Najdi forum

Mini hišni zajček

Glede na to, koliko nevarnosti na kunce preži zunaj (mačke, psi, lisice, ujede itd.), se bo težko vrnil nazaj, pa če je še tako navezan na lastnika.

Zdravo! Mene nekaj zanima…Meni so v trgovini za živali rekli da lahko zajčku dam seno neomejeno ampak me skrbi da bi se lahko moj zajec sena prenajedel. Poje namreč 3 napoljene posode na dan (tista zadeva ki se pritrdi na kletko na zunanji strani) in sem prepričana da če bi mu nastavila več bi pojedel. Ker so mi v trgovini rekli da naj poje koliko sam hoče sem mislila da ne bo nič narobe če mu dodajam ko mu zmanjka ampak on poje vse naekrat tako da mu vedno zmanjka. V zadnjem času pa sem opazila da se mu želodček zelo oglaša, sliši se kot nekakšno pokanje in sliši se zelo glasno in me zanima če je lahko izvor v tem da poje preveč sena??? Lepo prosim za odgovor ker me res zelo skrbi.

Mi imamo sicer doma kunce za meso, in imajo za nastil seno. Ni težav.

Glede želodca se posvetuj z veterinarjem oz. ali ne gre morda za škrtanje z zobmi?
Seno pa mora imet kunec ves čas na voljo.

Moja dva tudi pojesta ogromno sena, samička več kot samec, je pa bolj izbirčna pri zelenjavi. Pojesta veliko več kot za tisto košarico, ki se pripne in je po mojem premajhna. Ne morejo pojest preveč tega, če si predstavljam da so te stvari za steljo tkao majhne, še mogoče premalo… Če jima poka po želodčku, mogoče da imata prebavne težave – pazi, da bosta res jedla… To se lahko tudi slabo konča. Ne vme, moaj dva sta že imela težave, samička je imela, ima daljšo dlako, ki ej problem… Zobke pa imata zdaj, po letu in pol še v redu, veterinarka je rekla, da ostali jih vozijo na mesec krajšat zobe. Po mojem jim drugi ne dajo dosti sena.

Jaz moja dva za vsako figo peljem veterinarju… Zdaj ko že malo poznam stvari, sicer že odreagiram preventivno – npr. če kakata manjše kakce ali če so nitke ali če manj jesta…

Kletko pa imata moja dva jumbo, ker sem kmalu ugotovila, da ne obstajajo dovolj velike za kupit. Imata pasjo ogrado, največjo ki se da dobit :))) Wcji za kunce iz trgovine so se izkazali za neuporabne, sem pa dobila enega večjega v Avstriji. Pa še ni to to… Tako je še najbolje kaka plastična večja škatla z ne preveč visokim pa vseeno ne nizkim robom, da lahko skočita notri, hkrati pa ne vsipata vsega ven. Pa pri prehrani zelo kompliciram… Samo kvalitetna hrana za kunce in samo priporočena zelenjava, edina hiba je še to, da nimam svojega vrta, v trgovini pa ne dobim vsega…

Živali pa definitivno niso za vsakega. Bolj, veliko bolj zahtevne od psov in mačk, sploh kar se tiče zdravja, prehrane in tudi čiščenja. Po eni strani morajo bit izpuščeni, ti pa naredijo lahko veliko škode, pa sploh so eni taki packi… Kar je meni sicer simpatično, večina ljudi pa odreagira neodgovorno in se jih hoče znebit, vsaj glede na oglase, kjer je polno boščkov…

On sam poje 3 polne posode za steljo. Samo verjetno mu paše tak, ker ko mu ni dovolj tako dolgo meče to posodo okrog da mu morem dat novo porcijo. Po moje niso zobki ker sem ga dolgo poslušala in zvok se čuje kot da prihaja iz želodca. Isto se čuje kot prebavne težave pri človeku, samo veliko glasneje.Drugače pa je živahen, pa je normalno, je namreč kar požrešen ampak pazim da mu ne dajem preveč. Tako da nwm kaj bi lahko bilo. Dajem mu eno žlico semen na dan pa malo zelenjave, tu pa tam tudi jabolko. Količinsko vglavnem ne preveč. Isto ga hranim kot prašička ampak s prašičkom ni nič narobe. Sej če se bo to nadaljevalo bo pa šel k veterinarju čeprav mi ta večinoma reče da ga moram pripeljati ko se to dogaja samo ker večinoma slišim to proti večeru je rahlo neizvedljivo.

˛Saj če je kunec do sedaj normalno preživel, po mojem ni nič takega, ker ko je z njimi karkoli narobe, je hitro po njih…

Mogoče si zvok res s čim zamenjala. Moj samček se npr. tako hecno obnaša, spušča ene take zamolkle zvoke, samica jih ne. Ona samo tako nekako javka, če ji kaj ne paše. Drugi zvok, ki se pa sliši, je pa škrtanje z zobmi, če jih čohaš in jima paše. Lahko ap škrtajo, če jih kaj boli, ampak bi bilo tisto drugače.

Možno da res ja…Včasih me panika zgrabi ker mi je en zajček nekega lepega dne kr poginil pa mu prej nič ni blo in sem od takrat ekstra previdna. Sej zdaj že par dni ni blo nič za slišat. Očitno se mu samo občasno pojavi…Naslednjič moram bolj opazovat da vidim če bi res lahko bli zobki. Drugače pa hvala za odgovore 🙂

Ss hišni zajčki tudi kaj igrajo imajo kake igrače. Moj zajček je zelo igriv in če ga pokličem pride k meni igra se z balonom a so kakšne prave igrače za zajčke.

Hvala za odgovore.

Lp

Če balon poči se lahko z njim zaduši(če poje ostanke balona) tako,da ga ne priporočam.Lahko mu kupiš kakšno “mini” žogico ali kakšno “mini” igračko,da se bo z njo igral.Najbolje kakšno,kot so za mačke(igračka iz “vrvice”):
svet-zivali.forumsl.net/t82-kunec
Poglejte v Zooticu tam imajo veliko igračk in drugih stvari.Lp

A majo kunci bele zobe al takšne bol rumene. Pa če se to da kako spremenit.

Lp

Poglej mal na netu ne!

a mam lohk zajčka enga al ne??????

Zajčka ne. Lahko imaš kunca.

ja no, kunca. 😀


Ja sapa sem iskala pa nega nige no poveka kake more mete zajček barve zob.

Tistega, ki zanima, če se dajo kuncu zobje v belo spremenit, bo moral verjetno v Hollywood vprašat… Vsaj konji imajo tam lepše zobe, ko tče si jih jaz rihtam pri najboljšem zobozdravniku…

a res tko smrdi?????????

Kaj? A neočiščena kletka? Verjetno da, še nisem probala.

Kletka smrdi če je res dolgo ne čistiš mi jo čistimo vsake 2-3 dni.

New Report

Close