Najdi forum

Mini hišni zajček

jas imam mini zajca pa mi je dobil malo drisko je to lahko od korenčka dajen mu za jest brikete vodo ma pa suhi kruh zdaj pa sem ji dala prvič korenje pa včasi kakšen košček jabolke ter seno ma vedno na izbiro

tudi jaz imam mini kunca-levjegrivega. preden se nam je rodil dojencek je bila skoz spuscena in prosto tekala po stanovanju( seveda nam je tudi marsikaj unicila-pogrizla), sedaj ima omejeno gibanje. spustim jo enkrat na dan ven za nekaj casa, pod nadzorom. je kar malo depresivna se mi zdi odkar nima vec svobode, razmisljam o nakupu ograjice, da bi lahko bila dalj casa na prostem. me pa nekaj zanima? prej je imela na krempelcih bolj zgoraj pri prstih rdece-tkivo, sedaj se je to spustilo nizje? je to mogoce. ravno sem ji hotela postrici kremplje pa jih ne morem ker ima do konca nohta skoraj tkivo. krempelci mi zgledajo dolgi. nevem kaj bi to lahko bilo. ima kdo podobne izkusnje?

Ali smejo jesti tudi pomaranče in banane?

Ne. Nasplošno se sadje daje le kot posladek, se pravi kdaj pa kdaj minimalne količine – kakšno rezino jabolka npr.

Suhega kruha pa kunci ne smejo jest!

Prehrana je pa odvisna od tega, koliko so stari, tako da če je premlad, še niti ne sme zelenjave mogoče toliko pojest, ker jo šele uvajaš… In to postopoma. Korenček tud ni osnovna hrana, to ej kot posladek, največ bi naj bilo kakih zelišč, peteršilj, ipd…

Moja dva jesta banane in jaboka pa še enkrat na teden ne… Ona dva bi sicer celo, verjetno 🙂 Amapk enrkat sta je preveč in sta dobila drisko.

Lahko jedo suh kruh, ampak le občasno in v majnših količinah.

Občasno mogoče. Tudi jaz sem jima ga enkrat dala in npr. ni bilo nič narobe, sam lahko bi pa bilo, zato npr. jima jaz tega več iz previdnosti ne dam. Nekje sem to prebrala in če je možnost, da je kaj narobe, pol je za mene ne… Raje… Sploh pa da ne bi kdo to zamejal,d a je lahko osnovna hrana, nikakor.

kako lahko vidim živi del kremplja pri kuncu? kako izgleda?

nekomu nekaš prepoveduješ,pa niti osnov ne veš. Kuncem se NE daje banan!!!

heii..midva s tipom sva kupla hišnga zajčka pa č ga daš iz kletke vn skor skos dela bunkice (drekc) pa kr polula se (tut na postlo 🙁 ) pa mava ga 3dni a je možn d mu dava preveč zajest zmeri ma do vrha posode briketov za tamale zajcke pa poln sena u pokrovu pritrjenem na kletko a je lohk tut možn d se še kr ni navadla pa d se še kr boji??

hej! tudi mene nekaj zanima o kuncih..!in sicer enga sem že imela,imela sem ga 8dni pa je umrl..ni me zanimalo kaj je bilo krivo.A zdaj ko spet dobim kunca me pa to resss zanima zakaj je umrl????Aja pa seveda va morem povedat kako jeumrl.zjutraj me je zbdil on in sicer nekaj je sopihal.ležav je na hrbtu in zeloooo glasno dihal.čez deset minut je umrl.:-(..aja pa dan pred smtrjo je imel drisko.
če kdo VE am mi LAHKO PROSIM POVE. ker dobim novega kunca ne želim ponoviti napake.

NAJ NAJ NAJ NAJ NAJ LEPSŠA HVALA ZA ODGOVORE.

Nismo jasnovidni zakaj je tvoj kunec umrl !!
In to da te ni brigalo…. no,nisi vredna nobene živali več!

kako si lahko kupite neko žival,pa ne znate osnov???
briketi so cca 1-2x a teden,vse ostalo je seno,zelenjava in sadje…

Mi damo brikete našim zajčkom vsak dan za eno majhno pest pa imamo farmo zajčkov pa že od negdaj jih tako hranimo takda je vseeno kolko ga hraniš jaz zajčkom pohrbtu tam ki imejo kost poskusim kako jo imajo ven in po tem vem če so predebeli ali presuhi pa jih mamo že dolgo.

kaksne imate nekateru tukaj….cccc…..
tudi mi damo nasi pest briketkov vsak dan,poleg ima vedno na razpolago seno-ker ga more imeti-ker seno jejo tudi da preganjajo dolgcas, vodo in dnevno dobi ali korenje, ali solato, ali jabolko. nic ji ne manjka.
kakala in lulala je po stanovanju od kar smo jo dobili, sedaj jo imamo leti in pol, potem smo ji hojo ven omejili zaradi dojencka, sedaj po dveh letih in pol kaka in lula le v kot kletke(prej je vsepovsod) zunaj pa kaka ali lula skoraj nic. odvisno koliko casa je spuscena.

negdaj-nekdaj
Če ti to delaš od nekdaj še ne pomeni da je to ok ,kajne ?!
In kakšne ima veze kost?

civava seno jejo-jedo ,ker jim je dolgčas ?
O fuck no ,kakšni lastniki nerazgledani.
Samo korenje,solato,jabolko?
Ubogi zajček no,kakšna življenja imajo nekateri

nekomu nekaš prepoveduješ,pa niti osnov ne veš. Kuncem se NE daje banan!!![/quote]
V majhnih količinah tu in tam kunci LAHKO jedo banane. Ampak zelo malo in zelo redko. Moja dva jo dobita enkrat na mesec, mogoče…

O prehrani kuncev imam vse v piko preštudirano in prevedeno iz angleščine, tudi knjigo, ki jo priporočajo na veterinarski fakulteti sem prebrala, mislim da je tam tudi povezava do ene spletne strani, kjer lepo v se piše, zelo strokovno in podrobno… Nikjer ne piše, da ne smejo banan, ne sme pa bit to glavna hrana, niti korenček. Cuker pač… V bistvu je banana med stvarmi, ki jo lahko jedo napisana in bom dala link, ko najdem.

Zato, ker sta pač imela precej zdravstvenih težav, tudi vedno, ko je karkoli takšnega pokličem direkt na veterinarsko f. ali v Grosuplje.

kako si lahko kupite neko žival,pa ne znate osnov???
briketi so cca 1-2x a teden,vse ostalo je seno,zelenjava in sadje…[/quote]
Joj, kok so eni pametni, da kr ni res… Verjetno vse ista oseba pod različnimi nicki…

Daj poštudiraj malo, kunca je verjetno dobila mladega in mlademu kuncu ne smeš takoj dajat zelenjave…. Malo kasneje in postopoma in ko so mladiči, morajo imeti briketov na voljo neomejeno na dan. Kasneje p amalo – dovisno od tega, koliko mu daš zelenjave, če je manj, morša tisto nadomestit z briketi, tudi če vsak dan. Ampak vsak dan zelo malo, za kako žličko. Ko sem mojima daa stran brikete, je moj kunec preveč shujšal, zato jima dajem to vsak dan malo.

Kunce ko zamenja okolje, je pod stresom in pač lahko zboli. Moj je imel pasterelozo in sem ga takoj peljala veterinarju in so ga rešili. Enkrat drugič ni jedel, pa spet. Drugi je imel glivice. Zaj sta oba zdrav,a trkam. Edino bejba še ni sterilizirana in ne vem, če jo bom. Po naravi je občutljiva in si ne upam tvegat, pa čeprav ji bo to mogoče zaradi kakšnih drugih težav skrajšalo življenje.

Žalostno ej edino to, da preden nekdo dobi žival, da si ne prebere vsega in tega, da moraš kunca takoj peljat, če je kaj narobe. Tdui jaz si nisem, ke rnisem naletela na stvari, za bolezni sem pa vedela, sam nisem mislila da bo res to tako hitro dobila…

Kaj točno hočeš povedat?
Če je žival bolna, je treba zagotovit primerno oskrbo. Tu vskočimo mi, ljudje.
Kar se sena tiče – kunec ga MORA imet ves čas na voljo!

Itak, da ji je treba zagotovit oskrbo… Nisem tega mislila, narobe si razumela.

Tudi za seno se strinjam. Ampak tisti, ki je napisal post, je tej lastnici kunca čisto narobe povedal kako je treba kunca hranit. Mlad kunec še ne sme dobit zelenjave, uvaja se jo postopoma, do nekej enega leta starosti doker raste, pa mora dobit briketov toliko,d a se jih naje kolikor sam hoče, ne pa samo enkrat na teden. Tudi ko uvajaš zelenjavo jo postopoma, eno in po eno,d a vidiš reakcijo, če bo dobil drisko, zato mora imet nujno še zraven brikete.

Sigruno je tako, tako piše v kakšnih bolj strokovnih virih, pa pri mojih dveh se je izkazalo za primerno, karkoli sem drugače naredila, se res hiro pokaže v lsabšem zdravstvenem stanju. Moja dva sta zdaj odrasla in dobita ogromno zelenjave in brikete vsak dan, ampak zdaj samo žličko.

Gre se pa za to, da se nekdo vpiči v neko malenkost, v to, da dam enkrat na mesec kuncu košček banane, medtem ko sam nima pojma o prehrani kunca. O tem sem preštudirala vse in govorila s kar nekaj veterinarji, da sem se prepričala in lahko odločila, kako ju zdravit in kako preprečit težave naprej, ker sta jih res imela, večian kuncev, ki so prišli od tistega lastnika kto moja, je pa poginila Moja dva srečno živita naprej, ker sem ju vedno takoj peljala, imela sta pa ful težav in sem za veterinarje in opremo, ko sem je potrebovala več kot če bi imela dva zdrava, zapravila okrog 800 eur. Kunca me mesečno staneta sigurno 50 ali 60 eur… Nimam vrta in moram res vse kupit, npr. po zelenjavo se pa peljem tudi 30 km daleč… Namreč pri nas ni kake večje trgovine in se določene vrste zelenjave sploh ne dobi… Če hočem, da jesta pestro, moram pač it iskat eš kaj drugega od peteršilja in radiča… Sem pa žal antitalent za gojenje rastlin… Sem že poskusila, da bi imela svoj peteršilj, kar v lnčkih v njuni sobi, pa mi v treh poskusih še ni supelo…

New Report

Close