Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Nosečke po IVF 2018

Nosečke po IVF 2018

Jaz sem imela namen delat nifty če bi bila nuhalna slaba…no pa je po dvojnem hormonskem testu tveganje 1:1060 nosna kost vidna, ginekologinja je potem rekla da so izvidi uredu.
Itak mi zaradi starosti nič ne pripada na napotnico.

Tudi midva, sva se odločila, če bo nuhalna slaba, bova šla še Nifty delat.

Sara srečno v ponedeljek. Javi…

Jaz sem imela vceraj pregled in je vse ok.
Naslednjič imam morfologijo in gre moj z mano.

Brave2017 kdaj pa imaš rok? Glede na to, da imaš dvojčke a pdp se nič ne spremeni?

Moj PDP je 06.10.2018 ampak pravijo da bo 3 tedne prej…. Mogoče za moj r.d. 🙂 21.09. al pa kak dan prej, da bom mlajša rodila :D. Samo meni obljubljajo carski, ker imam težave s hipofizo in sedaj so mi odrili še povečan sladkor… Upam, da je bil samo trenutni. 08.03. imam kontrolo pri diabetologu…

Tale hipofiza pa zna delat težave pri zanositvi ja…
Imaš sedaj pa dieto?

Meni je sicer rekla da urin ni ok. Samo sama vem zakaj. Zjutraj pred pregledom sem sla 3krat na wc in nič pila. Verjetno je zato pokazalo koncentriran urin. Moram jutri še enkrat dat urin.

Evo da takoj javim😀 vse je ok srček bije🤗🤗 pdp je cca.25.10. Sem 6t4d jooj še kr ne dojamem😊😊

Bravoooo!!!
Res super. To si imela na reprodukciji UZ ali že pri svoji G?

No pa bomo dihale jaz začetek avgusta, brave2017 septembra ti oktobra 😉

Ja ena za drugo smo hehe😀 ja na reprodukciji..14.3. Imam svojo 😊

Zara – hipofiza je problem ja… imam tablete za hipofizo, nimam diete,… čakam 08.03. ko jo bom ziher dobila….. zaradi sladkorja….

Sara super, čestitke še enkrat!!!! Jaz še sedaj nisem dojela, tako da …

ja, res je ena za drugo, vsak mesec ena….

No jaz sem dojela kaksne 3 tedne nazaj ko je začel brcat…in sedaj vsak dan veselo pobrcuje sploh ima rad desni jajčnik.

Eno mnenje bi rabila. V 30 tednu bi šli z družino v Beograd za cca 3-4 dni. Moj pravi, da mu je to prepozno saj če se kaj začne komplicirat Srbija ni ravno enako kot Slovenija. Se vama tudi zdi prepozno?

Zara se strinjam…. Srbija in Slovenija ni enako…. Mogoče te bo tole prepričalo :), tvoj bo pa vesel 😀

Nenačrtovan porod v tujini

”Potrebno je opozoriti tudi, da načrtovanih zdravstvenih storitev v tujini, načrtovanih porodov tam in prevoza od tam v domovino ni mogoče uveljavljati na podlagi evropske kartice zdravstvenega zavarovanja,” navaja Peter Rutar. Zato svetuje, da vsi kronični bolniki in osebe, ki v tujini načrtujejo neko rizično dejavnost (na primer: adrenalinski šport, obisk množičnih prireditev, odhod na rizična področja), kjer je pričakovati povečan rizik nastanka bolezenskega stanja, pri katerem je potrebna medicinska oskrba, poleg evropske kartice zdravstvenega zavarovanja oz. konvencijskega potrdila za BiH sklenejo tudi komercialno zavarovanje za tujino, tudi za potovanje v države izven Evropske unije oz. tiste, s katerimi Slovenija nima sklenjenega sporazuma o socialni varnosti.

”Nosečnicam, ki želijo dopust preživeti v tujini, svetujemo, da se pred odhodom posvetujejo s svojim zdravnikom o tveganjih takšnega potovanja med nosečnostjo, predvsem glede možnih posledic za njih oz. plod pri izpostavljenosti vročini, dehidraciji, sedenju v avtomobilu, letenju, stresu itd.” Velja pa – v primeru, da se pri nosečnici, ki se nahaja v tujini, predčasno začne porod in se le-ta smatra kot nujen, bo v državah EU, EGP in Švici ter tistih, s katerimi ima Slovenija sklenjen sporazum o socialni varnosti, opravljen na podlagi evropske kartice zdravstvenega zavarovanja oz. konvencijskega potrdila. ”Pri tem je potrebno ponovno opozoriti, da nujnost oz. potrebnost storitve ugotavlja zdravnik, ki osebo sprejme na zdravljenje, ter da za vse primere velja pravni red države, v kateri oseba uveljavlja storitve, tudi glede morebitnih doplačil oz. participacij. Le-te, ki jih je pacient skladno z zakonodajo države, v kateri uveljavlja zdravstvene storitve, dolžan plačati sam, niso predmet za povračilo po prihodu v domovino,” je zaključil predstavnik Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije.

Uf hvala…res nisem pomislila glede zavarovanja. No torej odpade 🙁

Ja, sedaj res odpade….

Kaj jesta v nosečnosti…. Meni kar nekako zmanjka idej… morem se potrudit, da bo več sadja in zelenjave, se mi zdi da premalo tega jem…. Se trudim, da bi jedla res eko hrano. Na srečo imam mami, ko ima majhno kmetijo in imamo tudi svežo solato, sedaj v času zime, pa domače meso… Sadje pa je tako tako… v hoferju še najdeš neko eko sadje, da ima okus….

Jaz tudi malo gledam kaj pojem.
Na začetku mi je bilo slabo in sem morala vsaki 2 uri nekaj pojesti.
No zdaj pa imam zajtrk okrog pol 8 kosilo ob 13uripotem sadje okrog 15ure in večerja med 17 in 18 uro.
In je super. Obroki so malo manjši, ker me precej zgaga peče če se preveč najem.
Tudi veliko zelenjave, mlečnih izdelkov, meso… od domačega dobim od mojih sedaj meso nekaj imam vloženega sadja in zelenjave od poletja.
Se pa tudi pregrešim s kakšno pico…včeraj zvečer sva z mojim pojedla celo veliko čokolado. Me je ponoči tako zgaga pekla da sem imela občutek kot da imam radensko v požiralniku :/

A ve boste vprašale ta spol? Moj noče vedet in mi je kr zoprno ker ne vem katera oblačila naj gledam 🙂

Upam, da se kmalu pridruži še katera frišna nosečka.

Jst se tudi trudim cim bolj zdravo in večkrat na dan. Je pa res da sem na bolniski in imam čas. Če bi bila v sluzbi se nebi mogla držat “reda” idej pa ni. Sem pa nora na juhe kerekoli kadarkoli hehe 😀

Se ena tukaj. Danes tocno 10t0d

Punkcija v MB 9.1… Prenos 5 dan 14. 1..
Potrditven UZ v 6t6d kjer je ze bil srcek… Uz pri ginekologinji v 8t6d… Sem pa srcka z Angel Soundom nasla v 8t3d 🙂
Nuhalna me caka 20.3 🙂

Slabosti nic, izcedkov nic.. Za menoj 1 splav, po postopku IUI v oktobru.

Lp in mirno nosecnost vsem

P. S. PDP pravi dr. ZEBELJAN, pri katerem bo opravljena nuhalna je 2.10… Gibekologinja je zracunala 4.10.. Moj rojstni dan je pa 6.10.. Imam pa obcutek da se bomo dojencka razveselili ze septembra :))

Minniebec čestitam in dobrodošla med nosečkami.

Minniebec dobrodošla…. končno ena štajerka 😁…. oz. da je ivf v Mb…

Jaz sem bla danes pri diabetologu, vam bom jutri napisala kako bi mogle jest… danes sem utrujena in se mi ne da 😁.

Stečno vsem!

Brave2017 me prav zanima jedilnik.

No pa sem si kupila nosečniške kavbojke. Sicer jih še večino oblečem brez problema…samo mi je malo čudno s tisto elastiko pri gumbu. Bo fajn pri vas ostalih ko boste čez poletje noseče…

New Report

Close