Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Nekaj mi ne gre v glavo, kaj te borčevske pokojnine se dedujejo al kaj?!

Nekaj mi ne gre v glavo, kaj te borčevske pokojnine se dedujejo al kaj?!

Ah koliko ljudi prejema neupravičene borčevske penzije, pa noben ne skače v luft. Malo se igrajte, googlajte pa boste prišli do zanimivih podatkov, npr: da so nekateri za časa vojne bili stari celih 7 let, pa so opravičeni do borčevske pokojnine, ker so bili kao kurirji. Ne me jeb*t.

@jaz tako

Potem pa ne boš veliko prišparal.

2011 je šlo za borce 32 milijonov, leto kasneje le še 25 milijonov. Ker se iz demografskih razlogovo trend verjetno nadaljujejo, smo letos že pod 20 milijoni, prihodnje leto pa nekje pri 15. Čez 5 let borčevskih pokojnin praktično ne bo več, tudi če jih ne ukineš.

Vsako nepošteno razdeljevanje davkoplačevalskega denarja obsojam. Vsako borčevsko pokojnino bi pretehtal in zahteval denar za nazaj. To da je vsako leto namenjeno manj, me prav briga.

Kako je bil lahko Tit Turnšek borec? Naj mi to kdo pojasni. Rojen leta 1938. Ko se je vojna končala je imel max 6,7 let. Pa ne me basat….

Moj stara mama vem, da jo je po starem atu dobivala nisem pa sigurna če jo še dobiva. Na začetku vem, da je dobivala cel kup penzij. Dobivala je svojo normalno penzijo, borčevsko po starem atu ter še neko svojo borčevsko varianto. Takrat je to bilo ogromno denarja. Nekaj let nazaj so bile neke komplikacje glede tega tako da res nevem katero (e) ter koliko sedaj prejema.


Potem tvoj dedek ni imel bohve kaj tele borčevske pokojnine, a ne? Drugače pa je pravi naslov za tole ZPIZ, ne pa MON!!! Kliči tja, bo najbolj prav!


Saj se borcem NOB pri borčevskih pokojninah sedaj že pridružujejo tudi borci osamosvojitvene vojne iz 91-ga. In vedno več jih bo.[/quote]
O čem ti to? A o tem,da bodo kao borci iz leta 91 imeli tudi posebne penzije? A ima torej Ivan Janez Tomaž Mayer Janša sedaj že posebno penzijo, ker ni v službi, dela nič, nima s.p.ja, nima d.o.o. ima ženo z 1400, porodniške, a on dobiva penzijo? Iz osamosvojitvene vojne? Res?

ti si pa tudi v OŠ premalo brala zgodbice

kurirček Tinček je bil…. kaj ne veš

he he… te zgodbice puhtijo v zrak kot najbolj gosta megla.

Kot smo izvedeli Valter brani Sarajevo (ni obstajal, izmišljena zgodba)…. in še hujše nategovanje folka s serijo ODPISANI.

Danes je resnica ta, da so bili ‘odpisani’ pripadniki kraljeve garde (Mihaljovič) in ne komunistični partizani.

O mnogih bitkah pa se tudi ve, da so preprosto holivudsko izmišljene.

Kaj ima država Slovenija z borci, ki so se borili za komunizem in Jugovino ?

Država Slovenija je dolžna plačevati tistim, ki imajo zasluge pri osamosvojitvi Slovenije. In nič drugega.


Saj se borcem NOB pri borčevskih pokojninah sedaj že pridružujejo tudi borci osamosvojitvene vojne iz 91-ga. In vedno več jih bo.[/quote]
O čem ti to? A o tem,da bodo kao borci iz leta 91 imeli tudi posebne penzije? A ima torej Ivan Janez Tomaž Mayer Janša sedaj že posebno penzijo, ker ni v službi, dela nič, nima s.p.ja, nima d.o.o. ima ženo z 1400, porodniške, a on dobiva penzijo? Iz osamosvojitvene vojne? Res?[/quote]
Kolikor sem seznanjen Janša še ni v penziji. Ko pa bo dopolnih tistih 40 let delovne dobe, mu bo pa pripadala borčevska penzija, če je veteran osamosvojitvene vojne. Tako kot je pripadala borcem NOV. Ali je veteran ali ni, ali se je skrival v kleti cankarjevega doma ali v kočevju boš pa ti bolje vedel.


Kje si pa prebral, da ima borčevsko penzijo?

Khmm, predsednik ZB je lahko kdorkoli, saj tudi predsednik DESUSA ni upokojenec.

V katerem razredu OŠ ti je umrla učiteljica za matematiko? [img]http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a065.gif[/img][/quote]
saj teoretično je to možno.
do vdovske pokojnine so bili včasih upravičeni celo pri 48 letih, če ne že prej… in če je punca izgubila moža pri rosnih 49 letih in živela prek 100 let…, ja, potem je prejemala vdovsko penzijo tako dolgo….
in za ženske to ni bilo kaj tako strašno nenavadnega… a ne… doživet 100 let.[/quote]
Tako je bilo tudi praktično. Ženska je živela preko 100 let.

Se strinjam. V prehodnem obdobju pa vpeljimo interventni Zakon, na podlagi katerega bo v obdobju enega leta vsem uslužbencem JU in DU možno izplačati le minimalno plačo. Od Pahorja do Fate, ki pospravlja v šoli ali ZD.

če bi bilo to res, bi državo zadeva stala manj kot štiri milijone evrov mesečno, tako pa stane nekje 17 milijonov

Samo borčevske. Vse po vrsti brez izjem. Veterane bi pa še enkrat preštet, ker je med njimi en kup takih, ki nimajo nobene veze z osamosvajanjem.[/quote]

Slovenija se je osamosvojila leta 91, ne leta 45, tedaj je izvedla zgolj boljševistično revolucijo. S tem so vsi, ki so v njej sodelovali, zagrešili veleizdajo jugoslovanskega kralja in jugoslovanske države, za kar je predvidena stroga robija in to najmanj 20 let.

Tisti, ki so pa pri Grčaricah leta 1943 napadli tedaj zakonito kraljevo Jugoslovansko vojsko v domovini, pa so po zakoniku Kraljevine Jugoslavije kot veleizdajalci zaslužili najhujšo, smrtno kazen z obešenjem.

No in takim mi sedaj plačujemo z našimi žulji njihove orjaške penzije. Kakršno dobivajo oziroma so dobivali tudi tisti, ki so štafetno 9 po vrsti!!! posilili grofico Hribar in jo nato še zverinsko umorili.
A JE BILA TO BORBA PROTI OKUPATORJU?

Aja, borčevske penzije se pa v določnih primerih seveda dedujejo in jih lahko dobijo celo vnuki ‘borcev’.

Čisto nič nima s komunističnimi partizani…še manj ima pa z udeleženci španske državljanske vojne, katerim se je tudi še v samostojni Sloveniji izplačevale ogromne pokojnine!!!

imajo penzije, ker so ovajali, pobijali po 9.5.1945 …

Povprečna navadna pokojnina: 576 EUR
Povprečna borćevska pokojnina: 800 EUR

http://www.zurnal24.si/borcevske-penzije-koristijo-vdove-clanek-121798

Razlika je očitna!!!!

Ce ze lepis linke, prilepi kaj novejsega in ne skoraj 6 let stare podatke…

Je sploh zaprosila zanjo, izpolnila kak obrazec, priložila kaj dokumantacije?

New Report

Close