Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Nekaj mi ne gre v glavo, kaj te borčevske pokojnine se dedujejo al kaj?!

Nekaj mi ne gre v glavo, kaj te borčevske pokojnine se dedujejo al kaj?!

Jaz vem za eno, ki je še živa, stara čez 90 et in prejema borčevsko po svojem pokojnem možu, ki je pokojen že 10 let….

Še vedno zelo bistra laufa naokoli. Nikoli nista imela otrok – jih ona po splavu med vojno ni mogla imet. Je šel pa cel bataljon baje čez njo, so partizanke tudi tako za partizane skrbele.

Ce ze lepis linke, prilepi kaj novejsega in ne skoraj 6 let stare podatke…[/quote]

Aja, a ker je danes razlika samo še 5 EUR po tvoje ali kaj?

Moja stara mama jo ima, oz. je dodatek k pokojnini. Skupaj s tem dobi okrog 400€, za 15 let delovne dobe (nekaj ima še vdovske), je pa že dobrih 40 let v penzionu (s 50 je šla v penzijo) – zdaj pa je v 91 letu starosti. Sicer uradno med partizani ni bila, je pa bila njena domačija zaradi odročne lege (na hribu dobrih 900 m.n.v.) partizanska postojanka. Zaradi sodelovanja s partizani so jim Nemci odpeljali živino in požgali, pa zraven je bilo še nekaj krvavih spopadov (zaradi tega je bila tudi opravičena do borčevske penzije).

So pa takrat kar fajn naj****.

Pa dobro no, zdaj pa bi takšne stvari monovci že lahko razlikovali in pravilno uporabljali.

Če bi bila Opravičena borčevske penzije, bi je ne imela.

Tako pa je Upravičena do nje in jo dobiva.

Pa dobro no, zdaj pa bi takšne stvari monovci že lahko razlikovali in pravilno uporabljali.

Če bi bila Opravičena borčevske penzije, bi je ne imela.

Tako pa je Upravičena do nje in jo dobiva.[/quote]
Se opravičujem za napako, ki je posledica 15 urnega dela…

Pa dobro no, zdaj pa bi takšne stvari monovci že lahko razlikovali in pravilno uporabljali.

Če bi bila Opravičena borčevske penzije, bi je ne imela.

Tako pa je Upravičena do nje in jo dobiva.[/quote]
Se opravičujem za napako, ki je posledica 15 urnega dela…[/quote]
No, upam, da si si vmes vsaj privoščil dovolj počitka, do katerega si bil upravičen.
Potem ti je opravičeno. Drugače pa ne. 😉


Se opravičujem za napako, ki je posledica 15 urnega dela…[/quote]
No, upam, da si si vmes vsaj privoščil dovolj počitka, do katerega si bil upravičen.
Potem ti je opravičeno. Drugače pa ne. ;)[/quote]
Počitek?! tega izraza ne poznam 🙂


No, upam, da si si vmes vsaj privoščil dovolj počitka, do katerega si bil upravičen.
Potem ti je opravičeno. Drugače pa ne. ;)[/quote]
Počitek?! tega izraza ne poznam :)[/quote]

Zato pa delaš napake … 😉

New Report

Close