Najdi forum

Letne počitnice

klatim po tebi? pa ti sploh neveš kaj to pomeni. napisala sem samo en komentar tebi, vse ostalo je bil pogovor med mano in manjo 5555.

tele furije tukaj niso v nibenem društvu, vsaj uradno in da bi bilo meni znano ne. tko da res ne vem, kakšno društvo ti roji po glavi. lahko pa si omisliš društvo mačeh ali pa mačic, pa se gremo odbojko na mivki. .)

in zato, ker je samo en komentar in ne deset, v tem enem ne moreš klatit po meni?

prispodoba na društvo ločenk ni bila mišljena kot društvo v institucionalnem ampak asociativnem smislu. Sicer pa to itak veš, samo se rada sprenevedaš.

Ne trudi se preveč razlagat ker ne bo haska.. in boš na koncu ti tista k si sovražna do revice ki je niti ne poznaš….Nisi na pravem teritoriju….

LAhko delajo kar hočejo… so mege mege prašičke.. samo *kul off bejba in ti ter zavoljo tebe še tvoj otrok, če je treba* pa ne sme noben rečt bog ne daj…

Ne sekiraj se tko je..

Ne trudi se preveč razlagat ker ne bo haska.. in boš na koncu ti tista k si sovražna do revice ki je niti ne poznaš….Nisi na pravem teritoriju….

LAhko delajo kar hočejo… so mege mege prašičke.. samo *kul off bejba in ti ter zavoljo tebe še tvoj otrok, če je treba* pa ne sme noben rečt bog ne daj…

Ne sekiraj se tko je..[/quote]

sej vem, mogoče je kakšna polna luna ali kaj takega,, da se trudim dopovedat, da bi moral biti skupni imenovalec prizadevanja raznih združenj in posameznikov, ki se ukvarjajo s problematiko z enostarševskih, ločitvenih, postločitvenih, sestavljeno družinskih problemov, da se na skupnem imenovalcu, utemeljenem na čustveno zrelih osebkih, ki so uspešno predelali ločitvene travme, kot širše družbeno okolje, tistim, ki so še globoko v krizi, ali pa tistim, ki so se zaradi čustvene nezrelosti zaciklali v krizi permanentno, pomaga sprevidet, da je najbolj ugodna varianta za vse, še najbolj pa za otroke, da se začnejo obnašati odraslo.

Namesto tega pa se tovrstne debate sprevržejo v bitko med spoloma, bitch fight med tanovimi in bivšimi, čeprav je skupni interes vseh nas na dolgi rok urediti odnose tako, da bi bili za vse nas znosni.

Meni se pač vsebolj dozdeva, da je tudi širši skupnosti (to je tistim, ki niso vpleteni v konkreten odnos) čisto v interesu, da stvari so, tako kot so. Potem je pa za vse kriva država, ki je le zrcalo ljudi, ki prebivajo v njej.

Hm…

Nisem vedel, da bom s svojim vprasanjem zanetil toliko nesoglasij.

Vsem, ki ste odgovorile na moje vprasanje, iskrena hvala za odgovor.

Vse dobro in lep pozdrav,

Odin.

Tanova,

….ki so uspešno predelali ločitvene travme,…..
….ki so se zaradi čustvene nezrelosti zaciklali,…

Veš, vsakemu posamezniku je njegova težava, njegova travma, njegova skrb, njegov strah največji.
Vsak posameznik se ukvarja s svojimi zadevami, kot to v danem trenutku najbolje ve in zna.

Tiste, ki smo bivše, se spopadamo s svojimi problemi, strahovi in s svojimi težavami, tiste, ki ste nove, pa poznate samo to plat in seveda posledično gledate na vse drugače.
Morda je tudi kakšna, ki je tako bivša, kot tanova, se pravi da pozna oba bregova in občutke obeh.

Skratka rada bi povedala samo to, da nikar tako. Veš, pravijo, da je življenje kot bonboniera. Nikoli ne veš, kaj boš dobil.
In močno upam, da ne boš ti nikoli postala bivša iz takšnih ali drugačnih razlogov, ampak verjemi, da bi lahko šele takrat razumela občutke ene take. Pa še to bi bilo čisto odvisno od vseh dejavnikov, še posebej tvoje čustvene navezanosti na partnerja in vzrokov ločitve, pa seveda tudi tvojega karakterja.

Tudi jaz, kot bivša ne poznam občutkov tanove. Morda pa nekoč bom.
Ne vem no, ampak mislim, da se v končni fazi vsak “bori” po svoje. Sam s seboj ali z drugimi.

**************************************************************** Tja, kamor je vredno iti, ne vodi nobena bližnjica.

žal ne delim mnenja s tabo

sem pač tista generacija, kjer je ločitev precej pogost, če že ne kar vsakdanji, pojav in zato iz svoje oklice poznam takšne in drugačne peripetije

in niti na kraj pameti mi ne pade, da bi potegnila s komerkoli samo zato ker je tanova, ali bila proti kateri ženski samo zato, ker je bivša, ali proti kateremu očetu samo zato ker je moški

Probleme okoli te problematike vidim deloma v čustveni prizadetosti zapuščenega partnerja, deloma pa tudi v čustveni nezrelosti vsaj enega od udeležencev.

in zato, ker je samo en komentar in ne deset, v tem enem ne moreš klatit po meni?

prispodoba na društvo ločenk ni bila mišljena kot društvo v institucionalnem ampak asociativnem smislu. Sicer pa to itak veš, samo se rada sprenevedaš.[/quote]

ne ne vem, ker sodim v skupino ljudi, ki NE beremo MED vrsticam in ne uporabljamo telepatije za razumevanje. to delaš ti, jaz pač ne. razumem tako, kot je napisano, tvoj problem pa je, če napišeš nerazumljivo.

tkao kot si napisala besedo “izgini”. očitno si mislila resno in očitno je nevaM upravičeno reagirala kot je.

Tanova, sej ti nisem napisala, da potegni s komerkoli.

Napisala sem, da se vsak trudi zase, kot najbolje ve in zna.
Mogoče enim uspe dojet ali prebolet nekoliko prej, drugi rabijo več časa.

Povem pa in stojim za tem, da lahko veš, kako se ob določeni situaciji nekdo počuti šele takrat, ko sam prideš vanjo.
To je dejstvo.

Tudi jaz ne vlečem z nikomer. Imam prijateljico, ki je tanova, pa se krasno razumeva. Res je, da ko sva se z mojim razšla zaradi varanja, je bila polna nasvetov, kako naj grem dalje in pustim njega in naju za sabo. Naj neham razmišljat o tem in pozabim. Pa sem ji povedala, da nimam gumba za vklop in izklop in da se trudim živeti dalje. Da pa vseeno ni lahko, ko te nekaj tako zelo boli, ko čutiš cmok v srcu, v pljučih, v grlu, v trebuhu,…ko vse znotraj tebe kriči. Povedala sem ji, da vem, da me ne razume in ji tega ne zamerim.
Pred nekaj meseci pa je njej umrla mama in od takrat dalje mi govori, kako me šele zdaj razume, da res ne moreš kar preklopit in pozabit neko osebo. Pa naj gre za ločitev, smrt, ali karkoli drugega.

Vsaka oseba, ki je prišla v tvoje življenje, je v tebi pustila delček sebe. In ko ta oseba odide iz tvojega življenja vzame en del tebe s seboj. Kako boš to “izgubo” pozdravil, pa je vprašanje te navezanosti o kateri sem govorila, vprašanje karakterja, vprašanje časa,…in še mnogo drugih dejavnikov.

Res, da si celo življenje edino ti sam s seboj. Vsi ostali prihajajo in odhajajo in puščajo takšne in drugačne pečate.

**************************************************************** Tja, kamor je vredno iti, ne vodi nobena bližnjica.

Joj odin oprosti, da smetim, res:(((

Želim ti veliko mirnih živcev in da kljub nesoglasjem sčasoma najdeta z bivšo skupen jezik okoli stikov z otroci. Če ne bo šlo letos bo šlo mogoče drugo leto…ma ni vrag, da se nebi odtajala, pa tudi otroci rastejo.
Je pa res in to moram priznati, da s svojim razburjanjem ob takih dogodkih daješ veter v jadra svoje ex, da to počne še z večjim veseljem. Tudi midva z ex šele po šestih letih počasi začenjava komunicirati……samo oba sva nekako zgruntala, da je potrebno hiteti počasi.POčasi se daleč pride pravijo:))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Jp, se strinjam.

In ravno tako je treba tanovi pokazat njeno mesto in ji (z)merit pooblastila, v kolikor pozabi velikosti svojih kompetenc.

Toliko…da ne bi bilo slučajno dvojnih meril.

Tanova: nekaj je poslat bivšo v tpm, drugo pa je z velikimi črkami napisat, da naj ona in njen ontrok izgineta! Ko boš tudi sama mama, boš vedela kaj sem ti jaz tokrat govorila. Ko sem še delala preko šs, sem enkrat rekla eni sodelavki, kdaj gre po froca. Nič hudega nisem mislila, to je bila pač beseda, kis e je takrat na splošno uporaljala. Ženska je popenla, da ona nima foca, ampak otroka in da mu je ime Timi. Drla se je, da naj ga sploh ne omenjam, če ne znam spoštljivo govorit njem. Pa ni mislila klanjanja, malikovanja ipd. Mislila je tisto osnovno mero spoštovanja, kot do otroka. Skratka, moja poanta: takrat nisem vedela, zakaj jo je to tak zabolelo. Zdaj, ko imam otroka sama, vem. Če nekdo reče za mojega malega froc, popenim. In, če bi nekdo rekel, da lahko izgine, bi verjetno od mene dobil tako klofutooooo, da bi mu glavo zasukalo. Na bi me bolelo, da bi to rekel zame. Ampak za otroka…

To sem ti želela povedat.

To, da pa niste v zavidljivem položaju, pa je tudi res. Ampak, če ni za bit je za it, ne? Torej, če nisi dovolj močna, da bi se vzdržala takšnih izjav, potem raje tipa zapusti in si najdi enega takega, ki bo z neomadeževano preteklostjo. Pač tako je. če kupiš rabljen avto, moraš bit pripravljen na popravila, pa kljub temu ne bo nikoli funkcioniral kot nov.

sorry bejba, do zdaj je bilo govora edino o tem, da je čustvena nezrelost njegove bivše nujno del najinega odnosa, pa sem ti odgovorila, da samo toliko kot to dopuščava. Obstaja meja, kjer se naredi rez, in kjer lahko izgineta iz najinega lajfa tako otrok kot bivša in se pojavita v tistem trenutku, ko se bi bivša odločila obnašati zrelo.

Pri nas je ultimat deloval in bivša se zdaj obnaša dokaj zrelo in zdaj JE še vedno del najinega odnosa, ona in njen otrok.

Vprašanje okoli katerega sem vseskozi polemizirala je, da obstaja meja, kjer se s čustvenimi teroristi ne pogajam več in da od tiste točke tudi argument “potrpeti zavoljo otroka”, pri meni več ne pali. okej?[/quote]

To je ta nerealnost o kateri govorim,to ni njen otrok,ampak njun otrok..upam,da je zdaj bolj smiselno tisto napisano od prej,da so te stvari pač problematične,tako ali drugače.

Po tem odstavki bi pa jaz tebi vročino zmerila? A se ti sploh zavedaš akj si rekla??????? Da IZGINETA!!!!!!!

Ti povem samo nekaj: Največje TELE je tukaj tvoj ded in oče njunega otroka! Če bi meni rekel kdorkoli, da mu je vseeno če otrok izgine… s mega pospeškom bi letel iz…naše orbite, ne samo iz moje bližine! Da izgine bivša/bivši še nekako rečeš, če si seveda zelo nepremišljen in plitek- da pa rečeš, da naj izgine še otrok?!?! Mislim… Če bi bila ti tanova od mojega bivšega, pa da slišim kaj takega…niti on ne bi več videl otroka. To je ziher. Pa če bi morala v Avstralijo zaradi tega. Za mojega otroka pa ne bo nihče rekel naj izgine! Še dobro, da je ded tako tele in sploh ne pogrunta, kaj njegova zdajšnja govori za njegovega otroka. Če pa je tako tele da ve pa nič ne naredi, potem si pa otroka tako ne zasluži.[/quote]

Neva problem je ,da ženska ne zastopi nečesa,da ta isti ded lahko jutri njej reče adijo,nikoli ne reci nikoli in da bo imela ona s tem istim dedom tudi otročka..in da bo lahko nekoč nekje spet neka nova,ki bo ..

takemu moškemu preprosto ne moreš in ne smeš zaupati,ker je vožnja skozi živlenje zelo nepredvidljiva..ampak če jemlješ iz izkušen,se da marsikaj zaobiti..na žalost pa veliko žensk misli,da z njo bo pa večno in vse drugače,razmislite še enkrat pa zadihite in razmislite še enkrat ženske..

sem mislila, da si prebrala therad od začetka, glede na to kako suvereno klatiš po meni

tudi včasih so bili ločenci, ne sicer v takšnem smislu kot danes, ampak ločitev od mize in postelje in različne cerkvene razveljavitve zakonskih zvez so se prakticirale že od nekdaj

društvo ločenk je prispodoba za skupino furij tule na forumu[/quote]

samo za informacijo nisem ločenka,nisem angel ,hudič tudi ne-morda nekje vmes,so stvari na katere nisem ponosna in so stvari na katere sem zelo ponosna,ampak ko berem tebe,dobim občutek,da te bo reala še fejst tepla ..vsi smo šli skozi take ali drugačne lekcije,tudi ti boš šla,ampak v štartu si falila,če si mislila,da bo tvoje živlenje z moškim ,ki je tudi oče in ima pač tudi bivšo-ali recimo mati njegovega otroka idealno in brez težav si se zelo zmotila,priznala si ali ne težave bojo do konca ,tudi ko bo treba dediščino delit -verjemi 🙂
1001 stvar je,ki ti bo delala sive lase,sprejmi ali spusti od jamranja pa še nihče ni obogatel kvečjemu si je prislužil čir na želodcu
lp

To je pa total depresivno!!! Brez besed sem.

Sploh mi tole ne gre iz glave. Razumem da moškemu (vsaj meni)
ne moreš zaupat, ampak da iz tega potegneš tak sklep, to je pa
morbidno. In bojim se, da ti Monika sploh nisi najbolj neumna na tem
forumu.

Mnogo žensk je najbrž v taki zablodi “da bo zdaj pa večno…”
Preveč filme gledajo, najbrž. Zakaj bi bilo potem “na žalost”?

ps. zdaj pa grem. Buldožer Monika!

To je pa total depresivno!!! Brez besed sem.[/quote]

k depresivno realno,za depresijo greš k zdravniku pa napiše antidepresiv,za realo pa ni zdravila :):)

kako že pravijo,po tanovem se učim srbskohrvatski
in nekako takole-nevjeruj ni očima u glavi i one lažu 🙂

plus,ko smo že pri počitnicah,zdejle sva se končno dogovorila ljudsko(brez odvetnikov ),da gresta sredino aprila za 1 teden v egipt,potem pa midva za 1 teden na hvar za prvomajske ..

New Report

Close