Najdi forum

Moja hčerka je grozna

ja, v mejah normale je že v redu..ne pa zadnjič smo sedeli na neki poroki, pa pride od znanca hči(se je šla preoblečt na wc) , češ tati pelji me v disco! Skor me je kap, punca stara 15, v štiklah, popek ven, oprijete hlače, pas z bleščicami, namazana..kar na stol me je prilimalo, nisem pa nič rekla, ker ta znanec je ločen in ji v vsem ugodi, daje denar, skače na vsak migljaj, čakam še, da si bo zmislila, da ji plača operacijo prsi…skratka, oprostiter, ampak meni se zdi grozno, da 15-letnice take hodijo po svetu, pol se pa čudijo, če pride do posilstva…ampak to je že druga tema. Skratka starši bi morali vedet, kje so ene meje za kakšno starost. Seveda bodo zdaj poskočile vse mame fotomodelov in manekenk, katerih kariera se je začela že pri 13-ih…

Načeloma imaš sicer prav.
Na žalost pa se največkrat zgodi to, da so ravno tiste deklice, ki imajo prizemljene mame najbolj napacane. In to pošteno namazane :-))) Namažejo se pred šolo, na brzino v veceju pred poukom in se brišejo na poti domov.
Pa brez zamere.[/quote]

Moja hči ve, da samo s slino in prstom make up ne gre dol. Včasih ji kaj nenapovedano nesem ali povedat v šolo, bi opazila, če bi bila namazana.
Sicer pa je itak pri nas tako kot se dogovorimo – ne kršimo pravil, da drugi niso žalostni; razen, če gre za življenje ali smrt!:-)))))))))))))))))

Moje sicer niso manekenke, pa ti vseeno repliciram. Meni se zdi pa grozno, da nekdo (sploh ženska) misli, da ni čudno, da pride do posilstva zaradi obleke. Meni se zdi, ko pride do posilstva, namreč vedno čudno, Pa ne čudno zaradi “krivde” žrtve, ampak zaradi bolne glave posiljevalca.

No, moja je stara devet let pa se že letaaa sama oblači. Barvno usklajeno seveda.
Tudi kak dodatek si omisli, tudi maskaro je že probala pa ji ni všeč.
Tudi nohte ima lahko nalakirane a z neopaznim lakom, pa jih nima, je preveč dela z negovanjem laka.
Usklajenost in lepe obleke so pa pomembne…zelo. Uživa v tem.
Sama sem športni tip, kavbojke in t-shirtke so mi zakon. Hči je vsekakor bolje in lepše oblečena od mene.
Čisto potihem sem zelo ponosna tudi na to njeno lastnost, prav glasna pa tu res nisem, ker se zavedam, da dodatno podpihovanje ne bi bilo ravno najprimernejše…
V šoli je zaenkrat super, dokler ji lahko to veselje privoščim, ji bom. Si zasluži…

bravo za hčerko, še eno človeško bitje več, ki bo imel svoj stil!

Meni pa se zdi grozna, da se ti zdi lastna hči grozna.
Zaradi urejenosti.

Vprašaj se zakaj morda pretirava, kot opisuješ?
Jo moda veseli – če da je lahko to njen bodoči recimo vsaj honorarni poklic. Zato ni smiselno zatirati to z groznostjo, ampak le s pogovorom podati izkušnje, nasvete izmenjati stališča.

Barvno usklajevanje in nakit še pa res ni nič groznega, lepa frizura tudi ne. Šminkanje pri teh letih verjetno zahteva mejo. Vendar prepovedan sad je najslajši.
Moja toliko stara hči ima će od lani svojo šminko v nežnem odtenku, maskaro in deodorant. Seveda ne za v šolo. Ampak nekajkrat na leto nastopa s plesom na televiziji oz. drugje. Masko in šminko je uporabila le ene dvakrat (ampak to, da jo ima na razpolago ji je bilo pomembno). Kljub temu, da se tekmovalno ukvarja s plesom in ima plesne obleke je bilo njeno siceršnje oblačenje čisto športno, brez problema v trenirki….. Zadnje mesece morda tudi bolj usklajuje in se veliko pogovorajva na to temo. Tudi pri frizuri ji občasno pomagam, ko se nama ljubi.

Lahko pa da želi tvoja samo izstopati. Spet zakaj? Želi tekmovati s kakšno sošolko? Želi s pretiravanjem kaj drugega prikriti? Kaj je v ozadju?

To se je treba vprašati?
Če dve, tri leta bo morda razvlečena darkerica. Ti pa boš takrat morda želela in menila, da je čas za punčkasto usklajevanje, sedaj pa morda ravno to zatiraš v njej.

Še deodorant. Ljude se različno potimo. Moja hči se blazno. Pa ne samo na treningih, tudi sicer in občasno deodorant pride prav.

Kar se tiče zapisa o posilstvu in goloti, ni za komentirat ?????? What? In to piše ženska?

Če bo dekle ljubljeno, razumljeno, upoštevano, vzpodbujano, imelo varne smiselne meje, se ni za bat pretiravanja.

Ima pač smisel za estetiko. Dovoli ji, da se izrazi…meje boš pa seveda določila ti.

tudi za mene to ni nič pretresljivega, barvno usklajenost je moja zahtevala že pri dveh letih, sicer je bil cel kažin v bajti. sedaj v 8 letu je pa itak tako da vse ne gre skupaj. pa kaj naj, se pač trudimo da to preživimo to obdobje. vsekakor jo ko kupujemo oblačila vedno vzamem zraven, ker nimam smisla da prinesem kaj domov pa pol ne bi hotela nosit.
se tolažim da ko bodo druge to zahetvala bo pri nas mimo, ali pa se bomo vsaj navadili na to in za nas ne bo nek šok.

jaz sem bla ista, puberteta pač,….mine:)

Jaz imam hči staro 13 let, z maskaro se pa maže od 12 leta dalje. Ja tudi pri njej morajo biti usklajene barvne kombinacije, bog ne daj da se pas ne sklada z majico ali hlačami ali da bi bil nevtralen,…

Tudi mene je od začetka skrbelo no celo motilo, pa sem se potem malo zamislila in ugotovila, da če ji bom branila , bo vse to tudi počela le naskrivaj. Tako raje vidim, da se doma naštima jo pogledam malo ocenim, ji dam kakšen nasvet (jo tudi prepričam, da ga upošteva),…kot pa da si podobo uredi v šoli in se skriva. Otrok zgubi zaupanje.

Pri nas je še vse v mejah normale.

Zavedajte pa se da generacije ki sedaj prihajajo in naši pubertetniki, še zdaleč niso taki kot mi . So pametnejši kot mi in hitreje odraščajo.

Dekle pa absolutno potrebuje deodorant, ker so že zelo zgodaj z hormončki nabite in žal tudi švicajo.

New Report

Close