Najdi forum

Mini hišni zajček

Nč, firbec pač 🙂
A potem ne boš imela več kunčkov ali jih imaš več?

Oboje, Miki in Elly sta imela mladičke in smo vse prodali a ker sta se nam velika dva smilila, ker sta bila v veliki leseni kletki ki je od kakcev in lulanja že predcej smrdela in sem hotela kupiti vse novo in plastično a bilo je predrago in ker smo enega nameravali obdržati bi bili že trije, mislim dva še gre a trije ne.
Zato smo na koncu izbrali čisto drugo pot in bomo imeli samo enega mladička.
In niti nismo imeli več toliko časa za vse tri in zato bomo imeli samo enega in bo mali imel za družbo nas in našo psičko.�

Aha, se mi je zdelo. Sam ne štekam pa, zakaj moraš met za 2 kunca več časa kot za enega. Pa solzavega oglasa na bolhi tudi ne štekam. No, ja, keš je pač keš, ne?
Tole sem napisala, ker sem vas prebrala v nulo. In ker upam, da bo še kdo prebral, kako se hočete okoristit na račun živali. In povrhu vsega tudi ogolufat ljudi. Razstavni kunci, ja…. Seveda, glih tolk kot moja, samo da… Ja, moja nima cene. Ji ni bilo treba mladičev met in pol pristat na bolhi.
Da te ni sram! Povsem primerna kletka se dobi na zoohitu za manj kot 30 eur. Ja, za manj, kot ti ponujaš svoje kunce. Delat pejt, ne pa da izkoriščaš živali!

Aja, pa to so bili tisti mladiči, ki si jih čisto premlade prodala naprej, ne?
p.s. Vsaj kletko bi kupila…

Kako si hudobna…
Sploh je nisi vprašala kaj je res in kaj ni pa že zopet obsojaš.
Da ni sram tebe, ko si tako hudobna!!!
Namesto da obsojaš in zaničuješ ljudi na vseh forumih jih vpodbujaj in jim davaj nasvete z lepimi besedami!
In če nisi opazla je gospa želela prodat svoja kunca, ker nima več časa za njiju in se je prav odločila, sigurno pa ni dala za njuno hrano manj kot za ceno ki ju prodaja.
Ne vrjamem pa da je mladiče oddajala pred 5 tednom in da je izkoriščala svojo kunčico, ker si kunčkov sigurno ni nabavila ker bi jih potem mučila in imela je kletko, veliko in lepo a se les napije vonja po kakcih in lulanju zato je potrebno kletko menjati.
In grdih besed in očitkov sploh ne bom več slišala:)))).

Ja, nabaviš si par. Počakaš na mladiče. Ko te prodaš, zaradi pomanjanja časa prodaš še prvotni par. Še dobro, da ima vseeno toliko časa, da objavlja oglase in zgodbice piše. Prodajajte take traparije komu drugemu.

Posvojila sem dve zajkli, stari okrog 2-3 let. Sta kar lep čas rabli da sta se privadli na novo okolje. Zdaj pa sem pri eni opaziila, da se ji na zadnjiku iztrebek zelo zlepi v eno veliko kepo, katera ne gre z zadka. Enkrat sem ji okrog porezala in sščistla.. zdaj pa se ji je spet naredlo – nevem mogoče spi tak grdo in se ji vse kuglice skup zlepijo. Spet se ji je to naredlo..pa ne pusti da ji spet porežemo dol.. začne grizt in se brani.. čeprav vem da jo zelo moti.. je že mel kdo mogoče podoben problem? Strah me je samo, da se ji zamaši anus in bo zaprta. LP, Sabina

Mi imamo enake probleme z našo kunčico. Ali kdo ve zakaj se to dogaja in kako bi to odpravili?

lp,
Edvard

Pozdravljeni, tudi sama sem prišla na ta forum v iskanju par odgovorov glede teh luškanih kunčkov. Pa se ti nekako priskuti sploh kaj vprašati, potem ko prebereš komentarje nekaterih uporabnikov. Mislim, da je forum namenjen delitvi informacij, ne pa izživljanju nekaterih posameznikov, iz čigar komentarjev kar veje jeza in nastrojenost… Saj se najdeš v tem, ne? Poskrbi raje za svoj podmladek, na vprašanja pa raje ne odgovarjaj, saj tako nikoli ne daš objektivnega odgovora. Še dobro, da kdo objavi kakšno slikco, da ublaži tole… Najlažje se je pa na internetu skrivati ane?

pozdravljeni vsi ki se želite kupiti zajca morate imeti veliko srce veliko ljudi govori da je pes človekov najbolši prijatelj moj najboljši prijateljček je pa zajček verjamem da je pametneji od enih psov zajce lahko veliko naučite ker veliko razumejo ampk jaz svojega zajčka nedržim v kletki samo ko gre spat ker se je naučil sam da gre lulat in kakat v določeno škatlico.

Vsaj prav poimenuj tega svojega najboljšega prijatelja. Kunec in ne zajec!

No ja, saj tudi nekateri niso ljudje, ampak bi jih lahko imenovali kako drugače!

Očitno sploh ne dojemaš razlike oz. se niti ne zavedaš, v čem razlika je.
Žalostno, pa taki ljubitelji.

Pozdravljeni!
Imam nekaj vprasanj v zvezi z hišnim zajčkom, saj si ga imam namen kupiti.
Pa me zanima ce slučajno kdo ve katera vrsta hišnih zajčkov je najbolj družinska,prijazna ipd..
S kakšno hrano je treba hrabiti mladiče?Odrasle? Ali je žagovina vredu stelja?
Hwala za odgovore že v naprej 🙂
Lep dan še naprej!;)

Nobena vrsta zajca ni primerna.

Pritlikavi kunec je zelo simpatična hišna živalca.
Mi smo imeli hermelina, navdušen sem nad njegovim značajem in inteligenco.
Na kratko iz lastnih izkušenj pa tole:
– za prav majhne otroke kunec ni primeren, ne prenese grobosti;
– bobke po malem spušča ves čas, za opravljanje male potrebe pa ga lahko navadite na WC, vendar urin SMRDI, in če ga imate v stanovanju, ja posip najbolje takoj zamenjati;
– najbolj ga moti prepih, precej dobro prenaša tudi zelo nizke temperature, naš je živel v dobro izoliranem zajčniku in ni imel težav tudi s temperaturami blizu ledišča;
– spuščati ga v ograjen prostor, je namreč neverjetno hiter in če se ne bo pustil ujeti, vam tudi ne bo uspelo;
– in nenazadnje, ne kupujte ga v pet-shopu!!!

Pa veliko užitkov

No, samo nekaj bi pripomnila – če se malo potrudiš, lahko kunca navadiš na to, da tudi bobkov ne pušča vsepovsod. Naša ni v kletki, kadar je kdo doma, pa vedno šiba v wc, nikoli ne spušča bobkov ali lula kje drugje. Glede urina pa – močnejši vonj ima urin samčkov, ampak ga lahko daš kastrirat, pa je potem tudi to bolje. V wc-ju pa ima naša lesne brikete in ob rednem čiščenju ne smrdi.

Imam zajca in kakor kaj vem ga imam spuščenega sam si lahko razmiga začne ….ampak ne pari ga s malo dokaže lahko pomiriš sam se zlekne in kot kraljica jè solato,babnane, jabolka,brikete in seno in če imaš oz. če skrbiš za kletko (spucaj jo vsak teden)ti ne bo delala težav …hahhaha se spoznam na zajce

Sploh na zajce, ja.

ja kletka je lahko na tleh vendar ne sme biti na balkonu ali na prepihu ,ker se zajček lahko prehladi in je zelo občutljiv na te stvari . jaz imam hišnega zajčka 2 in sta na moji mizi ,včasih pa tudi na
tleh kjer jima je dobro v kletki .

Pozdravljeni!

Že dolgo časa si zelim imeti kunca-ovnača. Problem je ker sem vsak dan do 16h v službi in se do takrat ne morem ukvarjati z njim. Ko bi bil doma bi mu nedvomno posvečal pozornost. Ali kuncu samota dopoldne predstavlja velik problem?

Hvala

New Report

Close