Najdi forum

Mobing-prosim pomagajte

http://www.gimb.org/docs/O%20soli/OBRAZCI/GIMB-Postopek%20pridobitve%20dvojnika%20spricevala.pdf

https://www.gess.si/sites/default/files/Postopek%20in%20vloga%20za%20pridobitev%20dvojnika%20spricevala.pdf

mobing. je res zajebavanje ! ampak s tem zajebavas samega sebe ! vsi smo vladarji in gospodarji tega sveta ! na koncu zivljenja pa bomo videli, kdo bo odsel in kdo bo ostal ! to je pokvarjeni in krut kapitalizem ter boj za obstoj ! zato gremo v zsss -mb boj !

kapitalisti, monopolisti,sovinisti in bogatasi kmalu boste spet v kasi,kjer prisel bo sindikat in vam zvil vas vrat ! `zsss -mb. teo lemut. pest!

Ojla, ena rešena in nerešena zgodba!

Kako se je odvila tvoja zgodba?

Sama sem v precej podobnem položaju.

Začneš vodstvenemu kretenu govoriti: piškotek, sonček in si z vsemi prijazna, govoriš v pomanjševalnicah, narediš raskav globok glas. To pomaga.

Začneš vodstvenemu kretenu govoriti: piškotek, sonček in si z vsemi prijazna, govoriš v pomanjševalnicah, narediš raskav globok glas. To pomaga najbolj, če to počneš pred skupino. Najbolj, če je zraven šefov šef, ker lahko brcne šefa in tebe okrona na njegovo mesto.

Pozdravljeni, imam podobno izkušnjo, zelo krut mobbing izvajajo nad mano sodelavke in nadrejena že 10 let, torej mojo celotno delovno dobo v tem timu. Povem vam nekaj dejstev o mobbingu:
1- ne morete ga preprečiti. Karkoli boste storili, ne bo sprejeto in mobbing se bo nadaljeval. Sprememba je potrebna v tistih, ki mobingirajo in pri katerih gre pogosto za čredni nagon, za sovraštvo in trpinčenje brez razmišljanja, ker pač večina tako dela, torej za sledilstvo. Nobena sprememba vedenja, poskus izolacije iz tega okolja, nič ne pomaga. Sama sem poskusila vse, vendar nič ni uspelo, ne prijaznost (to sem vedno), ne poskusi, da bi jim pojasnila, kako njihovo odnos vpliva name, nič ni uspelo.
2. v mojem podjetju imaš predstavnika za mobbing in lahko zadevo prijaviš, obstaja tudi zakonodaja, ki naj bi ščitila pred mobbingom. A v praksi je tako, da tisti, ki prijavi, je izpostavljen še hujšemu trpinčenju kot prej. Doseže pa te zaščite prav nobeden. Na temo mobbinga obstaja precej raziskav in rezultati so porazni za mobingirane.
3. mobbing prekineš lahko samo tako, da odideš iz okolja, v katerem si mobbingiran. Sprememba utečenih vzorcev v ljudeh je Sizifovo početje. Če so ljudje pri tem še nesposobni vživljanja v druge (empatija) in v povprečju neinteligentni, prvenstveno čustveno, pa je to početje sploh nemogoče. Edino zdravilo je oditi. Žal je to luksuz, ki si ga vsakdo ne more privoščiti, ker je pač odvisen od prihodka in potrpi vse, samo da prihodek zadrži.
4. razlog za mobbing ni v tem, ker bi vi bili slab človek. Pogosto so predmet mobbinga zelo pridni, strokovni, delavni ljudje, ki pa ravno spričo teh kvalitet za preostanek kolektiva predstavljajo hudo konkurenco in grožnjo. Zato jih tim napade (psihingira), izloči, z njimi verbalno obračunava in jim na bolj ali manj subtilne ali pa zelo odkrite in agresivne načine kaže, da jih tim ne sprejema, da so izločeni in da naj odidejo. V mojem primeru sta mobbing pričela dva novo zaposlena sodelavca, ki sta preprosto želela napredovati. Ker sta bila dodeljena v moj tim, sta kot edino pot do napredovanja uporabila mobing nad mano in črnjenje pred sodelavci in šefi. Mobing je potekal tako, da so se tisti, ki sem jih ogrožala, združili v skupino, ki je aktivno hvalila šefom člane te skupine in aktivno črnila tiste, ki so to skupino po znanju in sposobnosti ogrožali. Meni so svojo taktiko odkrito povedali in mi v obraz dejali, da mi nihče ne bo verjel in če se bom kaj pritožila, bodo lagali drug za drugega. Bili so trije v pisarni in jaz in so se mi smejali v obraz, prav odurno je bilo. Zasedli so mi mizo, pisarno segrevali na 50 stopinj pozimi, da nisem mogla delati, notri zanalašč nasuli goro škatel, ker so vedeli, da imam astmo in bo to sprožilo napade. Na službene poti se niso hoteli peljati z mano v istem vozilu, v službi pa so se družili na kavi in pijači, kjer so v pisarno šli povabit vse sodelavce osebno razen mene. Za rojstne dneve so zahtevali denarni prispevek, ki sem ga tudi dala, potem pa so vsi jedli in pili, mene pa niso povabili. Te čage so si organizirali celo v moji pisarni, pobrali denar, povabili vse ostale sodelavce, jaz sem pa šla ven iz pisarne in sem tačas 30 minut lutala po mestu. In podobno. Si lahko predstavljate.

5. ker mobbing človeka notranje razgradi, ga povsem sesuje, mu vzame samozavest, uniči samopodobo do konca, včasih tudi trajno, pomaga le psihoterapija, ki pa je plačljiva. Jaz si je recimo ne morem privoščiti. In ker si je ne morem, sem osebnostno povsem sesuta in na tleh. Brez tablet za pomiritev sploh ne morem zaspati ali v službo. Že odhod v službo je zame tako močan stres, da se tresem kot šiba na vodi. Roke se mi tresejo kot pijancu, če imam v roki pisalo, ga zaradi tresočih rok zelo težko uporabljam. Tako je, če trpiš.

Upam, da vam bodo ta dejstva in ilustracija o moji izkušnji v pomoč. Sprejmite, da se z mlini na veter ni mogoče boriti in da ste tu poraženec in da zmagovalec ne boste nikoli. Ne poznam primera, kjer bi mobingirani zmagal in premagal večino, pa četudi imate v podjetju uradne osebe za ta namen, ki bi jim lahko trpinčenje prijavili. Zmaga se le tako, da si zaposleni prikrajša trpljenje in sam odide, v neizmerno zadovoljstvo in uživanje kolektiva, ki ga s tem kot intelektualno in strokovno superioren ter sposoben ne ogroža več.

Ko bodo psiho šefi (z mobingom) spravili v norišnico dobre delavce in dobre osebe (v svoji firmi) bodo dobili samo še genije, ki bodo prav tako pokvarjeni kot oni in bodo znali tudi šefu zapičiti nož, v hrbet, če jim bo to koristilo.
Imeli bodo take: “OBRAZ ANGELA IN MOŽGANE FISHERJA IN KASPAROVA”

Ojla, prosim pomagajte mi! V podjetju kjer sem zaposlena se je zgodil mobing z delodajalceve strani zalil me je in se izzivljal nad menoj da sem vse samo clovek ne! Sem pridna in vestna delavka,razen tega da povem kar mislim! Do tega pa je pripeljala sodelavka z lazmi in izmisljenimi zgodbicami! Zaposlena sem za nedolocen cas 12 let in razmisljam do odpovedi ker enostavno ne morem vec! Ampak ne vem kaksne pravice imama na zavodu za denarno nadomestilo
Ko pridem domov sej enostavno izcrpana kar mi pobere veliko energije, tako da samo se lezim in sem cisto brez volje !!!!

Spoštovani, pišem vam, ker me zanima če ima kdo podobne izkušnje. 
Delal sem pri podjetju Europapier Alpe d.o.o. podjetje groza menjavanje kadra rutinsko po 1 na mesec. Letno se skoraj menja 1 /3 podjetja.

Bil sem na delovnem preizkusu, kjer sem vestno opravljal svoje delo pri enem podjetju. Ponujena mi je bila pogodba, katere pa nisem želel sprejeti iz večih razlogov. 

– pogodba ni bila sprejemljiva – nepravica do bolniške, oz. bolniške zaradi otroka za ženske 
– ni bilo navedbe plače (plača po nekakšnem aneksu k pogodbi) katerega nisem videl. 
– odpovedni rok je bil 3 mesece (kar do sedaj še nikjer nisem videl) pa to ni moja prva zaposlitev 
– zelo slaba “klima” med delavci in tudi med direktorjem 
– slabi odnosi 
– psihične posledice 
– v času preizkusa sem zaradi razmer, ki so bile tam tudi zbolel. 
– nad delavci se je izvajal mobing 
– šikaniranje iz vseh strani, najbolj iz strani delodajalca 
– razmere na delovnem mestu so povzročile, da sem doživljal na delovnem mestu strah (katerega nikoli prej nisem), prav tako nisem našel miru, nisem mogel spati, … 
– malice nisem koristil, kot je bila časovno določena, zaradi strahu pred napadi 
– prav tako sem od sodelavcev izvedel, da se delajo nadure (kar ni težava), ki pa niso plačane, ne da se jih koristiti 
– izvedel sem tudi da je bivša sodelavka zaradi tega podjetja tudi psihično zbolela in se zdravi 
– izvedel sem tudi da se od plače, ki so itak minimalne, odteguje, če ne opraviš vseh določenih nalog 
– delavci so tam imeli strah pred delodajalcem 

in še bi lahko našteval… 
Lahko rečem, da sem vedno navajen delati, želim si delati, vsa dela ki sem jih opravljal do sedaj, sem opravljal z veseljem in ne z uporom. Nikoli mi zavod ni pomagal pri kakšni zaposlitvi. To je sedaj bilo prvo. 

Zadevo sem seveda predal Zavodu za zaposlovanje. Kjer mi je svetovalec dejal, da na to podjetje naj več ne grem, da NE bo težav. 

Sedaj pa se je vse zapletlo. 

Na zavodu so mi dejali, da tukaj ni nekih tehtnih razlogov, da nebi sprejel delovnegamesta. Da ponujeno delovno mesto, kot brezposelna oseba MORAM sprejeti (čeprav razmere niso vzdržne) ter da v kolikor dela ne sprejmem, se moram odjaviti iz zavoda, ter dobim prepoved ponovne prijave (6 mesecev) 

Zdaj pa mi recite, je tu pravica?????? 

– Vestno sem opravljal vse naročeno. 
– v kolikor bi delovno mesto bilo sprejemljivo, bi ga seveda sprejel, ker pa delovni pogoji niso sprejemljivi ga res žal ne morem sprejeti, čeprav sem brezposeln. 

Pozdravljeni,

sama sem delala v podjetju Europapier Alpe. Nikomur ne privoscim, da gre čez to kar sem šla jaz. To pisem z namenom opozorila iskalcem zaposlitve. Direktorica živi zato, da se izživlja nad zaposlenimi.

Lp, Nana

 

Odgovor na objavo uporabnika
Nana429, 16.06.2022 ob 14:09

Pozdravljeni,

sama sem delala v podjetju Europapier Alpe. Nikomur ne privoscim, da gre čez to kar sem šla jaz. To pisem z namenom opozorila iskalcem zaposlitve. Direktorica živi zato, da se izživlja nad zaposlenimi.

Lp, Nana

 

Nana, vidim, da iščejo trenutno nekega referenta v marketingu. Razmišljala sem, da bi se prijavila, vendar mi vaš komentar ne da miru. Se res še vedno zaposleni nonstop menjajo, kot je nekdo prej napisal? Plus nizke plače, neplačane nadure, mobing? Je sploh kaj lepega tam?

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor!

Odgovor na objavo uporabnika
Eevelyn, 17.06.2022 ob 09:55

Nana, vidim, da iščejo trenutno nekega referenta v marketingu. Razmišljala sem, da bi se prijavila, vendar mi vaš komentar ne da miru. Se res še vedno zaposleni nonstop menjajo, kot je nekdo prej napisal? Plus nizke plače, neplačane nadure, mobing? Je sploh kaj lepega tam?

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor!

 

Eevelyn pozdravljena,

Iščejo koordinatorja marketinga, iščejo pa ga zagotovo že dve leti. Razpis ponavljajo in ponavljajo. Ljudje se menjajo kot, da gre za študentsko delo.

Mobing je premila beseda za to kar se dogaja v tem podjetju. Izživljanje nad zaposlenimi, dretje, kričanje in žaljenje direktorice je nemogoče opisati.

Lahko bi pisala in pisala…

Če je kaj lepega tam? Zame je bila najlepša situacija, ko sem se zavedala, da se mi nebo več potrebno vrniti tja (vezala me je pogodba). Na koncu sem v solzah prosila zdravnika za bolniško, ki je do takrat še nikoli nisem koristila.

Ni moj namen odganjat ljudi, bi pa rada opozorila, da se nihče več ne zaplete v to.

Srečno pri iskanju službe.

Lp, Nana

 

 

Pozdravljeni,

Popolnoma vse, kar trdi kolegica je resnično in še mnogo slabše. Tako firmo bi bilo treba zapreti, da ne bi delala slabih stvari zaposlenim. Tak mobing srečaš malokrat.

Kakršnokoli delovno mesto tam, samo daleč stran, če je le možnost.

 

Zdavo.

Strinjam se z vsem zgoraj napisanim vezano za podjetje Europapier Alpe. Tudi sama sem delala tam in to kar počne direktorica je totalni mobing. Dretje na zaposlene, ko je npr sodelavko spravila v jok jo je se oponasala kako joka, klicarjenje v popoldanskem casu tudi po 21h in teroriziranje. Vsakodnevno posiljanje mailov z groznjami in navodili. Da nerecem da se sodelavci med sabo nismo smeli druziti po sluzbi. Vem da je takrat se imela tajnico, nad katero se je dobesedno izzivljala in ji govorila grozne stvari…..taka firma me vec ne vidi.

 

Lp

Pozdravljeni,

tudi sama sem bila nedolgo nazaj na razgovoru v podjetju Europapier Alpe, saj imajo stalno razpisana prosta delovna mesta na portalu Optius. Na srečo sem pred potrditvijo naslednjega razgovora srečala znanca, ki dobro ve, kaj se v tem podjetju dogaja. Lahko samo rečem, da nič od zgoraj napisanega ni pretirano, kvečjemu bi se dalo še marsikaj napisati.

Skratka, res sem vesela, da sem se izognila takemu podjetju …

Lp

Vidim, da Europapier spet išče nabavnega referenta. Kdo kaj ve kako je zdaj tam? Ali se je sploh vredno prijaviti na razpisano delovno mesto?

Lp

Pozdravljena,

odsvetujem prijavo. Škoda tvojega časa, da sploh pošiljaš prošnjo, kaj šele hodiš na razgovor.

V zadnjih 3. letih so se zamenjali vsi zaposleni. Oh sem vesela, da nisem več tam.

Lp, N.

Za delovno mesto še vedno iščejo delavca ampak zdi se mi, da so kar obupani. Zdaj že sami headhuntajo in kličejo ljudi, pa ne preko agencije ampak njihova zaposlena kliče.

Plača je prenizka, vzdušje v podjetju je gnilo in žalostno, direktorica je uspela pokazat svoj pravi obraz na razgovoru (in sem zelo zahvalen za to) tako da zagotovo lahko trdim, da tiste zgodbe zgoraj ziher držijo. Vodstvo v podjetju na splošno zaostaja za časom.

Skratka ne zapravljaj čas.

Nana!Kako je pa delati v podjetju Europapir v skladišču?Ravno,razmišljam o zamenjavi službe zato mi vsaka inf.zelo prav pride.Hvala

New Report

Close