Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom KUA (in DZK) število – izračun: Jin formula za ženske in Jang za moške

KUA (in DZK) število – izračun: Jin formula za ženske in Jang za moške

Sem se prav nasmejala vašemu odgovoru glede oblačil, ker se mi zdi, da se bo izkazalo res nekaj podobnega…Pa še rada slišim moško mnenje glede ženskih oblačil, vedno zveš kaj novega 🙂

Sicer pa ja, sem radovedna, sploh na začetku, ko se zagrejem za kako stvar, me vse zanima 🙂

Glede sonca bo tudi držalo…vedno in povsod se mu nastavim…. 🙂

Zgleda res zelo zanimiva in poučna ta delavnica…že skoraj nujna…

Lep večer!

No, lepo to, da ugotavljate nujnost delavnice.
Za več info lahko pokličete vsak dan od 11:00 do 22:00.

Prav miren in tudi hladen, torej v celoti jin zimski sobotnji večer.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Spoštovana jin!

Hvala za vaš telefonski klic in detajlen pogovor o vsem.

Lep dan.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Spoštovani,
čisto slučajno sem naletela na vaš forum, ko sem iskala kakšno barvo izbrati za spalnico. Trenutno imamo vse stene spalnice v beli barvi, pohištvo je belo in sva se z možem odločila da jo bova prenovila in pleskala v pastelne barve. Ko sem včeraj prebirala vaš forum, sem ugotovila, da izbira barve sploh ni tako preprosta. Seveda če se človek v spalnici želi dobro počutiti in spočiti.

Zanima me fs, če se odločim za vaše osebno svetovanje…..?

Prosim, če mi lahko preverite če sem prav izračunala KUA števila za
mene roj. 12.7.1970 KUA št. 3
mož roj. 27.4.1975 KUA št. 9
hči roj. 1.12.1996 KUA št. 2
sin roj. 17.1.2000 ne znam izračunat??

Kaj mi lahko poveste o teh številih kaj sploh pomenijo??

Že v naprej se zahvaljujem za vaš odgovor

Zdravo!

Dobrodošli na fs forum!
Lepo to, da ste čisto slučajno odkrili tako koristen pa tudi dober forum ;-)))
In ja, lepo še posebej to, da ste takoj na začetku spoznali, da ni ravno enostaven proces o izbiri koristnih barv. Hvala za vašo iskrenost.

KUA ste dobro izračunali, za otroka ne morete, ker je drugačen potek in pravila. O teh številkah, ki so v bistvu vaše energije, povedo pa o vaših značilnostih, talentih, spretnostih in potencialih, vam lahko govorim in govorim ure in ure. To se lahko dogaja le na fs delavnici, saj bi sedel do polnoči za tipkovnico in vam pisal pa ne bi bil zadovoljen, fs pa svetuje, da naj bi vedno uživali. E, pa to bomo spoštovali! Moram pa pojasniti večplastno zadevo, kar je res le na srečanju možno. Eto.

Preberite si ta članek, ki pove o ureditvi otroške sobe. Zelo podobno je za spalnico in ostale bivalne prostore. http://med.over.net/forum5/read.php?167,6560765 Če vam čas in obveznosti dopuščajo, si pozorno preberite vse članke pod nazivom Pripeto, če želite, seveda.

Ko boste začutili in si tudi resnično zaželeli več fs info, se lahko pogovoriva, pokličite.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Pozdravljeni,

danes sem se pa tudi jaz odločila, da vam pišem. Nekaj dni nazaj sem slučajno odkrila vaš forum in od takrat izgubila kar nekaj ur spanja zaradi vse modrosti, ki jo je moč najti tu.
Poskušam sama sebe malo “bremzati”, čeprav bi človek najraje zajel znanje z veliko žlico.Mi je čisto jasno, da to ne gre.
Moje vprašanje: zasledila sem, da sta števili KUA in DZK pri moških vedno enaki, a je to možno tudi pri ženskah? Poiskusila sem izračunati zase, pa mi prideta obe števili 3 (letnica rojstva 1970)?
Če predpostavim, da je ta izračun pravilen, so moje barve zelene in modra, vspodbujajo me barve Vode, umirjajo me barve Ognja, zatirajo pa barve Prsti. Ali gre moje razmišljanje v pravi smeri? Te barve sem našla v vašem članku o barvah v stanovanju. Ali so barve za oblačila enake?

Prosila pa bi vas še za izračun KUA in DZK števil za moja sinova, saj večkrat omenjate, da je izračun za otroke drugačen. Starejši je rojen 3.12.2001 16.50, mlajši pa 30.11.2004 22.20. To, da sta bila prezgodaj rojena, pa na ta števila verjetno ne vpliva?

Našla sem se v kar nekaj vaših odgovorih na forumu, sploh glede partnerskih odnosov. Moj partner je Prst 2 (rojen 1971), tako da si verjetno predstavljate, kako je pri nas včasih pestro.Oba sva sklepčna, da bo potrebno opraviti celodnevno delavnico, ampak bova začela počasi. Trenutno smo štartali s temeljitim čiščenjem stanovanja. Ko se enkrat lotiš tega nekompromisno, se čudiš smemu sebi, od kod ti toliko brezpotrebne krame.

Za danes naj bo dovolj, čeprav je vprašanj še nešteto. Se vam pa sigurno kmalu spet oglasim.

Hvala vam, ker tako prijazno delite svoje bogato znanje z nami.
Lp in mirno noč vam želim.

Dober dan!

Hvala za vaš dolg mail, iskrenost in navdih do modrosti, ki ste ga tako kmalu začutili, lepo to!
Ko pa boste prišli iz faze “romantičnega” (“bremzanje”), potem vas že zdaj vabim, da še naprej ostanite na tej poti. Bistvo vsake modrosti je zmernost in permanenten odnos do nje.

Zakaj?
Ker vam je ta modrost “pisana na kožo”! Tako dobro in praktično že razumete modrost, ki vam in vaši družini lahko obogati življenje do konca dni, resnično. Govorim iz lastne prakse, saj ga meni kroji že 22-to leto in me je omrežila do konca mojih dni. To zagotovo vem, me je začarala kot svetovna miss lepote. A itak je fs pravilo: Lepo naj bo!

Pravilno ste ugotovili o posebni kasti – moških ;-))), in sicer to, da imamo isto KUA in DZK, kar sem v nekaj odgovorih tudi povedal. In, ja, pravilno ste ugotovili, da je Les 3, nekaj rahlo posebnega, saj je edini, ki je isti kot KUA in DZK. Prvi ste, ki mi to pišete in se mi je fino ter milo storilo, tam okrog mojega fs srca. Thx.

Otroci
Eh, to je spet poglavje zase. Res ga ne morete izračunati. Pa tudi če bi vam ga sam izračunal, btw. kar bi mi vzelo kar nekaj časa, bi potem dobil od vas Niagarski slap vprašanj: zakaj to, in zakaj ono, pa kako potem to, in kako ono. Vem, da pravilno razumete to, kar vam govorim, zato si drznem toliko odprtosti z vam.

Navlaka
Vaše zavedanje gre v totalno pravilno smer! Saj ste sami praktično ugotovili to, kar z nami že leta deli spoštovana in velecenjena gospa Karen Kingston. Ja, vsaka modrost, kot tudi ta, se lepo in pravilno začne tako, da temeljito počistimo vse, bodisi na fizičnem nivoju, kot tudi tistem v našem “podstrešju”. To je osnovni pogoj – narediti prostor, ki bo lepo počasi in s pravo hitrostjo zaseden z nečim novim, koristnim in hkrati lepim.

Vidva
Pravilno ste ugotovili, da imata pogosto veselico! in energetska izčrpavanja. Pazite se, da s svojim gromom ne uničite njegovo nežnost in skrbnost, ki vas je pritegnila še preden ste se odločili zanj!! Ali pa obratno, pazite in čuvajte se od lastne jeze, da vam ne uniči vaša jetra, ta čudoviti filter skozi katerega gre čisto vse, bodisi v fizični obliki ali pa vaše jezne misli, ki jih pletete nenehno!!

Glede vajinih različnih či/ki, še samo to: ne biti preveč zaskrbljeni! Fs modrost zna harmonizirati vsak odnos, če se ga pravilno lotita oba. Glede na vajino sklepčnost, je še samo vprašanje realizacije mojega gostovanja na vašem naslovu. Od takrat naprej bosta lepo obrnila novi list v vajinem življenju, mnogi pari so ga. Na to rad, a hudomušno rečem: Ne mi nič verjeti, raje se prepričajte.

Fs celodnevna delavnica
Včasih so bili redki pari, ki so se tako lepo in skupaj, kot vidva, odločili za fs delavnico. To ni bilo dobro in mi ni bilo všeč. Ampak, kljub tej hibi, sem ustregel mnogim skrbnim ženskam in smo naredili fs delavnico, ker je izpolnjevala osnovne minimalne pogoje.

V zadnjih nekaj letih pa je čedalje bolj pogosta želja, ki pride iz skupnega dogovora – edino prav, saj je harmonična celota tudi simbolično prikazana v krogu razdeljenem na jin – ženski in jang – moški princip. To me tako radosti, da vam ne znam opisati. Ker, par mnogo več odnese iz delavnice, kot ena sama oseba, ki se bo potem mučila z razumevanjem tako obširne in zahtevne nove strokovne snovi pri vsakodnevnem prakticiranju. Pa kljub temu, da vse razložim v detajle in vedno poudarim, da se naša fs komunikacija lahko in skoraj obvezno nadaljuje po delavnici na več načinov: telefon, mail, (pismo s poštno znamko: zelo redko, pa vendarle ga dobim!), Skype ali kar kavica v Lj. Eto.

Prijetne in umirjene praznične dni za vas in vašo družino.

Carpe diem.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Zdravo,

hvala za tako hiter odgovor.

Bila sem popolnoma šokirana – kot bi se poznala že dolgo let, tako ste me prebrali.
Je pa zelo prijetno, ko dobiš potrditev, da si na pravi poti, pa tudi vspodbuda za naprej.

Imam pa samo še eno vprašanje glede fs delavnice. V enem od vaših odgovorov na tem forumu ste zapisali, da je najbolj primeren dan za delavnico sobota. Ali je to mišljeno energetsko ali samo zato, ker imamo ponavadi ljudje več časa ob sobotah? Moj partner namreč dela na izmene in ima večino svojih “vikendov” med tednom.

Lepo je spoznati ljudi, kot ste vi, čeprav zaenkrat le prek foruma.
Lahko noč.

Whow, a kar šokirana, pa še začeli nismo, ok, thx!

Kaj bo potem šele na delavnici, ko bom predstavil vas vam in vašemu partnerju, in vašega partnerja njemu in tudi vam! V luči obema skoraj znani pa vendar še ne realizirani. Ta del delavnice mi je tako všeč! Ker je nekako simpl, spontan, koristen, iskren, skoraj v pričakovanju neznanega. Vseskozi je prisotna nekakšna prijetna napetost v zraku. In se včasih kar bistra solza radosti tako rekoč od nikoder, sama od sebe skotali…..

Ja, sobota je mišljena za večino tistih, ki delajo od ponedeljka do petka in je pač več časa.
Prav, bomo uskladili termin, glede na vašega partnerja. Delam vse dneve, od ponedeljka do ponedeljka, tudi praznike, če tako nanese in se zlahka prilagodim.

Hvala, tudi vi ste prijetna oseba.

Nočko.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Zdravo.
Zadnje čase sem začela prebirat o feng fuju in sem postala prav navdušena nad celotno filozofijo. Ker sva s fantom ravno začela z urejanjem stanovanja sem želela najti v feng šuji razne nasvete. Ko pa sem začela preračunavat KUA in DZK števili, pa je vse postalo težko, ker se med nama nič ni ujemalo.

za mene (25.9.1991) KUA kovina 6; DZK ogenj 9
za njega (22.6.1991) KUA ogenj 9; DZK ogenj 9

Kolikor sem zasledila v literaturi je najin odnos lahko zelo nemiren in težaven zaradi dveh ognjev. Je nekako tako? In kaj to pomeni dolgoročno za najin odnos?
Pri KUA številu pa sva v uničevalnem krogu, ogenj nadzira kovino? Pa tudi ugodne strani neba imava vsak svoje, če prav razumem. Kako se potem lahko prilagodiva drug drugemu oz. kdo se more komu?

Nočka.

Živijo!

Prav ste ugotovili, da bo tovrstna energetska kombinacija težka na dolgi rok, oziroma polna nemirnih situacij, ki so neprijetne in nevarne kot vulkan!

Ampak, zato je na voljo fs modrost.
Ki natančno definira oba energetska potenciala. In kar je najbolj pomembno, priporoča konkretne fs dejavnosti, ki pripeljejo do harmoničnega odnosa. Potrebno je poiskati akupunkturno točko v stanovanju in jo skupaj aktivirati ter redno vzdrževati.

Res so vajine dobre smeri neba iste.
Vendar morate natančno vedeti, katera od štirih priporočljivih je najbolj primerna za oba.
In še bolj pomembno, katera je še posebej zanj primerna, saj je on dvojni Ogenj 9 samo v KUA!!!

Branje fs literature je zanimiva in lepa reč, skoraj romantična.
Prakticiranje fs modrosti je pa prav konkretna dejavnost. Le-te se naučite(a) na fs delavnici.

Lepo nedeljo pomladansko.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Mirza, lepo lepo pozdravljen.

Imam vprašanje, morda se bo zdelo čudno, … Danes sem prišla na idejo – ali je možno, da ima nekdo enak element kua in dzk in mu hkrati tega elementa tudi manjka?

Hvala za razsvetljenje 🙂 in lepa naj bo ta prihajajoča noč…

Ojla, Zanag!

Zanimiva vprašanja in res redka pa tudi nekoliko čudna.
Vendar mi spomin še dobro služi in so moje sivičke vijugaste naful aktivne pa vem, da je odgovor že bil podan, tu je nekje. Ampak specialno za Zanog, še enkrat obnovimo redko izjemo v fs.

Ja, možno je da sta KUA in DZK enaki.
In sicer samo v enem primeru, gre za element malega Lesa 3. Je edini od vseh devetih, pa ne glede ali gre za tako imenovani lepši del človeštva – ženske ali pa za mojo kasto, torej moške. Je pač nekaj posebnega na svoj način in ga zelo dobro poznam, saj sem lastnik prav tega ;-)))

Na drugo vprašanje pa je odgovor sledeči: ne mogoče, da bi najbolj dominantnega elementa primanjkovalo na dolgi rok – ne! Lahko so nihanja, vzponi in padci, kot Shakespearejevo kolo, enkrat smo na vrhuncu z energijo, potem pa začne padati intenziteta. In se to ponavlja podobno pravilni krivulji, ki je v eni polovici nad absciso in drugi pod njo.

Tako nekako na hitro in v kratki razlagi, čeprav je tema res zelo diskutabilna, za en semester. To pa pomeni, da ni ravno tako enostaven prikaz omenjenega padca in rasti, temveč tako kompleksen, da glava boli, ko se na fs delavnici spustim v globljo razlago. Po navadi že na obrazih vidim, da moram nehati pojasnjevati, ker večina ne sledi ter začne zavijati z očmi. In potem poenostavim na praktično dojemanje – kako vedno pridobivati svojo energijo.

Te dni bom imel enega fs učenca – bodočega fs svetovalca, ki je tako radoveden, da hoče vedeti vse v detajle in bova imela maratonske filozofije na meni najljubšo temo, btw.

No, pa se je kaj zasvetlikalo?

Seveda, prav lepa pozno pomladanska [b]junijska topla noč[/b].

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Aha. Ja, v bistvu je res, če opazujemo naše življenje, hitro opazimo vzpone in padce, pa naj se gre v enem dnevu ali pa vsako leto… V bistvu je bilo samo eno vprašanje, le malo povezano :).

To, da je edini element, ki ima kua in dzk enak, element 3, pa mi ne gre v glavo… Očitno nekaj narobe razumem, saj sem na teh straneh že velikokrat zasledila osebe z enakimi kua-ji in dzk-ji. In to niso samo 3-ke. Sem napačno razumela odgovor?

Res je danes skoraj dovolj topla junijska noč :).

Tako je, eno vprašanje in večplasten odgovor.
Seveda, videli ste tu že isti KUA in DZK, ki ga imamo samo moški (je pa tudi izjema), pri ženskah je to le Les 3.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Pozdravljeni,

Skušam izračunati KUA in DZK Vendar mi nikakor ne uspe 🙂
Prosim za pomoč, saj bi rada vprašala ali se s partnerjem ujemava.

Lep pozdrav

Jaz- 8.12.1988
On- 1.5.1986

Zdravo!

Bodite vztrajni in še naprej pazljivo računajte, ampak tokrat ne dopoldan temveč popoldan ali zvečer!

Pa, kako se boste dobro poročili?
Ali dooolgo – do konca dni živeli samo z enim, če vam že sedaj ne uspe izračunati po zelo enostavni formuli in podanem primeru vajine ki energije in merodajnega DZK za partnerstvo 🙂

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

pozdravljeni Prosim, če mi lahko preverite če sem prav izračunala
KUA števila za
mene roj. 02.08.1992 KUA št. 7
fant roj. 12.11.1990 KUA št 7

izračun DZK št
mene roj. 02.08.1992 DZK št. 8
fant roj. 12.11.1990 DZK št 1
Lp

Zdravo!

Preveril sem.
Izračun je skoraj pravilen, kar pomeni, da fant nima 7!

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

No pa mi je uspelo priti na forum,

Najini izracuni so:

Jaz: 8.12.1988 KUA 3 DZK 8
On: 1.5.1986 KUA 2 DZK 6

Mislim, da se najini energiji prevec tepeta ceprav se vedno silim v njega( privlacnost) nevem kaksna… Sedaj ziviva v najemniskem stanovanju, sobici kjer se ne more kaj dosti spremeniti. Se zmeraj 1x tedensko prespim doma pri starsih kjer imam v sobi stene pobarvane rumeno.
Kot sem ze prej zasledila neves kaj napisati, vprasati… :/

Lep pozdrav

New Report

Close