Najdi forum

Že pravega prijatelja je težko najti, kaj šele partnerja, in jaz si niti ne bi drznila “izbora” omejiti z dejavnikom, kot je izobrazba. Poleg tega mi vse dosedanje izkušnje kažejo, da niti doktorska izobrazba ne pomeni širine in splošne razgledanosti, niti ne zagotavlja pogovorov na “ustrezni ravni” – gnanje strokovnega znanja do neke skrajnosti pač ne pomeni širitve obzorij.

V globalu me nikoli ne zanima stopnja izobrazbe ker v svojih pisanjih ne izhajam iz tega, če že, potem se vsekakor trudim biti objektiven ter vsekakor nežaljiv, pa mislim da mi to tudi nekako uspeva. Vsaj po odzivih, tako napisanih tukaj, kot tudi na ZS. Apriori je moje sodelovanje tukaj (in podobnih forumih) čisto laično, ko bo potrebna in zahtevana kaka strokovnost, takrat bom (in ostali) do svojih pisanj moral biti še bolj odgovoren. V ta nemen sem tudi registriran :)) In če dovoliš, potem naj pojasnim da obstaja temeljna razlika med osebnim pogovorom ter pisano besedo, v kateri se različno znajdemo in izražamo. Če so nekatere pisanja tudi dolgovezna, kar verjamem da so, potem meni “zadostuje” da je nekdo, željan pomoči in nasveta, v celem sestavku našel vsaj en stavek ali misel, katera mu daje neko zadovoljstvo, odvrača skrb ali je v njem iskal odgovor. Tudi tvoj namig o “nakladaštvu” je v tej smeri, meni ni nič žaljiv, verjemi. In osebno ter poklicno nimam osebnih zadržkov do komunikacije z nikomer, pa recimo temu da “sodelujem” tako z delavci kot znanstveniki, o kaki izkušnji iz preteklosti pa – da, tudi z osebo z nižjo izobrazbo “sem bil”, pa lahko temelj zveze vprid izobrazbe lahko samo negiram.

In če pogledaš zadnjih par sestavkov – ukvarjamo se s samim seboj, ni to “podn” ? Od same teme smo se oddaljili ker je bolj “pomembno” kaj si kdo o kom misli ? No, saj gre res svet v tej smeri.. Tudi to pisanje ne bi nastalo tukaj če bi le bila minna registrirana uporabnica.

LP
Cec

Dekle samo ti je lepo povedala da teh zadržkov nima, torej je po tej plati ta skrb odveč. Sam veš da bo za zvezo potrebno živeti in delati na njej, za to bosta potrebna oba, nikjer pa ne piše da nekoč z študijem ne nadaljuješ tudi sam, pa če boš še z njo ali pač ne. Lahko si tudi čisto zadovoljen v svojem poklicu in kreativen, zakaj le ne ?

Pogum velja !

New Report

Close