Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrična in fetalna kardiologija moje vprašanje o srčni napaki ploda

moje vprašanje o srčni napaki ploda

Ne motite se. Tako je.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Ne motite se. Tako je.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni,

Sinu bodo verjetno naredili transplatacijo srca, saj ostalo operacija in medikamenti na žalost nebi učinkovali. Zanima me, če bo sin moral celo življenje jemati zdravila proti reakciji imunskega sistema ?

Lp

Spoštovani,

Gre za zelo kompleksno in posebno vprašanje. O tem se, prosim, posvetujte z lečečim kardiologom oz. s kardiologom iz Centra za transplantacije srca.

Načelen odgovor pa je da.

Srečno!

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdralvjeni,

Mogoče ni vprašanje konkretno za forum in za vas mogoče brez smislen, pa vendar bom vprašal. Zanima me, če gradi conus arteriosus kardiomiociti se pravi srčne mišične celice ali je to bolj sestavljeno iz celice, ki gradijo pljučno arterijo (galdko vezivo in gladko mišičje ter endotelij). Če bi mi na kratko lahko malo opisali ?

Lp

Pozdravljeni,

Mogoče moje vprašanje lih ni primerno za forum pa bom vas vseeno vprašal.
Zanima me, če je morfologija conus asteriosus oz. iztočni trkat desnega prekata po slovensko, gradijo kardiomiociti ali je morfologija bolj podobna pljučni arteriji iz katerega izhaja, se pravi iz gladkega mišičja, endotelja in pač materiala kako je sestavljena pljučna arterija ?
Ker recimo pri srcu na videz ni neke razlike med prehodoma, se pravi, da bi lahko od oka ocenil sestavo tega, razen animiranih slik, ki niso natančne.

Lepo bi vas prosil za odgovor.

Lp

Konus tvorijo mišične velice, kardiomiociti, da.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni,

Najlepsa hvala, izkoristil bi se za to vprasanje ali je to res, da v primerjavi z apeksom desnega prekata, ta predel ni tako vzdrazen in, da morebitne aritmije v tem podrocju niso tako nevarne ?

Lp

Uf, kje pa vi jemljete vprašanja???

Ne, to ni za odgovor da ali ne. Pa tudi tema, ki res ne spada na ta forum. Tako, da zaključiva.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

New Report

Close