Najdi forum

Letne počitnice

spustila si bistvo, zakaj odjebe otroke marsikateri tip?? Ker ima dost moraliziranja bivše in dost njenih izpadov, izkoriščanja in ne vem čega še vsega, kar pripelje do tega, da enostavno se ne da človeku več s tem ukvarjat. In ni potem to pravilo, da bo pa tud kaknega drugega otroka odjebal.
Pravega moškega? JAz pravo mamo vidim v smislu, da ima urejene odnose z bivšim, ne prepričuje stikov, ne podpihuje otrok, ne nagaja,… Po tem se loči kokoš od ženske.
A ne? Tudi takole lahko to vzamemo.

Čist logična: če nekomu serješ v glavo, ne moreš pričakovat, da bo ta vse lepo pogoltnil in te lepo gledal. Tega noben ne mara.[/quote]

oprosti moški nikoli ne odjebe otrok zaradi bivše,ona ni nikoli razlog,prej izgovor,odjebe jih ker se je tako odločil sam in popolnoma sam.
In nikakor ne more biti bistvo bivša,da nekdo zapre vrata lastnim otrokom,tiste ,ki verjamete temu ali v to se mi zelo smilite.
Serjejo nam po glavi samo toliko kot dovolimo sami..In da ti nekdo preneha srati po glavi rabiš več kot samo odjebati otroke.Sranje se takrat šele začne,to sranje pa zasmrdi ko preteče nekaj let ali drugače,ko se otroci spremene v odrasle osebke.

plus verjemi je pravilo,ampak to pravilo se potrdi,ko se ločuješ,seveda je vse ok dokler sta skupaj..nikar ne sanjaj,da če je odjebal sina franca,pa vajine hčerke jožice nebo,ko bosta enkrat podpisala ločitvene papirje..lahko daš roko v ogenj,da se nikoli ne boš ločila-ne,tako tudi ne dajaj roko v ogenj za nekoga ,ki ima že prakso na tem področju,enkrat je težko,drugič že lažje,tretjič zlahka,ker ve da se bo slej ko prej našla nova naivnica,ki bo sama skrbela za njegovo potomstvo,če se bo komu od zakoncev zaluštalo novega živlenja.[/quote]

kar praviš je skregano z realnostjo

Poznam nekaj moških, ki so odpikali bivšo in otroka, ki je postal orodje manipulacij v njenih rokah, ker so se naveličali bockanja z bivšo.

Najdaljši čas streznitve je bil tri mesece. Po tem so se bivše ohladile in najhujše manipulacije s stiki so prenehale. Gre v bistvu za isti prijem kot pri otrocih, ki izsiljujejo. Načinu izsiljevanja je treba vzeti moč in potem ni več skušnjave, da bi se na isti način izsiljevalo še naprej. Ko izsiljevanje ne pali več, postane samo še dolgočasno početje.

Tolko ste se spuhale tukaj o stikih in odj. otrok da je kaj.
Verjamem da je mamam nepojmljivo ne videti več otroka, ampak to
s stiki je pa tudi čudno, ker je po mojem mamam ravnotako nepojmljivo
imeti “stike” z otrokom. Zato so tudi večinoma otroci dodeljeni
mamam, mi pa “imejmo” stike. A sploh premorete toliko empatije
ali česa že, da bi dojele kaj pomenijo stiki z otrokom? In zakaj stiki
za vas mame niso dovolj dobri? In koliko so dobri za nas? Oz. za nas so dovolj dobri ker smo že tako slabi… pa “za koga je, še dobro je”?

ps. m95: jaz bom v kosezah v nedeljo.

Tukaj se pa popolnoma strinjam. Če bi se mame večkrat postavile v vlogo očeta, potem bi bilo dosti manj nagajanja s stiki. Ampak, če bi se pa očetje večkrat postavili v vlogo matere, ki mora finančno in čustveno držati 4 konce hiše pokonci, bi bili tudi pripravljeni več pomagat. Spet je jabolko spora na obeh koncih.

No, jaz sem navajena delat vse sama že od malih nog. Nikoli se nisem na nikogar naslanjala in mi zato ni težko tega počet tudi zdaj, ko dobim vsakič nagrado- lesk v očkah mojega malega :-).

In zato se midva z bivšim ne bockama z obiski. Seveda bi on rad bil stalno z otrokom in seveda bi jaz rada bila stalno z otrokom, ampak to zdaj pač ni mogoče glede na situacijo. Sma pač oba največ z malim koliker se le da. Zdaj je mali že cel teden pri atiju in jaz ju vsako večer pokličem, pa z malim kako zapojema, se pomenima, se pohvali kaj vse je z atijem počel, ati se pohvali kako lepo se imata in kako počneta moške stvari, si želimo lahko noč in lepe sanje in to je to. Nikogar ne boli glava, trebuh ipd. To naju boli samo, ko se gre za denar, ki ga pa noče dati od sebe, kljub temu, da ima več kot 1x višjo plačo od mene in mnogo višjo kot je slovenska povprečna. Ampak denar je spet druga stvar kot stiki. Za denar se boma pravdala na sodišču, za stike pa se ne mislim kregat. Vesela sem, da sta lahko skupaj in da je mali vesel, ko je z njim. Zakaj bi komplicirala tukaj, ko pa se še prerado marsikje drugje zalomi.

….navajaš : do streznitve nasprotne strani…

Za dobre odnose, je ključnega pomena, da sta trezni in pošteni obe strani. Da se obe strani trudita enakopravno za vse….

Če smo čisto pošteni, tud bivši moški in tanove dekline niste vedno samo dobri in nasploh pošteni. In nismo vedno samo bivše tiste p*****.

Tanova, ne vem, pa me tud ne zanima kakšen odnos imate vi. Se pa ti le vprašaj ali sta pa vidva res tako zelo poštena v vsem ali tudi kdaj samo vlečeta na svojo stran in v svoje dobro.

Vsak bi se moral vsak dan vprašat: ” ali je to kar danes počnem tisto, kar me bo bolj približalo biti temu, kar jaz želim BITI jutri.”

**************************************************************** Tja, kamor je vredno iti, ne vodi nobena bližnjica.

Veš, Tadej, jaz sem pa zelo vesela, da je najin sin s svojim očetom, in to čim več.
Pa ne zato, ker bi to meni ustrezalo, ampak samo zato, ker ga mali obožuje in je rad z očetom. Tako, da ne branim stikov, celo spodbujam jih.
Kadar želi, pokličeva njegovega očeta. Med tednom, ko sem jaz popoldne v službi, sta skupaj onadva. Kadar delam dopoldne ali ob vikendih pa sta lahko skupaj, ko si zaželita. Eden ali drug. Pa ni važno ali sta sama ali sta skupaj s “tanovo”.

Sprijaznila sem se z nastalo situacijo in jo sprejela. Tako se počutim bolje jaz in s tem posledično tudi najin otrok in seveda tudi moj bivši. Zamere kuhat nima smisla, ker samo škodujejo.

Otrok pač res živi v najinem stanovanju, na drugem naslovu kot njegov oče in temu rečemo dom, ampak vseeno je včasih tako, da sem jaz z otrokom manj kot njegov oče in bi lahko rekla celo, da imam stike jaz ob takšnih dnevih.
Meni je v bistvu pomembno samo to, da ima otrok oba starša. Vedno.

Stiki? Saj sploh ne vem kaj to je. Pri nas to imenujemo kvalitetno preživljanje prostega časa s svojim otrokom in z veseljem, seveda.

Ampak kot jaz vedno pravim : eni tako, drugi drugače. In dokler bo nam uspevalo tako, bom srečna.

Pa lep vikend vsem, v družbi svojih otrok in iskrenih ljudi !

**************************************************************** Tja, kamor je vredno iti, ne vodi nobena bližnjica.

o tem sem se razpisala že zgoraj

odnosi so trenutno zelo korektni

prva zjasnitev je prišla, ko je moj mož zagrozil, da optrok pač ne bo šel več z nami na izlete in dopuste, če kljub dogovoru ne bo pripravljen

dokončno pa so se vremena zjasnila, ko je izvedela, da je na poti najin otrok

spustila si bistvo, zakaj odjebe otroke marsikateri tip?? Ker ima dost moraliziranja bivše in dost njenih izpadov, izkoriščanja in ne vem čega še vsega, kar pripelje do tega, da enostavno se ne da človeku več s tem ukvarjat. In ni potem to pravilo, da bo pa tud kaknega drugega otroka odjebal.
Pravega moškega? JAz pravo mamo vidim v smislu, da ima urejene odnose z bivšim, ne prepričuje stikov, ne podpihuje otrok, ne nagaja,… Po tem se loči kokoš od ženske.
A ne? Tudi takole lahko to vzamemo.

Čist logična: če nekomu serješ v glavo, ne moreš pričakovat, da bo ta vse lepo pogoltnil in te lepo gledal. Tega noben ne mara.[/quote]

oprosti moški nikoli ne odjebe otrok zaradi bivše,ona ni nikoli razlog,prej izgovor,odjebe jih ker se je tako odločil sam in popolnoma sam.
In nikakor ne more biti bistvo bivša,da nekdo zapre vrata lastnim otrokom,tiste ,ki verjamete temu ali v to se mi zelo smilite.
Serjejo nam po glavi samo toliko kot dovolimo sami..In da ti nekdo preneha srati po glavi rabiš več kot samo odjebati otroke.Sranje se takrat šele začne,to sranje pa zasmrdi ko preteče nekaj let ali drugače,ko se otroci spremene v odrasle osebke.

plus verjemi je pravilo,ampak to pravilo se potrdi,ko se ločuješ,seveda je vse ok dokler sta skupaj..nikar ne sanjaj,da če je odjebal sina franca,pa vajine hčerke jožice nebo,ko bosta enkrat podpisala ločitvene papirje..lahko daš roko v ogenj,da se nikoli ne boš ločila-ne,tako tudi ne dajaj roko v ogenj za nekoga ,ki ima že prakso na tem področju,enkrat je težko,drugič že lažje,tretjič zlahka,ker ve da se bo slej ko prej našla nova naivnica,ki bo sama skrbela za njegovo potomstvo,če se bo komu od zakoncev zaluštalo novega živlenja.[/quote]

kar praviš je skregano z realnostjo

Poznam nekaj moških, ki so odpikali bivšo in otroka, ki je postal orodje manipulacij v njenih rokah, ker so se naveličali bockanja z bivšo.

Najdaljši čas streznitve je bil tri mesece. Po tem so se bivše ohladile in najhujše manipulacije s stiki so prenehale. Gre v bistvu za isti prijem kot pri otrocih, ki izsiljujejo. Načinu izsiljevanja je treba vzeti moč in potem ni več skušnjave, da bi se na isti način izsiljevalo še naprej. Ko izsiljevanje ne pali več, postane samo še dolgočasno početje.[/quote]

ti mešaš hruške in jabolka,ne moreš odraslo osebo prevzgajat.
in kako potem takem razložiti otroku,ko bo večji ali odrasel zakaj očet a ni bilo leto dni npr., aja sej res,ker je moral mamo naučiti pameti,da je nehala izsiljevati-dvomim,da bo ta razlaga zadostna,vsaj v očeh otroka,kajti njega ne zanima vojna med materjo in očetom,on samo ve da je bil zapuščen pa naj bo za mesec,teden ali leto ..
pa ne mi pametovat o tem in onem,mama je psihiater in pedopsihiater in verjemi sem se naposlušala zgodb o zapuščenih otrocih in o njihovih travmah,pač mamica je izsiljevtor ,očka pa revček ,ki jo mora prevzgojiti in prevzgoj se začne tako,da ga ni leto dni ali kar polovico živlenja v otrokovem svetu-ne lupaj..priznaj ,da bi bilo zate veliko lažje,predvsem enostavnejše ,če bi bili le vi trije..tvoj,ti in Vajin otroček..priznaj si in odleglo ti bo..

lp

seveda velja obratno,da ne bomo posploševali,da so samo moški ta grdi..

Tukaj je toliko strerotipov in vnaprej predsodkov da je za bruhat ..

Oče ≡ gnili osebek, ki je maltretiral svojo družino, žena je zbežala v varno hišo in zdaj ne daje denarja in žena je uboga itd, ( a kr vse počaz tko al kaj?)

Oče≡ tisti ki lahko brez svojih otrok, ker mora in mu je zadosti mrvica ostanka odnosa z otroci ,ki se jim lepše reče stiki….(a ja?)

Mama ≡ ubogo bitje nič krivo, beži pred nasilnim očetom oz. po svoji želji izzstopi iz normalnega a dolgočasnega zakona in ne gleda na otroke a potem so jo polna usta skrbi za otroke…(a to je kar enako al kako?)

Ta nova ≡ nujno in edino samo Zlobna mačeha, ki nadleguje otroke (?)

V neki oddaji nasilje/žrtve je lepo rečeno da ni nujna Victimizacija žrtve: torej žrtev je lahko MANJ, ENAKO ALI vEČ Kriva od domnevnega storilca in niso vse mame uboge tko k tle lapajo in sploh ne očetje taki zmaji…

Imam nekaj prijateljev v svojem krogu …največ problemov imajo še dolgo po ločitvi tisti ki so bili zgledni očetje in možje pa so se babe naveličale in so šle in jih 100% bolj j… u glavo od tistih, ki so se ločile z tehtnim razlogom (piančevanje, nasilje, itd)…

“Tukaj je toliko strerotipov in vnaprej predsodkov da je za bruhat ..”

“Imam nekaj prijateljev v svojem krogu …največ problemov imajo še dolgo po ločitvi tisti ki so bili zgledni očetje in možje pa so se babe naveličale in so šle in jih 100% bolj j… u glavo od tistih, ki so se ločile z tehtnim razlogom (piančevanje, nasilje, itd)…”

Še dobro, da se ti spretno izogibaš stereotipom vseh vrst in si skrajno objektiven/na. To ne uspe vsakomur.

New Report

Close