Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje negativen test-noseča

negativen test-noseča

Še nekaj sem pozabila omeniti. Opazila sem tudi spremenjen apetit. Zjutraj sem volčje lačna,potem pa pojem nekaj grižljajev pa sem že sita.
Sem pa en mesec nazaj jedla Primolut za prestavit menstuacijo. Jemala sem ga 6 dni potem se je kmalu pojavila M ,ki je bila daljša kot običajno. Mogoče pa je zaradi tega ovulacija zakasnila? Pa še veliko tečem zadnje čase. Morda je tudi to vzrok za zamujanje.

Sem 14.dan po IVF postopku. Urinski test nosečnosti je danes pokazal negativno, menstruacije ni, sam sem ter tja kak manjši izcedek. V ponedeljek pa moram na krvni test. A se je že kateri to zgodilo in je bila potem noseča?

Ojla vsem

mene zanima, če je katera že imela podobno izkušnjo.
M sem imela 26.12. okoli novega leta sem zanosila (dvojna ovulacija), ker pa sem iimela že 14 dni nosečniške simptome, sem v soboto 17.1. naredila nosečniški test First Sign, ki mi je pokazal da sem noseča. Včeraj sem šla do svoje ginekologinje, kjer me je sestra odslovila da če nisem 100% naj si kupim Clear Blue, ker bi se mogla prej naročiti (sedaj sem naročena šele 23.2.) sploh me ni hotela dat na krvni test. Danes sem si pa kupila Clear Blue in ta mi je pokazal negativno. Zopet sem poklicala v ginekologinjo, pa spet sem morala govorit s sestro katera mi je svetovala naj čez en teden zopet poskusim s Clear Blue.
Mene zdaj zanima, ali je možno da sem noseča, če je prvi test pokazil pozitivno in drugi negativno.
In kaj naj naredim glede moje ginekologinje.

lp

pozdravčki

tudi jaz sem se znašla v dilemi, sem ali nisem noseča 🙁
menstruacijo imam od vedno redno 24-25 dni, ta mesec pa mi že 5 dan zamuja (zadnja M 27.12.09)
Danes sem naredila Muellerjev test ki je pokazal –
razen bolečih prsi nimam nobenih nosečniških znakov.

Kaj naj naredim, počakam še kak dan…ponovim test, katerega priporočate?

lp

Pozdravljene!
nujno prosim za odg. če ve katera. Vidim da vas je kar dosti s podobnimi težavami. Meni M zamuja že 16 dni. pred tednom dni sem naredila urinski test, ki je pokazal negativno. Danes zjutraj sem se odpravila v laboratorij na odvzem krvi in mi je rekla, da (naj bi bilo) negativno, oz. če nimam M potem je 100% negat. Z mano pa se dogajajo čudne reči, non stop sem lačna, včasih ko sem lačna kot volk začnem jest, pa mi apetit mine in mi začne še najbolj okusno smrdet, a kmalu sem spet noro lačna. Voh imam na trenutke bolj izrazit, sladkarije me mikajo bolj kot kdajkoli, joške so mi zrasle in so rahlo boleče, trebuh imam napet… Sprejemnica pri ginekologinji mi je rekla, da tudi krvni test ni nujno da je 100%ten in da naj ga ponovim spet čez 1 teden, če M še ne bo, ali pa se oglasim k njim, če M ne bo 3 mesece, prej me ne vzamejo, če bo krvni test še vedno negativen. Ma to se jim kar dogaja!!!
Ima katera izkušnje z krvnim testom? Mislim, da je cifra na njem 0.1 (ne spoznam se na to in niti ne vem kaj to pomeni).

Pozabila sem dopisat, da sem poleg vsega še utrujena in lena postala, kar mi ni všeč in mi ni v navadi :/

Ojla nacy,

če te toliko skrbi/zanima kar je popolnoma razumljivo pojdi na samoplačniški UZ in boš takoj videla na čem si 🙂

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1sqwGD/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w1sqwGD/weight.png[/img] [/url]

Pozdravljene,

am noo jz vam pisem kr mam trenutno neke probleme, menstruacija mi zamuja skoraj 1 mesec, usak dan imam obcutek v trebuhu kot da jo bom usak cas dobila…ampak menstruacije se vedno od nikoder, CB sm 3 krat naredila nazadnje pred priblizno 2 tedni mogoce malo manj in vedno je bilo negativno , ampak znaki in pocutje kazejo cisto drugace, imam tudi bolece dojke, nenormalno veliko jem, in se mi zdi da imam usak dan trebuh vecji ;)) … h ginekologu se vedno nisem sla…ker sem se vedno v upanju da bo menstruacija prisla…

Tamara

Kja pa krvni test?

saj pravim…samo test nosecnosti sem naredila pa je takrat bilo use negativno…ampak znaki cist drgac kazejo….

Veš, ti znaki so lahko tudi znak hormonskega neravnovesja. Pojdi na samoplačniški krvni test, ta ti bo 100% pokazal ali si ali nisi.

Ali pa še enkrat CB. Sedaj bi pa že res moral pokazati, če je kaj na tem.

Hvala za odg. evo, M je prišla, sicer je zelo blaga in svetla krvavitev in nekakšne luskice gredo s telesa (od prejšnjega meseca je zamujala 18dni). je še možno da se dogaja kaj v mojem telesu? Glede na to, da sem dobila menzo, mislim, da nima smisla it spet na odvzem krvi, kot so mi priporočali čez en teden, če je še ne bo..?? Imela sva pa s fantom zdaj spolni odnos, pri katerem je spustil vame, a kolikor sem informirana zanositev naj ne bi bila možna, oz.je zelo malo možnosti v času menze, pa imela sem vstavljen tampon (neke nove imajo v dm-ju, ki so primerni za spolni odnos, plavanje…nekakšna goba se vstavi v nožnico), predvidevam, da bi tudi ta goba ustavila spermije, čeprav je prišlo obema istočasno. Nisva se še čisto sicer opredelila, bi že imela otroka, ali ne, a po tihem si ga želim, ker vem, da ko bi bil na poti, to ne bi bilo več vprašanje, ja, ali ne.. 🙂

Če bo menstruacija takšna kot mora biti, res nima smisla hoditi na krvni tet. Če bo pa čudna, da se ne bo razvijala tako kot običajno (parkrat na dan priteče malo krvi, potem pa spet nič), bi bilo pa bolje preveriti.

mene zanima ali si lahko nosec ce ti 14dni zamuja men.
ucasih ti je slabo,in manj jem kot prej obadva testa pa pokazeta negativno

Lepo pozdravljene!

Meni M zamuja že 25 dni :S Pred pol leta sem nehala jemati kontracepcijske in od takrat naprej mi vsak mesec zamuja več. Možnosti za zanositev so zelo majhne, ampak vseeno so. Danes sem naredila CB in je bil negativen. Je vseeno možnost, da bi bila noseča? Naj se naročim k ginekologu?
Drugače me pa že nekaj dni špika v jajčnikih, M pa še od nikoder. Pa tudi slabo mi je bilo že. Samo to je verjetno samo v glavi. Vidim, da imamo zelo podobne probleme 🙂

LP
Mayna

Ugibati na pamet če smo noseči ali ne je popolnoma brez veze. Pregled pri zdravniku je še najbolj zanesljiv. Še posebej če se pojavljajo kakšne precej čaza zamujene menstruacije , ki so zelo blage ker se lahko zgodi da gre tudi za izvenmaternično nosečnost in s tem ni heca.
Sicer pa poznam primer , ki je po moje edini v Sloveniji, namreč kolegici so testi kazali negativno toliko časa se pravi tri mesece dokler jo ginekolog že praktično ni imel za malo prismuknjene in jo obtožil da si zmišljuje. Nakar je izsilila ultrazvočni pregled in poglej ga zlomka otroček in srček. kako se je to lahko zgodilo nevem ampak ona si otročka ni želela in ga je želela splavit , zdravnik pa je ni poslal , ker so testi kazali negativno. Očitno se živemu človeku vse zgodi.

Pozdravljene, sem opazila, da imate podobne težave kakor jaz. Menstruacija mi zamuja že 7 dni, kar pa pri meni ni v navadi, ker imam točno. Imam že enega sinka ki ima 18 mesecev in sedaj sva se s fantom odločila, da bi lahko imela počasi pa še enega in sva tudi delala na tem. Test ki sem ga naredila takoj drug dan zjutraj po izostanku menstruacije je bil negativen, ampak moje m še vedno ni :/ (sej vem da se bo slišalo smešno,ampak se bojim narediti še en test da bo negativen).Že pri prvi zanositvi nisem imela skoraj nobenih znakov razen tega da sem veliko spala in prav to se mi dogaja sedaj (lena sem in samo spala bi in jedla ). Čeprav se mi zdi da se mi bo m vsak čas “ulila” je ni 🙁 kaj naj naredim ? Nasvet? Ginekologinjo sem že klicala in ji povedala rekla mi je samo da se v poletnih mesecih lahko zgodi da pride so zamude m, ampak saj bi verjela če ne bi s fantom delala na tem, da bi zanosila. Kdaj je najbolj primeren čas na naredim še enkrat test?

Hvala !

Čez en teden.

Hvala !

Pozdravljeni,

imam problem pa sem se odločila malo povprašati tu. Pred dvema mesecema sem zaključila z jemanjem kontracepcijskih tabletk in sem nekaj dni po tem imela spolni odnos, ki sva ga s partnerjem začela nezaščiteno, po nekaj minutah sem vztrajala, da uporabiva kondom. Do izliva ni prišlo v nožnico ampak v kondom.

Po tem sem imela krvavitve in sem mislila, da je menstruacija, zato sem ponovno začela z jemanjem kontracepcijskih tabletk. Vendar pa je krvavitev trajala samo dva dni, jaz pa sem nadaljevala s škatlico. V tednu premora sem dobila krvavitve (normalno menstruacijo). Potem pa se je zgodilo. Ginekologi na veliko na dopust in spet sem morala spustiti eno škatlico, ker nisem dobila recepta. Torej sem samo čakala, kdaj dobim naslednjo menstruacijo. Pred enim tednom sem ponovno imela krvavitve, ki pa so spet trajale samo dva dni. Ker nisem želela tvegati, sem včeraj naredila test nosečnosti, ki je pokazal negativno.
Ali je možno, da je test pokazal narobe zaradi nerednega jemanja tabletk. Zadnji spolni odnos sem imela ravno tega pred dvema mesecema, od takrat dalje nič. Se lahko zanesem na ta rezultat testa ali je možno, da kaže narobe? Ali je možno, da sem vmes, ko sem ponovno jemala tabletke imela krvavitev zaradi tega in sem lahko vseeno noseča?

New Report

Close