Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje negativen test-noseča

negativen test-noseča

Sem danes naredila krvni test, ki ni bil čisto pozitiven, ni bil pa niti negativen. Tehnica v laboratoriju je rekla, da je lahko še zelo zgodaj v nosečnosti ali pa je kaj narobe. Jutri kličem ginekologinjo pa bom videla potem kje sem.
Današnji testek doma je bil pa pozitiven 🙂

Prvi dan izostanka menstruacije mi je test pokazal pozitivno. Cez en teden sem bila pri ginekologinji in mi je naredila ultrazvok kjer naj bi bilo vse ok. Pa tablete dabrostan sem dobila,da nebi bil spontani splav. Ker sem imela rahel izcedek. Po petih dneh jemanja teh tablet sem delala spet tes doma in je pokazal negativno.

Ne morem si pomagat. Moram biti malo ostra.

A je možno, da ženske še vedno ne veste, kako poteka oploditev?
Prvo so plodni dnevi. Ženska ni plodna od ene menstrucije do druge. To, da si imela plodne dneve 1 teden pred M, glede na dolžino, je skoraj nemogoče. Če ta mesec boš oz.si noseča, si od spol.odnosa v sredini ciklusa.

Če sta imela so 29-ega…semenčeca preživijo do 5 dni, torej ni nujno, da sta se semenčece in jajčece”srečala” 29-ega, ampak lahko, da sta se 3 dni kasneje.

Ko semenčece prodre v jajčece, traja vgnezditvena pot okoli 7 dni. In ko se oplojeno jajčece vgnezdi, se začne oddajati nosečniški hormon.

Torej če malo poračunaš…recimo, da bi po nekem čudnem naključju res bila plodna 29-ega…test bi bil pozitiven komaj okoli 8.8.ali še kak dan kasneje.

Tako da…ženska ne more biti noseča en dan po sexu, niti dva dni po, niti tri dni po. In isto tako ne more imeti znakov nosečnosti 5 dni po sexanju, ker še sploh ni noseča.

Zato ti svetujem, da opazuj telo, da sploh vidiš kdaj imaš plodne dneve (jaz ga imam 10 dni po zadnjem dnevu menstruacija, menstrualni ciklus na 24dni) in če se že ne moreš vzdžat s testi, delaj te res ob nekaj dnevnem zaostanku, saj imaš kar dolgi cikel.

Koliko pa si imela vrednost krvnega testa?

Koliko pa si imela vrednost krvnega testa?[/quote]

4,8 je rekla tehnica

48…se opravičujem. Tiskarski škrat malo nagaja 😀

Dokaj nizko, vendar nisi povedala, koliko sumiš, da si noseča?

Ne morem biti še zelo zelo daleč, ker prejšnji mesec so bili vsi izvidi negativni. Zdaj pa imam vse znake, samo testki so negativni ali nedoločni. Mislim, da je še zelo zgodaj v nosečnosti in testi ne zaznajo. Je možno?

Koliko ti zaostaja menstruacija?

Ravno to – imela sem jo…oziroma bolj rjavi tok, ni bila ravno menstruacija.

Nisem te vprašala, če si imela menstruacijo, ampak nekaj drugega.
Koliko tednov je od zadnje menstruacije?

48 bi zaznal tudi test…

6 tednov je od zadnje M.

Prenizka vrednost…nekaj ni vredu. Razen če je zadnji izcedek bil menstruacija.
Pri meni je šlo za slepo nosečnost, torej je pojstlica rastla, ploda pa ni bilo.

Tam nekje 8 tednov nosečnosti…

Vse je možno. Kolegici je test pozitivno pokazal šele nekje sredi 3. meseca. Vsekakor bi bilo dobro, da te tvoja zdravnica pregleda. Ker je vse tako čudno na meji. Vzrok za to je lahko tudi čisto človeški faktor. Bodi pripravljena na vse ali na nič.

Sicer dr. Pušenjak pravi, da je vse, kar nad vrednostjo 40 že nosečnost. In da se vsake tri dni lahko krvni test ponovi, da se vidi, če nosečnost napreduje.

Drugače gre pa takole glede na te podatke na http://www.bambino.si/humani-horionski-gonadotropin-hcg-%E2%80%93-nosecniski-hormon.html:

Smernice vsebnost hCG v nosečnosti

Vsebnost hCG, ki veljajo za posamezno gestacijsko starost:

3 tedni: 5 – 50 mi.e./ml

· 4 tedne: 5 – 426 mi.e./ml

· 5 tednov: 18 – 7.340 mi.e./ml

· 6 tednov: 1.080 – 56.500 mi.e./ml

· 7 – 8 tednov: 7.650 – 229.000 mi.e./ml

· 9 – 12 tednov: 25.700 – 288.000 mi.e./ml

· 13 – 16 tednov: 13.300 – 254.000 mi.e./ml

· 17 – 24 tednov: 4.060 – 165.400 mi.e./ml

· 25 – 40 tednov: 3.640 – 117.000 mi.e./ml

· Neuspešno spočetje: <5 mi.e./ml

· Ženske v menopavzi: <9.5 mi.e./ml

Številke so zgolj okvirne in se od posameznice do posameznice razlikujejo.

Pri meni ni bilo vredu. Vrednost na krvnem 45, čez 3 dni 250. V 6.tednu UZ, prazna vrečka, v 7.tednu prazna vrečka, začeli so se še rjavi izcedki in sledila je abrazija. Na dan čiščenja je gv bila velika že 22mm.

živjo.. imam en problemček, upam da bo katera znala pomagat z odgovorom..
27.7. sem imela nezaščiten spolni odnos, 29.7. pa sem dobila M, naslednjo bi morala dobit 30.8. ( +/- 2 dni )
do danes še nisem dobila naslednje M, imam neke čudne znake, ki bi lahko kazali na nosečnost, danes naredila CB test ki je negativen .. zanima me ali je mogoče za test še prehitro?

Počakaj še nekaj dni in ponovi test, če ne bo menstruacije. Vendar pa je glede na povedano nosečnost praktično nemogoča.

hvala astrid za odgovor.. tudi meni se zdi da je nosečnost skoraj nemogoča, glede na dan nezaščitenega odnosa in prvega dneva menstruacije, pa vseeno človek pomisli na to, vsaj na znake ki jih mam , verjetno tudi psiha dela svoje, zato tudi ni M.. imam pa eno nosečnost za sabo ki se je žal končala s SS, pri kateri so bili znaki podobni ..bom počakala še kak dan in ponovim test

New Report

Close