Najdi forum

Vsaka žival se brani pred planilci in nimfa se na tak način da piha,razprostre peruti. Tako je navidez večja in nevarnejša. Čeprav mi Piko izpuščamo še vedno občasno piha. Tako, da glede tega res nimaškaj storiti.

pihajo nimfe ko jih je strah, čeprav moje se mi zdi da že iz navade. saj ne pihajo kot pihajo ampak bol kot bi se posmehoval, ko ga hočeš prijte, on pa se umakne, kot bi si mislil ja pa daj če lahko.

kakor hitro sta dva lai več se ukvarjajo med seboj in verjetnost uspeha da se navadijo na človeka je majhna, morda če so od prej ročno hranjene, sicer pa bolj težko.

Živjo! Imam papigo nimfo in sem jo kupila pri rejcu. Ni delal DNK testa, ampak je rekel, da mu že po izgledu izgleda samček. Sedaj je star pol leta in se nas je full navadil, ampak ko je v kletki se zelo čudno obnaša. Svojo zadnjico naslanja na plastični predel kletke, kot da bi se hotel gonit. Sama ne vem kako izgleda, ko se goni, ampak mi deluje, da se. Upam, da ne bom na koncu izvedela, da je samička. Edino, če se samčki tudi tko obnašajo, ko se gonijo…

Hvala za odgovor!

Anja

Če rejca poznaš, ga prosi, da te obišče in si nimfo še enkrat ogleda. Ptiči se parijo in to izgleda malo drugače. Samec llovi samičko, jo hrani, ji dvori, ji žvrgoli…. Prav, da bi nakazovali tako kot opisuješ, vsaj pri mohih nisem opazila. Včasih se tudi moja samička tako obnaša, sa praska in spušča ene čudne zvoke….

ej ma lejdy ti si legenda!!!!!
veliko tvojih nasvetov sem prebrala in so mi zelo pomagali, saj sem pred kratkim tudi sama kupila nimfo od rejca.

lp iz maribora…….xD

Jst ti pa res priporočam nimfo… Mislm jst mam dve in zdej bo mela mladičke… skratka, nimfe so full prjazne… kdaj jih lohka vn iz kletke uzameš pa jo mau božaš, pa nič te ne bo okljuvala ti zagotavljam… ampak na začetku te res malo kluva ampak navaditi jo moraš na človeško roko..
tko da Priporočam ti jo =)

TUDI SAMA IMAM NIMFO-SAMCA, STAREGA DVA MESECA IN KUPLJENEGA PRI REJCU….NA NOGICI IMA OBROČEK NA KATEREM SO ŠTEVILKE IN KRATICA SLO. TO PO MOJE NAJVERETNEJE POMENI MADE IN SLOVENIA….
NA ZAČETKU JE NIMFEK TUDI PIHAL NAME AMPAK SEM VZTRAJALA IN ZDAJ MI PO CEL DAN ČEPI NAROKI. EDINO KAKAT PA GRE V KLETKO.

mm .. jst mam to papigo nimfo je zello zabavna xD vedno me spravi v smeh res priporocam jo za nakup sm navadit jo mors da se pusti pozat p too

lp iz marsa

@lejdy, če sem prav razumel si ti tudi vzrediteljica nimf?
Namreč tudi sam iščem mlado nimfo in sicer samčka.
Mogoče ve kdo koliko pride DNK test papige, da potem zagotovo veš, katerega spola je mladič?

LP

Sem že enkrat napisala, pa bom še enkrat. Trenutno mam tri nimfe, mladičkov še nisem imela. Ker trenutno nisem članica nobenega društva se nimam za rejko. Sem velika ljubiteljica in poznavalka ptic in še nekaterih drugih živali. Vse ptice so trenutno izključno za naše veselje. Glede DNK ti ne znam odgovoriti, vsak dober rejec loči samca in samica. Pri nimfah, skobčevkah in standardih je vidna razlika.

pozdravljeni!

imam cca. 1,5 let starega papagaja (nimfa), in pred kakim mesecem se mu je začela po trebuščku lepiti in cufati dlaka, sedaj ima pa take že vidne dele kril..prej je imel vedno lepo dlako in perje, sedaj pa zgleda zelo neurejen. spi še zmeraj na eni nogi za kar sem slišala da je eden od znakov da je papagaj zdrav. ni navajen na roko zato mu dlake nemoram pogladiti ali preveriti če je dlaka suha ali malo vlažna. a gdo ve kaj bi bilo lahko narobe z njim?
hvala že v naprej za odgovor in lp.

Dlaka ali perje?

dlaka, na koncu repa pa perje, se mi zdi.

Jaz bi najprej preverila pogoje v katerih živi, dobro očistila in dezificirala kletko. Ptičku začni z dodajanjem vitaminov in sadja in zelenjave. Izkjuči možnost stresa ali dolgega časa. Tudi zaradi tega si lahko puli perje. Mogoče ne bi bilo slabo, če se posvetuješ z veterinarjem,

js ti priporocam Nimfo:)

jas imam nimfo točno 1 leto…..
pusti se mi ze bozat ce jo pa neham bozat je pa jezna te pa kluva ker je tk razvajena da jo morm kr naprej bozat..

tk da pr nimfi ti nebo nikol dolgcajt!

pred dnem se kupil nemfo samičko!! Zanima me koliko časa bo trajalo da bo nehala pihati in me kljuvati ko ji pribljižam roko v kletko??

Nevem kako ti svetovt tuki. Odvisn kok se je kdo ukvarju s tem papagajem preden si ga kupu ( pametno ga je navajat že zelo zgodi ), drugo je pa kakšen karakter ma.

Jst mam dve nimfi doma. Enga mamo že 15 let ( smo ga ulovil na balkonu ) in se pusti božat, it na roko, pa tko naprej. Se prav je bil že zdresiran v nulo (od prejšnega lastnika). Druzga smo pa kupl in se skor nč neda delat z njim. Dela iste stvari kt ta tvoj. Piha pa kljuva že samo k mim kletke prideš, kaj šele da roko daš zravn 😀

Nevem kako ti svetovt tuki. Odvisn kok se je kdo ukvarju s tem papagajem preden si ga kupu ( pametno ga je navajat že zelo zgodi ), drugo je pa kakšen karakter ma.

Jst mam dve nimfi doma. Enga mamo že 15 let ( smo ga ulovil na balkonu ) in se pusti božat, it na roko, pa tko naprej. Se prav je bil že zdresiran v nulo (od prejšnega lastnika). Druzga smo pa kupl in se skor nč neda delat z njim. Dela iste stvari kt ta tvoj. Piha pa kljuva že samo k mim kletke prideš, kaj šele da roko daš zravn :D[/quote]

????????????????


O tem se že večrat pisala, tako da si malo preberi zgorne poste. Predusem rabiš veliko ukvarjanja z nimfo in potrpežljivosti

Nevem kako ti svetovt tuki. Odvisn kok se je kdo ukvarju s tem papagajem preden si ga kupu ( pametno ga je navajat že zelo zgodi ), drugo je pa kakšen karakter ma.

Jst mam dve nimfi doma. Enga mamo že 15 let ( smo ga ulovil na balkonu ) in se pusti božat, it na roko, pa tko naprej. Se prav je bil že zdresiran v nulo (od prejšnega lastnika). Druzga smo pa kupl in se skor nč neda delat z njim. Dela iste stvari kt ta tvoj. Piha pa kljuva že samo k mim kletke prideš, kaj šele da roko daš zravn :D[/quote]

????????????????[/quote]

wtf ?

New Report

Close