Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost maj/junij 2016 – dr. Reš

maj/junij 2016 – dr. Reš

Zivijo, evo js sm dons delala test, 12 dan. Je pozitiven, vendar pa rahlo krvavim že dva dni. Ne vem kaj naj si mislim, čist sm zmedena… Upam na najboljše… Je imela katera mogoče kdaj tako izkušnjo? No misamasa, kaj pa ti, si že delala? Panita, js sicer kakih hudih fizičnih naporov nimam, normalno življenje naprej.

Oooooo Polonck super za +. Za krvavitev pa Hmmm Nevem kaj Nej rečem. Jst upam da ne bo nič narobe. Včasih se zgodi da katere krvavi, nazalost 🙁 joj Jst ga pa nisem delala, ker me tko zvija, k do bom glih dobila menstruacijo. Pa na splošno nimam dobrega občutka. Mislim, da sem izkoristila svoj bonus 🙂

Misamasa, po mojem se ni za zanašati na znake, k včasih so prou isti kot če bo mestra, vsaj pr men. Men so najboljši pokazatelj prsi, dokler so vsaj mal napihnjene je še upanje. Ceprou se tut men zdi da tole ne bo dobro s krvavitvami… Ampak ne smemo se upanja izgubit… Javi kako in Jan bo, bom js tut. Upam da mama obema rata! 🙂

Živjo, ali ima mogoče katera izkušnjo, kako se odloča ali za IUI ali za IVF ? Ali se takoj odloči, kater postopek je bolj primeren ali šele kasneje, kako se stvari razvijajo?
Verjetno je za IUI nujna predhodna preiskava prehodnosti jajcevodov? Ima katera izkušnje s tem? Hvaležna bi vam bila, če bi mi mogoče katera znala opisat postopek. Hvala.

Polonck, čestitke za +, super novica 🙂 upam, da so se krvavitve ustavile.

misamasaa, si že delala test?

venera, jst ti ne znam nič pomagat, midva sva šla takoj v ivf, ker je moj partner problem.

Živjo punce, kako je kaj, že kej več pozitivnih testov? No js sm ga včeraj se enkrat delala je še vedno pozitivno. Krvavitve so tudi ponehale, vendar do UZ ne bom nič kej vedla. Resnično upam na najboljše, vse se bo pa s časom pokazal… Misamasa, kako kaj ti?
Venera js tut ne vem kako se odločajo glede postopkov, midva sva šla direkt v ivf slabši spermiogram…

Ah pri meni pa – 🙁 in dobila menstruacijo. Očitno sem izkoristila bonus.

Polonck a pa si klicala k Resu in povedala za krvavitve? No upam, da niso bile nič resnega.

Obema z panita vam želim lepo nosečnost 🙂

ooo, žal mi je misamasa… Ne boš več poskušala? Sem klicala pa so rekli da ne morem nič, ker je to se tok zgodaj. Ma ne vem, sej se tut men zdi da iz tvegala ne bo nič dobrega…Ampak ja, upanje ostaja. Skrbi me, ker tko nimam nobenega znaka nosečnosti, niti prsi napihnjene, nič…
Panita, a ti maš že ful znakov?

Živjo,

misamasaa, škoda no, a pa imaš kakšnega zamrznjenčka? Upam, da ti v naslednje uspe.

polonck, jaz imam samo boleče prsi, tako da ne morem spati na trebuhu. Ostalih znakov nimam. Drugače naj bi pa to bilo tako pri vsaki drugače. Ni nujno, da je slab znak, če nimaš znakov. Upam, da bo vse vredu 🙂

lp
panita

Ma tud zmrznu se ni nobeden. Vse je bilo neki narobe zgleda. Mogoče je bilo krivo to, ker sem imela tokrat kratki postopek. Ker za dolgega je zmanjkalo časa pred poletjem in k sm bla na pregledu je reku da bova kr zdele z kratkim postopkom probala. Ker prej sem imela pa obakrat dolgi postopek. Nevem. Kakšnega sta imele vidve?

Za ponovno pa ne vem. Zdej moram itak do avgusta počakat. Pol bom pa videla. Ma bi se kar šla :)dojenčki so tako lepa stvar 🙂

Jst sem imela vedno kratki postopek začetek drugi dan menstruacije. Kdaj pa je potreben dolgi postopek?

Po dokaj nespešnih prvih dveh postopkih, sem se jaz odločila, da moram pri sebi nekaj spremeniti. Tako sem shujšala za 4 kg, čeprav nisem imela prav preveč kg, pri 169 cm sem imela 62 kg. Malo sem prebirala tudi, kako je s prehrano za boljše celice. Vsega se nisem držala sem pa npr. ukinila sladkarije (na kakšnem r.d. se sicer pojedla tortico + privoščila sem si parkrat na teden temno čokolado). Povsem sem ukinila kavo, prej sem spila tudi 2-3 na dan. Seveda nič alkohola. Vsak dan sem pojedla pest oreščkov, kar prej nisem nikoli. Poskušala sem jesti več zelenjave. Mesa sem pojedla kar veliko, saj naj bi bile beljakovine pomembne, sicer eni pravijo, da so boljše beljkovine iz rastlin (leča, čičerika), ampak imam pač zelo rada meso. Poskušala sem se izogibati belem kruhu in testeninam.

Ne vem sicer, če mi je to vse pomagalo, ampak sem imela vsaj občutek, da sem nekaj spremenila. Rezultat je bil že pri oplojenih celicah res veliko boljši. Prejšnji postopek se nama je oplodila samo ena celica. No to je moja zgodba. Sedaj upam, da bo do konca vse vredu 🙂

Držim pesti še za vse ostale 🙂
lepo se imejte

Pozdravljene,

s partnerjem sva šele na začetku, a vseeno bi se pridružila k vaši temi, če je mogoče. Insicer pri naju je težava starost, hashimoto in genetika. Opravila sva že spermiogram, uz oba in naslednji teden naj bi imela še dodatne preizkave: LH,PRL,TSH,FSH in anti-mul hormon konec julija pa tudi pregled v genetski ordinaciji. Ali je katera, ki se je odločila poleg ivf tudi za pgd. Midva s partnerjem sva se za ivf odločila predvsem zaradi pgd, saj bi rada dala od sebe vse mogoče, da bo otrok zdrav. Ima kdo kakšne izkušnje s pgd in bi mi lahko povedal koliko časa traja, da greš v postopek (a gre za kakšen poseben postopek/komisijo)? Ali lahko upam, da bova po vseh pregledih še to leto v postopku? Sva pa pri dr. Uršuli Reš Muravec v Lj, oba bova stara kmalu 38 in je naš prvi poskus. A punkcijo opravlja samo dr. Reš ali tudi dr. Reš Muravec?

Hvala za vse info in upam, da vam vsem čimprej rata
Lp

A pri dr. Resu je ze mozn pgd? Pred dvema letoma se ni bilo mozno in naju je poslal na ukc lj, me pa vseeno zanima, ker bi se v kolikor je mozen pgd, prestavila nazaj k resu.
V mb pa tudi na zalost ne delajo pdg, preverila pred mesecem dni 🙁

Mi se dogovarjamo za pgd in tudi če gledaš na kliniko postojna, ki je povezana z dr. Rešem ponujajo to opcijo, v bistvu tam sem dobila povezavo do Reša. Ko sem ga poklicala mi je pa povedal naj prineseva izvide, ki potrjujejo problem ko prideva na prvi pregled in zdaj delava že preizkave..

Živjo mima78,
mene pa zanima kaj pa je pgd?
tudi midva sva še malo starejša od vaju.
A te preiskave FSH, LH,,., itd delata samoplačniško ali preko napotitve osebnega zdravnika ali ginekologa?
Lepo bodi in hvala za odgovor.

Pozdravljena,

jaz sem se dogovorila za hormonske preglede kar preko napotnice pri moji ginekoginji, tako, da mi jih ne bo potrebno plačevati..razen anti. Mullerjevega hormona, ki pa ga bom v italiji delala, a je samoplačniški tudi v sloveniji če se ne motim (v adrialabu so mi povedali da je nekje okoli 45eur). Pgd je predgenetska diagnostika, za to se lahko odločajo samo pari, kateri imajo genetske bolezni..tako, da se ne prenašajo te naprej. Je potrebno prinesti potrdilo iz genetske ambulante.
A vi ste že v postopku?

Lp

Pozdravljene,

Mene pa zanima, če je katera trenutno v postopku pri dr.Rešu? Midva sva bila junija žal neuspešno in me zanima, če še dela in če je njegov delovni čas še enak, torej, da prične z delom že ob 5:00 zjutraj.

Hvala vam za odgovore!

New Report

Close