Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Manjše nakazilo preživnine

Manjše nakazilo preživnine

RAKICA77.VIDIŠ MIDVA SE NA SODIŠČU NISVA MOGLA SPORAZUMET GLEDE VIŠINE PREŽIVNINE.ON TRDIL DA VEČ KOT 200 EVR,NE BO PLAČEVAL,KER NE MORE.JAZ SEM STALA ZA TEMU DA PLAČUJE 300 EVR,ZA DVA OTROKA.BI PA TAKRAT GA MOJA ODVETNICA MOGLA VPRAŠAT IN SODNIK ALI SE STRINJA,ALI SE BO PRITOŽIL NA VIŠINO,KER ČE BI REKEL,POVEDA, DA SE S TEMU NE STRINJA IN DA BO SE PRITOŽU.BI VERJETNO SODNIK RAVNAL DRUGAČE IN NEBI ZAVRNU ZAČASNE ODREDBE ZA PLAČEVANJE PREŽIVNINE.ZDEJ JE TKO KOT JE.KER SAM NE POZNAŠ KAKO TE STVARI POTEKAJO SEDAJ BI ŽE ZNALA KAKO,TAKRAT PA SE MI NITI SANJALO DA SE LAHKO TO TOK ZAVLEČE IN ZAKOMPLICIRA.JA SEM ZVEDLA TUDI TO DA NE MOREM ŠE ENKRAT DAT ODREDBE ZA ZAČASNO PREŽIVNINO.ME JEZI TO VSE,KER SEDAJ NE MOREM NAREDIT NIČ.LE ČAKAM LAHKO,KDAJ BO REŠENO V LJUBLJANI.IN POTEM ME SKRBI ŠE TO ČE SE BO ŠE ENKRAT PRITOŽU,KER REKU DA SE BO,ČE MU SODIŠČE V LJUBLJANI,NE BO ZBILO NA 200 EVR.KER VEČ KOT KOT NE BO PLAČEVAL PA PIKA.PA KO BI MI SAJ 100EVR DAL ZDEJ ZAČASNO,DOKLER SE TO NE REŠ,PA PRASEC,NE MOREM BOLŠ REČT(SORI)TUD EVRA NE DA.

Uf če sem jaz to sedaj prav razumela. Vi ste na sodišču zaključili postopek. Sodišče je določilo 300€ in zo je bilo to. On ni rekel ničesar. Sodnik pa ni ničesar vprašal (to ali se strinjata s tem). Ne razumem v tej zgodbi zakaj je podala odvetnica predlog za začasno plačevanje.

“…..Seveda je ta znesek manjši od zneska, ki je določen na sodišču”;
ta stavek, ki ga je zapisala femme sem razumela, kot, da govori o sodni odločbi, ki je pravnomočna.

se opravičujem.MAXI.SEJ maš prav,jaz sem narobe razumela.

RAKICA77.VEŠ SODIŠČE MU JE ŠE ZVIŠALO IZ 300EVR ZA OBA OTROKA,KAR SEM JAZ ZAHTEVALA.SODIŠČE MU JE ZVIŠALO ŠE ZA 50EVR,SE PRAVI 350EVR,MU JE DOLOČILO SODIŠČE,KAJ BO PA SEDAJ PA NE VEM.KAJ BOJO NAREDIL V LJ.NA SODIŠČU NE VEM.VERJETNO BOJO DOL KAJ ZBIL.JE PA MOŽNO TUDI TO DA PRIMERA NE BOJO REŠIL IN BOJO SPET DAL,NAZAJ V KR.NA SODIŠČE.SEM DOBILA V PETEK V TOLAŽBO OD ODVETNICE,DA VERJETNO BO PRED SODNIMI POČITNICAMI.KI PA SE 15. JULIJA ZAČNEJO.

M95 zakaj ne daš prošnje za prednostno obravnavo?

rakica77.sem že dala prošnjo za prednostno obravnavo začetk februarja.odvetnica me potolažila,da upa da bo pred odvetniškimi počitnicami.

Slaba tolažba. Še enkrat podaj predlog za prednostno. Ne vem sicer kaj si v prvem predlogu navedla za razlog, ampak tole, da bo še pred sodnimi počitnicami je meni mal bosa. Do takrat pa se znajdi ali kako? Tebe nihče ne vpraša ali imaš ali nimaš. Plačati moraš.

Take zadeve pa me pogrejejo … Grrrrrrr

RAKICA77. NAPISALA NISEM SAMA.TRIKRAT SIGURNO SEM KLICALA ODVETNICO,PA JO SPRAŠEVALA KAKO PA KAJ ZDAJ NAJ NAREDIM.POTEM SE LE PO 2 TEDNIH ODLOČILA DA NAPIŠE PROŠNJO ZA PREDNOSTNO OBRAVNAVO.
NAPISANO BILO:SODIŠČE PROSIM ZA PREDNOSTNO OBTRAVNAVO,KER RAZPOLAGAM Z MINIMALNIMI SREDSTVI ZAPREŽIVLJANJE SEBE IN DVA ML.ŠOLOOBVEZNA OTROKA.ENINI MESEČNI DOHODEK JE MOJA PLAČA390EVR.TOŽENA STRANKA PREŽIVNINE NE PLAČUJE.VSE PROŠNJE NAJ NEKAJ DENARJA-PREŽIVNINE PRISPEVA SOBREZUSPEŠNE.
ZA NADOMESTILO PREŽIVNINE PRI JAMSTVENEM IN PREŽIVNINSKEM SKLADU NE MOREM,KER NE IZPOLNJUJEM PREDNODTNEGA POGOJA.NE RAZPOLAGAM Z IZVRŠILNIM NASLOVOM,NA PODLAGI KATEREGA BI LAHKO PREŽIVNISKO TERJATEV TERJALA PO SODNI POTI,SAJ JE 1 STOPENJSKO SODIŠČE ZAČASNO ODREDBO ZAVRNILO.
(IN TOČNO ZARADI TEGA JE NASTAL VELIK PROBLEM)EDINO ŠE NA VARUHA ČLOVEKOVIH PRAVIC SE LAHKO OBRNEM,ALI PA ČAKAM.IN ČAKAM IN ČAKAM……

Jaz sem raje napisala sama … saj je tako prisotna osebna nota … Kar pa včasih zaleže več kot pa odvetnik.

Napisala pa sem nekako takole:

“Zaradi nastale situacije se obračam na vas z prošnjo za prednostno obravnavo sporazumne ločitve med mano in xy. V sporazumu sva navedla, da se xy zaveže za plačevanje preživnine za mladoletna šoloobvezna otroka xx, roj. …in yy, roj. …. od tegaintega dalje.

Oče xy je v mesecu septembru nakazal del preživnine na osebni račun pri ….in sicer v znesku ……….. Preživnina je v sporazumu določena na ………. za oba mladoletna otroka, torej ………. na otroka. V mesecu oktobru 2006 in novembru 2006 je denar redno nakazal, v mesecu decembru … in januarju … pa nakazili ni izvršil. Za mesec december … mi je »na roke plačal« …, torej delno plačilo preživnine za oba otroka.

Zaradi tega se je finančna situacija pri meni in otrocih zelo poslabšala. Samo šolski stroški za enega otroka namreč znašajo približno …….. na mesec, torej skupaj …… Ker žal v tem trenutku sama nisem dobro finančno situirana, ne morem pokriti vseh tekočih stroškov za otroka in sem bila primorana odjaviti šolsko kosilo in popoldansko malico. Nastalo situacijo rešujem na način, da otrokom pripravim malico doma in jo odneseta s seboj v šolo.

Zato vas prosim, da zadevo pod opravilno številko ……. prednostno obravnavate, saj želim svojim otrokom z vlogo na Javni preživninski sklad zagotoviti redno prejemanje preživnine. Oče pa kljub temu, da preživnina ni redno oziroma v celoti nakazana, stike z mladoletnima otrokoma redno vzdržuje.”

No uglavnem jaz sem napisala tako … kot je takrat bilo … Ti pa napišeš da pač ne prejemaš ničesar .. In da če se bo to vleklo … da bo nastala izredno slaba situacija … Za otroke seveda.

vse bolj se mi zdi da je odvetnica,ki me zastopa že na samem začetku premalo naredila.tudi na sodišču itd…ne vem mogoče se motim.a vse tako se mi zdi .saj ona je vedela kako to poteka in lahko bi izrecno zahtevala že ko bila obravnava na 1.stopenjskem sodišču za predčasno plačevanje preživnine,ne glede na to ali se bo kasneje pritožil.jaz sama pojma nisem imela kako to poteka.me ma da bi tudi jaz sama sebe zastopala.tako bi jaz tudi če mi nebi plačeval dala že januarja lahko izvršbo,da mi plačuje in da mu trgajo direkt od plače.ne vem mogoče se motim,ali pač ne.mal čudno sem napisala.UPAM DA ME BOŠ RAZUMELA.LEP DAN.HVALA ZA VSE ODGOVORE,VSAK DAN SE MI BOLJ SVITA,NA KONC BOM ZMAGALA ,UPAM,ČEPRAV BO TEŽKA POT DA BOM ŠE ZA NAZAJ STOŽILA.KER MI ŽE SEDAJ DOLGUJE3000EVR,ALI ŠE MALO VEČ.

Jaz sem na sami obravnavi sprožila to, da mi pač dolguje preživnino in še denar za določene stroške, ki sem jih imela. Vse to je napisano v sodbi v imenu ljudstva in tam je tudi zapisan rok in koliko denarja je dejansko dolžan. Predlagam ti, da ponovno na sodišče nasloviš predlog za prednostno obravnavo, dokazila da preživnina ni izplačana (če imata v sporazumu, tožbi zabeleženo kam mora nakazovati, v banki zaprosiš za potrdilo o nenakazovanju ali pa skopiraš mesečne izpiske), prav tako priložiš položnice in dokazilo o plači. To bi moralo zadostovati in tudi funcionirati.

Kar se pa odvetnice tiče pa tudi jaz nisem bila zadovoljna s svojo, čeprav mi je pa dala zelo dobre predloge in so šli vsi skozi.

Drugače pa me raje kontaktiraj na zs.

HVALA ZA TRUD RAKICA 77.BOM POSKUSILA,UPAM DA NE BO VES TRUD ZAMAN.ZADEVO TREBA SPELAT DO KONCA PA ČEPRAV TEŽKO.

Veliko sreče in potrpežljivosti …In dober konec!!! Za vse …

bimbo mene pa zanima če kateri mogoče ve,da lahko moja bivša vloži izvržbo za preživnino,če jo jaz redno plačujem in kako je mogoče da se mi je obesila na vse tri varijante v izvržbi,tako da zdaj ona ne dobiva preživnine jaz pa imam vse blokirano in lahko samo nekaj malega dvignem iz banke,to je sramota kaj nekatere lahko počnejo vkljub vsemu da dobivajo vse kar morajo

New Report

Close