Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Manjše nakazilo preživnine

Manjše nakazilo preživnine

M95 koliko časa pa že čakaš na drugo obravnavo?

Glede tega ali lahko odvetnica še enkrat predlog za začasno plačevanje preživnine ne vem. Sicer ne vem zakaj se je sodnik tako odločil. Očitno smatra, da si popolnoma sposobna sama poskrbeti za otroke – finančno mislim. Pa ne misli s tem, da se strinjam z odločitvijo sodnika ker se ne. Lahko si finančno sposobna to narediti, lahko pa nisi, kar pa še ne pomeni, da otroka nista upravičena do preživnine. Takšne ali drugačne.

Predlagam pa ti, da se obrneš na brezplačno pravno pomoč (PIC – Pravno informacijski center) in jih vprašaš glede ponovne vloge oziroma predloga.

In apeliri na sodišče, da te dajo na prednostno obravnavo. To lahko storiš popolnoma sama. Brez odvetnika. Vse kar potrebuješ je opravilna številka tvoje zadeve, računalnik in printer. Na sodišče nasloviš dopis v katerem jim obrazložiš svoje stanje oziroma zakaj želiš, da te prednostno obravnavajo.

Maxi, mi lahko lepo prosim poveš kaj več o tem ???

Hvala.

Za izterjavo potrebuješ pravnomočno sodbo s sodišča. Dokazilo o neplačani ozirom o nepopolno plačani preživnini. Spišeš predlog za izvršbo (potrebuješ tudi podatek o njegovi službo oziroma bančnem računu – če tega nimaš mora sodišče podati poizvedbo), oddaš na sodišču in čakaš …

Če se ne motim izvršitelja plačaš sama, potem pa od njega terjaš stroške izterjave …

CSD resnično nima nobenih pooblastil za izvršbo preživnin. In ni potrebno za izvršbo imeti odvetnika. Predlog za izvršbo se poda na obrazcu /kupi se ga v DZSju) in vloži pri pristojnem okrajnem sodišču.
Vse kar CSD lahko naredi je to, kar je omenila M95. Zavezanca se povabi, mu pojasni njegove dolžnosti, hkrati pa pove, kaj se bo zgodilo in na kakšen način, če se ne bo držal sodne poravnave, sodbe oz. notarskega zapisa.

rakica77.sem šla na to bpp.in dobila odobren,in odvetnica je dala odgovor na njegovo pritožbo,ki jo je dal januarja,in potem je tudi zaprosila za prednostno obravnavo,lih papirje dobla dans.sam kok dolg bo to trajal,je rekla sama da se zna zavlečt tud pol leta ali več.ne glede na prošnje.zakaj je sodnik zavrnil začasno odredbo da bi plačeval,ne vem.tudi odvetnici se mal čudn zdi.ker je bilo na obravnani povedano da ne plačuje preživnine.in tudi sodnik me spraševal kako mi znese,kr imam več stroškov-položnice,najemnina,hrana,itd.,kot plače iin doklad če vse sešteje.plače imam390evr.informativno.zanima me samo ali bom res mogla čakat,še eno leto ali več da bo zadeva rešena.opomini so začel prihaja od neplačanih položnic,ker enostavno mi ne znese več,izposojat si dnara pa tud ne morš ker ga treba vrnt tud.po enmu letu se mi ustavl čist.pa smo skromni in jaz in otroka.samo žvet pa morš,hrano je treba kupt,pa otroka obut oblečt.no oblačil res veliko dobim od prijatlov,znancev.sam vsega pa ne.tu pa je treba tud kaj kupt.nogavice,sp.perilo,kape rokavice,…ne bom naštevala sej veste kok in kaj vse otročki rabjo.sem se razpisala,ker sm besna že tok da joj.

Vrjetno, da veš kako imaš opravilno številko. Predlagam ti, da se sama osebno obrneš na sodišče. Sama napiši dopis in ga pošlji na sodnijo. Navedi, da imaš resnično finančne probleme in da je vse kar si želiš, da otrokom omogočiš dostojno življnje. Pri meni je bila to uspešna poteza. Predlagam pa ti, da se obrneš na CSD za enkratno socialno pomoč … oziroma za začasno ali nekaj podobnega. Predvidevam, da ne presegaš nobenega cenzusa in da boš to enkratno socialno pomoč tudi dobila. Sicer ni zelo veliko, ampak kakšno položnico pa boš lahko plačala.

M95 včasih je bolje, da se pač osebno obrneš na koga in “zaupaš” svojo stisko. Držim pesti!!

jaz pa še čakam na preživnino, ki bi morala biti nakazana 15. prejšnjega meseca.
Vendar to ni nagajanje mojega ex, ker mu preživnino trgajo od plače; je žal spet blokiran račun njegovega delodajalca………..

rakica77
hvala ti za odgovor,pa lep sončen dan,nasmejan.
nism še obupala veš,čeprav se tok zapletn in zavlekel.nisem pričakovala.po ločitvi sem rekla takrat u hvala bogu,pa sm dala to skoz,ko sem šla iz sodišča.pol pa kt da bi me bomba zadela pa dobim dam pošto od njegovga odvetnika,se šel frajar pritožt.pa k bi vsaj 200 evr daju za otroka,k napisan v pritožbi da več ne more plačevat,dreka niti centa ne da.

Jah dokler ne bo imel sodno določeno ne bo plačeval. Politika velike večine plačevalcev preživnine (pa naj bo to mama ali pa oče, da ne bom koga diskriminirala). To je žalostno in še bolj žalostno, da sodnik določi nekaj takega kot je določil v vajinem primeru.

V postopku ločitve in dodelitve skrbništva ter preživnine sva se midva oba odpovedala pravici do pritožbe. Je pa na samem sodišču spodbijal višino. Tako, da je sodnica sama predlagala, da se preživnina zniža na 250€. In ker sem želela, da zadevo čim preje damo čez … sem pristala že tretjič, da se preživnina zniža.

Tako pač je … Še enkrat pa ti svetujem, da se sama obrneš na sodišče. Napiši en krajši dopis in jim ga pošlji. To je najceneje in najlažje kar narediš. Če pa rabiš pomoč pri sestavi tega pa samo povej.

Lep sončen dan tudi tebi in tvojim otročkom!!

sem malo se pozanimal, jutr dobim odgovor,če lahko še enkrat vložim za začasno odredbo,za plačevanje preživnine.sem pa zvedla da ga lahko dam v kazensi postopek,pa gre lepo v zapor,če mu je vseeno.in če mu tok težko plačevat.sam kok je to kej pametno narest ne vem.ko bi pršu vn z zapora me bi pa fentu rajtn.

rakica77
hvala ti za odgovor,pa lep sončen dan,nasmejan.
nism še obupala veš,čeprav se tok zapletn in zavlekel.nisem pričakovala.po ločitvi sem rekla takrat u hvala bogu,pa sm dala to skoz,ko sem šla iz sodišča.pol pa kt da bi me bomba zadela pa dobim dam pošto od njegovga odvetnika,se šel frajar pritožt.pa k bi vsaj 200 evr daju za otroka,k napisan v pritožbi da več ne more plačevat,dreka niti centa ne da.

Kolikor je meni znano to lahko narediš če imaš sodno odločbo,da ima dodeljeno preživnino. Kar pa ti nimaš.

Sicer se lahko motim, ampak res pa je, da ga zaradi neplačevanja preživnine daš v kazenski postopek in da mu grozi do leto zapora zaradi tega.

Upam, da to ne bo potrebno. Naj bo to zadnji štadij tvojega boja pravice za otroka.

Mirno noč ti želim.

hvala še enkrat.RAKICA77.TI sporočim,kako se bo naprej odvijalo.mogoče bo tudi kateri mamici moja inf.v pomoč.

M95 ti le pogumno naprej v boj.

;))

in ko mi uspe.ko dobim preživnino.in ko ga izterjam za neplačano preživnino,te povabim na kavo.takrat bom jaz srečna vesela,ker sem DOBILA za otročka kar jima pripada.upam da to ne bo čez eno leto.
NAJ VAM BO VSAK DAN NASMEJAM,KER DAN BREZ NASMEHA JE KOT TEDEN BREZ VIKENDA.

Sem prepričana, da bo prej kot v enem letu. Te pa vrjetno še vseeno čaka boj. Samo vztrajaj. Itak bo moral dati vse za nazaj. Vztrajaj pri tem!!! Da pokrije vse svoje obveznosti.

To da pa se dobiva na kavi pa ne rabiva čakat, da dobiš preživnino. Lahko kar prideš k meni pa nama jo skuham …

;))

O čem ti to?

Torej kot ti je napisala Zarja76. V knjigarni kupiš obrazec za izvršbo in ga izpolniš. Na obrazcu imaš možnost vpisati vse neplačane razlike (navedeš vsak mesec posebej) preživnine. Nato ga pošlješ na tisto sodišče, ki pokriva bivališče tvojega ex.

MAXI,NE MOREŠ DAT IZVRŠBE ČE SODBA NI PRAVNOMOČNA,PA TUD ČE TI DOLGUJE ZA 2 LETI ALI PA ŠE VEČ.

in danes, ko večina prejema preživnine za tekoči mesec, še vedno nimam nakazane tiste, ki bi naj bila nakazana prejšnjega meseca….

škoda besed…………

New Report

Close