Najdi forum

Muslimani – slabe izkušnje

Ne bo, ne bo. Cerkev Katoliška je vedno na pravi poti. Veliki zahodni kalif Yusuf Ratzinger vam bo po svoji nezmotljivosti v okrožnici pisal, da je pravo ime za boga Allah, in da se judovski Jeshua bolj pravilno izgovori kot Mohamed. Potem boste malo popravili turne na Haghi Stolnici in življenje bo teklo naprej kot običajno.[/quote]

Svetovno dober komentar :))))))))

Sem pa kr šokirana kam gre debata, če en vpraša ali se imeli dobre ali slabe izkušnje z muslimani (ki so kot vemo v našem okolju ipak bolj redki..). Pa vsi razpravljajo o neki svetovni politiki, o državah o katerih nimajo pojma, o katerih so brali samo v medijih,…. jaoooooooooo. Le malo jih izpostavi neke osebne izkušnje, pa še te so večinoma dobre. Moje tudi. Ko sem se pogovarjala z mnogimi muslimanskimi ženskami pa sme celo ugotovila, da imajo le-te mnogo več vpliva in pravic kot pa jih imamo zahodnjakinje. Imajo svoje lastno premoženje, pravico do zaposlitve in lastne uporabe tega dohodka. Tega jim mož ne more preprečiti! Poleg tega jih je s poroko njih in njihove otroke dolžan vzdrževati. Pika. Vse njegovo premoženje pa pripada tudi ženi. Ljubico oz. novo ženo ima lahko dodatno le, če si jo lahko finančno privošči in če se s tem strinja žena. Pika. O takih privilegijih zahodnjakinje lahko le sanjamo…… No tam se žene ne smejo kurbat okoli (kam mimogrede ni dobro sprejeto niti v naši kulturi) in če to počno izgubijo vse, včasih še svoje žeivljenje ker jih pokamenjajo (to res ni lepo, ampak nekaj mora bit pa tudi tam negativnega, da ne bi bilo vse tako idilično). Poleg tega pa se ženske v zunanjem svetu, da jih ne bi moški prebadali s pohotnimi pogledi in jih kakorkoli nadlegovali, zaščitijo s primernimi haljami in rutami, pod katerimi pa nosijo najbolj seksapilna oblačila, ki pa jih okažejo samo v domačem krogu. Tam pač v nasprotju z zahodnjakinjami ne nosijo razvlečenih nesexi trenerk in dolgih puloverjev, kar je v zadovoljstvo tamkajšnjih moških, da so jih pripravljeni vzdrževat in z njimi delit vse svoje premoženje :))))
Priznajo pa tudi sami muslimani, da je v nekaterih državah (iran, afganistan, ipd) vera popolnoma zlorabljena, ženske pa tudi povedo, da jo tudi pri njih primitivni moški zlorabljajo za podjarmljanje neizobraženih in nezavednih žensk. Bit muslimanka iz nerevne družine je vsekakor v življenju mnogo mnogo boljše kot pa bit zahodnjakinja iz enako premožnega sloja.
Kar se pa moških tiče…so pa muslimani p omoji izkušnji izjemno sladki in extra spoštljivi do žensk, tudi v poslovnem svetu. Občutek ženske pri sodelovanju z njimi je mnogo bolj enakopraven kot pri pri sodelovanju s šovinističnimi (sfrustriranimi) zahodnjaki. Seveda pa moraš posebej pri njih vseeno paziti na profesionalnost (dosledno upoštevanje pravil poslovnega bontona pri oblačenju – dobršnja mera dostojnosti pri dolžini krila, dekolteju in make-upu), ker če se oblačiš kot cipa potem pač boš v njihovih očeh le-to (kar pa dostikrat ni pravilo pri zahodnih poslovnežih, tam včasih poslovno kaj dosežeš, če jih zapelješ, ker so glupi kot toča).

Ne bo, ne bo. Cerkev Katoliška je vedno na pravi poti. Veliki zahodni kalif Yusuf Ratzinger vam bo po svoji nezmotljivosti v okrožnici pisal, da je pravo ime za boga Allah, in da se judovski Jeshua bolj pravilno izgovori kot Mohamed. Potem boste malo popravili turne na Haghi Stolnici in življenje bo teklo naprej kot običajno.[/quote]

Svetovno dober komentar :))))))))

Sem pa kr šokirana kam gre debata, če en vpraša ali se imeli dobre ali slabe izkušnje z muslimani (ki so kot vemo v našem okolju ipak bolj redki..). Pa vsi razpravljajo o neki svetovni politiki, o državah o katerih nimajo pojma, o katerih so brali samo v medijih,…. jaoooooooooo. Le malo jih izpostavi neke osebne izkušnje, pa še te so večinoma dobre. Moje tudi. Ko sem se pogovarjala z mnogimi muslimanskimi ženskami pa sme celo ugotovila, da imajo le-te mnogo več vpliva in pravic kot pa jih imamo zahodnjakinje. Imajo svoje lastno premoženje, pravico do zaposlitve in lastne uporabe tega dohodka. Tega jim mož ne more preprečiti! Poleg tega jih je s poroko njih in njihove otroke dolžan vzdrževati. Pika. Vse njegovo premoženje pa pripada tudi ženi. Ljubico oz. novo ženo ima lahko dodatno le, če si jo lahko finančno privošči in če se s tem strinja žena. Pika. O takih privilegijih zahodnjakinje lahko le sanjamo…… No tam se žene ne smejo kurbat okoli (kam mimogrede ni dobro sprejeto niti v naši kulturi) in če to počno izgubijo vse, včasih še svoje žeivljenje ker jih pokamenjajo (to res ni lepo, ampak nekaj mora bit pa tudi tam negativnega, da ne bi bilo vse tako idilično). Poleg tega pa se ženske v zunanjem svetu, da jih ne bi moški prebadali s pohotnimi pogledi in jih kakorkoli nadlegovali, zaščitijo s primernimi haljami in rutami, pod katerimi pa nosijo najbolj seksapilna oblačila, ki pa jih okažejo samo v domačem krogu. Tam pač v nasprotju z zahodnjakinjami ne nosijo razvlečenih nesexi trenerk in dolgih puloverjev, kar je v zadovoljstvo tamkajšnjih moških, da so jih pripravljeni vzdrževat in z njimi delit vse svoje premoženje :))))
Priznajo pa tudi sami muslimani, da je v nekaterih državah (iran, afganistan, ipd) vera popolnoma zlorabljena, ženske pa tudi povedo, da jo tudi pri njih primitivni moški zlorabljajo za podjarmljanje neizobraženih in nezavednih žensk. Bit muslimanka iz nerevne družine je vsekakor v življenju mnogo mnogo boljše kot pa bit zahodnjakinja iz enako premožnega sloja.
Kar se pa moških tiče…so pa muslimani p omoji izkušnji izjemno sladki in extra spoštljivi do žensk, tudi v poslovnem svetu. Občutek ženske pri sodelovanju z njimi je mnogo bolj enakopraven kot pri pri sodelovanju s šovinističnimi (sfrustriranimi) zahodnjaki. Seveda pa moraš posebej pri njih vseeno paziti na profesionalnost (dosledno upoštevanje pravil poslovnega bontona pri oblačenju – dobršnja mera dostojnosti pri dolžini krila, dekolteju in make-upu), ker če se oblačiš kot cipa potem pač boš v njihovih očeh le-to (kar pa dostikrat ni pravilo pri zahodnih poslovnežih, tam včasih poslovno kaj dosežeš, če jih zapelješ, ker so glupi kot toča).[/quote]

Takšne so tudi moje izkušnje… Mi je pa prav fascinantno, kako imajo največ za povedat tisti, ki življenjskih izkušenj z muslimani nimajo.

Ni res, da so vse vere enake po količini v spreobračanje usmerjene agresije in posledično zločinov, zagrešenih v imenu “edine prave vere”. Na eni strani imaš izjemno ekspanzionistične religije, kot sta krščanstvo in islam, na drugi strani imaš pa recimo budizem in sikhizem. Še nikoli slišala? Pri vseh peticah? 🙂

[/quote]

in kje si prebrala, da jaz trdim, da je krščanska vera pojem miroljubnosti?

Jaz sem muslimanka pa nisem prav nič agresivna,zadrta,predrzna pa do ljudi,ki so predrzni do mene-poročena pa z mešanico med pravoslavcem in kristjanom.Imava enega sina in nam gre prav fajn.Ne vem zakaj vsi povezujete islam z terorizmom?Kaj pa ostali terorizem?Lp Sandra

Dva Muslimana osebno poznam. En je izjemno agresiven in je bil v mladosti ene vrste pretepaška legenda, drugi pa nima nobenih ekstremnih lastnosti.

Drugače pa, ne mislim nobenega ravno prepričevat, ampak dejstvo je, da je krščanstvo večinska vera v Evropi zato, ker se jo je oklenilo oblasti, hrane in rešitve željno ljudstvo, ki je ostalo v kaosu razsute Evrope, ki je sledila barbarskim vdorom iz vzhoda in razsutju Zahodnega Rimskega imperija. Če takrat ljudje ne bi bili tako lačni in prestrašeni ali bo mogoče spet kak sosedni plemenski vladar zbral nekaj sto nasilnežev in posilil vse tvoje sestre, mogoče ubil tebe in tvoje brate in ti seveda pokradel vso zalogo hrane, se krščanstvo v Evropi ne bi tako močno prijelo. Kot večinske vera se je potem to spremenilo v vero, ki jo zagovarja vladar. To je uporabil tudi cesar konstantin, ko je sanjal svoj “in hoc signo vinces”. Ko je bilo enkrat dovolj prebivalstva krščanskega se je uvedlo še pokristjanjevanje. Danes v Evropi potrebe po krščanstvu ni več, zato se vedno bolj uveljavlja liberalni ateizem. V muslimanskih državah temu ni ravno tako. Nekako so za časom. Ljudem se vsiljuje svoje mnenje. To pa ni samo tam nekje, med Arabci. To se razširi tudi drugam. Bosna naprimer je dobila Muđahedine, ki sveda ne bodo nikdar šli ven iz države. Je pa v Bosni tako, da če gre učiteljica učit v navadno šolo dobi 200€ plače, če gre učit v tisto muđahidsko šolo dobi 500€ plače. Ne vem kdo je ne vem zakaj tako zelo prepričan, da je njegova vera tako zelo dobra, da je vredno plačevati zato, da se razširi. In seveda tistega človeka, ki širi vero sploh malo ne moti, da se je nekdo za to vero odločil zavedno, iz koristoljubja in niti malo zato, ker bi veroval v tistega čarobnega človeka oz. v princip neke knjige.

Kakorkoli že. V nekaj generacijah bomo vsi muslimani. Tudi moji potomci, če jih bom imel.

Se bojim, da večina tukaj pišočih pozna še kar dobro sveto pismo in zgodovino, ki smo se jo učili v šolah, recimo koran je pa redko kdo prebral.
Meni je oči odprla knjiga Infidel – odpadnica. vam vsem svetujem, da jo preberete! Bo hitro jasno koliko je islam nenevaren in koliko je to ena miroljubna vera. Figo freško!!!
Ja, jaz se zelo bojim za moje punce, ker pri tej rodnosti, kot jo iammo v Evropi, bomo tik tak na tem, da bo to območje muslimansko. Potem se nam pa nobenemu ne piše nič zelo dobrega!


Mene to moti pri vseh verstvih (verah)
Sicer pa jih kar nekaj poznam in niso ne slabši ne boljši od ostalih LJUDI!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Po mojih izkusnjah so nekateri dobri, drugi slabi. Tako kot povsod. Nihce ni tak ekstremist kot so nekateri v afganistanu in se kje drugje. Mirne duse pijejo alkohol, jejo svinjino in se kaj. Samo da se potem nekateri sprenevedajo kako dobri muslimani so ceprav vedo da je to v njihovi veri greh ali karkoli. Ampak to poznam tudi pri kristjanih. Tako da nic posebnega. Edino kar mi gre na zivce je, da od vseh druzin ki jih poznam dela pri njih samo moski. Pa me nebi motilo ce zenska nebi bila ze od kar zivi tukaj (20 let) prejemala socialno pomoc. In seveda 3 otroke. Pa cele dneve po kavicah, jamranje kako ni denarja in blabla. To je edino kar mi gre na zivce. Saj ce ne zeli delati je njena izbira. Samo potem ne vleci socialne in ne jamraj kako denarja ni. Nisem se zasledil primera da bi si lahko slovenka privoscila da bi bila tako doma.

jest pa mislim, da so se te zgodbe o muslimanih začele bolj razpihovati v zadnjih 20 letih. k nam je pribežalo veliko ljudi iz bosne, kjer je divjala vojna. nekateri so se tukaj vživeli, drugi srečneži so se vrnili domov, precej jih je pa ostalo in vojna pusti posledice, zlasti na mladih. verjamem, da je vedenje mnogih neprilagojeno, čeprav osebno mislim, da je to izraz stiske, negotovosti,…
sicer so pa največje zlo za svet, vsi muslimani od dojenčkov do starčkov, po 11. septembru. to je pa ameriška propaganda, ki pa je itak agresivna bolj kot inkvizicija in al kaida skupi.
osebno poznam ogromno ljudi, ker imam pač tak poklic, da veliko potujem in se družim, ampak nikoli še nisem imela problemov s pripadniki nobene vere- sploh ne razpravljam o tem.vera bi morala biti stvar posameznika- na žalost se vedno bolj mešajo razne verske institucije tja kamor ne sodijo.

raje muslič kot žid–kill the jude

Vsi so boljši od Srbov.

Dogodki za nazaj….. Razmišljam. Sem poznal in še danes poznam veliko muslimanov in ne morem reči, da so slabi ljudje. Imajo neko samospoštovanje, v veliko primerih neko domišljavost in v večini primerov je treba nekatera pravila hitro postavit. Ampak, vedno bolj, ko razmišljam. Ko je blo treba potegnit kratko so se muslimani združili skupaj in znali vse ostale odjebat/zajebat. Dobesedno. Vsi muslimani, ki sem jih dosedaj poznal so v primerih krize raje stopili skupaj z muslimanom, ki so ga ravnokar spoznali, kot pa z dolgoletnim prijateljem. Mislim, da bomo šele začeli ugotavljati probelm ostalih Evropskih držav, ki so sprejele večje količine teh priseljencev. Namreč. Ti njih sprejmeš z odprtimi rokami in v svoji družbi hitro obsodiš vsakega, ki je do drugačnih (muslimanov) zadržan, ima slabe predsodke. Po nekajletnih izkušnjah pa ugotoviš, da je imel musliman ves čas predsodke zoper tebe in da si se le ponujal na zlorabo. Vse skupaj se ni tako močno spremenilo od Turških vpadov in v veliko primerih tudi otroci muslimanov sami povejo, da so superiorna rasa.

Če govorimo o Bosni,naprimjer Sanski Most kje so sami muslimani,ni 1 procent Hrvatov niti Srbov,sem bil na enem tečaju,nobenih neugodnosti nisem nikoli doživel. Delal sem z njimi eno leto u Belgiji in sem imel zelo lepe skušnje. Ko sem bil v Zagrebu ko so slišal kako se pogovarjamo dalmatinski med sabo, takoj je prišlo do pretepa, eto en primer, med svojimi, ajmo reč pa se ti nekj takega zgodi…..Tko da nimam predrasud.

Sicer si mi ureditev predstavljamo po svoje, oni pa, če nimajo nafte, razbijejo še tisto revščino, ki jo imajo, uničijo ženske in otroke in potem zmagoslavno streljajo z odpadnim orožjem v zrak. Nekaj groznega je zakoreninjeno in zakodirano v tej veri. Še vedno verjamejo, da jih čaka raj, ko umrejo. Seveda vse našteto velja za ortodoksne, ki pa se lahko spremeni tudi pri civiliziranih, ko jim gon udari na plano. Že otrokom v trebuhu vcepljajo v glavo, da bo nekoč svetu zavladal islam.

Izrojenost in komercialno-ekonomsko naravnana diskrepanca ostalih ver, če bo nekoč prestopila prag in jim prodala višek orožja, potem…

Mene pri ne-muslimanih moti to, da mislijo, da je Mohamedu besedilo Koran-a narekoval Alah.

Js sm muslimanka, ti si krscan, tvoj prjatu je pravoslavc………WTF?!!!
Ce si slab clovek te nobena vera ne bo spremenila v boljsega in obratno……….
Vsak nej spostuje svojo vero in vero drugih…te fore teroristi in to………….to je totalno sranje!!
V imenu Allaha bom pobiu milijon nedouznga folka…………aha itak, pobiu jih bos zato k si PRFUKJEN!!! No tolk od muslimanke, pa ne metat folka v isti kos, kr smo si razlicni, cetudi iste veroispovedi!!

Aja pa se to, vrjamem in se drzim, ter spostujem svojo vero, tudi ce vcasih kolnem;) Mislim da je skrivnost v dobrih dejanjih in ne v tem kaj das v usta ali iz njih:)

lep pozdrav

New Report

Close