se notri. Eh…
Sem pa opazila da imam precej visoko trebuh. Mogoče je kaj od tega odvisno.

Brave2017 si ti na dieti ali inzulinu?

Jutri imam kontrolo pri diabetologu. Trenutno stroga dieta. Jutri bom kaj več vedela o tem ali bo inzulin ali ne. Sem pa danes spet ful krvavela ponoči. Zdaj se je umirilo. Čakam da me od g. pokličejo nazaj in mi povedo ali morem na UZ ali ne. Meni tele krvavitve in cuker in vse skupaj gre blazno na živce 😁…. sem kar nervozna…. upam, da je še vse o.k.

Brave2017 vse bo ok. Upam, da se ti te krvavitve ustavijo. Pa ti kaj recejo zakaj pride do teh krvavitev?
Saj sladkor imaš zaradi hipofize a ne? Je to potem diabetes insipidus?

Zara…ne, to je gestacijski diabetes. Čeprav je oče tudi imel diabetest tip 2 in vsi po njegovi strani ( mama, stric, teta od atija). Je menda tudi dedno. Ne vem, če je povezano in je vzrok zaradi hipofize… 8.5 imam endokrinologa, da mi razloži kako in kaj.

Krvavitve – ne, nihče nič ne reče… žal. Jutri ob 11.30 imam UZ…. javim…

Srečno vsem !!!

Javi pa seveda srečno!!!

Diabetolog predpisal inzulin… na ginekologa pa čakam, kot pes na kost…. se jim je zamaknilo in imajo malco kasneje…. javim…

Srečno vsem!!

New Report

Close