Najdi forum

spiel*

tako lepo je prebrati, da ti uspeva.. da se vsega popolnoma zavedaš, da si tako dojemljiva.. da se imaš rada in si pomagaš.. vedno bolje bo, boš videla. Če bo kak slab dan, enostavno prespi in naslednje jutro bo že vse bolje. You go girl! 🙂

Resno zvezo potrebujejo tipi, ki sami ne znajo živeti. Jaz živim sam, zase skrbim sam. In ne rabim ene, ki bi mi urejala življenje po svoje in tečnarila 24 ur na dan. Ženske ste tako oddaljene od mojih hobijev in načina dojemanja sveta, da vas potrebujem samo za eno dejavnost. To pa vedno dobim.

Kot sem napisal, obsojene sta na resno zvezo z luzerji, ki ne znajo kuhati in prati, za vami se pa mečejo mamini sinčki, oni si vas najbolj želijo. zakaj bi si jaz tebe želel gledat cele dneve v svojem stanovanu, bodi malo resna.

.

@spiel* – žal mi je, da zlorabljam vašo temo in gostoljubje za privatno sporočilo. Prisrčna hvala!

[hr]

     Temeljna pravica igre je varati prevaranta.

[sup]       Charles Perrault (1628–1703), Basni[/sup]
.

@spiel* – rekli ste naj se »igra« nadaljuje! Naj se nadaljuje po vaših pravilih. To bo za vas najbolje.

Če želite, lahko vam o vas še kaj napišem, če ne – naj vam bo vsaj usoda naklonjena.

.
[hr]
.

@Zazehana…

;`) Vaš govor po pogovoru in/ali pogovor po govoru? Kakšne govorice! – ali le moje govoričenje!? ;´)

»Preprost sem človek jaz, preprost kot se le dá, … (je) prepeva(l) Tomaž Domicelj (1993).
Poznate to pesem?

Kaj še!? Aha! – sem bolj (u)počas(nje)ne sorte, nekam (pod)povprečen in brez (p)osebnosti,
in – to bi bilo skoraj vse, kar o sebi ta trenutek enostavno in lahko napišem.

Najbrž je še kaj, pa se ne morem spomniti. Če vas še kaj zanima – vprašajte (me), zdaj ali pozneje.

— Za kontakt, če še želite, bom predlagal:

1. drugi forum in novo temo na med.over.net;
2. moj e-poštni naslov;
3. moj blog (spletni dnevnik + e-poštni naslov);
4. številko mobilnega telefona;
5. …………………………………………………

Če imate kakšno svojo in boljšo idejo, kar na dan z njo? Tako, kot vselej, izbira je le vaša. ; )

[hr]

     »Smo, za kar se izdajamo, zato moramo paziti, za kaj se izdajamo.«

       [sup]Kurt Vonnegut, Mati noč (Mother night)[/sup]

.

MyD moram priznati, de se strinjam z mojo predhodnico Zazehana. Imaš zelo zanimiv način pisanja, tvoje besede so drugačne, za njimi se skriva nek globji pomen, sporočilo. Me res zanima, kaj mi imaš še za povedati Mogoče bom presenečena…Se veselim branja.

e mail prosim

In blog 🙂

Tega posta 27.11.2013 nisem napisala jaz!! Zelo nesramno in predvsem nespametno za tega, ki krade moj nick, saj je vendar lepo vidno, da uporabim tri pikice za Zazehana!!! Slaba kopija, ni moj stil nagovora. Postavite se v vrsto. 🙂

V bistvu te pije, ker dečko ne igra po tvojih notah (pričakovanjih), je pa res, da pa so le-ta izhajala tudi iz njegovih komplimentov (laži?), ki jih kot lovec na plen pač uporabi kot puško – pa saj se mu je srnica šla naproti. Tudi on te je morda na začetku videl drugače, kot te sedaj. Kemija se začne z namigi, prijaznostjo-naklonjenostjo pa z ritko in oprsjem, a za dolge proge mora biti še vsebina, t.j. skupne stvari, strpnost in privlak, kar pa ne ti ne lovec prej ne moreta vedeti, kot po določenem času. A tudi če je vse O.K. med vama, še so pogosto prisotni tudi drugi dejavniki – konkurenca. Tudi ti si ugotovila, da s prejšnjim nista bila kompatibilna (in si ga že v zvezi začela varati), ker si želiš nekaj boljšega zase. A vse te zveze v službi so linija najmanjšega napora, ljudje premalo hodimo v družbo, razen tiste, ki ti gre (žlahta in služba), ker pravi odnosi – neobremenjeni se lažje formirajo zunaj našega delovnega okolja, a zato je potrebnega več napora. Žal je res tako, da če si tip želi in si vzame čas (kar je v službi najlažje)ter ne skopari z komplimenti, lahko v svoji okolici dobi skoraj vse, vezane še najlažje.
Le vzami si čas in se odlepi od ljubimca ko ti pač bo, zraven njega si dosti o sebi spoznala kar ti bo v pomoč vnaprej, prej ko bo novi up na vidiku, prej boš starega odpikala. In upam, da se ti bo uresničil senj in boš nekoč našla svojo drugo polovico, saj za to nas je narava v bistvu programirala, da je drugo polovico genov za svojega potomca treba poiskati – napor, ki se poplača z občutki sreče.

@spiel* – berite moje (napisane) misli, na približno enak način (s podobno tehniko branja), kot jaz berem vaše (napisane) misli in vam bo celo lažje ugotoviti kaj si mislim o vas kot meni samemu.
Moje nezavedno meni/vam šepeče, govori, kriči, … Če boste prisluhnili svojim/mojim mislim, ne more vam biti nič skritega. Skrito je le to, česar ne napišem. Ljudje se plašimo, ne le lastnih misli, še huje – plaši nas strah pred lastnimi mislimi. O meni ne veste nič, razen da je pred vami moj vzdevek. Ko preberete napisano, to so moji trije jazi: Realni jaz, Jaz in Javni jaz, ki se med seboj prerivajo, združujejo, kregajo, preglasujejo, vlečejo se za lase ali ušesa ali nos, delijo si zaušnice in krpke brce, grozijo si, in tako dalje, in tako naprej …

Malo se poigrajte (v mislih) s pojmi:

čas, energija, prostor, snov in zarven uporabite še malo matematike.

[hr]

V romanu Lermontova, Junak našega časa, v poglavju Knežna Mary, na nekoliko posreden način, je moč ugotoviti povezavo z vašo zagato s »chati«, sreč(ev)anji, s čakanji na dražljaje, ki vam jih on pošilja in z vašim (samo)zapeljevanjem.

Gre za pravi priročnik (samo)zapeljevanja, le brati ga je treba tako. Sledi nekaj stavkov iz romana, ki zelo natančno pojasnjujejo, kako se streže tej stvari – (samo)zapeljevanju. Enako velja za vse ljudi, ne glede na to ali imajo stike sami s seboj ali z okolico. Še preden sem napisal sporočilo (impulz, dražljaj) namenjeno vam (dejansko sebi), sem se moral (samo)(za)slepiti. Vi ste se tudi (samo)(za)slepili v mislih in te svoje misli ste napisali najprej sebi. Ko ste jih dali v objavo in objavili sporočilo, so vaše misli postale javna last.

…………………………………………………………………………………………………………

  »Ženske ljubijo le tiste, katerih ne poznajo«

  »Česa vse ne stori ženska, da bi jezila tekmico?

  Nič bolj paradoksnega kakor ženski razum: ženske je težko prepričati o čemer koli,
treba jih je pripraviti do tega, da prepričajo same sebe. Zaporednost dokazov, s katerimi zatirajo svoje predsodke, je na moč svojevrstna; da se naučiš njih dialektike, moraš postaviti v svojem duhu vsa šolska pravila logike na glavo. Na primer, običajni način:
  — Ta človek me ljubi, a jaz sem omožena, torej ga ne smem ljubiti.
  Ženski način:
  — Ne smem ga ljubiti, ker sem omožena, a on me ljubi, torej …
  Tu nekaj pik, zakaj razum je že brez besede, pač pa govoré povečini:
jezik, oči in za njim srce, če ga človek pač ima.« …

»Ne, vse, kar govorim o njih, je le posledica

     opazovanje trezne glave,
     izkušenj žalostnih srca.

…………………………………………………………………………………………………………

Menim, da je dovolj, morda je preveč citiranega besedil; za več si lahko sami preberete roman in ta del iz dnevnika Pečorina, glavnega lika, – nisem prepričan, da tudi junaka, vendar to sodi v neko drugo razmišljanje. Namreč, gre za zapeljevanje in osvojitev knežne Mary. Pečorin (v resnici sam Lermontov, ker gre za epizodo iz njegovega življenja; ko je leta 1835 pridobil naklonjenost Jekaterine A. Suškove, v katero je bil poprej zaljubljen, a ga je zavrnila, jo nato osramotil in se je zadeva končala škandalozno), inteligenten, pozoren na vsak detajl, hladnokrvno navidezno dvori knežni Mary.

Pravzaprav, Pečorin, ne stori nič nespodobnega ali nesramnega. Svojih čustev, ki jih (n)ima (?), sploh ne pokaže in niti najmanjše naklonjenost ne izkazuje knežni Mary; je le zadržano hladno vljuden, zaradi vljudnosti in ne zaradi prijaznosti. Knežna Mary se sama zapleta v drobne pasti, ki ji jih načrtno, sistematično in potrpežljivo nastavlja Pečorin. Na koncu se (samo)zaljubi v svojo zaljubljenost in ljubezen izkaže Pečorinu, ki jo v tem trenutku zavrne in ji pove, de je ne ljubi. Njegov cilj ni bila (samo)osvojitev, temveč (samo)zapeljevanje, (samo)prevara, (samo)slepilo knežne Mary.

[hr]

     »A kdo ve natanko, ali je o čem prepričan ali ne? …
     Kako pogosto imamo prevaro čustev ali zmoto razuma za prepričanje! …
     Jaz rad dvomim o vsem …«

       [sup]M. J. Lermontov, Junak našega časa.[/sup]

[hr]

Če boste dalje želeli igrati to dopisno igro, se bom še oglasil.

(Miselni) svet očitnosti in samoumevnosti je (še) vedno v – igri – časa …

.

MyD

Priznam, da sem sporočilo prebrala večkrat, da sem razumela (s)misel.

Pravzaprav, Pečorin, ne stori nič nespodobnega ali nesramnega. Svojih čustev, ki jih (n)ima (?), sploh ne pokaže in niti najmanjše naklonjenost ne izkazuje knežni Mary; je le zadržano hladno vljuden, zaradi vljudnosti in ne zaradi prijaznosti. Knežna Mary s sama zapleta v drobne pasti, ki ji jih načrtno, sistematično in potrpežljivo nastavlja Pečorin. Na koncu se (esamo)zaljubi v svojo zaljubljenost in ljubezen izkaže Pečorinu, ki jo v tem trenutku zavrne in ji pove, de je ne ljubi. Njegov cilj ni bila (samo)osvojitev, temveč (samo)zapeljevanje, (samo)prevara, (samo)slepilo knežne Mary.

Kako so mi znane te stvari – tako nekako se je vse odvijalo.
Težko rečem,kaj je bil njegov cilj. Moja (samo)prevara? Mogoče. Mogoče ne. Se pa jaz vsekakor včasih počutim tako. Kot da sem se sama, zavestno zapletla v ves ta cirkus. S tem sem se sprijaznila.

Ker zadevi res želim priti do dna, sem se opogumila in mu pred dnevi med “klepetom” omenila, par stvari. Zelo direktno. Resnico. Dejstva. Brez olepševanja in besednih iger.

Nazaj sem dobila dva očitka. Prvi me je prizadel veliko bolj, kot drugi.

Mi najprej očita, da zdaj nimam koristi o njega, prej sem jih pa imela in mi nameče par konkretnih stvari, ki so me res prizadele in jih jaz niti mojemu bivšemu nebi nikoli očitala. Jaz sem mu pač omenila, da ne vidim koristi v najini zvezi v prihodnje itd…

Sledi debata o njegovi punci, njegovem življenju, kjer mi prizna, da se bodo stvari enkrat vsekakor končale (bližnji ali dalni prihodnosti). Mu povem, da razmišljam za vnaprej, dolgoročno. On pa, da premišljuje iz dneva v dan. In da, če uživava, zakaj ne bi še naprej, dokler bi pač šlo. Da se gre le za sex, za občutek. Mi reče, da se je naučil razlikovati med njo in mano in da mu vsekakor ni enostavno doma le “preklopiti” misli in občutke. Mu rečem, da ko bo pa konec, bo on imel svoj “lajf”, jaz pa bom ostala sama s čustveno navlako. Po debati sledi drugi očitek. Da sem vedela za vse to in sem se strinjala z vsem.

Ima prav. Sem se strinjala. Jezi me, ker popolnoma obrne in spremeni temo pogovora. Stvari vedno popelje na svoj mlin. Vedno konča tako, da ima prav. Jezi me, da nisem toliko močna, da bi mu direktno napisala, da se nočem več teh igric, da nočem več sexa… Čeprav sem mu, posredno in on to zelo dobro ve.

Saj mi je zelo lepo in iskreno odgovoril, da se gre le za sex. jaz kura, pa ga le ne morem izbrisati iz misli.

Ampak sem vesela zase, ker vidim majhne napredke. Vsak dan, ko se oglasi na telefonu znak za “chat” sem mirna. Počakam nekaj trenutkov, premišljujem, mirno diham. Ga pustim čakati in premišljujem, če naj sploh odpišem. Vem, gre za malenkosti, ki se vam mogoče zdijo smešne ampak zame je to velik napredek. Ni več tiste vznesenosti, vznemirjenosti, da bi se svet vrtel okrog njega. Včasih nimam niti volje več do pisanja. Ne prižigam PC-ja, ne čakam, da pride on-line.
Vem, da bom zmogla.

Draga,Spiel..

Veš,temu kar ti porečeš očitek(njegov) je samo golo manipuliranje…neodkrito in nemoško,če se tako izrazim je dejstvo,da te je na eleganten način zapeljal..dokler nisi podlegla.Vedi pa,da niso vsi moški takšni…obstajajo še zmeraj tisti pravi z veliko začetnico..tisti,ki zmorejo in hočejo najprej “pospraviti” pred svojim pragom..potem pa na novo pot.

Pusti svoji bolečini prosto pot,imej to romanco za dobro izkušnjo,da SVOJO CENO VEDNO IN ZMERAJ DOLOČAŠ SAMA!

Želim ti vse dobro,želim,da se osvobodiš tega odvisnega odnosa,ki to sploh ni.

Ljubice ste naivne in lahko vodljive ženske, ki padate na sladke besede poročenih kurbirjev. Vam se zdi ful skrivnostno, da imate nek domišljijski lastniški delež na moškem, ki pripada drugi, prepričane ste, kako ste temu moškemu posebne…V resnici pa mu pomenite samo razvedrilo. Izkušeni kurbirji so že zdavnaj ugotovili, da najlažje kakšno mlado naserješ, če ji prodaš domišljijsko zgodbo, kako ti je posebna, kako ne maraš žene, kako se boš itak ločil…

Ljubice ste peto kolo. leta pa gredo mimo vas..

Pri meni je sedaj nekaj podobnega. Po dveh letih samskosti, sem na internetu spoznala nekoga. Prvo sva si dopisovala. Parkrat me je poklical in sem šla dejansko na zmenek na sleoo. Ker sva se fizično privlačila, sva se zmenila za apartma, kjer sva se dol dala. Vse ok, samo kaj ko pa je poročen in doma ne dobi tistega, kar rabi. Bom videla, kako dolgo se mi bo dalo ukvarjat s tem. Všeč mi je, vendar vem, da se ne smem zaljubit.

       [sub]Korist[/sub]

     Storil je tisti, ki od tega ima korist.

       [sup]Avtor anonimen, star pregovor pravnikov.[/sup]

[hr]

@spiel* — mislil sem namesto vas in sem napisal le nekaj vaših misli.

[hr]

spiel*

Re: nočem biti več ljubica!!

03.12.2013 | 22:19

MyD

Priznam, da sem sporočilo prebrala večkrat, da sem razumela (s)misel.
……………
… Tu manjka vse ostalo, kar sem ste napisali.
……………

Vem, da bom zmogla.

[hr]

@spiel — zgoraj so vaše misli kot ste jih vi napisali, spodaj je moja ineterpretacija vaših misli:

[hr]

Vem, da bom zmogla.

— Ne//Vem, ne//da ne//bom ne//zmogla.

……………
… Tu manjka vse ostalo, kar jaz nisem utegnil napisati, sem pa premislil.
……………

Priznam, da sem sporočilo prebrala večkrat, da sem razumela (s)misel.

— Ne//Priznam, ne//da ni/sem misli//sporočilo ne//prebrala manjkrat//večkrat, ne/da ni/sem (raz)/umela ne/(s)misel.

MyD
— DyM

22:19 | 2013-12.03.

Re: nočem biti več ljubica!!

— Ne//Re: hočem/nočem ne//biti manj//več ne/ljubica!!
— !!ljubica več biti nočem — tudi to je varianta, ko obrnemo besede.

spiel* — to je vaš podpis pod vaše pismo meni/sebi?
Treba ga je obrniti!, Ča ga obrnem, na prvem mestu je

* — Zvezd(ic)a – Zvezdica je vaše ime. Ni pomembno kakšno ime imate v resnici.
Pomembno je, da ste vi svoja zvezdica. Tako je prav – če niste svoja, ne morete biti nikogar drugega.

spiel — je vaš priimek.
Priimek [spiel] ste mislili v slovenščini in ga prevedli v nemščino in ga napisali.

Beseda das Spiel, je v nemščini srednjega spola. Vi nočete biti oseba srednjega spola.
Nemci mislijo podobno kot mi mislimo v slovenščini:

s – pišejo (pred p), mislijo š (za š pišejo sch).

To so pravopisna (dogovorjena) pravila.

Nihče ne misli ne z malilimi in ne velikimi črkami, ne s presledki, ne s pikami in vejicami, itd.

p – je enak v nem. in slo.

ie – je i (dolgi i)

l – je l

Če bi mislili v slovenščini, bi napisali špil. Beseda špil, v pomenu igra je v slovenščini moškega spola, kar je vam (kot ženski) tuje zvenelo, beseda igra je ženskega spola, kar je vam lastno. Negacija moškega spola je ženski spol in obratno. Treba je samo zamenjati moški spol z ženskim in sem le domneval, da ste ženska, kar je potrdilo šele branje vašega naslova teme. Negacija spiela je ne//spiel, ne//igra. Vi se nočete igrati, vi hočete rešiti svoje probleme, ki jih imate predvsem s seboj in z drugimi.

Šel sem še korak dlje in sem obrnil spiel: l, ie (= i), p, s = lip/s (ang.) — ustna – ustnici.
Mišljenje je metaforično in asociativno. In na koncu sem dobil:

*lips = Zvezdni poljub?, da se mi je zavrtelo in sem videl zvezde! ;`)
Ne! – Ustnice so zadrhtele, zazehale in:
Zvezdica Zaspanka – se je pripravljala k počitku, ker je utrujena.

@spiel* — naj vas jaz zbudim, ko se boste naspali – ali se boste sami zbudili?

Da se boste sami zbudili, se je treba (samo)prevarati.
Ko se (samo)prevarate, da hočete/nočete ne//spati, ne//se(be) ne//boste ne//zbudili, ne//vstali …
Vedno je najprej potrebna negacija, nato negacija negacije, kar je izbira in izbiri sledi odločitev: da/ne.
Kar iz tega sledi, to//tega ne//počnete – in se zbudite (iz svojih sanj).

— Izbira//odločitev je
[samo eno je dovoljeno:
da ali ne,
da in ne, ni v pravilih],
tako kot vselej, le in edino vaša.

@spiel* — ?
.

To kar nam pise avttor na prvem postu je klasicno pa je kar dosti vec deklet ki se ujamejo kot moski
ki vas za kure vzamejo ker zares nimate nobene glave kadar si ze zamisljate da boste moske spremenili .
Ti si njegova igracka in on profitira ker si naivna ..Seveda od zacetka ti je pripravil eno pravljico in ti si vse to pofafala ..Pa si si tudi rekla glej ga lepega tica tega pa bom jas njej ukradla in bo moj fant postal .Zakaj pa ne te porocil in ti naredil polno lepih otrok ..Samo vedi da moski racunajo tehtajo in vzamejo vse kar jim punce nudijo .Da ti potrdim to kar pravim pa si ti sama rekla da stanovanje ali hiso skupaj rihtata .Evo draga tebe pa samo rabi da si ja- prazni in to si moras vzeti v evidenzo ..Ti si tu ker si mu zacasno boljsa
kot pa ta punca toda tale pa se mu zdi da bi bla boljsa gospodinja -neznica ali dekla kot pa si ti zato je ze on njo izbral in cetudi bi ga ti odgnala to ni vazno eno drugo si bo najdo itd ..Ti zdaj moras odlociti
ali hoces tvojo lastno hrenovko in zenf ali pa ga hoces deliti in ostati v tvoji sobi za racunalnikom da ti on eno uro podari itd ..Da bi ti uspela ti moras da kar naenkrat vse to prekines zamenjas tvoje delo in tudi
stanovanje da vse zbrises tvoj telefon in racunalnik ter si das nalogo da tvoje zivljenje uredis da vec ne zivis
z temi ostanki -olupki kar ti se on dopusti …Moras vse znova zacet ker si se cisto mlada 28 let to so otrocja leta casa se imas za fante pa ne prevec da mamica postanes zamisli na tole ti nimas nobene
bodocnosti z njim zato ti pottrebujes drugega fanta z katerim si bos dom uredila ter druzino ustvarila
ce le to zelis ..Moras biti pragmaticna racunalka tudi tvoje zivljenje je pred teboj samo ne gubi casa
fantov je pa vse polno vec jih je resnih kot pa lavfarjev boljse izberi prihodnjic in odstrani vse tiste ki so barabe katere svojo zeno ali punco ne spostujejo ti so pa svinje isogibaj se jih ce ne bos pa samo njihova igraca Brez zamere ti si v letih moje hcerke in vem tudi kaj je to zivljenje poslusaj me bo ze slo uspela bos ….

K doktoratu na pomen nicka spiel* bi dodal svoje mnenje. V nemškem jeziku lahko pomeni spiel* = igra poljubov ali v skladu s, citiram del doktorata; “Šel sem še korak dlje in sem obrnil spiel: l, ie (= i), p, s = lip/s (ang.) — ustna – ustnici.
Mišljenje je metaforično in asociativno. In na koncu sem dobil:

*lips = Zvezdni poljub?, da se mi je zavrtelo in sem videl zvezde! ;`) “, iz angleškega jezika in uporabo tega doktorata sledi; *lips = poljub ustnic.

Drugače pa, dober in dolg doktorat na postransko zadevo.

Še pojasnilo k pripombi k gornjemu doktoratu na postransko zadevo; na podlagi poizvedovanja pri mlajših internetno-smsovsko aktivnih mladincih in mladinkah, sem dobil pojasnilo, da se znak * uporablja med drugim tudi pretežno za besedo – poljub, lahko tudi cmok.

.
       [sub].pravnikov pregovor star, anonimen Avtor[/sub]

     .korist ima tega od ki, tisti je Storil

       Korist

[hr]

(‘ ; .DyM [ = D. I’m ;’ ) ]
………………
……
………………
? — *spiel[/b]@

[hr]

.cmok tudi lahko, poljub – besedo za pretežno tudi drugim med uporablja * znak se da,
pojasnilo dobil sem mladinkah in mladincih aktivnih smsovsko-internetno mlajših pri poizvedovanja podlagi na zadevo postransko na doktoratu gornjemu k pripombi pojasnilo Še.

70:81 | 31.21.21. [ = 12.12.2013 | 18:07 ]

!! ljubica več biti nočem[/i]

: Re [= ? postranski Odgovor/i: ¿ ? … ne ali da | ne in da | ne oh da | ne bi//da bi!? | kakooo n…?
mh, hm, če/mu ? ¿ …]

is. [ssššš = .si//no .dot.[sub]tore[/sub] !¿! ¡?]

[hr]

.zadevo postransko na doktorat dolg in pa Drugače

ustnic poljub = lips*; sledi doktorata tega uporabo in jezika angleškega iz,

» ;`) !zvezde videl sem in zavrtelo je mi se da? poljub Zvezdni = lips*
:dobil sem koncu na In. asociativno in metaforično je Mišljenje

.ustnici – ustna – (ang.) lip/s = s, p, (i =) ie, l
:spiel obrnil sem in dlje korak še sem Šel«

:doktorata del citiram, s skladu v ali poljubov igra = *spiel
pomeni lahko jeziku nemškem V

.mnenje svoje dodal bi *spiel nicka pomen na doktoratu K

10:81 | 31.21.21. [ = 12.12.2013 | 18:01 ]

[center]ljubica več biti nočem[/center]
[center]: Response [¿! ¡ ? postranska zadeva in ?][/center]

is. [= .si]

[hr]

@.si – ne/zavedno?

[hr]

       [sub]Avtor anonimen, star pregovor pravnikov.[/sub]

     Storil je tisti, ki od tega ima korist.

       [sub]ne[/sub]/[sup]da[/sup] ± Korist ∞

[hr]

za//Hvala, ne//da ni/ste pre/brali.

@*spiel – ?
.

Draga Spiel,

Najlažje je obsojati. To je črno-bela slika za večino pa vendar – oba veva, da ko iskrica preskoči se je težko upreti skušnjavi. Ne glede na kateri strani si. Metuljčki pod pasom so nekaj za kar ne obstaja preprek. Pregovor tako pravi – kjer je želja je tudi pot.
Lahko vsi govorijo kaj bi morala storiti glava, tudi vsakomur je jasno kaj je racionalno pa vendar – strast pa je nekaj kar neusmiljeno privlači. In kljub vsemu, da si napisala, da si želiš prekiniti, si v podzavesti še vedno želiš stika z njim in si še vedno želiš … Karkoli že. In naj te ne bo sram tega. Tudi on morda sploh ni tako prekleto prepričan, da bo ostal tam, pri tebi pa se šel vesele urice. Tudi on pri tebi dobi nekaj kar ga neizmerno privlači in to morda ni samo meseni užitek. Odnos je veliko, veliko več kot hopacupa naokoli in kjerkoli. To je velikokrat tudi samo zelo iskren pogovor o čemer koli, samo da je to nekaj kar dobiš na nivoju in v obliki kot si želiš.
Jaz ne zagovarjam nikogar, še manj pa bom kogarkoli obsojal. Prepričan, da je prostor pod soncem na tej zemljici za vsakogar. Smo pa med seboj ljudje zelo, zelo različni na vseh področjih, tako v profesionalnem svetu kot tudi v ‘domačih’ logih. In nikoli ne bomo enotnega mnenja – in pravijo da nas to loči od živali. Da znamo razmišljati vsak s svojo glavo … ne s tujo. Zato bo vedno veliko tistih, ki znajo zelo glasno kritizirati in brez kakršnih koli izkušenj. Ker so družbene norme take kot so mora biti tako.
Ampak kot vsi vemo, smo vsi krvavi pod kožo in ko nas črviči v trebuhu pa to sploh ni neprijetno … to je nekaj kar si vsi želimo in nekaj kar marsikdo morda nikoli niti ne doživi v življenju, morda niti enkrat ne. Ampak za obsojanje pa vsi najdejo dovolj časa in veliko tipkovnico da to storijo zelo ‘sočno’.

Obilo sreče še naprej vsem skupaj in upam na srečen razplet Tvoje zgodbe.

Ni kaj, odmakne se iz “špila” in ne izgubljaj časa.
V tej igri generiraš napoto TI in vedi, da po mojih izkušnjah 3/4 moških ne bi zavrnilo ponujeni-nuden seks….vsaj po 7-letni vezi ne.

.
     Kdor rani svojega tovariša, mu je dolžan petkratno:
     za škodo, bolečino, zdravljenje, nedelo in sramoto.

       [sup]Mišna, Bava kama, List 83/b, Etika.[/sup]
[hr]

@spiel* – upam, da ste prebrali zapis, ki ga je napisala @bygi.

Sledi moj komentar, ki se nanaša na vašo temo, je pa v povezavi z njeno temo

— in še največ s prostorom in malo matematike.

[hr]

V obeh vajinih primerih gre za nepremičninske posle, v vašem primeru gre za hišo, v njenem primeru gre za apartma. Obe ste zaljubljeni najprej v nepremičnine, šele na koncu v določene osebe, ki so povezane s temi nepremičninami. Najprej so sanje o prihodnosti. Hiša in apartma postaneta vajina »domova«, opremljena po vajinih željah, ki vedno presegajo vajine plačilne sposobnosti in zmožnosti, morda je v domišljiji prisoten kakšen otrok in vnuki, treba je misliti v sanjah tudi na starost. V tem trenutku se pojavijo različni investitorji v nepremičnine. Skratka, resnični ljudje, ki so že lastniki ali bi to mogli uspešno uresničiti za vaju. Gre za ljudi, ki imajo resničen denar oz. ocenjujeta, da bi ga mogli imeti, da vama uresničijo vajine sanje v prihodnosti.

bygi
— Tu se je predstavila s svojim vzdevkom

Re: nočem biti več ljubica!!
— Iz naslova teme je @bygi ugotovila nekaj, kar je povezala s svojim življenjem v sedanjosti in preteklosti.

07.12.2013 | 23:29


@bygi
je pisala med 23:00 in 23:29; gre za mojo oceno časa, kdaj je pisala, ne pa kaj je pisala. Ko je napisala svoj komentar, ga je oddala na forum ob 23:29.

07. 12. 2013 je bila sobota, dan po 6. decembru (sama letnica ni več pomembna), ki je praznik za otroke, v povezavi z Sv. Miklavžem oz. Sv. Nikolajem (ki je zaščitnik otrok) in posledično z obdarovanjem otrok (vsakdo lahko pusti svoji domišljiji prosto pot in ustvari re-vizijo preteklosti in vizijo prihodnosti). Pisala je v soboto, ki je običajeno dela prost dan, pisala je zvečer, proti polnoči. Zakaj ni bila na kakšni zabavi? – Najbrž zato, ker je bila sam(sk)a. Ni napisala svojih let.

— Vedno ustvarjamo hipoteze, ki bi lahko bile resnične ali neresnične in jih povezujemo s podatki, ki so nam na voljo. Ocenjujemo to, kar je s tistim, kar je že bilo oz. bi moglo biti resnično.

V trenutku, preden je oddala svoj komentar je bila sama in vsaj v tem trenutku je bila zvesta sama sebi in nezvesta med.over.net, forumu in tej temi. Ko pa je odda(ja)la sporočilo, je postala nezvesta sama sebi in zvesta tej temi, posledično forumu in med.over.net. Kaj se je zgodilo pred in po pisanju komentarja, jaz ne vem, ona pa ve.

Vse kar je opisala v svojem komentarju, se je zgodilo prej.
Koliko prej, jaz ne vem, ona pa ve, vsaj približno.

Sledita oba zapisa, ki sta časovno obrnjena.

— 1. zapis: preteklost je na vrhu, sedanjost je na dnu

8-Pri meni je sedaj nekaj podobnega. 7-Po dveh letih samskosti, sem na internetu spoznala nekoga. 6-Prvo sva si dopisovala. 5-Parkrat me je poklical in sem šla dejansko na zmenek na sleoo. 4-Ker sva se fizično privlačila, sva se zmenila za apartma, kjer sva se dol dala. 3-Vse ok, samo kaj ko pa je poročen in doma ne dobi tistega, kar rabi. 2-Bom videla, kako dolgo se mi bo dalo ukvarjat s tem. 1-Všeč mi je, vendar vem, da se ne smem zaljubit.

— 2. zapis: sedanjost je na vrhu, preteklost je na dnu.

1-Všeč mi je, vendar vem, da se ne smem zaljubit. 2-Bom videla, kako dolgo se mi bo dalo ukvarjat s tem. 3-Vse ok, samo kaj ko pa je poročen in doma ne dobi tistega, kar rabi. 4-Ker sva se fizično privlačila, sva se zmenila za apartma, kjer sva se dol dala. 5-Parkrat me je poklical in sem šla dejansko na zmenek na sleoo. 6-Prvo sva si dopisovala. 7-Po dveh letih samskosti, sem na internetu spoznala nekoga. 8-Pri meni je sedaj nekaj podobnega.

Ne glede na to, kateri zapis beremo, najprej preberemo začetek in konec. Na koncu je poanta, bistvo zapisa se skriva v koncu, ne v začetku. Vsak začetek je lep, ker sicer ne bi bilo nadaljevanja in bi se prekinil pred določenimi dogodki, ki so mu sledili. Začetni pogled lahko vodi do lepe ali grde prihodnosti. Vmes so dogodki in trenutki, ki imajo tudi svoje začetke in konce. Vrednost različnih trenutkov ni enaka, pač pa je vedno različna.

Še nekaj, na kar je treba paziti. Kdo govori zase in posebej za drugega in kdo se skriva v množici dveh ali večih (oseb).

4 in 6 – sta dvojina (skrivanje lastne udeležbe in odgovornosti):

6 – je začetek selekcije in izbira potencialne osebe, ki bo udeležena v … 5-;
6-Prvo sva si dopisovala.
— Tu ni lahko odkriti kdo je prvi začel z dopisovanjem, je pa @bugy na koncu privolila v

5-Parkrat me je poklical in sem šla dejansko na zmenek na sleoo.
— Stavek ni resničen v celoti, gre pa za hipotetično možnost, da so dogodki bili nekoliko drugačni:

5-Dvakrat sem ga poklicala in sem dejansko šla na zmenek na sleoo. [? – prav je slepo, sta pa na tipkovnici obe črki sosednji]
— Vsakdo ve, da so bile potrebne temeljite priprave, za poslovno srečanje in pogajanja o obisku in ogledu apartmaja, kjer se bo nekaj zgodilo ali pa ne. Ali je bil dosežen molčeč dogovor ali pa kaj bolj zavezujočega glede prihodnjih dogodkov, jaz ne vem. Ni jasno ali sta se 5 in 4 zgodila v kratkem času, v nekaj urah, v istem (drugem) dnevu.

4 – je treba razdeliti na tri dele:

4 a: Ker sva se fizično privlačila 4 c: [sub][kjer][/sub] sva se dol dala.

— Vzrok in posledica. Vmes, v sredini je pa razlog zaradi katerega se je vse zgodilo:

4 b: [sub]sva se zmenila za apartma[/sub],

— Po moje bi bilo treba to drugače napisati:

4-Ker me [sub][sva][/sub] je [sub][se][/sub] fizično privlačil [sub][a][/sub], sva se zmenila za apartma, kjer me[sub][sva/sem][/sub] je [sub][se/ga][/sub] dol dal[sub][a][/sub].

Najpomembnejši, vendar najmanj jasen del je 4 b: Kdo se je s kom zmenil za apartma? Domnevam, da je ona privolila v obisk (soglašala je z obiskom) apartmaja. Torej apartma ni njena last in ga nima v najemu. Kdo je lastnik ali najemnik apartmaja, ni pomembno. Pomembno je le, da to ni @bugy.

In le še opozorilo, ki si ga je sama napisalal
1-Všeč mi je [apartma], vendar vem, da se ne smem zaljubit [v apartma].

Prostor (v apartmaju)

Zdaj prihajamo do skritih nevidnih stroškov za prostor. Če je vse do zdaj s stroškovnega vidika bilo nič (0), spolni odnos ima tudi ničto vrednost na začetku, ne pa na koncu, tudi tu je pomembna nevidna sredina, ki pripelje do ne/uspešnega konca.

Če odmislimo tudi spolni odnos. Obe osebi sta bili v apartmaju vsaj nekaj trenutkov, da sta pokukala vanj in sta takoj sebi naprtila nevidne stroške, ki jih morata plačati v gotovem denarju. To vedo dobro tisti, ki prodajajo ali oddajajo nepremičnine. Za ogled apartmaja, plača interesent, ne glede na to ali ga kupi ali ne. Ta strošek je skrit tudi v najemnini apartmaja in v lastništvu apartmaja. Jaz ne vem kako se temu strošku strokovno reče, vem pa, da obstaja.

Strošek se računa tako, da če jaz imam lastniški apartma, ki ima eno sobo, balkon in kopalnico z WC, bi moral sam sebi za uporabo sobe obračunati recimo 1 € na dan, za kopalnico in WC prav tako 1€/dan in za balkon 0,25 €/dan.

Te stroške plačujem vse dni v letu, ne glede na to ali in koliko uporabljam apartma, ki je moj.

Kratka računica:

2,25 €× 30 dni = 33,75 € × 12 mesecev = 405 €/leto.

Če ne plačam, sem sam sebi dolžan 405 € in ker nisem plačal še 405 € = 810 €/leto.

Nihče ne bo oddal apartmaja za 2,25 € na dan, niti na uro, pač pa bo dnevni najem apartmaja znašal vsaj 33,75 € ali še raje za uro koriščenja apartmaj(ske)ga (prostora).

V primeru spolnega odnosa v apartmaju, nekdo mora plačati omenjene stroške.

Te stroške skoraj vedno plača tista/tisti, ki je dol/gor, oz. ki ima manj denarja ali pa tista/tisti, ki ne zna dobro računati.

Enako je s prostorom na prostem, ki je najcenejši, prostor v avtomobilu je odvisen od vrednosti avtomobila, za objekte zna biti zelo drag, odvisno od ponudbe in povpraševanja.

Kako kdo plača omenjene stroške, pa je stvar dogovora.

Tako je v veliki meri za prešuštva, nezvestobo in nezadovoljstvo vzrok v prostoru in pomanjkanju denarja.

[hr]

@spiel* – tu so konci vaših zapisov urejeni po dnevih in urah, ko ste jih pisali. Kateri je vam všeč?

07.11.2013 | 23:33 – Vem, da moram prekiniti ta odnos, če želim normalno zaživeti.
09.11.2013 | 00:07 – samo en nasvetek – mislim, da si nikakor nisva usojena. Vsaj v tem življenju ne.
21.11.2013 | 20:57 – Vem,da bo na koncu še vse dobro.
24.11.2013 | 19:30 – Želim ti veliko poguma in sreče!
26.11.2013 | 23:31 – Se veselim branja.
03.12.2013 | 22:19 – Vem, da bom zmogla.

@spiel* – vaši problemi, ki vas tarejo zdaj, imajo začetke in vzroke najmanj sedem let prej in v vseh zvezah, ki se niso uspešno končale z dogovorom. Sex, ki ga vi večkrat omenjate, je vaš beg iz/od problemov. Ko bežimo od obveznosti in odgovornosti, se vedno zatekamo v prijetno, vendar kratko trajajočo (spolno) omamo, klepete, čvekanje, družbo, se ukvarjamo z zadevami, ki nas vsaj na trenutek oddaljijo od nas samih. Žal, sebi ne moremo pobegniti. Vsakdo mora plačati svoj dolg najprej sebi. Ko sami sebi plačamo dolg, ali imamo kakšno korist od tega plačila? To si vsakdo sam odgovori, če hoče.

@spiel* – ?

[hr]

     Vsi dolgovi se z nečem plačajo, le ljubezen plača ljubezen.

       [sup]Fernando de Rojas (?1465–?1541), Celestine.[/sup]

.

New Report

Close