Najdi forum

Marihuana, hašiš, skunk

drzava bi najboljs resvala problematiko drog tako, da bi se najprej v ta problem pogreznila… da dobi izkusnje, da pridobi ”poglede odvisnikov”, da spozna problem!!

tako pa samo proti vetru scijejo nasi ”dragi pametni” oblastniki…

respectz

Tisti ki se ukvarjajo s tem morajo najprej hoteti pomoč in šele nato mu lahko tudi pomagamo. Obstojajo tudi metode, kako lahko pospešimo ta postopek. Vendar nikakor ni mogoče pomagati tistemu, ki noče, da mu pomagamo. Sicer pa obstoja veliko programov tudi že v Sloveniji, kakorkoli se boste obrnili vam bodo dali vsaj osnovne informacije in vas napotili naprej.

Milan

Ja kdo pa je rekel, da je država v vojni z drogo. Vsaj za slovensko državo lahko rečem, da si ne želi te vojne niti jo ne izvaja. Veliko bolj smo usmerjeni v zmanjševanje škode in pravočasno pomoč osebam odvisnim od drog, da se čimprej rešijo težav, ki jih imajo zaradi drog.

Milan

No če že Š… je to zelo drago početje, kajti država da zelo veliko sredstev za zdravljenje odvisnosti. Seveda je zelo lepo govoriti o tej temi, dokler še ne občutiš vseh negativnih posledic, ki ti jih droge dajo, popolnoma drugače pa je tedaj, ko se pokažejo prave posledice, kriza, zdravstvene težave itd. Tedaj skoraj vsi pridejo po pomoč, seveda le ta ni zastonj in tudi to sodi v aktivnosti, ki jih država vodi na tem področju.

Milan

star sm 16 let in že skoraj 2 leti kadim travo !! nekateri pravijo da se na travo navadiš in da nemoreš odnehat podobno kot pri cigaretih !! toda pri meni ni tako sicer ne skadim veliko približno 4 g na teden ki jih dobim zastonj od dobrega prijatelja toda med poletnimi počitnicami nism skadil čisto nič zato sklepam da se nemoreš navadit ker nism čutil potrebe po njej ! prosil bi za vaše odgovore !! hvala za razumevanje !¨in odgovore !!

Star sem 16 let in Franci iz sosednje vasi je zadel na lotu. Iz tega sklepam, da bomo vsi zadeli na lotu.

Jst bi tukaj dodal samo to…..

KRKA in LEK sta v testne laboratorije poslala na testiranje sintetični(umetni) THC, ki bo namenjem zdravilom…..prosim za stokovno razlago.

Ker mi logika nikakor ne dopušča razumeti kako je lahko naraven THC strup in droga umeten pa zdravilo.

Vsi ki pravijo, da se vse začne pri konoplji in se kasneje stopnjuje se lahko samo nasmehnem…
Začne se z rumovimi kroglicami, nadaljuje pa z alkoholom in cigareti, ki sta legalni drogi.

In če je leta 1990 v Sloveniji za posledicami cigaret umrlo okrog 9.000 oseb in zaradi alkohola približno 12.000, zaradi konoplje pa še nobeden, boste res morali pogledati še kam drugam kot na spletno stran Urada za droge in MNZ….

Ko bo sintetičen THC odobren Krki in Lek-u, jih bom tožil…….

LP, Dejan

1) THC je samo eden od številnih alkaloidov v marijuani
2) vsebnost THCja v rastlinah močno odstopa od primera do primera, za natačno doziranje je potrebna laboratorijska proizvodnja
3) Nekatere raziskave kažejo, da THC deluje pozitivno pri stranskih efektih kemoterapije, pri bolečinah, pri nekaterih oblikah depresije, pri glavkomu… Vse to so situacije, kjer koristi zdravila odtehtajo tveganje nastanka odvisnosti

ma narkomansko to use skup jee-.-

Lep pozdrav.

Imam kar nekaj vprašanj za vas.
Letos na morjo sem prvič probala marihuano.. Bilo mi je všeč ko sem bila zadeta.

In to se je nadeljevalo stopila sem v slabo druzbo in vsakič dahala. Prejšnič sem se zadahala da sem kar 2x bruhala prisegla sem da nebom nikoli vec razen ko bo zdraven mene oseba ki ji zaupam. Res je da ko si v drogi ne mores priti ven a ko se ti zgodi nekaj ko mislis da umeras tega nemores videt. Sicer imam zeljo potem ampak si raje skadim vič cigaretov na dan ko pa da skadim en pop.

Zdaj me pa nekaj zanima kako dovgo je droga v krvi. Rcimo ce bi kadila danes in bi sla na pregled krvi cez kakšen tedn ali bi jo še lahko najdli.?

Lep pozdrav hvala za odgovore.

živjo 🙂 zanima me kaj sploh lahko naredim ob dejstvu da so me policisti vstavili in naredili test za droge, ki je bil pozitiven (thc) . bila pa sem na gozdni potki za katero ne vem če sploh spada pod okrilje Zakona o pravilih cestnega prometa,na podlagi katerega so mi policisti začasno odvzeli izpit.(107 člen) poleg tega sem mlada voznica, to pa je moj prvi tovrsten prekršek. ali ima kdo kašno dobro novico , razen te , da mi grozi odvzem izpita in 1200 evrov globe ? hvala 😉

Kaj je dobra novica, če pri vzgoji otrok rečemo otroku NE, ko gre z žebljem v vtičnico?
Je mar to dobra novica ker otrok v sebi trpi, ker ni dosegel cilja, ali je dobra novica to, da je lahko srečen, da ga ni ubilo in je starš srečen ker je ohranil dragoceno življenje…
Mojca, z vsem spoštovanjem do tebe, verjela ali ne, je DOBRA NOVICA ZA TE dejstvo, da so policisti opravili svoje delo kot je treba. Očitno jim je bilo tvoje življenje dragocenejše kot tvoja začasna bolečina, ki verjamem, da ni majhna in ti je ne privoščim.
Mojca, glavo gor, zavzami se, da počistiš kar je potrebno in končno stopiš sebi dostojnemu življenju naproti, TI NISI SMETIŠČE SUBSTANC, TI SI OSEBA, VREDNA, DOSTOJNA pravega življenje, kjer zmoreš odkrivati smisel življenja, odkrivati svoje potenciale v lepem, plemenitem…
Zavedaj se, da ti nisi tisti mali otrok, ki sem ga prej omenil, in ta otrok ne zmore reči staršem hvala in gleda le v bolečino, ti si več, oseba ki zmore gledati še drugam, v dobro.
Kaj je dobrega pri tej kazni?
TI! Postopek policistov je jasen znak za te, da si vredna, da si nameniš boljše, bolj vredno, sebi dostojno življenje in da se končno nehaš, oprosti na izrazu, pretvarjati, da si otrok, ki si laže, le da bi sledil bednemu cilju.
Ajt, pozdravi osebo, ki je odgovorna za tvojo srečo in jo srečaš, ko uzreš v ogledalo.
VERJAMEM V TE, ZMOREŠ SI PRIVOŠČITI DOBRO, VREDNA SI TEGA!
D.P.

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

Stopi čimprej do odvetnika. Če nima mentalitete tistih poklicev, kjer hočejo vedno denar vnaprej, ti bo lahko hitro povedal kakšne so pravne možnosti in vzel primer (in potem denar) samo, če obstaja realna možnost uspeha.

So te odpeljali na odvzem krvi ali so uporabili kak drug test?

New Report

Close