Najdi forum

MILEY-SMILEY : kako ti je pa ratal nimfo naučit, da gre kakat v kletko?
To pa še nisem slišal, da se da.
Jaz bi si tudi nimfi v kratkem kupil. pozna kdo kakšnega rejca v Ljubljani. Hranjena z roko pomožnostih.
lp

V Logatcu je en rejec, poglej malo po straneh društev za vzgojo in rejo ptic.

Hej!

@lejdy: Vidim, da imaš veliko izkušenj…. a bi mi mogoče lahko svetovala?

Odločam se za nimfo, ki bi jo dobila pri naših prijateljih, ki vzrejajo nimfe in skobčevke. Sem se že odločila, da bom vzela samčka, zaradi njegovega karakterja, učljivosti….. Brala sem o negi oz. oskrbi nimf tudi na drugih forumih in klepetalnicah in vedno pravijo drugače. Nekateri pravijo, da nimfi lahko nudiš zelenjavo le enkrat na teden, drugi vsak dan, nekateri trdijo da nikoli… in še kaj nimfa pod nobenim pogojem ne sme jesti ali pa kaj ni priporočljivo.

Z očijem sva se odločila, da bi izdelala kletko doma, saj hočemo večjo kletko, večje kletke pa so v trgovinah zelo drage, in se nama ne zdi smiselno da bi zapravili toliko denarja, če jo lahko narediva doma. Ali je kaj, na kar bi morala biti pozorna? npr. ne uporabljaj tega in tega materiala……
Kakšne so približne mere za večjo kletko za nimfo?

Doma sem imela dve skobčevki in pred kratkim je ena umrla. Sprašujem se zakaj… Vedno je imela lepo pirje, ni bila izpostavljena vročini, vedno je imela enako hrano, do zadnjega dne je bila zelo razigrana….. sicer pa je bila že stara 9 let, pa me zanima če je to za skobčevko veliko…. Koliko let življenske dobe pa imajo nimfe?

No in zdaj imam le še samčka – skopčevko z imenom Božo 🙂 ki je osamljen… zato sem se odločila, da mu priskrbim družbo… pa sta lahko skobčevka in nimfa v isti kletki? Pa še obadva bi bila samčka… itak na začetku mislim nimfo imeti v drugi kletki, ker vseeno nočem tvegati, da se nebi razumela ali pa da je imale moja preminula skobčevka bolezen, ki bi okužila tudi Božota, potem bi pa Božo okužil tudi nimfo…

Ta vprašanja me najbol mučijo… sicer jih imam še več.. samo za dons bo to to..

Hvala že v naprej..

L.P.!

Hej!


@lejdy
: Vidim, da imaš veliko izkušenj…. a bi mi mogoče lahko svetovala?

Odločam se za nimfo, ki bi jo dobila pri naših prijateljih, ki vzrejajo nimfe in skobčevke. Sem se že odločila, da bom vzela samčka, zaradi njegovega karakterja, učljivosti….. Brala sem o negi oz. oskrbi nimf tudi na drugih forumih in klepetalnicah in vedno pravijo drugače. Nekateri pravijo, da nimfi lahko nudiš zelenjavo le enkrat na teden, drugi vsak dan, nekateri trdijo da nikoli… in še kaj nimfa pod nobenim pogojem ne sme jesti ali pa kaj ni priporočljivo.

Z očijem sva se odločila, da bi izdelala kletko doma, saj hočemo večjo kletko, večje kletke pa so v trgovinah zelo drage, in se nama ne zdi smiselno da bi zapravili toliko denarja, če jo lahko narediva doma. Ali je kaj, na kar bi morala biti pozorna? npr. ne uporabljaj tega in tega materiala……
Kakšne so približne mere za večjo kletko za nimfo?

Doma sem imela dve skobčevki in pred kratkim je ena umrla. Sprašujem se zakaj… Vedno je imela lepo pirje, ni bila izpostavljena vročini, vedno je imela enako hrano, do zadnjega dne je bila zelo razigrana….. sicer pa je bila že stara 9 let, pa me zanima če je to za skobčevko veliko…. Koliko let življenske dobe pa imajo nimfe?

No in zdaj imam le še samčka – skopčevko z imenom Božo 🙂 ki je osamljen… zato sem se odločila, da mu priskrbim družbo… pa sta lahko skobčevka in nimfa v isti kletki? Pa še obadva bi bila samčka… itak na začetku mislim nimfo imeti v drugi kletki, ker vseeno nočem tvegati, da se nebi razumela ali pa da je imale moja preminula skobčevka bolezen, ki bi okužila tudi Božota, potem bi pa Božo okužil tudi nimfo…

Ta vprašanja me najbol mučijo… sicer jih imam še več.. samo za dons bo to to..

Hvala že v naprej..

L.P.!

Kletka nerab bit velka. Nimfam ni potrebno dajat zalenjave, sam nabavi hrano za srednje velike papige (notr majo dovolj vitaminov ki jih potrebujejo). Skopčevka in nimfa sta lahko v isti kletki, kako se bota razumela boš pa vidla ko ju boš dala skupaj. Tvoja preminula skopčevka pa verjetno ni bila bolna ampak je bila enostavno prestara. Skobčevke poginejo ponavadi po 7ih letih v povprečju, nekatere še prej. Nimfe na drugi strani pa lahko potegnejo tud do 20 let. Si lastim nimfo, ki je stara že preko 15 let in je popolnoma zdrava.

Ne komplicirat preveč. Ko boš šla v trgovino ti bo prodajalka nakladala v 3 ure kaj vse potrebuje tvoja domača žival. Vse skupaj so samo bučke, spiflani stavki iz knjige, ki si jo lahko tudi sama prebereš. Na netu imaš dovolj materiala, če te kaj zanima, samo najti je potrebno.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Sandi ne govori neumnosti…. Kletka mora biti čim večja, da se ptica v njej lepo počuti. Tudi, če so papige izpuščene, morajo imeti v kletki toliko prostora da lahko razprejo krila. Zelenjava je nujno potrebna. Poleg kvalitetne hrane, je sveža zelenjava več kot zaželena. Meni še v nobeni trgovini niso 3 ure nakladali kaj potrebujem, kvečjemu se kupca prehitro znebijo. Misliš, da je trgovcu mar kako se bo živali godilo? Mogoče imaš nekaj iskušenj z živalmi, jaz se z njimi ukvarjam 25 let.

Ne ti men, da govorim neumnosti. Verjetno sem tudi starejši od tebe in dvakrat bolj izobražen. Da ne govorim niti koliko izkušenj imam s papagaji. Imel sem jih že preko 10, trenutno jih imam 3. Dve nimfi in rdečo rozelo. Dobro vem kaj rabijo in kaj ne. Ja lahko mu daš zelenjavo ampak ni nujno. Še enkrat NI NUJNO razumeš ??? In če je nujno tako kot ti pravš, potem mi pa povej kako to, da je moja nimfa, pri več kot 15ih letih še vedno zdrava, ima lepo perje, skratka nič ji ne manjka ?

Hkrati za kletko ni potrebno, da je velika za te vrste papig, če imaš seveda samo 1 nimfo. Reku sm, da ne rab bit VELIKA kar pa spet ne pomen da je majhna. Veliko kletko se kupi za večje vrst papig kot so npr. : Žako, Rozela, Kakadu in tako naprej. Si ti ziher, da veš kakšne so velike kletke ? Priporočam ti, da obiščeš trgovino Tukano pri Btc-ju ( tam se te nebodo znebili kar tako, ker imajo radi živali in želijo, da pride žival v roke pravega kupca ) in si malo razgledaš te stvari, preden greš nekomu pametovat o stvareh, o katerih se ti niti ne sanja.

Aja pa še to. Če po 25ih letih izkušenj (kot ti praviš da jih imaš, jaz ti sicer ne verjamem) s temi vrstami živali ne veš niti tako osnovnih stvari, potem kaj za boga je narobe s tabo ???

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Vse kar rabiš kupit je hrana za srednje velike papige. Kaj je vse notri : dodana semena oplemenitena s : klorofilom, vitamini ( E, AD3, C), ribjim oljem, janeževim oljem, lecitinom, medom, škrobom, agarjem, kalijevim jodidom, ter sadno – zelenjavna mešanica: jabolka, breskve, marelice, rožiček, korenček, kroketi korenčka in zelenjave, solata, zelena, por.

prehrana : http://malezivali.com/trgovina/slo/69/slike/Hobby_program_Hrana_Hobby_Vit_za_srednje_velike_papige_z_vitamini_500_g.jpg

kletka: http://www.sloveniashop.net/img/Product/img1_3297_screen.jpg

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Življenjska doba skobčevke je 15 ali celo več let.

Wtf, droge ?

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Če zanje primerno skrbiš, seveda. Če pa ne, potem je tako, kot si napisal zgoraj.

Ne nebo res. Sam sem jih imel že več, isto imam polno prijateljev, ki so imeli skopčevko in nobenemu ni zdržala več kot 10 let. Tudi na netu nisem kaj takega zasledil. Od kje ti ta podatek ???

Bi samo nekaj rad vprašal. Ali govorim z lastnikom skopčevke, ali vsaj bivšim lastnikom ? Upam, da se zavedaš kakšne nerealne streljaš…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Če je že ravno pomembno, z bivšim lastnikom.
Kar se pa podatkov tiče, pobrskaj po netu in po literaturi.
Saj večina mačk tudi ne živi 15+ let. Le zakaj že?

Če zanje primerno skrbiš, seveda.

Kaj je sedaj primerno ? In a mi hočeš povedat, da če za njih primerno (na nek tvoj način) skrbimo, potem bi vsaka skobčevka živela 15+ let ? Se ti ne zdi to malo idiotsko ?

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Večina skobčevk v povprečju ne pride niti čez 10 let kaj šele do 15 in več. To je dejstvo. Lahko si ti to prebral na neki internetni strani, sam kolikor sem jaz bral nikjer tega ne piše. Razumel bi, da bi mi povedal, da ti je skobčevka poginila pri 15ih letih, samo da to je to njihovo povprečje življenjske dobe je pa no comment. Lej enako ti priporočam kot punci nad mano. Pozanimaj se raje malo, da nebodo bučke padale.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Zaenkrat še nisem spremenila spola, tako da kakšni a-ji ne bodo odveč :-p
Zanimivo, da se z izkušnjami največ duvate tisti, ki v malo letih zamenjate ogromno prezgodaj preminulih živali. Hm… Nekaj ne štima, a ne?

SAndi glej ne mislim se tle kregat. Dejstvo je, da si dajal nasvete. Nasvet pa se daje jasno. Ne rabi bi zame če bi bila lajik pomenilo točno to kar piše. Ni nujno pa je čisto nekaj drugega. In še nekaj odkod veš kako izobražena sem in kaj ima to pri vzgoji živali…? Dajte se že enkrat naučit sprejemat kritike in jasno in korektno odgovarjat na zastavljena vprašanja, ne pa da se tle pol kregamo…

zdravo lejdy!
zanima me ali se nimfo lahko nauči da se prepusti in zleti k tebi. velikokrat sem jo že spustil v zaprtem prostoru vendar se mi potem ni pustila ujeti

To sem že velikokrat napisala, daj si malo poglej podobne poste.

Hey!
Mene zanima če kdo pozna kakšnega rejca nimf okoli Ljubljane ali Ajdovščine?
Hvala!
Odgovorite čim prej!

New Report

Close