Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom KUA (in DZK) število – izračun: Jin formula za ženske in Jang za moške

KUA (in DZK) število – izračun: Jin formula za ženske in Jang za moške

Žal, ne morem vam pomagati v celoti!?

In da ne bi izgubljala časa z ugotavljanjem, Zakaj?, čeprav bi bilo to za vas dobro, saj ste se spustila v raziskovanje fs, da namignem, razlog je v Jin in Jang principu!

Še ni jasno?!

Iz vašega pisanja ne vem ali gre za deklico ali fantka – obstajata dva izračuna, ki sem ju podal v članku o KUA (in DZK), http://med.over.net/forum5/read.php?167,3433449 :

– za moške in
– za ženske.

Ne glede na spol, je DZK formula za vse enaka:

2004 = 2 + 4 = 6
11 – 6 = 5

Rumena Prst 5

Prvo opozorilo: naj se izogiba rumeni barvi, nič sten in velikih površin!

In ne glede na spol, je jasno, da je najbolj vplivna energija pomladanske širilne energije velikega Lesa 4, to pomeni, da je za triletno osebo sedaj koristna zelena in modra barva, okolje lesa, navpične črte v oblačilih in posteljnini.

Tretja energija meseca rojstva je Ogenj 9, ki je tudi trenutno zelo vplivna: vijolična, oranžna, marelična, kostanjeva ter zvezdice kot vzorec, bodisi na oblačilih ali pa okolju – stene, zavese, posteljnina…

Če je fant, potem je njegov KUA Prst 2.
In če je dekica je njena či energija iz KUA, Voda 1.

Zadovoljna?

p.s. če želite, preštudirajte prvo lekcijo iz vašega prvega vprašanja.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Zahvaljijem se vam za tako hiter odgovor. Preštudirala sem tudi prvo lekcijo in izračunala DZK število ter ugotovila da:

fantek ima DZK PRST 8 (leto 2001) in deklica PRST 5 (leto 2004). KUA je torej za deklico VODA 1 ter spada (po KUA št.) v vzhodno skupino ljudi in njena smer neba je S.

Moje DZK število je 9 VIJOLIČNI OGENJ (leto 1973) in KUA število pa KOVINA 6.Spadam v Zahodno (po Kua š.) in vzhodno (po DZK š.) skupino ljudi. Moja smer neba pa je SZ (po KUA š.) oz. J (po DZK š.). Tkaj mislim da sem naredila napako saj bi morala gledati smer neba in skupino ljudi samo po KUA številu.

Rada bi se naučila več ker imam še veliko ??? vendar predvidevam, da vaša srečanja potekajo samo v Ljubljani.

Zahvaljujem se vam še enkrat za odgovor in prijaznost. Lep pozdrav.

To je pravilno.

Fantek:
Zagotoviti dovolj energije v oblačilih iz barv Ognja 9: vijolična, oranžna, marelična, kostanjeva…
ter
čez dan (samo dnevne barve) iz energije Kovine: rdeča, bakreno rdeča, siva, medeninasta, srebrno bela, zlata, …vse barve Kovin.

Deklica: naj se izogiba rumeni barvi!!
Zagotoviti dovolj energije v oblačilih iz barv Kovine.
ter
čez dan iz energije Lesa: prav vse zelene in vse modre barve.

Opomba:
Za otroke je še bolj natančna trenutna energija (do 18-ega leta, dva devet letna cikla), ki se določi iz druge in tretje energije in za to je nujno imeti celoten datum rojstva.

Tudi to je pravilno in vaša ugotovitev napake je tudi pravilna. Bravo!

Koristna smer neba (v katero usmerimo teme glave spečega) določamo po KUA, seveda upoštevamo fs center celotnega stanovanja/etaže – tloris priredimo po fs pravilih.

Vaše koristne barve so iz energije Lesa.
Vaše dnevne barve so iz Prsti: sijoče bela, bež, rumena, rjava, črna, karirasto….
Opomba:
Vaše nujne barve, kot izvor či energije, ki vas še bolj harmonizirajo (glede na »zvezdo« Ogenj/Kovino) je ravno iz energije Prsti.

Srečno!

Ne, moja srečanja (in predavanja) potekajo po celi Sloveniji.
Kamor me povabijo, rade volje pridem. Uspešna predavanja, v katerih so se večinoma dogajala, poleg uradnih inštitucij (sejmi, razni festivali ezoterike…), so se pokazala tudi, morda ne boste verjeli, prav v dnevni sobi!, če se je zbralo najmanj 5 do 10 oseb, resno zainteresiranih za fs modrost.
Torej, imate priložnost, da vas obiščem, kjerkoli ste v Sloveniji.

Do takrat pridno in počasi (vzemite si dovolj časa – je zelo pomembno!), preštudirajte vse pomembne lekcije (“lepljivo”), ki sem jih priredil za tiste, ki vidijo v tem vrednost in vi ste jo že!

Zelo lepo mi je biti v (mail) kontaktu z iskrenimi osebami kot ste vi – milo se mi je storilo.

In moram priznati, da ste me prijetno presenetila s svojo preprostostjo in vztrajnim zanimanjem za način harmonizacije življenja, ki vam in vaši družini lahko izboljša kakovost življenja.

Razumete lekcije že zelo dobro (in ste na dobri poti – pomagal vam bom pri vašem osvajanju tega znanja), kar pomeni da vaša mala Kovina 6, ki ji sicer v pogovornem jeziku rečem, da takšna energija LAHKO naredi ljudi pametne, oz. obstaja takšna energetska možnost in potencial, resnično, in vi ste odličen prikaz tega, kar že vem iz moje osem letne fs svetovalne prakse mnogih oseb, ki so rojeni v letu male Kovina 6. Izkoristite to danost ob vašem prvem vdihu.

Vesel vaših lepih besed.
Srečno, posebej vam in seveda vaši družini.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Najprej HVALA se posebej za cudovito energijo, ki prehaja kar med samim branjem vasih besed in seveda opravicilo za pozen odgovor – zahvalo. Namrec odvisna sem od moznosti dostopa do racunalnika.
Ker ste podali tudi moznost srecanja, kar bi me zelo razveselilo, bom po nasvetu predelala vase lekcije in se vam oglasila.

Lep pozdrav :).

Lepo, da občutite milino svojega obstoja.

V redu je, hvala, pač ko utegnete.

Dobrodošla.
Do novega vprašanja.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Pozdravljeni gospod Mirza,

že kar nekaj časa veselo prebiram vaše nasvete, prebiramo jih pravzaprav skupaj s sodelavkami, vedno najdemo kakšen praktičen predlog, a tokrat bi potrebovale konkreten nasvet.

Ker se ta vikend (1.9.2007) selimo v nove poslovne prostore in imamo možnost zidove prostorov prebarvati v izbrane barve, bi želele to narediti tako, da se bomo vse tri najbolje počutile in seveda, da bomo tudi poslovno uspešne. Smo Branka, Kristina in Maša, poslovne prostore pa imamo v centru Brežic.

Naši podatki so naslednji (prosim, če preverite ali sem pravilno izračunala):

Maša: roj. 11.03.1984
KUA število: 3
DZK število: 7

Branka: roj. 03.06.1977
KUA število: 8
DZK število: 5

Kristina: roj. 15.06.1978
KUA število: 6
DZK število: 4

Iz vaše osnovne razporeditve barv, smo ugotavljale primerne barve za nov prostor…
1. Barve Vode 1: mornarsko modra, črna, aqua marin zelena, turkizna, vsi vodni odtenki.
2. Barve Lesa 3, 4: svetlo in temno zelena, plava (ne mornarsko modra).
3. Barve Ognja 9: vijolična, rdeča, oranžna, marelična, kostanjeva.
4. Barve Prsti 2, 5 in 8: črna, rumena, sijoče bela, bež, rjava.
5. Barve Kovine 6 in 7: srebrno bela, rdeča, zlata, siva, bakrena, medeninasta, bronasta, barve kovin.

saj bi želele izbrati barve, ki bi bile primerne za vse tri… Trenutno tudi še ne vemo kakšna bo razporeditev miz v prostoru… seveda bi jih namestile tako, da bi bilo najbolje za vse tri.

V priponki prilagamo tloris novih prostorov. V desnem prostoru (zadnja soba) načrtujemo oblikovati vzorčno/sejno sobo z ovalno mizo na sredini in omarami ob V in Z steni. V prvem prostoru se bi, verjetno nahajale vse tri.

V sklop novega poslovnega prostora je vključena tudi mini kuhinja in WC. Glede na FS se mi zdi razporeditev malo problematična ( odtoki v področju bogastva), vendar verjamem rešljiva.

Omenjali ste paleto več kot 700 barv – zanima nas ali se te barve lahko kupijo v vsaki večji trgovini npr. Merkur ali Chemo?

Ker se nam precej mudi… beljenje nam bodo mojstri izvedli med vikendom (1.9. ali 2.9.2007), Vas prosimo vsaj za osnovna navodila… saj ne bi želele »udariti« čisto mimo… samo bele barve pa tudi ne bi želele imeti, tako kot je to v sedanji pisarni.

V novih prostorih na oknih ni ničesar… v sedanji pisarni imamo zlate žaluzije, ki jih ne nameravamo jemati s seboj. Ker je glede na smeri neba prostor obrnjen proti severu, naš predhodnik ni imel potrebe po zasenčitvi prostorov, vendar pa za nas zvok cerkve in pogled nanjo ni ravno navdušujoč. Kaj svetujete?

Naj še omenimo, da imamo pohištvo črne barve, stole pa črno-vinsko rdeče. Dejavnost s katero se ukvarjamo je trženje (marketing) revije, naši nepogrešljivi pripomočki so trije računalniki, telefoni, tiskalnik in faks.

Ker si resnično želimo barvne spremembe prostora se Vam za Vaš odgovor vnaprej iskreno zahvaljujemo in Vam želimo lep dan še naprej,

Branka

p.s. V prihodnje bi bile zainteresirane za skupinsko delavnico…iščemo še nekaj interesentov, hkrati pa študiramo vaše gradivo na internetu.

Zdravo dame: Branka, Maša in Kristina!

Hvala za vaše veselje ob prebiranju mojih nasvetov. In sedaj se lahko veselite tudi vam namenjenih in prav konkretnih nasvetov, še nikoli tako konkretnih tukaj na fs MON – u.

Tako dolgo vprašanje in pisanje pa še nisem dobil, saj je “materiala” ravno dovolj za najmanj 5 urno delavnico, raje več, ampak ker ste iz pisanja bile videti dovolj zanimive in zagnane, vam bo uslišano!

Ne vem po katerih formulah ste računale KUA, ker nobeden rezultat ni pravilen!?
Zakaj?
Na popravnega boste šle ta teden, vse tri, itak je še avgust!
Pa še starši naj pridejo v šolo, lahko tudi partnerji (samo če so zakonski)!

Maša: roj. 11.03.1984
KUA št.: 8

Branka: roj. 03.06.1977
KUA št.: 1

Kristina: roj. 15.06.1978
KUA št.: 2

Glede na vaše različne energije iz KUA (dve Prsti in Vodo): Prst 8, Voda 1 in Prst 2, je najbolj primerna či energija tista iz Kovinske barve, ki vas bo povezovala in delala harmonične eno do druge.

Predlagam po katalogu (Heliomix – Helios, Domžale, do sedaj nisem dobil nobene pripombe, da »malarji« niso dobili barvo v naštetih trgovinah):

– dve steni (Z in S) rdeči: L 134 in
– drugi dve steni srebrno beli, oz. pastelno sivi: G 162

To je ena najbolj posrečenih barvnih kombinacij za ugodno harmonijo, ker izraža pravilno razdelitev Jin Jang.

Mize se namestijo obvezno tako, da v sedečem položaju hrbet »gleda« v polno steno, pridobimo Želvo.

V redu je, da v vzorčni sobi imate ovalno mizo, ki oddaja energijo Kovine. Ni pa v redu, da je ta miza v sredini pisarne, ker fs center mora biti prazen prostor, v katerega namestite vodno fontano z vrtečo kroglo.

WC in kuhinja skupaj! Pa še tako, da prideš iz kuhinje direktno v WC!? Kriza!!! Morate prestaviti vrata v WC na steno iz pisarne. Obvezno!

Ni res, da se odtoki nahajajo na področju bogastva, saj se odtoki nahajajo v »palači« prijateljev, pomoči na SZ in je le-to področje ogroženo. Zato je nujno imeti WC školjko vedno pokrito s pokrovom, ko se opravi potreba, ga je nujno za sabo spustiti.

Zlate žaluzije vzemite s seboj in jih montirajte na tisto okno, iz katerega se vidi cerkev in jih imejte dol. Zlata barva bo naredila boljši učinek kot katerakoli druga in bo delovala pomirjajoče in čistilno do prihajajočih negativnih energij iz cerkve. Sicer, da je cerkev tako blizu, je zelo, zelo in še enkrat zeloooooooo škodljiva za vašo harmonijo, zdravje, poslovne uspehe … itd.

Pohištvo v omenjenih barvah je v redu.

Monitor računalnika je treba gledati iz sedeče pozicije tako, da v ozadju monitorja ni direktne svetlobe iz okna.

Na mizi, vsaka na svoji, imejte fs zdravila za odnose: nekaj v paru, ptički, srca, laboda… Lahko bi pa vse tri šle v nakup svečnika za dve sveči in ga namestile v JZ del (blizu pomivalnega korita), na eno poličko, na katero boste najprej dale rdeč svilen prt, cca fi 30 cm. Sveči prižigajte vsak dan skupaj, ko pridete v službo in ko greste domov jih obvezno ugasnete.

Seveda je nujno potrebno, pred namestitvijo in aktiviranjem svečnika in ostalih fs zdravil, narediti “Ritual energetskega čiščenja” celotnega poslovnega prostora, vse tri ga morate izpeljati skupaj.

Potem, da bo v »hišo« pritekal denar, nabavite akvarij z zlatimi ribicami ter tolstico in namestite v JV, na mesto, kjer je pogled na atrij.

In ne na zadnje namestite svoje diplome (fotokopijo, rdeč paspartu in zlat okvir) na Severno steno, od koder je pogled na cerkev, raje glejte v svojo diplomo kot v cerkev!!

Eto, to bi bilo na hitro, da ne zamudite BARVANJA (svojih poslovnih prostorov), saj že nekaj časa ne rečemo, da »belimo«, ker belimo samo hodnike in strope, po želji, seveda… stene pa barvamo.

Upam zadovoljne, bilo je to express hitro, a ne, drage dame?! Kdor ima srečo, jo pač ima.

Vidimo se na delavnici v vašem mestu.
Dovolj ste tri, če ste resnično vse tri zainteresirane za modrost, do največ 6 oseb, je fino delati in je to uspešna delavnica.

Saj se bomo tudi malo nasmejali…
…in bili vzradoščeni,
…tisti dan,
…tisti mesec,
… tisto leto,
… in v tem življenju našem.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Neverjetno hitri ste bili, res… pa popravni :(((… verjetno bo res potreben.
Ugotovila sem, da sem namesto od razlike, zmnožek odštevala od letnice rojstva…

Prebirale smo še druge spletne strani in si naglas prebrale razlago KUA števil, ki sem jih kot se je izkazalo napačno izračunala, ter se v razlagah kljub temu najdle ?!? Zanimivo, a ne?

Še enkrat naj se Vam najprej zahvalim za vaš hiter in izčrpen odgovor.

Porodilo pa se mi je še nekaj vprašanj. Ali bi moral tudi v prvem prostoru biti na sredini prazen prostor (palača)?

Nekje sem prebrala tudi, da ni dobro, da je oseba s hrbtom obrnjena proti vhodnim vratom… zelo težko se bomo vse tri razporedile tako, da ekran ne bo obrnjen proti oknu in da hkrati ne bo nobena kazala hrbta vratom (mogoče se ena namesti s hrbtom ob steno kuhinje) in vhodna vrata verjetno ne bodo v direktni liniji.

Če premestimo vrata WC-ja… šteje to še vedno za polno steno, ali je to mišljeno samo za steno z okni?

“Ni res, da se odtoki nahajajo na področju bogastva, saj se odtoki nahajajo v »palači« prijateljev, pomoči na SZ in je le-to področje ogroženo. Zato je nujno imeti WC školjko vedno pokrito s pokrovom, ko se opravi potreba, ga je nujno za sabo spustiti.” …razložite še prosim nejasnost glede postavitve bagua mreže: takoj, ko vstopimo v pisarno vidimo naslednja vrata, ki vodijo v kuhinjo… torej preko palače znanje in družina v palačo na SZ- bogastvo, kjer se nahaja WC. Ali govorimo o smereh neba ali smereh bagua mreže… in ali se v našem primeru ne pokrivajo?

Opravičujem se, da sem tako nadležna z vprašanji… nekatere nejasnosti pa si zelo želim razjasniti.

Pa še to…sodelavkama že jutri sporočim barve nove pisarne…ali je pomembno katera gleda v katero barvo stene, glede na to ali je Prst ali Voda?

Tisočkrat hvala in vam sporočimo kako napredujemo 🙂

Lp
b.

Pozdravljeni

Že kar neki časa spremljam različne forume o tej temi.
Danes sem se odločila da vam pišem tudi jaz.

Zanima me zdravje, študij, kariera
rojena sem 22.3.1983

in isto za mojega fanta, ki je rojen 3.11.1978.

Zanima me tudi kakšne barve in materiale morava nositi da bova polna energije in kakšne barve morajo prevladovati v najinem stanovanju saj se ravno te dni seliva v stanovanje v Dravograd.

Želeli ste hitro in se je zgodilo, na srečo, vendar je bolje vse skupaj skrbno planirati.
V odgovoru so vedno izhodišča in namigi, kako naprej osvajati znanje, tako da, osnovno pravilo, počasi se daleč pride, počasi in vztrajno, je pri modrosti pravilo.

Prazen prostor v celotni etaži in v vsakem bivalnem prostoru, je pogoj za celotno harmonijo. To je tako imenovani feng shui center. Zelo pomemben pojem. V ta prostor prihaja “Nebeška sreča”, ki jo je 40%. To je naša karma, usoda, danost.

To ni “palača”, je fs center. “Palače” so deli bivalnih prostorov v katere prihajajo različne či energije, iz smeri neba, ki jih je osem. Torej, teh prostorov je skupaj devet, ki jim je osnova “Magični kvadrat”.

Res je, dobro ste si zapomnila zelo pomembno ugotovitev, da pridobimo energijo “Želve”, če naš hrbet v sedečem položaju “gleda” v polno steno, brez vrat ali okna. Pridobimo trdnost, varnost, oporo in JE možnost: zdravja, zanositve, dobrih odnosov in sporazumevanja, v nasprotnem primeru vseh teh kvalitet nimamo ali so okrnjeni in pomanjkljivi.

Ne pokrivajo se!
Vhod v vašo pisarno leži na: JZ, J in JV.

V vašem prvem pisanju ste mi napisala, da “veselo prebirate moje nasvete”. Vesel sem tudi sam, ko preberem to. Zato vas vabim, da naprej prebirate tudi lekcije, ki so označene “lepljivo”. V mojih odgovorih sem že nekajkrat opisal bagua mrežo in smeri neba. Poiščite to.

Bagua mreža ima osnovo “Magični kvadrat”. Tam so vse številke od 1 do 9, nameščene pravilno, tudi glede smeri neba.

In, samo v primerih v katerih je objekt zgrajen tako, da glavni vhod v objekt leži na treh smereh bague: SV, S in SZ je potem možna aplikacija. In to je redkost, zelo malo objektov sem v osmih letih svetovanja imel prav takšnih.

Torej, preostane nam, da pravilno in natančno delamo le po “Klasični šoli kompasa” in osvojimo lekcijo “The Flaying Stars”, že svetovno uveljavljeno v praksi, a ta je pezahtevna in je šele v drugem Seminarju 2., šele potem, ko se osvoji osnovno znanje iz prvega Seminarja 1.

Vprašanja so dobrodošla in vi tudi na tem forumu.

Ko tloris priredimo po fs pravilih iz katerega je potem razviden položaj palač, si vsak izbere svojo najbolj optimalno v kateri uživa svojo energijo, če je le možno.
Bolj pomembno je, v kateri palači se nahajamo ter ali uživamo Želvo, kot to, katero barvo sten gledamo, ki je itak tu in vibrira, ni pa to zanemarljivo – vsi ali večina bi raje gledali rdečo kot sivo. Obstaja prioriteta kvalitet, glede na dane možnosti.

To bomo delali na omenjeni delavnici, ker se ne da opisati.

Do takrat vam priporočam detajlno prebiranje vsega tukaj napisanega, seveda če imate voljo in željo po tej modrosti, ki vam in vaši družini bistveno pripomore pridobiti in dolgoročno uživati res kakovostno življenje. Počasi in vsak dan nekaj prebrati in ne preveč, samo do stopnje, da vam je prijetno.

Tisoč krat se masmejte in milijon krat bodite vzradoščeni.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Dobrodošla Vesna!

Na naš forum in lepo odločitev ste sprejela, da pišete.

Glede na to, da ste prvič in “nova” nekaj osnovnih navodil tukaj:

– svetujem vam, da si jih preberete v kratkem pojasnilu o delu na fs forumu: http://med.over.net/forum5/read.php?167,4051944

– lahko bi preizkusila svoje talente in spretnosti in za vaju izračunala KUA in DZK! Je ravno na tej odprti temi in na samem začetku. To je osnova za določanje harmonije in izvorov energije, da jo bosta vedno imela dovolj. Lahko napišete potek izračuna, vam bom rade volje pomagal in korigiral pravilen izračun.

– barve: http://med.over.net/forum5/read.php?167,4047871

– za študij si lahko pogledate seznam poklicev razvrščenih v devet energetskih skupin: http://med.over.net/forum5/read.php?167,3433536

– za uspešen študij in racionalni izkoristek časa za učenje preberite članek o bioritmu: http://med.over.net/forum5/read.php?167,3433687

Sicer, če na hitro pogledam vajino osnovno energetsko kombinacijo, jo je nujno harmonizirati, ker se nahajata v “zvezda uničevalnem ciklu”. Morda bi za vaju bila dovolj harmonizirajoča vodna postelja, pravilno nameščena v stanovanju – v najboljšo “palačo”. Sicer je pa nujno, da to v detajle pogledamo na celodnevni delavnici: http://med.over.net/forum5/read.php?167,3433647

Eto, za začetek ubrane energije v smeri Dravograda.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Lepo pozdravljeni.
Želela bi izračunati KUA številke za moja otroka (rojena 29.06.2005 punčka in 16.06.2007 fantek), pa me zanima ali je postopek isti, kot za odrasle (ker v vsakem primeru dobiš negativno vrednost ostanka?, razen, če sem kje kaj spregledala…)
Potem pa me še zanima, kako različna števila med sabo uskladiš, da izbereš pravilne barve za stanovanje…
Smo štiričlanska družina in z možem imava različni KUA in DZK števili. Zato verjamem, da mora biti nek način medsebojnega prilagajanja oz. harmoniziranja števil…? Bom pa seveda tudi sama raziskovala 🙂
Hvala za odgovor in lep dan vam želim. r

Zdravo!

Za otroke je izračun drugačen (rojeni od 2000 naprej je tudi drugačen pristop) in sama pravila upoštevanja izračuna so tudi drugačna.

Letna energija “zaživi” šele po dveh devet letnih ciklih pri vsaki osebi. Zato je nujno izračunati vse tri či energije od KUA in DZK ter analizirati trenutno aktualne vrednosti, drugo in tretje število. V mojem fs učbeniku so tabele iz katerih se ugotovijo nekatere či vrednosti.

Hčerka: 29.06.2005
KUA 294
DZK 445

Sin: 16.06.2007
KUA 297
DZK 279

Barve za stanovanje se izberejo tako, da vsako osebo posebej podpirajo, če opazujemo “Pet tokov jin in jang” (podporni cikel) ter tudi harmonizirajo. Moramo zagotoviti harmoničen krožni cikel in se izogniti neharmoničnem ciklu (nujno je odpraviti uničujoči efekt – zvezda cikla).

Vsaka oseba ima svoji dve koristni skupini či energij iz barv, tekstur, materialov, hrane… partnerja, poklica…

Seveda obstaja način medsebojnega usklajevanja in aktiviranja nujno potrebnih manjkajočih energij pri vsaki osebi za harmonično celoto ter tudi za vsak par. Tudi v tem je smisel fs modrosti, da pove, kako to narediti in vsak par ima svojo “zgodbo”.
S pomočjo fs zdravil aktiviramo manjkajoče energije pri katerih, kot že rečeno, tudi uporabimo najbolj optimalne izvore či energij iz omenjenih izvorov: barve….

Srečno in prijetno raziskovanje fs modrosti.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Najlpša hvala za izčrpen in hiter odgovor. Se bom lotila iskanja harmonije barva za naš dom.
Lep večer vam želim. r

živjo! rabim malo pomoči pri KUA in DZK izračunih!
rojena sem 4.9.1991

moje KUA st:

91-4=87
87:9=9
9*9=81
87-81=6
se pravi da je moie KUA št 6.?

št DZK

1991 = 1 + 9 + 9 + 1 = 20 = 2 + 0 = 2
11 – 2 = 9
moia dzk št. je 9?

verjetno so moji izračuni pravi, vendar sem malo zmedena, kaj sploh ta števila pomenijo, saj sem v literaturah našla malo o tem, samo o bagua mreži in ne vem v kakšni pivezavi sta pa tudi kje lahko najdem potem vse o teh dveh mojih številih?
zanima me še kako zračunaš ostale številke(mesečno ipd.).

hvala in lep pozdrav!

zdravo!

… seveda so pravi tvoji izračuni, draga žana!

in, ker si tako pridna, ma, ful pridna, dobiš “tutto completto” razlago:

4.9.1991

KUA: 688
6 – letni vpliv či. Tvoja barva uspeha je: srebrnobela
8 – poletni vpliv či
8 – mesečni vpliv či
Energiji za drugo, 8 in tretje število, 8, se nahajata v mojem učbeniku.

KUA števila, pokažejo velikost modificiranih či energij, ki določajo vpliv na osebo v bivalnih prostorih, torej, lahko si izberemo koristne skupine barv, tekstur in materialov za stene, opremo, oblačila…, če upoštevamo podporni cikel “Petih tokov jin in jang” http://med.over.net/forum5/file.php?167,file=15986

In tebe, žana, Kovino 6, podpira Prst 2, 5, 8.
Predlagam ti v tvoji sobi rumeno barvo za dve steni ob postelji.

Drugi dve steni, kjer imaš učno mizo, bomo pobarvali v či energijo, ki te harmonizira, to pa je Voda 1. Svetujem ti aquamarin zeleno ali turqizno zeleno, špricano (če želiš) z mornarsko modro.

Osnovne razlage energetskega pomena črpamo iz mnogih definicij či energij, recimo tudi iz trigramov (dva trigrama tvorita heksagram, I Ching, knjiga modrosti, napisana pred 3.000 leti).

Trigram je binarni prikaz večplastnih či energij, kjer je jin prekinjena črta in jang neprekinjena črta. Definicije za vsako črto – či energijo posebej, beremo od spodaj navzgor.

Trigram Kovine 6: CHIEN = Nebesa
(lahko bi v svoji sobi imela poster na katerem dominira nebo, morda tisto s pisanimi baloni).

Tri neprekinjene črte Jang, pomenijo močno moško energijo Qi, ki je povezana z vodenjem, organizacijo, načrtovanjem. Najbolj dejavna je ob mraku in pozno jeseni ter pozimi. Simbol neba dodaja dostojanstvo, modrost in podobo premoči. Povezava srebrno bele z lasmi starejše osebe krepi vtis dostojanstva, ponosa in modrosti. Tri črte označujejo največjo moč Janga in vzbujajo občutenje velike ustvarjalne sile in moči v naravi. To je sila navdiha, vodstva, moči, volje in odločnosti.

Tip ljudi: Katalizator – organizirana, rada kontrolira, precizna, diskriminativna, mora imeti prav; Ljubi snago in red, ceni kvaliteto.
———————

DZK: 986

Prvo število 9, se nahaja v fs učbeniku. Tvoja barva je: vijolična
Drugo, 8 in tretje število, 6, sem že pripravil za naslednjo izdajo učbenika.

… joooooj, žana, tisti dve šestki, pomenita, da imaš potencial za študij do doktorata, ej, čestitam, izkoristi to naravno danost ob prvem vdihu…

Tvoje osebnostne lastnosti so razvidne iz DZK in sicer:

986 DZK – Devet Zvezdni Ki (japonska astrologija, obvezni del fs)

Ti ljudje so na zunaj videti zelo trdi. A tako kot so trdi na zunaj – tako so mehki znotraj. Običajno so ponosni, preveč ambiciozni in inteligentni. So ves čas aktivni v svojem umu in običajno zelo hitro odkrijejo nove smernice razvoja okolice. Ponos jih vodi k temu, da pričakujejo odličnost, kar pa jim zmanjšuje hitrost odločanja.

Ko iščejo samozadovoljitev, dostikrat zavračajo potrebe in ideje drugih. Njihov izgled je dostojanstven in imajo dober način razmišljanja za načrtovanje dolgoročnih načrtov. Včasih so na te svoje lastnosti tako ponosni, da postanejo oholi.

Običajno so ženske tega tipa bolj ponosne in ambiciozne od moških, vendar, če postanejo ohole in samovšečne se osamijo od svoje okolice, kar pa jim ne prinaša uspeha in sreče v življenju.
Moški tega tipa potrebujejo močnega vodjo v odločanju. Na njih je nekaj, kar privlači ljudi – vendar pa ne bi bilo dobro, da bi to lastnost preveč izrabljali, saj bi se s tem osredotočili le na zunanjost, namesto na notranje kvalitete.

Ti ljudje veliko pozornosti dajejo hranjenju denarja in bogastva ter dosežkom in slavi, kar pa je še bolj zanimivo – v tem so dostikrat zelo uspešni.

Če se ti ljudje naučijo obvladovati svoj ponos in samovšečnost, ter znajo prisluhniti dobremu nasvetu – ko jim je dan, so lahko uspešni.
——————

Kansas – Dust In The Wind
http://www.youtube.com/watch?v=hkbdP7sq0w8

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Živjo Mirza!

Prenavljala bom stanovanje in si ga želim opremiti po fs načelih, vendar o tem vem bolj malo…oz. poskušam prebrati in se naučiti čim več. Upam da mi bo šlo….sicer pa je zelo verjetno da vas bom poklicala in vas prosila za par nasvetov glede vsega, če smem…

Za začetek pa bi vas prosila, če bi mi povedali moje in fantove lastnosti in pa najino ujemanje…

jaz: 6.10.1978
KUA=2
DZK=7

on:23.4.1978
KUA=4
DZK=7

(če sem seveda prav izračunala, danes sem se danes prvič srečala s kua in dzk števili…)

Hvala za odgovor…upam da se čimprej čimveč naučim, ker me je čisto potegnilo v fs filozofijo in način življenja.

Zdravo!

Lepo to, ko fs potegne v svoja “nedrja”, je zelo zanimivo.

Seveda smete, pokličite me in se pogovoriva.

Ne vem pa, kje ste to dobila za DZK 7, pri obeh napačen izračun.
Probajte še enkrat, pa ves potek napišite tu, da lahko ugotovim napako.

Vaš in njegov KUA sta v redu.
In, če pogojno vzamemo v drobnogled odnos Prsti 2 in Lesa 4, je za ujemanje nujno potrebna fs intervenca!

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

Živjo!

Ne morem verjetikako hitro sem dobila odgovor….super…hvala…

Evo takole sem izračunala najina DZK-ja:

jaz: leto rojstva 1978
1+9+7+8=25
2+5=7
tu je po moje napaka…11-7=4 (torej 4, a ne?)

on…pa potem tudi 4 (glede na to, da sva isti letnik rojstva).

Bo zdaj prav?

Ojla!

Valjda, hitro in učinkovito mora biti…

Če sta dva v istih či energijah po letnici, je potrebno veliko napora od obeh, da je partnerski odnos zanimiv in pester, da je tista “iskra” vedno prisotna in ne ugasne in to se seveda da narediti, če oba upoštevata nasvete iz fs – povdarjeno!!
Sicer, kaj kmalu tak odnos lahko zaide v monotonost, isto ali podobno mislita… bratsko-sestrski odnos postane in prej ali slej “balonček poči”.

Ne bi res strašil, ampak takšna je moja 17 letna praksa, glede odnosov na tisoče parov, ki sem jih analiziral in dajal nasvete za harmonizacijo odnosov.

Kot sem v prvem postu napisal, velja še bolj zdaj, po znanem DZK, sledeče:

Fs intervenca je nujna!

Kar praktično pomeni, pokličite me, da se “debelo” vsedeva(mo) in pogledamo, kot se temu reče, resnici v oči!

Srečno.

Mirza Terzimehić, inž. svetovalec za feng shui Telefon: 01 50 71 856 GSM: 041 768 571 feng shui je enostavna, čudovita modrost http://www.mirza.si

New Report

Close