Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Nihanja srčnega utripa

Nihanja srčnega utripa

Spoštovani,

že pred nosečnostjo sem imela kdaj pa kdaj kako ekstrasistolo, sedaj v nosečnosti pa opažam malo več v določenih odbobjih. Tudi srce mi malo hitreje bije, splho dopoldan imam utrip včasih po zajtrku tudi nad 100. Drugače pa okrog 90 zdaj v nosečnosti, prej normalno. Bila sem pri prof. Koželjevi in mi je rekla, da glede na izvide verjetno imam pfo, ampak da bi mogli to pregledati s tee, ampak dokler nimam težav, je brezveze. Da naj pozabim na to. Ter da pri porodu ni potrebna posebna obravnava. Mene pa skrbi, kr občasno čutim hiter utrip in kako ekstrasistolo, da bi mogoče morala vzeti kako epiduralno ali kak drug analgetik? Kaj menite?

Strinjam se z vašim zdravnikom. Vaše težave so morda posledica nezadostne kondicije, predvsem pa duševne napetosti. Pričakujem, da se vam bo srčna frekvenca normalizirala ob zdravem načinu življenja, pri čemer je zelo pomembno redno gibanje (že svetovani sprehodi). Indiciran posvet pri psihiatru.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close