Najdi forum

Ko sem takoj po študiji že delala in imela precej denarja, fant je pa še študiral, sem seveda jaz financirala v glavnem vse. Ko sva zaključila, mi ni na kraj pameti padlo terjati tega denarja nazaj in tega res nihče ne bo upošteval. Dejansko se lahko tudi hladilnik smatra kot darilo, če se lahko nakit, zakaj se ne bi aparat?
Res hecna zgodba. In bivših se ne zalezuje, jaz bi tudi poklicala policijo. Požreš finančno izgubo, to je še najmanj, tista gotovina je pa davek na skrajno neumnost. Pa komu kaj takega sploh pade na pamet? Se ne čudim, da te je pustila, verjetno je imela poln kufr tega poudarjanja materiala, denarja in tvoje omejenosti. In sumim tudi, da ti je že pred pol leta povedala, da je med vama konec, pa si nisi dal dopovedat in je zato poslala priporočeno črno na belem. Normalen človek sliši prvič, mogoče še enkrat pokliče in preveri, da si ni oseba premislila, potem pa da mir!

Stepni volk…Hvala od srca..kljub vsemu sem s eod srca nasmejal,in ja Vsi ki ste na vsak svoj način mi pisali odgovarjali tudi z kritikami,vsakemu posebej hvala,dejansko začenjam gledat drugače na vse skupaj,z dneva v dan,in ja seveda sem jaz kriv,priznam da sem z svojo kaj vem čem pač enostavno vs eskupaj sprejel kot nekaj normalnega,kot nek normalen odnos,a v bistvu s em pozabil na to da dejansko naju ne veže skupaj nič drugega kot neki občasni trenutki ,dnevi,vikend morda.Obnašal sem se kot mladostnik ki se prvič zaljubi.
In ja..tudi to sem že dobil pod nos,da se ljubezni ne kupuje …a po drugi strani sem tudi dobil pod nos kako lahko po 4 letih še vedno hočem da polovico stroškov dopusta 10 dni krije tudi ona..kaj narediti da bo potem prav..če hočeš tako ni prav,če plačaš sam ,si pa kupuješ ljubezen…In kot je nekdo zgoraj zapisal,gospodinjski aparati in denar nimajo duše,pa čeprav je tej “gospe” najbolj prioritetno izgleda ,da vsem hiti razlagat v ednini ,kako si je na novo opremila stanovanje in to sama.In ja…Stepni volk…Štajerka je!

In kdo je rekel ,da jo jaz zasledujem? Niti je nisem klical,niti pisal niti na internetu gledal za njo,ničesar.vse kar je bilo je da sem samo šel jo poiskat in jo vprašat če s elahko vsedema in pogovorima,samo to.Z tistimi stvarmi ki so tam s ebom sprijaznil,nihče od nje ne želi nobenega zapravljenega denarja prej,in če je gotovina ki je ostala tam ki je moja,in je ne vrne nazaj ker s eje tako odločila ,davek na neumnost,potem pač naj bo tako.Mislim da ona prav tako razmišlja.In se veselo smeji kako me je nategnila.Jaz lahko vsakomur tam pogledam v oči,medtem ko mislim da ona pri sebi ve kaj in kako je naredila.

“”Se ne čudim, da te je pustila, verjetno je imela poln kufr tega poudarjanja materiala, denarja in tvoje omejenosti. In sumim tudi, da ti je že pred pol leta povedala, da je med vama konec, pa si nisi dal dopovedat in je zato poslala priporočeno črno na belem. Normalen človek sliši prvič, mogoče še enkrat pokliče in preveri, da si ni oseba premislila, potem pa da mir!””

ne bom s espuščal v podrobnosti,ampak to ni res kar pišeš.Vse to je dobila mesec prej predno je zaključila na njeneo jamranje in njeno željo,ne mojo vsiljevanje.Da je končala z priporočenim pismom,ve sama zakaj tako,prav tako sedaj tudi jaz,in nima veze ne z mojo “omejenostjo” ne z kakšnim govorom o koncu pred pol leta.

Vsaka šola nekaj stane. Vasa je bila draga in boleca. Glede na vse bi sw rekla da je bilo splanirano ze od zacetka, da dobi sponzorja.
Ce po vasem pisanju ni bilo mekih nesoglasij med vama ampak iz nenada po priporočeni pošti… je ze imela plan…
Pogoltnite šolnino imejte znanje in pojdite naprej ne pa zdaj vsako primerjati z njo…

Ja sedaj tudi jaz vem da so stvari bile planirane z njene strani vsaj pol leta prej kaj je treba naredit in kako končat.Mehka nesoglasja so skoraj povsod,ampak s ejih da rešit če je interes,tle ga pa z gleda z njene strani ni bilo,zato pa izmikanje vsakemu pogovoru.Razočaran pa zgolj zato,ker sem pač od ženske pri 60 letih katera s eima za zelo spoštovano in ugledno damo in katera s etudi tako nosi ter je za zunanji svet naj naj..pač pričakoval da se razide na nek civiliziran način z mano,in vsega tega ne bi bilo potrebno.In razočaran nad dejstvom da lahko vsakdo reče” ne dam nazaj,kaj mi pa moreš”.Bom že prebolel.

Kdo pa vam je to rekel da ni mozno storiti nicesar po pravni poti? Tudi ce sta bila zunajzakonska prtnerja vam zakon priznava nekatere pravice. Tudi glede tega da nimate dokazov menim, da zagotovo kje kaksen obstaja(kak racun, kaken sms ali email, priča). Predlagam, da takoj poiscete ustezno pravno pomoc. Obrnite se na odvetnika!! To je njihovo delo in oni so kvalificirani da vam pomagajo! Vi sami niste kvalificirani niti da presodite kaj je tukaj dokaz. Poiscite si ustrezno pravno pomoc in preprican sem, sa se bo kaj dalo urediti. Ce ne druga ljudje cviknejo, ze ko slisijo besede odvetnik, sodisce, tozba. Pa vso sreco!

Vprašanje za vas je torej: Zakaj vas tako zadane, če se ne sprejme delitve pol:pol?

Pri dveh enako opravilno sposobnih ljudeh, je običajno, da se stvari porazdelijo čim bolj enakomerno. Problem je, če ima eden 4x višjo plačo, potem tudi delitev 50/50 ni več ustrezna, temveč je bolj primerna 20/80.

POMOČ
Če pomagam starejši sosedi po stopnicah, jo podprem ali nesem vrečo.. ne morem pričakovati, da bo to pomoč kdaj vrnila.

Pomoči se ne vrača avtomatično, včasih – kot v zgornjem primeru – bi bila tudi absurdna.

Pomoč je vzajemna porazdeljena znotraj družbe. Mlajši pomagajo starejšim, pa čeprav le odstopijo sedež na javnem prevoznem sredstvu oz. v sedanjem času kvalitetno nosijo masko, vzdržujejo higieno in razdaljo – in sem zmanjšujejo možnost prenosa okužb na njih.

Dobro partnerstvo torej deluje podobno kot dobra družba: vzajemno si partnerja pomagata. Če pomaga zgolj eden, dela zgolj eden, financira zgolj eden, vlaga čustva zgolj eden, si želi spolnosti zgolj eden.. potem ne gre za partnerstvo, temveč manipulacijo / izkoriščanje.

🙂 Štajerka 🙂
Jaz ne vem, zakaj se vedno prav one znajdejo v tovrstnih zgodbah. Očetov prijatelj, ki je prav tako delal v Švici in prinašal domov denar. Po cca desetletju se je želel vrniti.
Izvedel je le to, da nima več doma. Žena, Štajerka, je vse račune, vsa plačila v navezi s hišo v Ljubljani zavedla pod svoje ime.
Ko je želel to pravno izpodbijat, češ, da je v Švici on več služil, kot ona doma in je nemogoče, da bi sedaj bila vsa hiša njena.. se je dalo protiargument, da je itak večino denarja zagonil za alkohol in ženske, da denarja ni nič prišlo do doma.
Od kje ženin toliko denarja za hišo ob njeni plači, pa se je odgovorilo tako, da so sorodniki posodili svoj fiktivni denar.
Računov tudi ni plačevala v Frankih, le te je prej zamenjala in ni bilo direktne sledi.

Če bi torej on vsaj denar pošiljal preko bančnih računov, bi bila zgodba drugačna. Podobno, če bi bil pozoren ob vpisu v Zemljiško knjigo, izstaviti vseh gradbenih in obrtniših del.
Pripisan mu je bil na koncu le minimalen delež.. da se je bil prisiljen spet vrniti v Švico (namesto v pokoj doma).

Drug primer je bil pa moj sorodnik, ki je drugi, prav tako Štajerki zgradil “vikend”, ki je bila v reali čisto prava hiša. Zemljiško knjižni vpis je bil sicer res na njo.. vsi računi nanj. Ona je bila uradno gospodinja, nista niti bila v izvenzakonski skupnosti!
Zgodilo se je, da je sorodnik umrl.. in vsi računi so hitro izginili, pa vse premičnine tudi (Hi-Fi, televizija, računalnik.. večina zlatnine itd.).
Zgodba pa tu ni čisto črno-bela, ker so pač sorodniki in potem izveš za celo sliko.
Potomci umrlega se pa niso zares sekirali. Ne toliko zato, ker je bilo dosti drugega premoženja, temveč zato, ker je bil ta umrli sorodnik nasilen, alkoholik.. celo njeni mladoletni hčeri se je vsiljeval!
Dedujoči so to potem videli bolj kot neko vrsto poplačilo grehov svojega prednika.

Kot rečeno.. tovrstne zgodbe se dejansko dogajajo. Nauk je pa v tem, da se iz tega kaj nauči. Če vam ostaja zgolj črno-bela slika, pobarvana z akvarelnimi barvami žrtve.. se vam bo ta ista zgodba samo ponavljala.
Spet boste našli Štajerko ali “Štajerko”, ki bo že našla način, da najde vaše šibke točke in iz vas izcuza toliko materialnega, kot le lahko.

Za naslednje razmerje si zato omislite raje partnerico, ki zna stvari deliti. Tega istega deljenja se pa morate naučiti tudi vi.

De omnibus disputandum..

Lol – teh par sto ojrov ti pomeni toliko? Noro.

Meni je nekdo drug unicil zivljenje pred kratkim, pa je zasciten dosti bolj od ostalih ljudi ker je zdravnik. In tudi ce nevem koga najamem bom potegila kratko. Avtor bi raje bil v moji koži?

Si s štajerske? Lahko se spoznama da bo ta tvoja bivša mislila da imaš 20let mlajšo ljubico zdaj.


Če izvenzakonska skupnost ni bila uradno potrjena, jo je potrebno dokazovati s pričami.

Tako ena kot druga stran pa lahko privleče svoje priče, argumente…

Vprašanje je torej, kaj točno je zavedeno v pismu.. in ali je pismo vsaj podpisano itd.
Šteje vsak detajl.

Ampak o tem je seveda bolje z odvetnikom.

De omnibus disputandum..

112.. zdaj ko gledam nazaj in slisim tudi druge zgodbe in druge strani,mi teh par sto evrov ne pomeni res nicesar.kot je bilo prej zapisano je to davek na mojo neumnost. Moj namen pisanja je bil zgolj da slisim kako v taksnih primirih odreagirat,navsezadnje sam taksnih nacinov nikoli nisem bil navajen in ne poznam.in razocaranje nad dejstvom da res menda nic nemores ,ce se oseba odloci ne dam nicesar nazaj,odvetniki te cudno gledajo in jim ni dovolj financno zanimivo,policija pa se ti smeji kaj ti bo le ena zenska lahko naredila…tako kot je napisal Stepni volk,ja kriv sem sam in posledice nosim sam. In sploh ni pomembno vec nicesar,naj ima.moje zadoscenje bom ze nasel na drugacen nacin.
P.S. 112 z veseljem se bi ti javil na zasebno da kaj receva pa nimam moznosti.se na kavo bi te peljal pa ceprav bi placala vsak svojo da ne bi bilo prepira potem 😀

lahko jaz pokličem 112,da me najdeš…
Al pa me daj kar ti;[email protected]
Lep ned.večer 😉

lahko jaz pokličem 112,da me najdeš…
Al pa me daj kar ti;[email protected]
Lep ned.večer 😉
[/quote]…
p.s.
Aja zakaj bi rad,da me najdeš?!?
pa,da se vsedema in kdaj pogovoriva.
Celo življenje sem že med ljudmi,ki jih življenje preizkuša.
Ampak jaz še vedno diham,kot ti,KOT TI!
Pozdrav iz Štajerske 😉

Jaz ti pišem le zato, da ti povem, da te razumem.
Ja bil si neumen, naiven. Lahko pa to povemo še z drugimi besedami: bil si preveč zaupljiv.
Zdaj- modre misli take i onake pravijo, da moramo zaupati in verjeti, da je svet lep in varen kraj, sicer lahko življenje vržemo proč v nenehnih sumničenjih, strahovih, preverjanjih… In to je po eni strani čisto res.
Če bi bilo tako, kot bi moralo biti, bi lahko tako delali- pa nikoli ne bi bil nihče ogoljufan.
Žal ni tako. Tudi jaz sem tvoje sorte in vem, kako to poteka, kar si doživel. Tudi jaz sem plačala visoko šolnino in ne le enkrat!
Le osel gre enkrat na led, človek se pa kar rad pogosto drsa!

” Moja gospa ” je doma otroku zlila še vroče pomije na glavo in podobne grozote ( otrok se je po 20 letu odselil in nima stikov z njo), od sorodnice si je sposodila jurja in ga nikoli vrnila, 20+ let vara moža, na FB objavi svojo sliko dobi 200 lajkov in srčkov, v službi priljubljena, zvezda vsake zabave : lahko jo drži pokonci, ali pa če se njej tako ” sprdne “, uniči vsako zabavo, tudi poroko. Redke izjeme, ki so jo imele ” čast” spoznati zares, pa molčijo, ker vedo, da jim ne bo nihče verjel!

Nauk, ki sem se ga naučila jaz ( poleg tega da samo BEŽI od takih oseb ) je, da jih večina nikoli ne spozna zares, do smrti furajo svoj narcistično masko in so d best in oh in sploh, tudi občinska priznanja dobivajo itede, pač krasne krasne osebe. Se pravi ni nekega srečnega katarzičnega konca za nas, ki smo se opekli. Vsaj to nam omogoča sodobni čas, da se lahko anonimno izpovemo in vidimo, da nismo edini tako ” neumni” , in da ti manipulativni sociopati mimogrede obrnejo tudi strokovne osebe- tale ” moja ” je še svojega psihiatra tako namazala na kruh, da po moje še danes sliši planke žvižgat.

Preberi si kako knjigo o narcistični manipulaciji, da ne boš še kdaj nasedel. Predvsem pa- če je nekdo tako popoln in se tako krasno ujema s tabo, deli tvoje misli in cilje…. je to že prvi znak alarma, ker takih ljudi v reali ni.

Nekdo mi je v teh letih rekel parkrat da ima gospa narcisticno osebno motnjo,pa jaz tega nisem tako gledal ali videl.verjetno res slepo odvisen od tega odnosa ,verjel in zaupal in ostajal ko bi moral zdavnaj jaz zakljucit z odnosom. Marsikdo rece ” karma is bitch” pri njej nikoli,nikoli ni za svoje napake se odgovarjala komu ali jo doletela karma.ne zdaj ne prej.ona je z vsakim sranjem bila se bolj ponosna in si dovolila se vec.zunanji svet jo nosi po ” rokah” ker sama poskrbi za zgodbice kako je boga..mesec nazaj si je kupila nov avto na leasing,vse lepo in prav..ampak obdrzala je moj denar,ne da,ne zeli ,niti noce,torej lahko recem kaj..najmanj za 2 leti si placala si leasing za avto z mojim denarjem??? 😀😀😀

Zaključek vsega tega je sledeč….Gospa me je prejšni teden ovadila kaznivega dejanja po 134a členu..torej ZALEZOVANJA
Ker sem jo klical,pošiljal sms in email da se želim pogovorit z njo glede stvari in denarja ki je ostal pri njej,pokasiral sem pa jaz kazensko ovadbo

pač nisi poslušal dobronamernih nasvetov, ampak želel zadostiti svoji užaljeni naravi. Če ji ne bi težil, ampak zbral dokaze ter ti njo ovadil, bi bila situacija obrnjena.
Si pač nisi mogel pomagati a ne?

Težil? Ne vem no če je to ravno teženje ,če osebo kulturno vprašaš po tistem ko se vrne nazaj domov ker najprej oddide v neznano za dalj časa in se izogne morebitnem soočenju kaj zdaj z denarjem in stvarmi po emailu ,pošlješ sms in pokličeš.(Vsega skupaj je bilo 9 emailov sms in klicev)Odzvala se tako na ničesar ni.
Kar s epa nasvetov tiče,ja vs eto sem poskusil pa me nihče ni resno jemal oz zavračala ker nisem imel kao dokazov črno na belem,tako na policiji in tako pri odvetnikih,češ s ene splača oz nimate dokazil.

če je šlo res samo za 9 poskusov komunikacije in v njih nisi grozil, potem bo tožilstvo ovadbo zavrglo.
Če si poskusil z zbiranjem dokazov, pa ti ni uspelo, potem pač pozabi in pojdi dalje.

Ne potrebujete racuna.

Preko odvetnika na podlagi izpiskov – upam, da ste stvari kupoval s kartico zaprosite el. trgovine za kopije racunov.

Poiščite verodostojne priče, ki bodo potrdile vajino vezo…

Potem pa naj odvetnik vloži tožbo.

Srečno

New Report

Close