Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje negativen test-noseča

negativen test-noseča

Dodajam še to, da je test nosečnosti bil ClearBlue in da sem ga naredila s prvim jutranjim urinom.

No, samo za informacijo: po 68(!) dneh sem dobila menstruacijo. Zdaj sem na naročena pri G, ker me zanima, če je kej narobe z mano :S Držim pesti, da bi se vam vsem izšlo s plusom ali minusom, tako kot si želite…

zdravo tud js mam eno tezavo… namrec imela sem nezasciten spolni odnos vendar sva med spolnim odnosom pazila saj si pri mojih letih sicer polnoletnosti otroka ne zeli nihce od naju … ampak je bil pa dvakrat zaporedoma.. ! menstruacijo sem mela prej sicer redno mogoce dan dva odstopanja ampak je bila vedno kar tocna.. sedaj mi menstruacija zamuja ze 16 dni … sicer mi je bilo tu pa tam malo slabo ampak mislim da so bili zivci.. opravila sem test.. ampak je bil negativen.. bil pa je tisti iz lekarne najcenejsi test pa nisem opravila z prvim jutranjim urinom mogoceroblem v testu inmojih napakah?? znakov pa ni nobenih razen tega da se pocutim napihnjeno kot balon… prosila bi za pomocc hvalaa v naprej ! 🙂

Kupi Clearblue in napravi test z jutranjim urinom. Druga možnost je pa samoplačniški krvni test v laboratoriju, ki je pa res najzanesljivejši.

pozdravljene! 🙂
upam da je se katera na tem forumu oz. tej temi…

LEPO PROSIM NAJ SI KATERA VZAME CAS, DA PREBERE MOJ POST PA MI VSAJ MALO OBRAZLOZI KAJ SE DOGAJA Z MANO, CE SE JI KAJ SANJA… 🙁

okej, takole je…
s fantom se od marca trudiva da bi kaj spekla… 🙂
in zdi se mi da celo sva. prvi dan zadnje M sem imela 27.7., potem sva sla čez 14 dni na morje in po moji logiki, ker sva bila oba z mozgani na off in brez sresa da se je nekaj prijelo… 1.9. sem ene 3-4 dni rahlo krvavela… kar smatram kot vgnezitveno krvavitev. nisem delala panike, ker sem pred tem za vsako malenkost letela v dm po test. ampak potem so me začele boleti in zatekle so mi, kar mi niti med ali pred menstruacijo nikoli ne. zato sem 15.9. nardila test s CB, bil je neg. kmalu zatem sem 2x po cel teden rahlo-ampak res rahlo krvavela, to sem smatrala kot raztezanje maternice. Naredila sem spet test okoli 5.10. s first sign, sper neg. Narocila sem se pri G, ker se je do takrat nabralo ze teh nosecniskih znakov in sicer: lakota,zredila sem se v boke (kar mi prej nikoliii ni uspelo, vedno sem se redila samo v trebuh), napet trebuh, zaprtje, nihanje razpoloženja, bolečine v mišica v nogah, bolece prsi, utrujenost, najbolj pa me je zacudil tako rahlo-kako bi rekla-zatecen, izbocen popek. to sem vedela da ne more biti psiha…
h ginekologu sem sla 19.10., naredil je urinski test in ultrazvok jajcnikov. Rekel je da z mano ni nic narobe, da sem zdrava a noseca nisem. ker imam ze od samega zacetka neredne M, mi je predpisal Dabrostonke. Po 10 dnevih jemanja sem res dobila potem M. Ampak ne vem ce se to zgodi vsaki nosecnici, ki so ji med nosecnostjo predpisane te tablete…
Lakota me se vedno muci, prsa so se vedno zatecena in boleca, razpoloženje tako da si grem ze posteno na zivce, popek se vedno zatecen, bolecine v hrbtenici se vedno hude… cutim nekaj cudnega v trebuhu,cesar prej ni bilo, ampak ajde, pripismo to psihi, se vedno je dovolj drugih cudnih simptomov…
cez kaksen mesec grem spet h G, v ponedeljek mislim iti spet po CB…
skrbi me samo da bo test spet neg, in da bom mogla cakati na pregled se tako dolgo…
jem folno kislino, jem moje dodatke, za preventivo, ampak koncno bi ze rada vedela kaj je to… je mozno da test vedno pokaze negativno (sem v 16.tednu je mogoce da bo spet neg,) in da sem noseca?

najlepsa vam hvala za nasvete… ampak res ne vem kaj naj storim…

ce si bila pri G na pregledu in je ugotovil, da nisi noseca, potem nisi noseca.
?!?!?!??!? ocitno je vse v psihi.
poskusi.znova in se ne obremenjuj toliko!

ja problem je v tem da se sploh ne obremenjujem!
zato mi ni jasno, ker me joske boljo ze 3 mesece, popek imam izbocen ze 2 meseca, zdaj mi se pa trebuh ne da nikakor miru in kar nekaj ropota v njem in vsake toliko brezveze trzne….
to niso znaki psihe…
psiha so bolj omotičnost, bruhanje,…

naceloma mi je vseeno a sem noseca ali nisem samo na zivce mi ze gre k ne vem kaj je to… je to dovolj za splosnega zdravnika potem? samo mi je neumno iti do njega ker me nic ne matra pa da ga utrujam tam…

LP B

Kaj se pa na ultrazvoku vidi ? So ti ga sploh naredili ?

nic ni rekel kaj se vidi, samo naredu mi je uz jajcnikov (ne vem ali lahko tako zazna nosecnost ali ne), rekel da sem zdrava samo noseca pa nisem…
naredila sem pred tem urinski test pri njemu in je bil negativen… ze sama sem ga prej 2x delala pa za vsak negativen, drug teden ga bom spet delala, ampak vem da bo negativen….
ne vem, ne vem….res ne vem….
je mozno da je zenska noseca in je test skoz negativen… res je da mi scitnica ne deluje cisto prav in so mi takrat rekli da bom mogla med nosecnostjo na redne preglede hodit, tako da me se toliko bolj skrbi, ker nisem imela se nobenega pregleda do zdaj….

to se vlece zdaj ze 3 mesece in mi je res vseeno ali sem noseca ali ne, samo naj se ze neha…
vedno je kaj novega kar bi lahko povezala z nosecnostjo… v tem obdobju bi naj zacel otrok ze migati in zaradi povecane krvi bi naj bilo zenski obcasno vroce…
jp, tud men se to dogaja, vrocinski valovi da zasvicam ko v savni, pa skoz mi nekaj poka po trebuhu, vcasih tudi kaj trzne…
fora je da jaz te simprome preverim ko se ze zgodijo, tako da sama sebi preprecim da bi to bila psiha…

hvala …

Če ginekolog ni potrdil nosečnosti, nisi noseča. Mogoče se kaj drugega dogaja s teboj, zato ti priporočam, da čim prej obiščeš splošnega zdravnika. Pa naj ti da tudi napotnico za tirologa, da preverijo ščitniške hormone.

Sicer poznam primer , ko je moja kolegica vstrajno trdila ginekologinji da je noseča , in test ni nič pokazal …tudi pri zdravniku ne. In ko je vstrajala , da pogledajo na ultrazvoku, je ni hotela pogledati, češ , da si zmišljuje in da je namišljeno noseča. No ko je le izsilila ultrazvok po enem mesecu je dejansko zdravnica videla plodek s srčnim utripom. Kako to da ji testi niso kazali plus nevem. Ampak UZ je pokazal plodek. To je en in edini primer , ki ga poznam .

Hvala ti Duka za tale post…

ne morem nikomur dokazati da sem noseca, ampak telo mi govori da sem, vidim kako se spreminja, ajde da odstejem vse simptome in najdem kaksno drugacno razlago za njih, ne morem nikakor preko popka, ki je taksen kot ga imajo nosecnice. Ce se pritisnem okoli popka se mi tako izboci kot se mi dozdaj se nikoli ni… plus tega ne vem zakaj me ze od zacetka septembra bolijo bradavicke in prsa imam zelo napeta in tezka, ampak tudi za to se najdem razlago… za popek pa ne…

nimam pa nobenih taksnih mega tezkih primerov nihanja razpolozenj, lakote, ne bruham,…
so stvari ampak so tako blage da se jih pac da spregledati vcasih in ignorirati, saj pac naj ne bi bila noseca…

mi je pa v tolazbo tole kar si napisala zelo!! in res ti hvala… h ginekologu se kmalu spet narocim in bom tudi jaz vstrajala… ker cudim da sem noseca, cudim da me vsake toliko v trebuhu nekaj dregne…
to sem zdaj skoz hotela spregledati, ces saj ni nic, ampak po tvojem postu pa si mislim da je le mogoce nekaj na tem…sicer ze odkar sumim jemljem folno kislino in ostale dodatke, skusam cimbolj zdravo pregurati… tako da, naredim vse kar je v moji moci, ampak vseeno bi rada kaksen pregled pri ginekologu in to…

res ti hvala se 1x… so se mi kar solze ulile ko sem to prebrala… in mi je dalo neko upanje da se mi pa le ne mesa ali dozdeva vse skupaj no….

LP B

Z vaginalnim UZ bi se morala videti nosečnost. Upam, da čim prej izveš, kaj se dogaja v tvojem telesu.

Pojdi na samoplačniški UZ h kakšnemu dobremu ginekologu, ki te bo jemal resno.
Kaj pa krvni test, tudi to si lahko plačaš, pa še 100%. je.

hvala vam… 🙂

ravno sem zamenjala ginekologa pred kaksnim pol leta tako da ne bi spet menjala ker sem slisala dobre stvari o njem…
ce se izkaze drugace pa grem ja…

sem se pa odlocila da jutri naredim spet test in ce bo negativen grem v ponedeljek k splosnemu zdravniku in naj mi pove kaj je narobe, ce je kaj…
naredila bom krvni test, ceprav sem brala da naj tudi ne bi bili 100% zanesljivi…
nekaj se mi v glavnem premika v trebuhu in hocem vedet kaj je… vsake toliko mi nekaj zavibrira v trebuhu ali pa me “frcne”… naj pac ugotovijo kaj je….

upam da potrdi vsaj nekaj… ker tole biti v negotovosti me ze malo ubija pocasi…
sicer se ne obremenjujem,ampak vsake toliko ko me dregne se vprasam kaj to je…

v glavnem…sporocim ko zvem kaj novega…

Za samoplačniški UZ ti ni trba menjati ginekologa. Greš privat, plačaš in to je to. Tega se velikokrat poslužujejo nosečnice, katerim izbrani ginekolog naredi toliko UZ pregledov, kot je zgolj predpisano. Raje privatniku plačajo 40 evrov, da so mirne, kot pa da bi mesece čakale na redni pregled in tuhtale, če je vse OK

Jaz bi se na tvojem mestu naročila privat k dr. Pušenjaku.

TO TI KRULI V ŽELODCU NO, jao bože, če ti je ginekolog reku da nisi noseča, potem nisi!

Pozdravljene,

s fantom zmerno paziva da ne bi prišlo do zanositve…če bi kaj bilo pa tudi vredu.

Kakorkoli, že pred prejšnjo menstruacijo sem čutila, kot da sem noseča, čeprav temu nisem posvečala pozornosti, saj sem tako ali tako čakala menstruacijo, ki naj bi to potrdila ali ovrgla. Potem sem jo dobila, z malo zamude, trajala je točno dva dni, sicer mi traja 3 dni, potem pa še 2 ali 3 dni rjavega izcedka. Zdelo se mi je očitno, da nisem noseča.

V zadnjih 10 dneh pa imam kljub dobljeni zadnji menstruaciji nosečniški občutek, trebuh je res okrogel, s tem da se okroglina dela pod popkom v centralnem delu, torej je nekako centralno zaobljen. Že zjutraj ga imam, ponavadi je zjutraj trebuh čisto raven. Po obroku pa je tak kot da bi bila v 5 mesecu… Trebuh je relativno trd, težko spim na trebuhu, saj imam občutek, da me “žuli” pod popkom… Če sem noseča, bi morala tehnično biti v 8 tednu. Sicer sem v zadnjem tednu precej razdražljiva in utrujena, samo to pripisujem vremenu.

Prejšnji teden sem naredila test, najcenejši iz DM-a in je pokazal negativno. Menstruacijo naj bi dobila jutri. Sicer nimam nobenih predmenstrualnih znakov.

No, bomo videli kaj bo jutri vseeno pa me zanima kako se čuti trebuh v zgodnji nosečnosti, tiste res prve spremembe.

N

Znaki nosečnosti, kot so napihnjen trebuh, boleče prsi, nihanje razpoloženja, lahko prisoten izcedek… in kar je še enega kupa teh zadev, so tako zelo subjektivni in nezanesljivi, da žal nihče na podlagi tega ne more vedeti, ali nosečnost je ali je ni. Še odsotnost menstruacije ni 100 % znak – en kup je lahko razlogo, da menstruacije ni, ali pa krvavitev je, pa je vseeno nosečnost. Prav tako je treba upoštevali, da psiha dela svoje in da sploh tele znake (občutljivost, boleče prsi, napet trebuh in podobno) lahko katera čuti, ker so psihosomatsko pogojeni, še izostanek menstruacije je lahko psihično pogojen! Po drugi strani jih morda katera, ki je noseča, sploh ne zazna. Žal, vsi ostali znaki razen potrjenega testa in UZ so tako ugibanje, da mislim, da niti ni smiselno niti ni fer spraševati, ugibati ali dajati kakršnih koli nasvetov na podlagi tega. Seveda obstaja cela znanost tega – pa barva sramnih ustnic se spremeni, pa sluh… ampak žal… tu je preveč subjektivnosti in morda znaki so, nosečnosti ni, morda znakov ni, nosečnost pa je… Verjamem, da bi vsaka rada čimprej vedela, pa kadar je takale situacija, da je test negativen, sploh, ampak tudi, če katera potrdi s svojo izkušnjo, da pa je bila ali ni bila noseča, to ne pomen, da je pri drugih enako. Razen pregleda pri ginekologu tu ni zagotovila… Ginekolog pa tudi ne bo delal UZ, če menstruacija en teden zamuja in je test negativen, je treba malo dlje.

Držim pesti za vse, ki si želite nosečnost. Le pričakujte ne preveč od odgovorov prek forumov. Ne da se povedati, kaj in kako, čeprav vidim, da je teh vprašanj ogromno.

Imam eno vprašanje z dekletom sma imela spolni odnos brez kondoma vendar samo prvih 5 minut ni mi prišlo vendar vem da se med spolnim odnosom lahko pride do pred izliva od tega spolnega odnosa je 10 tednov ter od takrat je imela že 3x menstruacijo naredila sma 3 teste ki so bli negativni nima nobenih znakov razen tega da jo veliko krat malo ščipa v želodčku ter ta jo včasih narahlo boli glava ale so možnosti za nosečnost?

New Report

Close