Najdi forum

Mini hišni zajček

Vsi pravite, da mora imeti kunec vedno seno na razpolago. moj kunec ga ima, pa ga skoraj nič ne poje. je to morda zato, ker ga imam šele 3 dni in ker je mladič? morda zato, ker se še ni navadil na okolje?

moja mini kunčica je stara 5 mesecev in se je parila z samcem katera hrana je priporočljiva za brejo kunčico in kaj lahko dajem maldičkom ?
hvala za odgovore!

Jaz imam levjegrivega kunca. Imam ga v kletki, drugače pa ga imam veni na balkonu. Za jesti mu dajem oves in semo, briketov pa dam čisto malo. Za igračko pa uporabljam kar plišaste igrače.

lp
mene pa samo nekaj zanima,imam mini hišnega zajčka in vseskozi praska po tleh,ne vem kaj mu je …dajem mu za jest seno,brikete,in še nekaj ima za glodanje in prostora ima tudi dovolj pa vseskozi sem pri njemu. ampak zdi se mi čudno da samo takrat praska ko je eden v njegovem prostoru,takrat ko nobenega ni je čisto vse tiho. ko mu kaj rečem neha,ampak potem je spet čez 2 minute isto. včasih to dela po eno uro in se noče umiriti. kaj hoče doseči s tem naj mi kdo pomaga, ker jaz ne vem več kaj bi..hvalaa

Moj tud to občasno dela. Oni v naravi kopljejo po tleh. Daj mu ene stare cunje po katerih lahko koplje (jaz sem mu dala eno svojo staro majco, pa jo skos pod sebe izpodriva pa po tepihu tudi koplje) ampak najboljše bo, če ga nimaš možnosti nesti ven in dat na travo pod ogrado oz vrhnji del kletke da mu zrihtaš eno visoko škatlo z zemljo in ga občasno postaviš notri za nekaj časa. Najbrž bo delalo, drugače pa ne vem kaj ti svetovat.

jojj hvala vm res,bom probala to narediti,na travniku ga imam skoraj skozi ko je lepo vreme oz ko je suha trava,ampak ali to cunjo pustim notri samo cez dan in mu potem zvecer ven dam

Imam eno vprasanja,ali kdo strize sam zajčku doma kremplje,ker jaz na noben nacin ne morm ker mi ne pusti

Aia pa se to ali je vseeno ce s sesalcem letam okoli kletke,ali se bo to navadil

A KUNCU PAŠE ČE GA ZA UŠESA PO TLEH VLEČEM

Šele nekaj dni dni imamo mini zajca z veliko dlako in že imamo en velik problem ker je celo stanovanje sedaj v slami. Vedno ko zajec pride iz kletke prinese z dlako polno stelje in jo trosi po celem stanovanju. Ali je potrebno imeti v kletki steljo ali pa obstaja kaj drugega? Mogoče kakšne stare obleke ali plenice ali papir…..
Lp

Hja, bo kar treba imet. Ampak to ste itak vedeli, preden ste se odločili za puhasto igračo, ne?

Kakšne debeline mora biti stelja …. ali pri mladiču več ali pri starejšem

V kletki so lahko lesni briketi po dnu. Mi smo dali v hišico kar seno, drugod pa te brikete.

Kunčica je seno zbrcala v en kot in hodi v hišico samo jest (seno ima na voljo tudi v jaslih), spat pa hodi na vrh, kjer ni nobene stelje. Tako da smo tudi lesne brikete po dnu umaknili in so samo v kotnem stranišču.

Ko skače iz kletke, tako ne nosi po stanovanju nobene stelje.

Sem se danes malo pozanimal pri profesionalcih pa so rekli da zajec sploh ne potrebuje stelje. To je samo zaradi iztrebkov. Lahko dam na tla tudi kaj iz flisa lahko tudi pleničko. Lahko dam tudi kašno posodo za iztrebke če vedno hodi na eno in isto mesto

Steljo ali kakšno odsluženo coto daš, da ne dobi otiščancev, Naša spi najraje na odsluženih puloverjih 🙂
Ima tudi wc – se ga da kupit, ja – kamor se hodi iztrebljat. Tudi ko je spuščena, vedno hodi izključno tja.

mi damo zejči kr orink hrane je pa res da jo dobi sam zjutri. je ful udomačen in je star že tri leta. ni predebel, ven ga spustimo vsak dan igra se z našimi mladimmi mucki is so si ful vreje.

Opozorila bi le da kunce ni priporočlivo hranit s solatami, ke zaradi niske vsebnosti vlaknin dobijo diarejo-drisko. Pa tudi banane in druga eksotična sadja ne pridejo v poštev.
Veterinarka veterine za male živali

@ Spene: pa res, ja.

Samo malo opozoril: kuncem je treba dajat zelenjavo v zmernih količinah. Zelja ne dajajte ker bolj napihuje kot ostale stvari. Sadje v miniminimalnih količinah, ker je preveč sladko.
Od solat ne sme jest mehke, druge lahko v res majhnih količinah, bolj je priporočljiv radič (rdeč ali zelen).

Moj je in obožuje vse: radiče, koprc, meliso, meto, baziliko, korenček (pri oranžnih in nekaterih ostalih zelenjavah, ki vsebujejo beta karoten previdno, ker če pride do prevelikega vnosa tega barvila bo lulal rdeče), regrat ipd…
Naravnost pa obožuje domače seno-kupujem ga ne več, ker je premehko in ga samo staca.

Pa upam, da kdo ne daje za jest semen in raznih oreščkov. Špar & Bonami in podobna hrana je narejena iz tega, kvalitetna hrana kot je npr Bunny ali Oxbow pa je na račun kvalitete precej dražja, ker je narejena iz različnih travniških rastlin in zelišč.

Kako nauciti zajck da kaka na enem mestu;-) ?

Prvo kastracija/sterilizacija, nato pa mu wc postaviš tam kjer najpogosteje hodi lulat in potem vse kakce ki niso v wcju zmečeš vanj. Če ga zalotiš med kakanjem na drugem mestu ga primi in postavi v wc.

New Report

Close